1. Křišťál: Kde a jaký sehnat?

18.7.2011 v E-shop Alue.cz 53

Křišťál

Křišťál je neocenitelný pomocník každého z nás. Má široké využití a každý se shodne na tom, že je to velmi výjimečný kámen.

(Více o křišťálu, konkrétně jeho možnostech použití a čištění popíšu v druhém článku.)

O tom, jak významný a léčivý je křišťál ví snad každý z nás, a proto jde tento kámen vesměs hodně na odbyt. Každý, kdo má rád kameny, nebo jimi léčí, nějaký křišťál má, protože jde v podstatě o ,,základní“ kámen, který nesmí v žádném sortimentu chybět. Přesto je toho hodně, co lidé o křišťálu neví a proto ho často používají nesprávně, nebo vybírají nevhodné tvary k účelům, na které by měl být použit úplně jiný. Tyto články se v tom pokusí udělat pořádek a před omyly varovat.

Jaký křišťál má sílu a jaký ne?

Málokdo ví, že křišťál ztrácí léčivou sílu, pokud se upravuje.

Plnohodnotný křišťál s plným léčivým potenciálem je ten, který je surově uražený a dále neupravený. Jeho síla se odvíjí ne podle toho, jak je velký, ale spíše podle toho, kolik má hrotů a jak je vnitřně uskupený.

Například, pokud má křišťál uvnitř prasklinu, jeho síla slábne. Samozřejmě, že menší křišťál je slabší, než větší a tlustší, pokud má ale několik hrotů, potom toto pravidlo neplatí úplně.

Za účelem léčení je úplný nesmysl pořizovat křišťálové oblázky, jako jsou tyto:

Malé zahlazené křišťálové kamínky jsou moc pěkná ozdoba, ale jejich léčivý potenciál je mizivý, naprosto minimální. Navíc nasají trochu destruktivní energie, vnitřně rychle popraskají, tím jejich síla zmizí úplně a už jsou potom naprosto nepoužitelné. Pokud plánujete koupit křišťál takový, který vám k něčemu bude, rozhodě takové oblázky neberte. Tyto jsou krásné jako šperky, ale praktické využití nemají.

Další nevhodný tvar je tento:

Tohle jsou sice surové úlomky, ale nemají správný tvar, jsou moc rozrušené a energie v nich neproudí tak, jak má. Krásná ozdoba, ale k léčení nevhodné.

Správný tvar křišťálu:


Tyto jsou uražené správně, mají podlouhlý tvar a rovné plochy. Konkrétně tyto na obrázku jsou spíše menší a s více kazy, ale už mají sílu a jsou použitelné k cílenému léčení. Samozřejmě jsou mnohem větší a lepší kvality, ale pokud se vám podaří sehnat takový, jaký je na obrázku výše, máte vyhráno.

Pokud zůstaneme ještě u tohoto obrázku, stojí za pozornost křišťál, který je zde položený dole, druhý zleva. Ten má totiž dva hroty, je to ,,dvojče“ a jeho síla je dvojnásobná, než kdyby měl hrot jen jeden. Dvojčata jsou výborné tvary křišťálů.

Tvarově nejlepší a nejsilnější, pokud byste vzali v úvahu jen vzhled, je proto dvojče, anebo ten, který je čirý, velký, rovný a bez zlomů uvnitř.

Obrázek výše ukazuje křišťály se dvěma hranami, z každé strany jedna špička. Tohle je velmi výjimečný tvar, je vzácný a moc jich neseženete. Má speciální využití, ale na bežné léčení je nejlepší ten, který má špičku jen jednu.

Ideální tvar křišťálu je tedy něco jako tohle:


Ideální křišťál je do určité míry pravidelný, ale jeho nerovnosti dokazují, že je ,,přírodně“ uražený.

Při výběru křišťálu za účelem léčení proto zkoumejte jeho povrch, nejenom základní správný tvar, který by měl mít.

Dávejte pozor, abyste nekoupili kus, který bude mít obroušené a zahlazené hrany. Většina křišťálů, které v běžně dostupných obchodech seženete, mají broušené strany, nebo jen některé (většinou jednu), aby vypadaly lépe. Bohužel stačí obrousit pouze jedinou stranu a křišťál už ztrácí sílu.

Na obrázku výše vidíte, jak má neobroušená plocha křišťálu vypadat, je to jeho levá strana, ta osvětlená. Vidíte tam vroubky a mapy. Takový musí být ze všech stran.

Zásadně se vyhněte tomuto:

Na tomto křišťálu je evidentně zahlazená každá plocha a jeho léčivá síla je tím zničená. Jako okrasa do bytu je skvělý, jako léčivá pomůcka je k ničemu.

Každá přírodně uražená plocha křišťálu má plochy s určitou texturou. Nejsou úplně hladké a rovné, ale mají na sobě jakoby mapy a hrbolky, když je nastavíte proti světlu. Pokud je hrana křišťálu úplně hladká a bez map, je zahlazená a takový nebrat.

Správné křišťály většinou v obchodech a e-shopech neseženete, protože nejlepší jsou dopředu vybrané a ty slabé se nabízejí ke koupi lidem. Na neupravené křišťály s dobrou sílou musíte mít štěstí, dají se sehnat u soukromníků, kteří se tím zabývají a shánějí si je jinak, než koupí v obchodech, případně na veletrzích polodrahokamů se občas dá najít skvělý kousek.

Křišťál se nevybírá jenom očima, ale bere se do ruky.

Když budete mít možnost vybrat si křišťál, nezkoumejte jen jeho tvar a jestli nemá zahlazené plochy, ale věnujte pozornost jeho energetickému potenciálu. Každý křišťál, který vezmete do ruky, na vás jinak reaguje. Některý je silnější, jiný slabší, některý víc sedí k vaší bytosti, jiný lépe padne vašemu kamarádovi. Pokud vybíráte křišťál pro sebe, neměl by vám ho určit někdo jiný, ale vy sami.

Vezměte ho do ruky a vnímejte, co cítíte. Někdo cítí tlak, někdo teplo, někdo intuitivně pozná, který kámen mu padne nejlépe. Já například vnímám sílu křišťálu podle zvláštního tlaku, až bolesti. Někdy to cítím po zápěstí, potom je křišťál slabý, někdy po loket, to už je skvělé a pokud mi jde jeho ,,aura“ až za loket, potom je to opravdu velmi silný křišťál.

I vy byste měli vypozorovat, jak ho vnímáte a podle toho si ho určit. Nemůžete se splést, jde o intuitivní volbu. Po kterém zatoužíte a který vám bude v ruce nejpříjemnější, ten je pro vás ten pravý.

Chraňte křišťály před nárazem. Pukliny uvnitř ničí jeho sílu.

© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2011. Publikování části nebo celku na jiných stránkách je zakázáno.

► Pokračování zde ◄

Kam dál:

Další obrázky kamenů – ZDE

Otevřít rubriku ,,Kameny, křišťál, polodrahokamy“ – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Komentáře

Ikona diskutujiciho Monika 2011-07-18 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Používam surové kryštály do orgonitov a mám overené, že naozaj veľmi pekne účinkujú (zdravie, pokoj v duši, harmonia v byte, bujná vegetácia atď.), takže nie je to s nimi až také zlé.

Ikona diskutujiciho Myšák 2011-07-18 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, mám otázku – ať už se jedná o křišťál nebo nějaký jiný kámen jako je třeba růženín, ametyst, tygří oko atd. jsou prakticky všechny nepoužitelné pokud jsou vyhlazené ??

Ikona diskutujiciho Babe 2011-07-18 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha! Tak takový musím sehnat :).

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-07-18 12:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže jestli jsem dobře pochopila zavrhuješ tromlované kameny (zřejmě všechny druhy kamenů ne jen křišťál)? To, že má v sobě dvojče … tím myslíš křišťál fantom nebo jde o jiný druh? Jak už jsem tady na blogu psala, tak se léčivým kamenům věnuju a musím říct, že s tromlovanými kameny mám dobrou zkušenost :o) já osobně bych je nezavrhovala.

Ikona diskutujiciho Delia 2011-07-18 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, já jsem si naštěstí vybrala dobrý a silný křišťál (tedy-podle toho, co v tomto článku píšeš), intuice nezklamala :).

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-07-19 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vybrat si rukami…ale co z toho ked pre nas obycajnych smrtelnikov je šuter ako šuter. Zohnat pravy silny krystal je nemozne, na internete ponukaju uz len odpad.

Ikona diskutujiciho Martina 2011-07-19 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za rady Alue 🙂

Ikona diskutujiciho Lara 2011-07-19 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluš, to, čo píšeš o kameňoch je zaujímavé, je to iný pohľad. Vlastne, také je skoro všetko, čo napíšeš, dokážeš upútať čitateľa ako čarodejka ;D Zaujímavý je Tvoj spôsob myslenia na Tvoj vek celkom inteligentný (hoci viem, že o veku to neni). Ja som v Tvojom veku určite tak rozhľadená nebola. Obdivujem Tvoj širokospektrálny záber a mnohostrannosť záujmov. Si šikovná. Sama sa ale teraz sústreďujem skôr na kvalitu, než kvantitu a som toho názoru, že keď človek porozumie sám sebe, porozumie všetkému, aj kameňom. A to je pre nás, ľudí na tejto Zemi, práca hádam na celý život, v niektorých prípadoch aj životy… to závisí od rozhodnutia každého jedného človeka individuálne.

Ikona diskutujiciho Lara 2011-07-19 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Môj pohľad na kamene je teda iný než Tvoj, hádam ťa to neurazí. V závislosti od toho, ako zatiaľ poznám samu seba, vnímam kameň ako energiu, ktorá však sama osebe nemá nijakú liečivú, či ináč prospešnú silu. Tú silu totiž dáva kameňom človek sám – svojou myšlienku a vierou v ňu. Človek svojou vierou prepožičiava kameňom silu, ktorá ho následne lieči, či aj vylieči v závislosti od toho, aká je sila viery daného človeka. Samotný kameň nikdy nikoho nevylieči, keď tomu dotyční nebudú veriť, ani nemá sám osebe tú moc, je iba naším sprostredkovateľom, preto ani nezáleží na tom, ako vyzerá, koľko má hrotov, či akým spôsobom bol ťažený či opracúvaný… Aj vychádzajúc zo zákonov Vesmíru, jediný kto môže človeka vyliečiť, je ON SÁM! Tým pádom je to s kameňmi rovnaké, ako s rituálmi – sú v podstate zbytočné, stručne povedané.

Ikona diskutujiciho Nika 2011-07-19 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,ja mám ruženín v tvare druhého obrázka.To čo je k nemu napísané platí len pri krištále,alebo aj pri ostatných kameňoch?Teta u ktorej som ho kúpila,povedala že to nevadí a k tomu mi porozprávala všetko,ako sa oň starať.Ale o tom tvare nič nehovorila,že by to nejako malo prekážať

Ikona diskutujiciho Azure 2011-07-19 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pěkný článek, zas něco co jsem nevěděl ;)… překvapivě mám taky křišťál, akorát je trochu malý, ale neobroušený a má dva hroty 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2011-07-19 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Rozhodně NE! Tento článek má v nadpisu jako první slovo KŘIŠŤÁL, protože mluví pouze o něm. Jiné kameny mohou být hlazené, většině to neublíží, křišťál je ale v mnohém speciální a tento článek mluví jen o něm, rozhodně se to nesmí aplikovat na všechny ostatní kameny, protože tam to neplatí.

Ikona diskutujiciho ok 2011-07-19 13:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Například k harmonizaci a vytahování destruktivní energie jsou oblázky dobrý – aventurín, ametyst, růženín apod., všechno na bázi křemene.

Ikona diskutujiciho Nika 2011-07-19 13:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díki.Nepýtala by som sa kebyže tu sú tie komentáre predtým.Ale vtedy si ich ešte neschválila,tak sa nezobrazovali :D

Ikona diskutujiciho Pišta 2011-07-19 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Používam mliečne kremene, čo najčistejšie. Je to tiež odroda "krišťálu", ale ja to používam na úplne iné veci, no princíp ostáva rovnaký ako pri liečení.

Ikona diskutujiciho Delia 2011-07-19 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trolmované kameny (křišťály, nebo také ametysty) se běžně používají na výrobu ,,elixírů". ,,Elixír" je voda, do níž je vloženo několik čistých a nabitých křišťálů. Tato voda slouží ke konzumaci a k vnitřnímu pročištění těla. S tímto ,,elixírem" mám osobní (pozitivní) zkušenost díky jedné moc milé paní. Doporučuji všem :)!

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-07-19 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ještě mám dotázek, možná to je trochu mimo článek a možná ne, ale napadlo mě to v souvislosti s křišťálem. Jaký názor máš na křišťálové lebky? Myslíš, že mají nějakou sílu, když jsou vlastně opracované? A s tím by mohl souviset i jiný dotaz, jaký názor máš na přívěsky z křišťálu, kyvadla apod. (vrtaný křišťál apod.)? Díky za odpovědi.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-07-19 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: to máš pravdu, ale neopracovaný kámen je mnohem účinnější než opracovaný … souvisí to s velikostí povrchu. Opracovaný (tromlovaný) kámen má mnohem menší povrchovou plochu než ten neopracovaný (přírodní). Proto jsou pro výrobu krystalové vody (elixíru) mnohem vhodnější neopracované kameny než ty tromlované.

Ikona diskutujiciho Natália 2011-07-19 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Akurat dnes som sa dostala ku kristalovym lebkam a tiez by ma zaujimalo ci naozaj maju taku obrovsku energiu ako sa hovori.

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2011-07-22 08:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: opracování může mít vliv, ale podle mě zanedbatelný, síla kamene přece musí být tak neskutečná, že nějaké obroušení je nic proti potenciálu kamene samotného.

Ikona diskutujiciho Jan Paleček 2011-09-16 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

Ikona diskutujiciho pavel 2012-10-15 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš tu nepřesné a zavádějící informace, přečti si moji knihu o křišťálu, najdeš ji i v městské knihovně. :D

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-14 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Jak na koho, na někoho opravdu homeopatie nezabírá, je to ryze individuální věc, protože každý organismus je jiný….

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-20 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A viděli jste pohádku Kouzelný křišťál?O:-)

Ikona diskutujiciho Domča 2014-01-08 15:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Máš naprostou pravdu, také jsem tomu nechtěla uvěřit až do té doby co se mi do ruky dostala kniha: Moc podvědomí od Dr. Josepha Murphyho. Kde vysvětluje že existuje mnoho lidí, kteří takřka jedním dechem upozorňují na úspěchy dosažené na základě některých svých teorií a zcela neprávem se tak snaží prokázat jejich správnost, protože i kdyby byla jeho teorie pravdivá tedy opravdu léčiva nikoho by nevyléčila kdyby v to nemocný sám nevěřil, tedy vše je pouze o naší víře!A  tudíž žádný doktor, žádná metoda a ani teorie by si neměla dovolit přivlastňovat nějakou svou moc uzdravení. To pouze člověk sám se dokáže uzdravit.  Všechno to do sebe nádherně zapadá. Věštice nesmí druhému člověku říct že zemře, protože kdyby mu to řekla mohl by tomu ten člověk uvěřit a již by se tak opravdu stalo. O tomto Vesmírném principu věděli a již ho využívali už dávni domorodci, je to popsáno i v knize: Poselství od Protinožců. Také znám jeden případ, kdy si muž vyléčil žlučníkový záchvat bučkem, protože jednoduše věřil teorii, že kůl kůlem vyrazíš…;)Záleží tedy pouze na tom, čemu věříme a začínám vážně uvažovat i nad tím, že všechny ty nové objevy toho: tohle je nezdravé, do tohohle přidávají tamto, nejezte to: je zase jen další marketingová trh, který v nás vyvolává pouze nové strachy a my pak už ani nevíme co jíst, nejíst a čemu věřit či nevěřit. Potom je jasné, že když tomu co mi zase nakukali uvěřím, například i tomu že brambůrky jsou škodlivé, tak se pro mě tím škodlivým opravdu stanou a začnou mi ubližovat. Je jedno zda je metoda či teorie podložená vědeckými prokázanými faktory nebo jestli je správná, nesprávná, pravdivá či nepravdivá o to tu ve věcech vůbec nejde. Proto jednomu něco pomůže a druhému ublíží a jen my to shazujeme na genetiku, jiný organismus apod. Takže si to všechno prostě děláme jen my sami…Je mnoho lidí, kteří se stravují jak prasata a nic jim celý život není, žádná nemoc je nepostihne a dokonce nás někteří i přežijí. Jednoduchá odpověď: věří tomu, že jim to neublíží, že to pro ně není nezdravé:)

Ikona diskutujiciho Ema 2015-05-04 16:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jak poznám, že je můj křišťál nebroušenej? Já myslím, že asi broušenej je, protože má všechny strany rovné, ale jak si ho tak prohlížím, má pá prasklinek na jedné straně. Vevnitř je dost popraskanej, jakoby zamlženej.Taky má takové špinavé škvírky na jedné straně a ty jsou taky úplně uhlazené k stěnách…

Ikona diskutujiciho Lily 2015-07-18 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluška,

Ikona diskutujiciho Ela 2016-04-03 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obrazky se nezobrazuji?

Ikona diskutujiciho Aneta 2016-09-12 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak ma byt idealne velky?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-09-12 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Mají tam malé čudly, to nemá smysl kupovat, ale něco takového může být dobré:

Ikona diskutujiciho Mia 2016-09-22 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrý den, můj syn nalezl v lese zřemě nějaký krystal má nádech zelenkavé nemohla bych vám zaslat foto?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-09-23 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]:  klidně pošlete, ale bude to asi nějaký křemen 🙂

Ikona diskutujiciho Nikol 2016-10-27 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Píše se tu, že se má křišťál čistit v ledové vodě a zásadně nenabíjet na slunci, ale všude jinde na internetu jsou úplně opačné informace 🙁 vlažná voda, někde dokonce teplá a nabít na slunci…tak už opravdu nevím, čemu věřit 🙁

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-27 20:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:  Díky. Tak nad tím popřemýšlej sama když nevíš, dávání na slunce je logický nesmysl, pokud člověk ví jak vznikají polodrahokamy. Lidi neví, opisují jeden od druhého, nikdo nemá originální data, proto je všude na netu to samé a stokrát zopakovaná konina se stává pravdou.

Ikona diskutujiciho Míša K. 2017-09-02 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásnou sobotu Alue :-) celkem přemýšlím o koupi krystalu, který nabízíš ve svém obchodě. Můžu předpokládat, že jsou všechny nabízené krystaly vhodné, když vezmu v potaz informace v tomhle článku? Děkuji za odpověď. Asi se blbě ptám, nezlob se :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-02 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]:  Vhodné k čemu konkrétně? Nechápu kontext dotazu.

Ikona diskutujiciho Míša K 2017-09-02 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: no vhodné k tomu, aby byly pro nás užitečné. Aby fungovaly, tak jak mají :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-02 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]:  Užitečné křišťály jsou od levelu 5 nahoru. Slabší nenabízím…. pokud se bavíme konkrétně o brazilských křišťálech, nejsem si totiž jistá co máš přesně na mysli.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-02 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]:  Nebo jestli máš celou dobu na mysli Energetické krystaly, tak popis materiálu a funkce je tady:

Ikona diskutujiciho Míška 2017-09-02 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: tak to jsem se potřebovala ujistit, že nabízíš ty "pravé " děkuji

Ikona diskutujiciho Miška 2017-09-02 16:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[40]: aha, už jsme doma. Jsme se od začátku blbě pochopily. Omlouvám se :-) ano mám na mysli ty energetické krystaly :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-02 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]:  Já jsem si říkala…. všechny fungují stejně, různé tvary jsou aby si člověk mohl vybrat co se mu víc líbí.

Ikona diskutujiciho Miška 2017-09-02 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: děkuji :-) a ještě jednou se omlouvám za nedorozumění.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-02 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: Ne, je to sklo. Ta metoda by se dala otisknout i do přírodního kamene, skvěle do křemene, výborně i do přírodního křišťálu, ale když sháním materiál k výrobě tak narážím na to že ty kameny určené na krk jsou strašně malé (tak by byly slabé) a taky každý vypadá jinak a ne vždy je pěkný. To by se musel každý fotit zvlášť…

Ikona diskutujiciho Miška 2017-09-02 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za informace. Vážně o koupi přemýšlím ale to víš, není to nejlevnější záležitost:-)

Ikona diskutujiciho Luboš 2017-09-24 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-24 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]:  křišťál jako přírodní přívěsek na krk je jenom malá 3-5cm ozdoba, to je slabé a nic to dělat nebude, čili je i jedno jestli do toho člověk bude vrtat…. nabídku mám tu: http://alueshop.webnode.cz/brazilske-kristaly/

Ikona diskutujiciho Luboš 2017-09-25 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: děkuji za info. Takže je lepší větší a mít ho doma, jenom jsem netušil, že to tolik stojí. ještě jednou děkuji za odpověď

Ikona diskutujiciho Mišenka 2017-12-27 23:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím Alue, byl by některý z těchto křišťálů vhodný? Moc děkuji https://naturshop.cz/kristal-prirodni-krystal-109g/421

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek