Mystérium opuštěné Americké dálnice Route 66

24.8.2023 v Paranormální jevy 8

Americká silnice Route 66 byla zprovozněna v roce 1926 a byla symbolem měnící se Ameriky. Představovala rychlý způsob, jak se dostat z východu na západ. Spojovala venkovské a městské komunity, takže mnoha malým městům umožnila jejich první přístup k hlavní silnici. V 70. letech však byla kapacita populární silnice 66 bohužel již nevyhovující, přesto stále přitahuje pozornost.



Proč se svět pořád ještě zajímá o starou zapomenutou silnici? Route 66 představuje kus historie Ameriky. Protože tato silnice protínala tolik malých měst, objevily se po cestě stovky originálních obchodů, motelů, benzínových stanic, nebo autoservisů. Mnohá tato místa jsou již opuštěná a zůstala zamrzlá v čase jako města duchů.

Route 66 začínala v Chicagu v Illinois a končila v Los Angeles v Kalifornii. Její původní délka byla asi 2 400 kilometrů. Je však nemožné určit přesný počet kilometrů kvůli různým změnám tras silnice v průběhu let. Dálnice procházela osmi státy – Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, Nové Mexiko, Arizona a Kalifornie. Protože již byla Route 66 vyřazena z provozu, na moderních mapách není zakreslená. Na některých místech je původní cesta nezpevněná a prakticky neprůjezdná. Pravděpodobně na žádné jiné silnici na světě není tolik zajímavých a podivných památek. Lidé říkají, že je to součást kouzla historické dálnice.
Route 66 je však také nechvalně proslavená mnoha paranormálními a děsivými fenomény a mnozí lidé věří tomu, že je díky svému číslu 66 prokletá. Jsou s ní spojeny neobvyklé příběhy, které často zahrnují nadpřirozeno nebo nějakou formu zla. Ať už jde o mizející stopaře, města duchů, řidiče kteří někam navždy zmizí, nebo zjevení ďábla na křižovatce.
V dnešním článku si představíme některé z podivných příběhů spojených s Route 66. Ačkoli je seznam dlouhý, rozhodně není kompletní. V závěru si probereme také symbolický význam Route 66.

Hotel Monte Vista
Route 66 je dlouhá dálnice, nemůžete jet celou bez zastávek. Pokud už musíte zastavit, vyhněte se hotelu Monte Vista, protože po jeho chodbách se často potulují neklidní duchové. Vyhněte se zejména druhému patru, které je údajně strašidelnými duchy tak frekventované, že vedení hotelu na toto patro nemůže ubytovatdomácí mazlíčky, kteří z duchů úplně zblázní. Nejděsivějším místem v hotelu je suterén, kde bývá slyšet pláč dítěte.

Road 66 je plná duchů
V Missouri se úsek této dálnice oficiálně nazývá Lawler Ford Road, ale lidé v této oblasti jí začali říkat Zombie Road (silnice zombíků). Silnice byla dlážděná, ale nyní je téměř nemožné ji projet autem. Ze Zombie Road pochází mnoho příběhů o setkání s duchy.
Vyskytuje se tu muž sražený vlakem v 70. letech, nebo tajemná stařena která křičí na lidi z domu na konci cesty.
Nejzajímavější je
smrt Delly Hamilton McCulloughové, kterou v roce 1876 srazil vlak. Její zjevení v podobě průsvitné procházející postavy doprovází fantomová modrobílá záře. Stále straší na místě, kde zemřela.

Hořící auto
Šestý úsek dálnice Route 66 má označení Roure 666 (nepřekvapivě). Tento dlouhý úsek cesty byl zodpovědný za nespočet strašidelných příběhů a setkání.
Nejděsivější věc tu zažil pan Dunning, který jel pozdě v noci po této silnici 666. V dálce uviděl hořící kamion, který se řítil směrem k němu, aniž by se snažil zpomalit. Rychle zajel na kraj silnice a utekl do pouště, pryč od svého auta, aby nechal hořící náklaďák projet. Poté, co náklaďák projel, nasedl zpět do auta a odjel.

The Meramec Caverns
Jedna z mnoha turistických atrakcí podél Route 66, je jeskyně Meramec Caverns. Ročně ji navštíví asi 150 000 návštěvníků, nepočítaje duchy.
Mezi častá pozorování patří indiánská žena, která ráda stojí ve vzdálené vodní tůni, žena ve společenských šatech a tajemný Muž v černém, o kterém mnozí spekulují, že by mohl být nechvalně známý Jesse James.

Vražedné běsnění
Na hřbitově Peace Church Cemetery v Joplinu ve státě Missouri jsou v neoznačeném hrobě uloženy ostatky jednoho z nejznámějších vrahů z 50. let minulého století. Billy Cook, Jr. měl krušné dětství a těžký život. Jednoho dne se vydal na zoufalý útěk do Oklahoma City, kde zabil sedm lidí, než byl zatčen a popraven. Jeho tělo bylo převezeno zpět do rodného města, ale hřbitov souhlasil s jeho pohřbením pouze v případě, že bude v neoznačeném hrobě. Od té doby se okolo jeho hrobu objevují podivná světla luceren a někdy je vidět Billyho stát u stromořadí s očima plnýma nenávisti.

Naštvaný duch
Na hřbitově Oak Hill v Kansasu, kudy vede Route 66, jeden muž nevystrojil své ženě pořádný pohřeb. Pohřbil ji v nejlevnější rakvi a nezaplatil žádný dodatečný servis. Několik dní poté, co byla pohřbena, jí náhrobní kámen praskl. Vdovec nahradil prasklý náhrobek, ale ten zase praskl. Vyměnil ho ještě několikrát, ale pokaždé to skončilo dalším prasklým náhrobkem. To ho donutilo odstěhovat se z města.

V Oklahomě stojí divadlo místo bývalé márnice
Divadlo Coleman v Miami v Oklahomě bylo v roce 1983 přidáno do Národního seznamu historických míst. Podle místních bylo divadlo postaveno v místě kde stála márnice a pod hledištem je bývalé krematorium. Návštěvníci divadla hlásili extrémní teplo vycházející z této místnosti, doprovázené neznámými pískavými zvuky.

Vězeň, který nevydržet koukat na stavbu své šibenice
James Phillips byl vězněm v Guthrie v Oklahomě. Byl odsouzen k oběšení, ale ve vězení už nějakou dobu nikoho nepověsili, takže se musela postavit nová šibenice. Bohužel to nějakou dobu trvalo a Phillips viděl, jak se staví, ze své cely. Brzy poté ho strážci našli mrtvého. Jako důvod uvedli selhání srdce ze stresu při sledování stavby jeho vlastního popraviště. Dodnes stráže stále slyší kroky a vídají tvář hledící z okna na místo, kde se stavěla šibenice.

Texaská legenda o kozím muži
V Dentonu byl v roce 1884 postaven Argylský most. Dnes jej většina místních nazývá Goatman’s Bridge (kozí most). Na mostě nebo kolem něj lze totiž někdy spatřit rohatého kozla, obvykle těsně předtím, než dojde k nějaké katastrofě.
O tvorovi se také říká, že žije v okolních lesích a čeká na nic netušící lidi, na které se vrhne a pak je sežere.

Zavražděná nevěsta
Na Catfish Plantation ve Waxahachie v Texasu údajně straší několik duchů. Žádný není tragičtější než duch Elizabeth Andersonové. Pokud jsou tyto příběhy pravdivé, na počátku 20. století do jejího domu vtrhl žárlivý bývalý přítel a zabil ji v den její svatby. Stále na sobě měla bílé svatební šaty. Nyní ji lze vidět buď v jídelně, nebo jak vyhlíží z arkýřového okna v místnosti, kde byla zabita.

Poslední voják Konfederace odmítá zemřít
Ve Waxahachie se toho ale děje víc. Dále do města vede Becky Road, což je podle legendy místo, kde byl oběšen poslední konfederační voják občanské války. Jmenoval se vojín John Henerich a byl pověšen na stromě. Roky po jeho popravě lidé stále mluví o tom, že viděli mladého muže stát na kraji silnice v uniformě Konfederace, zatímco někteří tvrdí, že ho stále vidí viset na stromě, kde zemřel.

Hell’s Gate vítá vojáky Unie
V Arlingtonu existuje místní legenda o River Legacy Park. Uvádí, jak skupina vojáků Konfederace zajala vojáky Unie a pověsila je na velké stromy, které nabízely pohled na obří bránu. Kvůli jejich utrpení se brána brzy stala známou jako brána pekelná, protože to byla poslední věc, kterou vojáci Unie viděli. Říká se, že tam bylo zabito přes sto vojáků a jejich vzlyky a pláč jsou stále slyšet.

Vyhořelý sirotčinec
V roce 1897 vypukl v Bucknerově sirotčinci v Dallasu masivní požár. Budova byla téměř celá ze dřeva a rychle připravila o život patnáct sirotků, kteří měli tu smůlu, že byli uvězněni uvnitř. Všichni byli pohřbeni na hřbitově za sirotčincem, ale místní říkají, že je tam slyšet pláč spolu s nevysvětlitelným zápachem spáleniny.

Fantomový zabiják z Texarkana
O zabijákovi z Texarkana se toho moc říct nedá, protože nebyl nikdy dopaden. Objevil se v roce 1946 a útočil pouze v noci. Zabito bylo nejméně sedm lidí, přičemž další se možná nikdy nepodařilo objevit. Ačkoli nebyl nikdy dopaden, několik jeho obětí je stále vidět, jak straší v místech, kde zemřeli.

Bezhlavý španělský voják pátrá po čarodějnicích
Koncem 17. století potkal španělský voják Juan Trevino krásnou dívku, do které se šíleně zamiloval, i když už se vdávala za někoho jiného. Zoufalý Trevino se vydal ke dvěma čarodějnicím, aby dostal lektvar lásky. Jeden mu prodaly za vysokou cenu, ale žena se stejně nakonec provdala za toho druhého chlápka. Zuřivý Trevino konfrontoval čarodějnice s vrácením peněz a když odmítly, vypukla rvačka. Skončilo to tím, že dvě čarodějnice uřízly hlavu nebohému Trevinovi a pohřbily ho bez ní. Nyní tu jeho duch bloudí a zjevně pátrá po čarodějnicích, které ho kdysi zabily.

Haunted Hill
Ve čtvrti Menaul Boulevard každý ví, že v kopcích v dálce straší. Procházka podhůřím během noci může vést k setkání s podivnými světly a zvláštními zvuky, včetně smíchu a výstřelů. V kopcích je také jeskyně, ze které lidé občas tvrdí, že vidí vycházet jasné světlo, ale když má někdo odvahu se tam jít podívat, vždy zmizí.

Řidič kamionu a nudistická kolonie
V Devore (Kalifornie) na Treehouse Fun Ranch, řidič náklaďáku navštěvoval tamní nudistickou kolonii tak často, že když umřel, nechal tam uložit urnu se svým popelem. Jeho urna ležela za pultem v podniku celé roky, mezitím se na to zapomnělo a kolonie změnila majitele. Jakmile noví majitelé podnik zrenovovali, popel přestěhovali. Jakmile to ale udělali, začaly se dít strašidelné nehody, při kterých se samovolně zapalovalo ohniště a řešili podezřele často poruchy elektřiny.

O vlivu symbolu Route 66
Když pojedete někam na výlet, jistě občas narazíte na podniky, které se snaží napodobit atmosféru minulé Ameriky. Možná podnik vlastní někdo, kdo má k Americe speciální vztah a proto ho ladí do této tématiky, možná podnik vede nadšený motorkář, kterému se to líbí.
Avšak podniky, které si dají do názvu a do symboliky silnici 66, zpravila nepotkává nic dobrého. Silnice 66 odjakživa přitahovala katastrofy a stejné katastrofy začínají mít energetický vliv na místa, která se touto silně destruktivní symbolikou označí. Ačkoliv je číslo 6 spojeno s hmotou a majetkem, podnikům nosí neštěstí a krachy.
Rozhodně není ani dobré používat tématiku Route 66 k výzdobě vlastního domova.

© aluska.org 2023

 



Komentáře

Ikona diskutujiciho Robert 2023-08-24 10:16:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za článek. Mockrát jsem tu značku potkal i na benzinkách a říkal jsem si co na tom provozovatele přitahuje. Mně ten znak tak zajímavý nikdy nepřišel a znám i lepší čísla. Ale překvapovala mě ta četnost. Asi by se o tom měla rozhořet větší diskuze, podle mě tihle lidi neví co si vystavují.

Ikona diskutujiciho Ivo 2023-08-24 12:41:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda to je článek jak na zavolanou.Otec se vrátil nedávno z USA a je to pár dnů co mi dal tričko, který tam koupil v jednom obchodě se suvenýry, který se nachází přímo v dané oblasti. Je na něm uprostřed ten symbol route 66 a kolem něj hořící křídla. Tak se chci Aluško zeptat, to nebude asi dobrý nosit, že? Může to mít i nějaký nežádoucí vliv když ho budu mít někde schovaný i jen jako suvenýr?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-08-24 13:25:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Uf. Já bych to vyhodila do popelnice. Jednou jsem takhle dostala triquetru, to jsem ten symbol ještě neznala a vyřešila jsem to stejně.

Ikona diskutujiciho asdf 2023-08-24 12:41:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spíš mi to přijde jako zoufalá snaha usa vymyslet si vlastní mytologii a historii. Sami totiž nic nemají, ta původních američanů které vyvraždili se nepočítá. Je až úsměvné co dokážou vydojit z jedné blbé neudržované silnice, u níž už kvůli celkovému rozvalu a podfinancovaní infrastruktury nejsou schopni ani zajistit průjezdnost (a co teprve ji nějak turisticky upravit, když je to taková relikvie…).
Holt hrady a zámky s bílou paní tam nemají, tak si vymýšlí stařenu co jí přejel vlak.. Zoufalost..
A tak je to tam se vším, jen naleštěný p*d…
Nejhorší je že to ale celosvětově všem tlačí jako kdoví co a místní pak naopak svojí tisíciletou opravdovou kulturu a tradice zavrhují a považují za cosi primitivního a směšeného, něco v lepším případě vhodné jako divadlo pro turisty a v horším se za to stydět a zcela to vymazat a zapomenout a místo toho se chovat jako idioti v amerických seriálech.
Jo kdyby to ale bylo naopak, a tisíciletou historii měla usa a jiní ne, to byste terpve viděli jak by vám to pořád všude servírovali a dávali při každičké příležistosti pořádně sežrat, jací jste primitivní zaostalci co nic nemají a jaké by pořádali masivní kulturní akce na udržení a zafixování vlastních tradic…
Prostě dvojí metr, tak jako vždycky…

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2023-08-24 13:29:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mě je to úplně jasný. Silnice rezonuje na 666 takže je prokletá a přitahuje průsery. To že se na tom vydělávají peníze mě nepřekvapuje, protože turisty vždycky strašně přitahovaly záhady. Lidi milují horory a gore. Toto přece dělá celý svět, to není jenom usa. Američani co přijedou k nám bývají zase úplně hotoví z České kostnice.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-08-24 18:46:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Všude je nějaký folklor a legendy a je jedno, jestli něco existuje 1000 nebo 50 let. Mají to tam prostě trochu jinak. Nemají hrady, zámky, tak si musí tvořit něco jiného. Když se na to podívám nezaujatě s nadhledem, přijde mi ta americká „kultura nekultura“ stejně fascinující jako ta tisíciletá evropská.

Ikona diskutujiciho Jojo 2023-08-24 20:40:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek, ale nevím nevím…..dostala jsem tabulku s Route 66 kdysi jako dárek od syna z výletu v USA a neznalá symboliky ji mám vystavenou a považte dokonce v ložnici 🙂 A věřte nebo ne, daří se mi výborně, žiji v hojnosti, lásce i zdraví 🙂 Jsem to, ale štísko 🙂

Ikona diskutujiciho fred 2023-08-25 18:49:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na Route 66 byla natočena část filmu Easy Rider, stojí za zkouknutí.
https://www.csfd.cz/film/4508-bezstarostna-jizda/prehled/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek