Otrava mobilními telefony

18.6.2010 v Prevence 2

„Otrava Ameriky mobilními telefony“

„Elektromagnetické znečištění může být nejvýznamnější formou znečištění, kterou kdy lidská aktivita v tomto století vytvořila, o to nebezpečnější, že je neviditelné a nevnímatelné.“

Tento silný a pozoruhodný výrok pronesl prominentní lékař Andrew Weil, MD, autor osmi bestsellerů, absolvent Harvard Medicine School a mezinárodně uznávaný odborník na léčivé byliny a integrační medicínu. Až si přečtete zbytek této zprávy, pochopíte, proč je jeho výrok jak přesný, tak platný.


Fakta o používání mobilních telefonů

  • Rozmlouvání mobilním telefonem pouhých 500 minut měsíčně může zvýšit pravděpodobnost rakoviny mozku o 140% až 300% (1)
  • Ukázalo se, že radiace mobilního telefonu poškozuje a ničí živou NDA (2)
  • Radiace mobilního telefonu způsobuje prostupnost mozkokrevní bariéry, což umožňuje, aby jedy poškozovaly citlivou mozkovou tkáň (3)
  • Mobilní telefony nošené muži na opaku mohou snížit počet spermií o 30% (4) (5)
  • Po používání mobilního telefonu šest let se zvyšuje riziko vzniku akustického neuromu (nádor na sluchovém nervu) o 50% (6)
  • Radiace mobilního telefonu zvyšuje úroveň estrogenu a adrenalinu v těle, čímž narušuje hormonální rovnováhu (7)
  • Dvouminutový hovor mobilním telefonem mění mozkové funkce dětí na hodinu (8) (9)
  • Bezdrátové telefony znamenají vyšší riziko rakoviny, než mobilní telefony (10)

Rusové o tom věděli již dávno

V letech 1953 až 1976 Rusové směrovali elektromagnetické záření přímo na americké velvyslanectví v Moskvě. Šlo o nepřetržité bombardování touto radiací, protože Rusové používali tuto technologii v pokusu vyslechnout konverzace na americké půdě. Personál amerického velvyslanectví brzy onemocněl. Americký velvyslanec v Rusku dostal leukémii a byl nucen se vrátit do Spojených států. Jeho náhradník také dostal leukémii a i on byl nahrazen. Zaměstnanci byli neustále nemocní a navíc si během svého pobytu na velvyslanectví stěžovali na ztrátu paměti, zamlžení mozku, ztrátu soustředění a nespavost.

„Syndrom radiofrekvenční nemoci“ byla nemoc, kterou Rusové předtím identifikovali v experimentech. Takže nebyli překvapeni, když se o těchto zdravotních problémech dozvěděli. Nicméně stejná technologie je dnes propagována jako bezpečná a pohodlná. Pohodlná možná je, ale bezpečná ne.


Jak mobilní telefony fungují?

Mobilní telefony jsou opravdu pouze rádiové vysílače vysílající signály prostřednictvím rádiových vln. Tyto vlny jsou formou elektromagnetického záření, či EMR. Když je mobilní telefon zapnut, lokalizuje se tím, že vysílá řadu signálů na nejbližší věž mobilního operátora. Operátor pak přenese tyto informace do nejbližší ústředny. Při hovoru zasílá mobilní telefon údaje na nejbližší věž mobilního operátora, na ústřednu a pak na ústřednu v oblasti volačky, na jejíž číslo je voláno. Jakmile je spojení navázáno, mobilní telefon přenáší balíčky s vaším hlasem nebo textovými daty na druhou rádiovou vlnu, která je vytvořena za účelem přenosu informací. Tato druhá vlna se nazývá informace přenášející rádiová vlna, či ICRW. Když je hovor přijímán ústřednou volaného, vytvoří se spojení prostřednictvím nejbližší věže, která spojuje hovor s vaším telefonem. Prostřednictvím procesoru v mobilním telefonu je digitální informační signál přeměněn na analogový signál, aby bylo možné slyšet hlas. To vše se děje v průměrném čase čtyř až osmi vteřin.

Každý mobilní telefon obsahuje své dva vlastní vysílače. Účelem těchto vysílačů je kódování informací do rádiové vlny. Tato rádiová vlna vyzařuje z antény telefonu, rovnoměrně do prostoru. Kódovanými informacemi může být například zvuk vašeho hlasu, údaje vaší textové zprávy nebo fotografie. Vysílač pak odešle kódovanou vlnu, s vašimi informacemi nebo hlasem, na anténu, a anténa pak pošle signál. Funkcí antény je tyto rádiové vlny vrhnout do prostoru, aby je přijímač v nejbližší věži mobilních telefonů zachytil. To činí z antény nejnebezpečnější část telefonu.


Kde se vzala „buňka“ v mobilním telefonu

Věže mobilních telefonů emitují signály ve vzoru „okvětních lístků“ kolem věže. Tento 360° rádius kolem věže se nazývá „buňka“, a to je to, co výraz „buňka“ v mobilním telefonu znamená (cell phone). Když je mobilní telefon v buňce, obvykle má dobrý příjem. Ale když mobilní telefon není v „buňce“, signál je špatný. Takže aby mobilní operátoři poskytli naprosté pokrytí, věže mobilních telefonů a anténní věže musí být umístěny po celé oblasti, aby se „buňky“ vzájemně překrývaly. Člověk začíná vidět, jak obrovská infrastruktura musí být vytvořena, aby bylo zajištěno naprosté pokrytí. To je důvod, proč věže mobilních telefonů a anténní věže jsou tak všudypřítomné. A to je důvod, proč jsou tyto antény instalována na tak mnoha místech, jako hasičské stanice, školy, kostely a střechy, všude.

Co přesně je radiace mobilního telefonu

Elektromagnetické záření je forma energie, skládající se z magnetického pole a elektrického pole. Radiace mobilních telefonů je jedna z forem elektromagnetického záření. Celkové elektromagnetické záření spadá do spektra, které může sahat od radiace velmi nízké frekvence, či ELF, na spodním konci, po mikrovlny, rentgenové záření a gama záření na horním konci. Například elektrická rozvodná síť a vedení v našich domovech funguje na frekvenci 60 Hz, což se nachází na spodním konci spektra. Středovlnné rádio funguje na frekvencích megahertzů, zatímco většina mobilních telefonů funguje v rozsahu 800 až 2200 megahertz. Tyto frekvence jsou podstatně vyšší, než 60 Hz. Na horním konci energetického spektra najdeme rentgenové záření, které funguje na více než milionu megahertz. Tento druh radiační energie je znám také jako „ionizující“ záření, protože rádiové vlny jsou tak výkonné, že mohou rozkládat chemické vazby v těle a způsobovat genetické poškození. Radiace na spodním konci spektra je známá jako „neionizující“ záření, a záření tohoto druhu je vytvářeno takovými zařízeními, jako mobilní telefony, věže mobilních telefonů, bezdrátové routery, WiFi, atd. Tato forma záření je příliš slabá, aby rozložila chemické vazby, a to je jedním z důvodů, proč mnozí mylně věří, že radiace mobilních telefonů je neškodná.

Když rádiová vlna z mobilního telefonu osciluje na 800 až 2200 megahertz (či dva tisíce dvě stě milionů cyklů za vteřinu), pohybuje se příliš rychle, aby ji tělo detekovalo. Tělo prostě nedokáže rozpoznat rádiovou vlnu pohybující se touto rychlostí, a tím se tato vlna pohybuje neviditelně tělem, bez detekce. Radiace pohybující se takto rychle by mohla být rozpoznána pouze tehdy, když by byla poháněna velmi silným zdrojem. Pokud je síla (výkon) pohánějící rádio dostatečně silná, může vlna způsobit poškození prostřednictvím toho, že zahřeje biologickou tkáň. Protože mobilní telefony nejsou dostatečně silné/výkonné), aby zahřívaly biologickou tkáň, mechanismus, kterým mobilní telefony způsobují poškození, funguje jinak. Tento mechanismus bude vysvětlen v jiné části této zprávy.

______________________________________________________

Článek je převzatý z Osud.cz

Celá studie, kterou OSUD.cz nechal na vlastní náklady přeložit, má 27 stránek a je určena k šíření mezi vaše známé e-maily

stahnout ve formátu PDF si ji můžete ZDE.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lex 2011-04-07 23:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"

Ikona diskutujiciho kulitam 2012-03-02 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Komunikace mezi buňkami: představ si nějakou buňku. Když mozek chce, aby daná buňka vyvolala určitou reakci, vyšle relativně slabý elektrický signál, ve kterém je uložena informace. (Přesněji vyšle určitou látku, která se dostane do blízkosti buňky a ta zachytí její vyzařování – a tedy frekvenční charakteristiku, nebo spíše rezonanční frekvenci určitým receptorem (představ si hromadu malých antének nalaďených na přesnou frekvenci (receptor). Když se do její blízkosti dostane záření o té samé frekvenci, anténka se rozkmitá, zachytí signál a buňka podle toho, která anténka jí dá informaci, provede chemickou reakci)).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek