Pokud chcete fotit duchy, musíte splňovat to, co bylo řečeno v předchozím článku a mít štěstí na vhodný foťák. Zcela zaručený způsob, jak sehnat tutově ten správný, vlastně není… Buď máte štěstí, nebo nic.
Při lovu duchů nikdy nefoťte nic proti zdroji světla, tím si fotografii znehodnotíte. Nejlépe se duchové chytají ve tmě. Takže buď po setmění, nebo v prostorách, kde je přirozeně tma. Fotíme v klidu a s bleskem. Ale jak už bylo řečeno, je potřeba mít kvalitní ochrany, a s duchy nikdy nemluvit přímo, nezjišťovat kdo jsou, neptat se jich na otázky a pokud víme že nejsou dobří, nijak se na ně zkrátka nenapojovat.
Je ale možné například poprosit konstruktivní duchy Vesmíru, aby se vám zjevili a ty poté s jejich souhlasem zkusit odfotit. Duchové vesmíru však neposlouchají vždy, investují čas, pouze pokud sami uznají za vhodné… Mám v archivu obrovskou sérii nádherných fotek, kdy se právě tito duchové začali zjevovali na fotografiích člověku, který s nimi umí mluvit…
Takže je potřeba umět se i zachovat podle situace. S duchy na Stránské skále bychom si například moc povídat neměli, i když i zde jsou duchové skal, permoníci a skřítkové… Ty však překřičí strašidla, kterých je tu habaděj.
Štola ve Stránské skále.. Tentokrát bez duchů.
Tady vlevo letí malý orb, je rozmazaný.
Stránská skála není však zajímavá pouze tím, že v ní straší. Ukrývá i přírodní bohatství a velký kus historie:
Vápenité jíly obsahují bohatou mikrofaunu – dírkovci, jehlice živočišných hub, skořepatci, ostny ježovek. Stránská skála je jedním z nejkrásnějších skalních výchozů ve městě. Jurský útvar, ke kterému náleží, byl pojmenován podle pohoří Jura ve Švýcarsku. Pro zájemce o živou a neživou přírodu skýtá Stránská skála četné příležitosti studovat a poznávat na velmi malém prostoru řadu geologických i biologických zajímavostí. Mnohé z nich jsou jedinečné. Paleontologické nálezy (zkameněliny) jsou hojné jak v jurských vápencích, tak ve čtvrtohorních sedimentech.Dlouholeté výzkumy odborníků i návštěvy obyčejných výletníků objevily mnoho fosilií, především mořských bezobratlých a vzácné objevy zubů žraloků a ryb. (zdroj)
Vykopávky na tomto místě byly také úspěšné, jak si můžete přečíst například v tomto článku: http://brnensky.denik.cz/serialy/u-stranske-skaly-zili-lesni-sloni-i-savlozubi-tygr.html
Pro mne byl návrat na Stránskou skálu dobrodružství a pro mého společníka očividně také. Nevím, kolik má předešlých zkušeností s duchy, ale jak sám řekl, nestává se člověku každý den, aby pozoroval duchy přes foťák v reálném čase. Toto však neleží pouze na tom, jestli máme dobrý foťák, ale šikovné úlovky zvládnou zachytit hlavně senzibilové a lidé, kteří pro to mají nadání a cit… V ostatních případech jsou to spíše orby, ale někdy zafunguje i náhoda 🙂
A ještě jeden orb
Zhruba 25 let poté, co připravovanou německou továrnu vybombardovala americká letadla, si zde Zetor postavil protiatomový kryt pro případ nouze. Tento kryt je naštěstí veřejnosti nepřístupný. Naštěstí, protože se tu skrývá úžasně tajemné místo, které by vandalové okamžitě zlikvidovali a rozmlátili. Už takhle se sem v minulosti pár lidem podařilo bez dozoru dostat a udělali tam nepořádek. Nechápu takové lidi, že před ničím nemají respekt.
Společnosti Agartha se v roce 2006 podařilo dostat dovnitř, protože Zetor tehdy pořádal prohlídku a všechno tam uvnitř nafotili.
Komu by tedy tato dávka tajemna nestačila, nechť pokračuje zde: http://agartha.cz/html/pruzkumy/brno/stranska_kryt/index.php
Údajně jsou tady i prostory, do kterých se dá proplazit a různá další skrytá místečka, ale zase takoví dobrodruzi a profíci nejsme, abychom se protahovali každou puklinou…
Pokud byste se sem chtěli vypravit, od hlavního nádraží sem jezdí šalina č.10, ale je to méně frekventovaný spoj. Určitě sem nejezděte sami, zvláště jste-li žena, můžete tu totiž občas potkat pochybné lidské existence, jako všude, kde je to nějak zapadlé. Feťáka jsem tam třeba nepotkala, jak mě kdysi jedna paní strašila, ale i tak bych se tam úplně sama dneska neodvážila…. Navíc řada cestiček byla ještě před pár lety pěkně průchozí, dneska zarůstají a přechody mezi jednotlivými štolami jsou místy krkolomné a dá se tam spadnout, je proto dobré mít někoho na blízku. Pomoci byste se tady případně asi dovolali, otázka ale je, jaké… 🙂
Vyzbrojte se také silnou baterkou, čím silnější, tím lepší. Uvnitř je chladno a tma, že by se dala krájet.
Rozhodně sem nejezděte mluvit s duchy (protože většina z nich není dobrá) a už vůbec nevstupujte do štol, pokud na sobě nemáte kvalitní energetickou ochranu, jako je energetický krystal, nebo kartička TM. Bez toho riskujete, že si na sebe něco natáhnete. Nemá cenu hledat dobrodružství, ať to stojí co to stojí… člověk by měl být dobře připraven.
Naše fotky z výletu najdete trvale v této složce: Stránská skála, Brno / 23. červen 2016
(doporučuji projít, mají vysoké rozlišení, ale do článku jsem je musela všechny zmenšit.)
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová Presne môj problém, ja som v takom štádiu…
-Andrej Proboha, že takovým nesmyslům věříte, buď je někdo…
-armag Mám kámoše co byl na mužské síle i…
-Alue K. Loskotová Teda, díky moc! Napsal jsem jim mail s…
-astrei swingař