Existuje mnoho různých důvodů, proč si lidé pěstují dlouhé vlasy. V dnešní době slouží spíše ke zkrášlení. V minulosti však měly dlouhé vlasy i praktický účel. V poslední době začala kolovat řada článků týkajících se významu dlouhých vlasů, jejich vlivu na intuici a posílení šestého smyslu. Zatímco některé zprávy hovoří o starých mýtech a folklóru, jiné tvrdí, že jsou založeny na reálných poznatcích pocházejících přímo z bývalých vojenských studií.
Jeden těchto z příběhů o zvláštní moci dlouhých vlasů údajně pochází z doby vietnamské války. Tento příběh prý vyprávěla žena jménem Sally. Sally prý byla vdaná za diplomovaného psychologa, který pracoval v nemocnici (VA Medical Hospital) a zabýval se válečnými veterány, kteří trpěli posttraumatickou stresovou poruchou. Její příběh zněl takto:
„Jasně si vzpomínám na jeden večer, kdy se můj manžel vrátil do našeho bytu na Doctor’s Circle a v rukou nesl tlustou úředně vypadající složku. Uvnitř byly stovky stran studií zadaných vládou. Z obsahu byl v šoku. To, co si v těch dokumentech přečetl, mu zcela změnilo život. Od té chvíle si můj konzervativní středostavovský manžel nechal narůst vlasy a vousy a už si je nikdy nestříhal. A co víc, v lékařském středisku VA mu to dovolili a jeho příkladu následovali i další velmi konzervativní muži z personálu. Když jsem si přečetla ty dokumenty, dozvěděla jsem se proč.
Údajně během vietnamské války ministerstvo vyslalo specialisty v utajení, aby pročesávali americké indiánské rezervace a hledali talentované zvědy, odolné mladé muže vycvičené k nenápadnému pohybu v drsném terénu. Hledali zejména muže s vynikajícími, téměř nadpřirozenými stopařskými schopnostmi. Než byli tito pečlivě vybraní muži osloveni, byli podrobně dokumentováni a sledováni, aby bylo jisté, že jsou skutečně odborníky na stopování a přežití.
S obvyklými lákadly, osvědčenými uhlazenými frázemi používanými při náboru nových rekrutů, pak byli někteří z těchto indiánských stopařů naverbováni. Jakmile byli zapsáni, situace se zvrtla. Ať už měli ve své původní rezervaci jakýkoli talent a dovednosti, ukázalo se, že záhadně zmizely. Rekrut už nedokázal v terénu podat očekávaný výkon a to se postupně stalo se všemi vybranými stopaři.
Vážné ztráty a neúspěchy vedly vládu k tomu, že zadala nákladné testování těchto rekrutů, aby se zjistilo, kde se stala chyba.
Když byli starší rekruti dotazováni na své selhání, odpovídali shodně, že jakmile podstoupili vojenský sestřih, nedokázali už nepřítele vycítit. Ztratili přístup ke svému šestému smyslu, jejich intuice už nebyla spolehlivá. Nedokázali již tak dobře číst znamení, nebo zpracovávat mimosmyslové informace.
Testovací skupina tedy najala další indiánské stopaře, nechala jim jejich dlouhé vlasy netknuté a pak je testovala v různých úkolech a situacích. Poté sestavili dvojice mužů, kteří ve všech testech dosáhli stejných výsledků. Jednomu muži z této dvojice nechali dlouhé vlasy a toho druhého ostříhali nakrátko. Poté si oba tito muži zopakovali celé testy.
Muž s dlouhými vlasy pokaždé dosáhl vysokého skóre. Muž s krátkými vlasy pokaždé neuspěl, i když předtím dosáhl stejně skvělých výsledků.“
Ať už je Sallyino vyprávění pravdivé nebo ne, původní obyvatelé Ameriky skutečně věřili v moc dlouhých vlasů a proto si je pěstovali. Věřili, že vlasy jsou prodloužením nervového systému člověka a fungují jako anténa naší intuice a šestého smyslu. Když se člověk rozhodne pro ostříhání nakrátko, do jisté míry si tím narušuje svou intuici.
To je podle amerických indiánů důvod, proč má kompletní živočišná říše takovou skvělou intuici. Když se podíváte na většinu teplokrevných zvířat, většinou jsou pokryta srstí, nebo chlupy. To zvyšuje jejich schopnost intuitivního vnímání. Pokud jste někdy pozorovali zvířata při pohybu v divočině, pravděpodobně jste viděli ten okamžik, kdy vycítí, že se v blízkosti nachází predátor, nebo nějaké riziko. Aniž by nebezpečí nutně slyšeli, viděli nebo větřili, jejich intuice je varuje a oni začnou našlapovat velmi opatrně, nebo hodně zbystří a začnou se více rozhlížet. Jakmile predátora zavětří nebo uvidí, dají se na útěk, ale viditelně o něm často věděli už dopředu.
© aluska.org 2022
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac Teda ja neviem jak je to s tými…
-mariankosnac Otázka zda pomoci a nebo nechat chcípnout, tvrdě,…
-není Tak já jsem znal osobu, co měla takového…
-*****