Dnešní článek je určen primárně ženám, ale pánové pokud máte doma ženu která se trápí s výběrem, můžete jí tuto zkušenosti doporučit k přečtení. Jinak se vám omlouvám za dnešní ryze holčičí téma.
Určitě i vás milé dámy už někde trkla reklama na novodobé bio vložky z bio bavlny, které kromě přírodního složení bez obsahu bělících látek slibují i lepší komfort. Jistě i vy jste pocítily chuť vyzkoušet tento bio zázrak, ale možná vás zarazila cena, která je oproti normálním vložkám dost vysoká.
Pro příklad: běžné balení denních Ria 10ks stojí 45kč, 10ks denních Always stojí 25kč, 10ks denních Naturelle stojí 25kč.
V tomto článku bude řeč o organických vložkách značek Masmi a Natracare, zde jsou pro srovnání jejich ceny: 10ks denních Masmi stojí 120kč a 12ks denních Natracare stojí 80kč …. To je opravdu hodně za vložky co jednou použijete a vyhodíte.
V minulosti jsem dělala rozsáhlou recenzi na menstruační kalíšky, která je spojená s delším vyprávěním. Komu náhodou tato série utekla, znovu doporučuji se k článkům vrátit: 1. / Můj menstruační kalíšek, aneb Otevřeně o menstruaci
S kalíškem se spousta věcí vyřeší a člověk je zbavený nákupu drahých plastových plínek. Ne každá žena je ale stejná a ne každé pouhý kalíšek vyřeší úplně všechny otázky a trable.
Například u mě je problém, že pokud mě na začátku bolí břicho, kalíšek nesnesu, protože tam na všechno tlačí a zhoršuje bolesti. A když se nějak blbě pohnu, tak při silném dnu proteče. Navíc je tam ta nejistota, že nevím kolik tam toho je, protože když se naplní, proteče… Abych zrovna v tu chvíli mohla běžet do koupelny a nebyla zadělaná jak řezník! Na začátku tedy nemůžu s kalíškem v pohodě vycestovat mimo dům aniž bych se bála nehody, na veřejných záchodech by mě ani nenapadlo ho měnit protože mi to připadá nebezpečné, takže stejně nakonec něco nalepím a kalíšek si nechám na doma, nebo na slabší dny, kdy je spolehlivý.
To je i důvod, proč jsem těžký odpůrce tamponů, které když se nasáknou, tak taky protečou. Ideálně v nějakou chvíli kdy se vám to strašně moc hodí… Nebo máte zkrátka den, kdy tam nic cpát nechcete, jste stažená, bolí vás břicho, nemáte na to náladu a jednoduše chcete vložku.
Tím se vracíme k otázce, která je ta dobrá a nejlepší… Kamarádka zkoušela i látkové vložky, říkala že jsou nepohodlné. Já je ani nezkoušela, protože se mi je nechce prát, už takhle vím jaký je to mor, dostat krev z pyžama, ještě se s tím crcat u šité vložky… :-/ – jakobych neměla jiné věci na práci!
Proto mě osud přivedl k organickým vložkám. Zkoušela jsem obě značky, ale nezkoušela jsem všechny typy výrobků, které tyto dvě značky vyrábějí, tak mě případně omluvte, že recenze není zcela kompletní.
Od roku 1989 se Natracare stal přirozenou variantou dámské hygieny. Nabízí výběr vysoce kvalitních přírodních produktů, které prospívají nejen zdraví, ale také životnímu prostředí. Natracare tampony jsou z certifikované 100% biobavlny a stejně jako vložky a slipové vložky jsou vyrobeny jen z přírodních materiálů, zcela bez chloru a neobsahují žádné přídatné látky, parfémy nebo plasty.
Mnoho žen trpících alergiemi, podrážděním kůže, bolestivostí a svěděním může pozorovat zhoršení svého stavu během menstruace, proto světoví gynekologové doporučují těmto ženám, aby vyzkoušely Natracare celobavlněné produkty a vyhnuly se syntetickým a chemickým látkám běžně obsaženým v dámských hygienických prostředcích. Velké procento těchto žen zaznamenalo úlevu a zlepšení obtíží při používání Natracare produktů, které neobsahují rayon, plasty, pryskyřice ani parfemace. Natracare vložky neobsahují navíc ani polyakrylátové absorbenty ani plasty, které mohou v blízkosti kůže působit podráždění.
Zajímavostí je, že se každý rok musí někam vyhodit přes 45 miliard dámských vložek. Většina dámských vložek a vlhčených ubrousků je plná syntetických materiálů, například plastů, které se v zemi nerozpadnou stovky let, ale můžeme vás ujistit, že Natracare produkty jsou 95-100 % biologicky rozložitelné a kompostovatelné.
Masmi Natural Cotton je značkou ženských hygienických potřeb vyrobených z čistých bavlněných vláken. Veškeré produkty jsou certifikovány certifikáty ICEA a GOTS a byly osvědčeny v testech jako hypoalergické. Jsou vhodné i pro citlivou pokožku, neobsahují totiž žádné potenciálně dráždivé látky.
Hlavním cílem značky je poskytnout přírodní alternativu běžných produktů intimní hygieny, která je založena na výrobě z čisté bavlny. Přírodní bavlněná vlákna se naprosto vyrovnají konkurenčním konvenčním výrobkům běžně prodávaným v drogériích a supermarketech. Tato bavlněná alternativa je přírodnější, zdravější a ekologičtější a vhodná pro každodenní použití.
Výrobky Masmi předchází při používání podráždění sliznic a pokožky, a přispívají tak k celkovému zdraví organismu. Zároveň svým přírodním složením prospívají přírodě, jsou přirozeně rozložitelné a ekologické a zásadně neovlivňují naše životní prostředí.
Co jsem vlastně vyzkoušela?
Od Značky Natracare jsem koupila jedno balení denních vložek 12ks. (vypadá takhle – klik) Od Masmi jsem koupila také denní vložky, 10ks (vypadají takto – klik) a ještě jsem zkoušela jedno balení malých slipových vložek (to jsou tyhle – klik)
Asi je dobré i říct, že tyto dvě značky mají sortiment poměrně široký a nabízí všelijaké vlhčené obrousky, vatu, jiné varianty vložek (dlouhé, krátké, noční…) a dokonce i normální tampony z bio bavlny. Takže záleží na vás co hledáte a co preferujete.
Obě značky mají srovnatelné vlastnosti, největší výhoda je ta, že opravdu nedráždí. Jestli znáte tu klasickou vložkovou vyrážku od zapaření, kdy vás řeže po pár dnech úplně všechno čeho se ta vložka dotýkala a pak vám trvá týden než se zhojíte a podráždění zmizí, tyhle vložky to vůbec nedělají, i když zespoda je plastová vrstvička, aby nemohly protéct. Plastový potah zespoda má i slipovka od Masmi, což je fajn, protože se dá použít i jako pojistka pod protékající kalíšek, že nemáte hned zadělané prádlo, ale opravdu to odchytí.
Tyhle vložky nedráždí, člověk se pod nimi vůbec nepaří, nic ho nesvědí, kůže nečervená a vložka se na pokožku nelepí. Takže můžete vesele týden chodit s vložkou a skoro o ní nevíte, protože vás nijak nepříjemně neobtěžuje.
Zmíněné denní Natracare mě překvapily tím, že jsou krátké, jakoby pro holku které je tak 13-14 a ještě nedorostla do své plné výšky. Moc se mi to nelíbilo, protože jsem se s ní necítila moc bezpečně, ale pokud je nějaká žena opravdu malinká a běžnou vložku má jako plínku, že by si ji pomalu mohla omotat kolem nohy a zastrčit za gatě, tato varianta by jí mohla sednout, stejně tak i holkám které ještě nedorostly do své konečné výšky.
Po chvilce hledání jsem zjistila, že Natracare kromě těchto krátkých vložek pro trpaslíky nabízí i prodlouženou verzi denních vložek (long ultra extra), ale tu jsem nevyzkoušela, takže nevím o kolik je větší. Každopádně jejich normální denní jsou prostě malé, menší než normální vložka kteru koupíte v drogérii.
Oproti tomu k denní klasické vložce od Masmi nemám kritiku vůbec žádnou, hodně mi sedla a nakoupila jsem zase. Předtím jsem kalíšek prokládala denními Ria, které jsou ideálně dlouhé a úžasné tenké, ale jsou to plastovky, takže se na kůži lepí, dráždí, svědí a nedá se v nich vydržet déle než tři dny, ale to už se dá, protože pak přecházím stejně na kalíšek a kůže se zregeneruje. Když jsem pak šla poprvé zkoušet Masmi, tak jsem si vzpomněla na kalíšek až ke konci, jinak jsem lepila jednu za druhou, bylo mi v nich vážně fajn.
Také jsem si všimla, že zatímco v plastové vložce se krev začne rychle rozkládat, u těch bavlněných se to neděje, prakticky není nic cítit a přitom nemáte pocit, že žvachtáte v mokrém. Bavlněné vložky jsou ve srovnání s těmi plastovými o trošku tlustší, třeba oproti Ria je to pro mne trošku nezvyk, ale jinak jsou poměrně tenké a pod oděvem se nijak rušivě nevyjímají.
Slipovky jsou také výborné, akorát jsem si všimla, že v porovnání s normální slipovkou z drogerie se povrch té bio jakoby rychleji naruší, otře a také méně drží svůj původní tvar, že se po dni nošení víc zdeformuje než běžná slipovka. Nijak zásadně mi to ale nepřekáží a navíc se mi fakt líbí že má pogumovaný ten spodek, takže neproteče, když se s něčím potká.
Závěr
Pokud na to člověk má peníze, tak se to rozhodně vyplatí, protože rozdíl v pohodlí a zdraví nepodrážděné kůže je k nezaplacení. Navíc pokud se vložky prostřídají s kalíškem, má člověk hned menší spotřebu a ušetří.
Ideální nejlevnější systém by byl vystačit si pouze s kalíškem po celou dobu, ale pokud nejste kalíškový typ, toto je velice dobrá alternativa, jak si pomoci a jak to období zvládnout v klidu a pohodlně. Ještě můžete mít dobrý pocit, že vaše vložka nebude někde ležet stovky let.
Fakt to někdy zkuste, nebudete věřit vlastní kůži, jak je jí v bavlně skvěle.
HEALTHIER, NATURAL AND ECO-FRIENDLY CHOICE FOR YOUR INTIMATE HYGIENE.MASMI NATURAL COTTON
https://www.youtube.com/watch?v=Ui6iisTcCps
Poslední komentáře
-Petra K tomuto tématu mohu poradit obyčejné pohádky. Zavřít…
-Petra Zlatý věk už tu dávno je. Respektive tu…
-Petra No jo, jenže k tomu aby člověk rozhodl…
-Petra "Nemůžeš se vrátit, musí tě přijmout planeta." Tak…
-není