Těžké kovy: Jak působí na tělo a čím je přírodně detoxikovat

28.9.2023 v Léčba 11

Těžké kovy, jako je olovo, rtuť, arsen nebo hliník, se mohou časem hromadit v těle a mohou způsobit celou řadu zdravotních problémů. Jestli skutečně máte potíže s těžkými kovy, v domácích podmínkách nezjistíte, můžete se pouze podmívat. Přesně vám to řekne detoxikační praktik, nebo jiný léčitel pracující s přístroji na bázi biorezonance.



Vliv těžkých kovů na zdraví
Neurologické příznaky: Těžké kovy mohou poškodit nervový systém a způsobit problémy jako je ztráta paměti, potíže se soustředěním a bolesti hlavy.
Dysfunkce imunitního systému: Těžké kovy mohou potlačit imunitní systém, takže je pro tělo obtížnější bojovat s infekcemi a nemocemi.
Kardiovaskulární onemocnění: Těžké kovy mohou poškodit kardiovaskulární systém a zvýšit riziko srdečních chorob a mrtvice.
Poškození ledvin: Těžké kovy mohou poškodit ledviny a vést k jejich selhání.
Vývojové problémy: Děti vystavené těžkým kovům mohou zaznamenat opoždění vývoje a problémy s chováním.
Rakovina: Dlouhodobé vystavení některým těžkým kovům může zvýšit riziko některých typů rakoviny.

Kromě toho mohou těžké kovy narušovat přirozené detoxikační procesy těla, takže je pro tělo obtížné je odstranit. Proto je důležité podniknout kroky ke snížení expozice a podpořit přirozenou detoxikaci.

Příznaky zatěže organismu těžkými kovy 
Těžký kov může pocházet z různých zdrojů, jako je kontaminovaná voda, jídlo a dokonce i vzduch. Příznaky, že máte potíže s těžkými kovy, jsou:
Únava a slabost, bolesti hlavy a problémy s pamětí, kognitivní poruchy, bolesti svalů a kloubů, záněty ve svalech a kloubech, což vede k bolesti a ztuhlosti. Necitlivost a brnění v rukou a nohou, bolest břicha, nevolnost a zvracení. Podrážděnost, deprese, úzkost, změny nálady, problémy s duševním zdravím, třes a problémy s koordinací, problémy s rovnováhou. Obtížné dýchání a bolest na hrudi, poškození ledvin a jater. Kožní vyrážky, změna barvy kůže a jiné potíže s kůží.

Tyto příznaky se ale mohou překrývat s mnoha jinými příčinami a jistotu vám proto dá pouze odborník a přesná diagnostika.

Doplňky k detoxikaci těžkých kovů z těla

N-acetylcystein (NAC): Antioxidant, který může pomoci odstraňovat těžké kovy z těla tím, že se na ně váže a podporuje jejich vylučování. Kromě toho může NAC podporovat zdraví dýchacích cest tím, že pomáhá ředit hlen a snižuje zánět v plicích. NAC může mít potenciální přínos pro duševní zdraví, včetně snížení příznaků deprese a úzkosti.

Chlorella: Je druh řasy, která má vysoký obsah vitamínů a minerálů, jako je vitamín A, vitamín B12, železo a zinek. Má se za to, že pomáhá i detoxikovat tělo od těžkých kovů. Podporuje imunitní systém a pomáhá pro lepší trávení. Chlorella může mít potenciální přínos pro regulaci hmotnosti a kontrolu hladiny cukru v krvi. Kromě toho může mít protizánětlivé vlastnosti a může podporovat kardiovaskulární zdraví. Je přirozeným zdrojem antioxidantů, které mohou chránit tělo před poškozením buněk volnými radikály.

Koriandr: Bylina, která se tradičně používá k detoxikaci těla od těžkých kovů. Koriandr je znám pro výraznou chuť a vůni. Je bohatý na antioxidanty a má protizánětlivé vlastnosti. Koriandr je přírodní chelatační činidlo, což znamená, že může pomoci vázat a odstraňovat těžké kovy z těla. Zlepšuje trávení, snižuje příznaky nadýmání, plynatosti a zažívacích potíží. Používá se také k léčbě infekcí a posílení imunitního systému.

Kyselina alfa-lipoová (ALA): Silný antioxidant, který pomáhá neutralizovat účinky těžkých kovů a podporuje jejich vylučování. Kyselina alfa-lipoová (ALA) je přirozeně se vyskytující sloučenina. Je rozpustná v tucích i ve vodě, což jí umožňuje dostat se do všech částí buňky a neutralizovat škodlivé volné radikály. Může pomoci podpořit zdravé stárnutí tím, že chrání buňky před oxidačním stresem. ALA může mít potenciální přínos pro kognitivní funkce, zdraví nervů a léčbu diabetu zlepšením citlivosti na inzulín. Kromě toho může ALA pomáhat podporovat zdravou pokožku tím, že chrání před toxiny z okolního prostředí a UV zářením.

Česnek: Česnek je přírodní protizánětlivý prostředek a věří se, že pomáhá chránit tělo i před toxicitou těžkých kovů. Česnek je oblíbená bylina, která se po staletí používá jak pro kulinářské, tak i pro léčebné účely. Obsahuje sloučeniny jako allicin, u kterých bylo zjištěno, že mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Tyto sloučeniny mohou pomoci podporovat zdravý imunitní systém a chránit před poškozením buněk volnými radikály. Studie také naznačují, že česnek může mít potenciální přínos pro kardiovaskulární zdraví tím, že podporuje zdravé hladiny krevního tlaku a hladiny cholesterolu. Kromě toho může mít některé protirakovinné vlastnosti. Je také známo, že česnek má antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomoci podporovat zdravou funkci střev a chránit před infekcemi.

Selen: Selen je minerál, který pomáhá chránit tělo před toxicitou těžkých kovů. Je nezbytný pro normální růst, vývoj a reprodukci, pro správné fungování mnoha enzymů a bílkovin v těle. Selen má antioxidační vlastnosti a pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem. Je také důležitý pro správné fungování imunitního systému a může pomoci podporovat zdraví štítné žlázy. Studie naznačují, že selen může mít potenciální přínos pro kardiovaskulární zdraví tím, že snižuje riziko srdečních onemocnění. Nedostatek selenu je vzácný, ale je spojován s některými formami rakoviny, zhoršením kognitivních funkcí a oslabeným imunitním systémem.

Vitamín C: Vitamin C je antioxidant, který pomáhá chránit tělo před toxicitou těžkých kovů. Pomáhá neutralizovat škodlivé volné radikály a chránit buňky před oxidačním stresem. Vitamin C je také důležitý pro správné fungování imunitního systému a může pomoci předcházet infekcím a nemocem. Je nezbytný pro tvorbu kolagenu, který je důležitý pro zdravou kůži, vlasy, kosti a zuby. Vitamin C může mít potenciální přínos pro kardiovaskulární zdraví tím, že snižuje riziko srdečních onemocnění. Snižuje stres, únavu a zlepšuje náladu. Je také důležitý pro vstřebávání železa, nezbytného pro zdravé krvinky.

Zinek: Pomáhá chránit tělo před toxicitou těžkých kovů. Je nezbytný pro normální růst, vývoj a reprodukci. Zinek je nezbytný pro správné fungování mnoha enzymů a bílkovin v těle. Je důležitý pro imunitní systém a pomáhá chránit před infekcemi a nemocemi. Je také důležitý pro hojení ran a udržení zdravé pokožky. Zinek je také nezbytný pro produkci DNA, RNA a proteinů, stejně jako pro buněčné dělení a růst. Zinek může mít potenciální přínos pro kognitivní funkce a duševní zdraví tím, že snižuje příznaky deprese a úzkosti. Navíc bylo zjištěno, že zinek je důležitý pro správné reprodukční zdraví, zejména u mužů. Nedostatek zinku může vést k různým zdravotním problémům, jako je špatná imunita, špatné hojení ran a kožní problémy.

Vitamín E: Vitamin E je antioxidant, který pomáhá chránit tělo před toxicitou těžkých kovů. Vitamin E je vitamin rozpustný v tucích a antioxidant, který hraje klíčovou roli při udržování celkového zdraví. Pomáhá neutralizovat škodlivé volné radikály a chránit buňky před oxidačním stresem. Je nezbytný pro udržení zdravé kůže, očí a imunitního systému. Bylo zjištěno, že vitamín E má protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit riziko chronických onemocnění, jako jsou kardiovaskulární onemocnění a některé formy rakoviny. Studie také naznačují, že může pomoci zlepšit kognitivní funkce, zejména u starších dospělých. Pomáhá také podporovat zdravý vývoj těhotenství a plodu. Vitamin E se nachází v různých potravinách, včetně ořechů, semen a rostlinných olejů. Je k dispozici také jako doplněk stravy.

© aluska.org 2023

 



Komentáře

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2023-09-28 09:06:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky!

Ikona diskutujiciho Vladislav, baby don't hurt me 2023-09-28 09:08:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No sakra. Měl jsem za to že si na to člověk musí kupovat drahý léčiva a vychytaný doplňky. Zase ale není srovnání co je silnější.

Ikona diskutujiciho Gulliver 2023-09-28 09:10:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli někdo hledáte za kým jít, tak Joalis. Umí zjistit co máte, kde to máte a mají na to už připravený preparáty který můžete doplnit stravou podle toho co je tu vypsaný. Je nutný nechat si vyměnit amalgámový plomby jinak je veškerej detox k ničemu.

Ikona diskutujiciho K. 2023-09-28 09:45:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O detoxikaci těžkých kovů píše návody Anthony William v jeho knize Detox. Doporučuje směs borůvek, koriandru, spiruliny, zeleného ječmene atd. Musím říct, že po vypití takového nápoje není člověku moc dobře, ale na konci každé jeho detoxikační kůry se uleví. Hlavně pokud jde o únavu a mozkovou mlhu a celkovou energii. Problém je jen to shánění borůvek, tak to řeším mimo sezónu drahými kompoty. A koriandr semena, když není ze zahrádky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-28 10:42:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo sezonu… leda zamrazit a pak postupně odebírat.

Ikona diskutujiciho loc 2023-09-28 13:22:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lékař před mnoha lety, na zadní stránce časopisu „Nový prostor“ popisoval, že hliník v mozku vytlačuje, zabírá místo těžkým kovům. Že tedy není škodlivý.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-28 18:32:13
Ikona diskutujiciho
sipka

panebože… strašný.

Ikona diskutujiciho loc 2023-09-29 08:27:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Číslo „NP“ s názorem onoho lékaře jsem nedohledal. Zato jiná vyjádření o hliníku:
Karton Přerov 11.2009
Aluminium není neurotoxin
Výzkum vlivu aluminia na Alzheimerovu nemoc byl neseriozní; předpokládalo se, že vyšší koncentrace aluminia v centrech mozku, zasažených Alzheimerem je příčinou této nemoci. Opak je ale pravdou. Dnes se už prokázalo, že mozek se proti Alzheimerovi brání právě hliníkem, který vytlačuje z napadených míst jedovaté kovy, jako je rtuť, kadmium a jiné. Pochopitelně, jako každý takový výzkum byl objednán firmami, které na tom vydělaly; v tomto případě ocelářstvím, protože vše co bylo do té doby z aluminia (které je lehké) včetně sudů na pivo, bylo nahrazeno ocelí. Lidi mají z aluminia strach ale kupují si v lékárně anacid, který obsahuje aluminium a někteří ani neví, že je to hliník; to samé platí o alobalu. Stejně tak to bylo se špenátem, o kterém si dodnes myslí většina lidí, že obsahuje nejvíce železa, přestože opak je pravdou.
*
http://www.vlastnihlavou.cz/nove-poznatky-toxickych-ucincich-fluoru-hliniku/ (už není k nalezení)
Nové poznatky o toxických účincích fluoru a hliníku
Publikováno 17.1.2012
Hypotéza o tom, že hliník je rizikovým faktorem pro vznik (AD) v 70. létech vytvořila v myslích mnoha lidí odpor k hliníkovým příborům a hliníkovým hrncům. Hlavní motivací tohoto masového odmítání hliníkového nádobí byla zjištění, že v mozcích osob, které zemřely na diagnózu AD, přesahuje obsah hliníku normální horní hranice jeho obsahu v mozcích zdravých lidí. Analytické studie jiných autorů však tyto nálezy zcela jednoznačně nepotvrdily. Intenzivní výzkum zaměřený na studium patofyziologických a genetických změn při AD v posledních letech přinesl mnoho nových nálezů z oblasti molekulární biologie, biochemie a neurochemie, na základě kterých byly postulovány nové teorie o možné AD. Původní podezření na hliník jako možnou příčinu vyvolávající postupnou změnu vědomí, ztrátu paměti, vnímání a orientace, ztrátu osobnosti a intelektu při AD, bylo odsunuto na okraj pozornosti. V současné době je hliník uváděn pouze ve skupině domnělých rizikových faktorů, společně s konzumací alkoholu a manuálním zaměstnáním (17).
Ten problém však není tak jednoduchý. Zatím bylo málo přihlíženo k tomu, že rozpustnost hliníku a jeho biologická dostupnost se silně zvyšují v přítomnosti fluoridových iontů, kdy se tvoří dobře rozpustné fluorohlinitanové komplexy.
*
Naopak Strunecká a Patočka popisují záporný vliv hliníku, právě ve spojení s fluorem:
https://www.strunecka.cz/publikace/Nove-poznatky-o-toxickych-ucincich-fluoru-a-hliniku-21/

Ikona diskutujiciho K. 2023-09-28 20:40:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemá tu někdo zkušenost s testy na obsah těžkých kovů? Asi se to dá zaplatit v nějaké soukromé laboratoři, ale kdyby měl někdo dobrý tip… díky

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-09-29 08:30:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Nope, dej raději přednost biorezonanci typu Salvia nebo Bicom, protože těžké kovy můžeš mít uložené kdekoli v těle, nemusí ti nutně kolovat v krvi nebo slinách a pak se nemusí ukázat. Raději proměřit celé tělo.

Ikona diskutujiciho Phoebe 2023-09-30 16:03:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ráda bych ještě doporučila na detoxikaci těžkých kovů a i jiných „srajd“ 😀 ZEOLITH 🙂 Je to jemný prášek, čím jemnější, tím lepší. Na molekulární úrovni funguje jako síť( jeho molekula je jako včelí plástev), kdy zachytává a dále odvádí z těla klasicky střevní cestou ven. Mě osobně velmi pomohl také jako zmíněné vitamíny výše 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek