Britský badatel Alfred Isaac Midleton procestoval na konci 19. století nejvzdálenější kouty světa při hledání zoologických, botanických a archeologických divů. Tyto nově objevené fotografie pomáhají osvětlit některé neuvěřitelné objevy během řady misí, které podniknul do oblastí jihovýchodní Asie, Afriky a amazonského pralesa.
Alfred Isaac Midleton (obr.nahoře)
Pokud rádi čtete o velkých objevech a objevitelských cestách, pravděpodobně víte, že mnohé z nich uskutečnili britští badatelé. Jeden málo známý britský badatel se zasloužil o objevení legendárního ztraceného města v sumaterské džungli.
Na konci 19. století zmizel v džungli na Sumatře neobyčejný britský badatel Alfred Isaac Middleton. Middleton údajně zmizel při hledání ruin starobylého ztraceného města známého jako Dawleetoo.
Byla to úplně jiná doba, západní objevitelé putovali světem a hledali nová místa a artefakty. Džungle na Sumatře byla v té době lákavým cílem. Ani dnes není mnoho částí těchto půvabných džunglí zcela prozkoumáno.
Podle historické zprávy časopisu Smithsonian měl bývalý asistent Arthura Conana Doyla, přítel badatele sira Johna Morrise, sbírku dokumentů o Alfredu Isaacu Middletonovi a jeden z nich odhalil badatelův neuvěřitelný příběh.
Doylovu asistentovi byla zaslána kopie e-mailu z britského konzulátu, v němž se zmiňuje o ztracené skrýši dokumentů a možné výpravě britského badatele jménem Alfred Isaac Middleton.
Middleton byl badatel, který pátral po zapomenutém městě Dawleetoo, o němž se podle Doylova bývalého asistenta říkalo, že leží na cestě k jezeru Lop Nur. Lop Nur je bývalé slané jezero, dnes z velké části vyschlé, které se nachází na východním okraji Tarimské pánve mezi pouštěmi Taklamakan a Kumtag v jihovýchodní části Sin-ťiangu.
Existuje hypotéza, že Middleton se na cestě k jezeru Lop Nur dezorientoval a ztratil v hustě zalesněné oblasti. V e-mailu byla také zmínka o pokladu, který prý Middleton nashromáždil a pohřbil v rakvi.
Kromě výše uvedených fotografií, které už nějakou dobu kolují po internetu, nikdo neví žádné další podrobnosti. Možná, že některé z těchto fascinujících snímků možná nesouvisejí se skutečnou událostí, ale příběh Alfreda Isaaca Middletona a ztraceného města Dawleetoo by mohl mít pravdivý původ.
V knihze The Lost Casket of Dawleetoo z roku 1881 se totiž píše:
„Mise údajně našla v džungli město jménem Dawleetoo. Podle Middletona tam byla mapa, na níž bylo zlaté město, které sahalo až k jezeru, a také zlatá socha ženy, která pocházela ze ztraceného kontinentu zvaného Atlantida.
Middleton vyslal skupinu lidí, aby město našli, a jeden z mužů údajně našel zakopanou truhlu plnou zlata. Zpráva tvrdí, že podle dopisu nalezeného v církevním archivu se Middleton ztratil v džungli a byl zajat skupinou mužů, kteří chtěli zlato a sošku. Middleton zřejmě v zajetí zemřel.“
Ačkoli nikdo přesně nevěděl, kde Middleton celý poklad zakopal, muž jménem John Hargreaves byl údajně druhým velitelem mise a vedl další tým lidí do džungle, aby poklad vyzvedl. Co se nakonec s Middletonovou výpravou stalo, není známo.
Mnozí mainstreamoví historici předpokládají, že příběhy Alfreda Isaaca Middletona jsou pouhým podvodem a že Middletonova mise s cílem najít Dawleetoo se nikdy neuskutečnila. Mnoho teoretiků je však přesvědčeno o tom, že výprava byla skutečná, ale Middleton se ztratil a nikdy se nevrátil.
kolorovaná verze:
Opravdu Alfred Middleton objevil bájné město ztracené v čase? Pokud ano, jaké tajemné civilizaci toto město patřilo? A co se vlastně s Middletonem stalo, opravdu se ztratil v džungli Sumatry, nebo se nevrátil záměrně?
Fotografie níže je umělecké ztvárnění ztraceného města Dawleetoo z 18. století, které vychází z místního sumaterského folklóru:
Všechny jeho deníky a vědecké spisy se bohužel ztratily v roce 1901, kdy Midleton se svým týmem zmizel. Nikdo tedy neví, jestli fotografie, které vidíte, jsou zaručeně pravé, ale celá věc je dost podezřelá.
Badatel se ztratí v lese a záhadně se nevrátí. A najednou, o 120 let později, se objeví dokumenty, které údajně pocházejí z britského konzulátu a týkají se výpravy, která se přece údajně „ztratila a nevrátila“, tudíž by se nic nemělo najít.
Je tedy dost dobře možné i to, že Midleton nafotil něco co neměl a byl jednoduše uklizen, protože si někdo nepřál, aby vyšla najevo pravda, která měla zůstat skryta zraku veřejnosti. Třeba proto, abyste nezpochybňovali školní dějepis.
Poslechnout si článek v audioverzi ZDE
© aluska.org 2023
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová No, já si myslím, že ty lidi do…
-***** Do víru „konspiračních teorií“ se nás snaží stáhnout…
-Aziza Je to realita. Konspirace vedou k neštěstí.
-Alue K. Loskotová Ďakujem za obohacujúci článok. Musím dať za pravdu,…
-dodo