Chléb je pro nás jeden z nejzákladnějších výrobků, který máme doma. Bez něj se nám náš stůl zdá prázdný… Ale po přečtení následujícího článku mohou někteří z vás změnit názor. Kandidát lékařských věd, lékař a naturopat Viktor Chruščev, představil dost zajímavá fakta, která vůbec nemluví ve prospěch konzumace chleba. Od dětství nás učili, je že chléb základ, ale máme to učit i naše děti?
Viktor Chruščev:
„Ze svého jídelníčku (i svých pacientů) jsem vyloučil současný chléb. Problém je v tom, že když sníme chléb z droždí, tak se droždí dostane do naší krve, kde se začíná rozmnožovat a spotřebovávat naše vitamíny, stopové prvky a bílkoviny. Zároveň vylučuje toxiny, tj. droždí v našem organismu parazituje. Proto současný chléb považuji za jeden z nejhorších vynálezů lidstva.
Současné droždí se během pečení ukryje do lepkové kapsy. Ve střevech se z ní uvolňuje a poškozuje sliznici, narušuje normální mikroflóru střeva. Navíc neparazituje pouze ve střevě, ale žije i v krevní plazmě a volně se rozmnožuje (zejména pučením kvasnic). To může způsobit různé druhy intoxikace, plísňová onemocnění, narušení imunity… Což může vést k mnoha chronickým chorobám a nádorovým onemocněním.
Pokud bychom chléb nyní přestali jíst, tak po pěti letech už nenajdeme žádné zbytky droždí v krevní plazmě.
Do 40. let 20. století se využívalo droždí zcela jiného druhu. Nazývalo se „chmelové“. Toto droždí nebylo antagonistické lidské symbiotické mikroflóře (tzn. nezabíjelo užitečné bakterie, obývající tlusté střevo), ale těsto kyslo zhruba po 24 hodinách, s čímž byli pekaři nespokojení.
Pro účely intenzifikace výrobního procesu, začali využívat droždí zcela jiného typu, které se oficiálně (a to je volně dostupná informace) považuje za „podmíněně patogenní organismus“. Takový, který za určitých podmínek způsobuje onemocnění. Dnes se jim říká „teplomilné kvasnice“. Těsto s takovým droždím vykyne přibližně za hodinu.
Teplomilné droždí, které se dnes využívá v pekařství, je antagonistické symbiotické mikroflóře ČLOVĚKA.
To znamená, že výměšky tohoto droždí v tlustém střevě zabíjejí prospěšné mikroby, které produkují vitamíny, nepostradatelné aminokyseliny, užitečné biologicky aktivní látky a mnoho jiného, co lidské tělo potřebuje pro své plnohodnotné fungování, tzn. pro ZDRAVÍ.
Existuje okolo 500 druhů droždí. Z toho nejnebezpečnějších je pro člověka okolo 30. V posledních letech trpí na plísňová onemocnění téměř všichni do jednoho, přičemž se efektivně neléčí. Podle různých odhadů mykózy zasahují 80% dospělých a 95% dětí. V posledních letech sledujeme rostoucí výskyt mykóz, nejen u dospělých, ale i u dětí. Zvláště složitých, systémových mykóz.“
zdroj: http://politikus.ru/articles/94717-chem-opasen-drozhzhevoy-hleb.html
Poslední komentáře
-Klarisa Van Kotrcka Tzv. „ismy“ mi nejsou ve výrazech zrovna moc…
-***** Asi by bylo dobré se první s věcí…
-Alue K. Loskotová Já ze žádného „ismu“ nadšený nejsem. Stoicismus, to…
-***** Změna systému se blíží, právě proto je velká…
-armag