1. / Moje první zkušenost s Hennou

18.10.2014 v Léčba 34

Předem upozorňuji, že jelikož se kolem mého prvního Hennění točí hromada emocí a složitý příběh, článek bude poměrně dlouhý a podrobný. Potřebuji se z toho zároveň vypsat a vykecat….

Co je to Henna?

Možná je to zbytečné připomínat, protože henna není žádný novodobý objev a na internetu se o ní člověk dočte skoro všude. Ale kdyby náhodou někdo četl o Henně poprvé, tak něco málo na úvod k tématu, než začnu se samotným článkem (teda spíš seriálem):

Henna je přírodní barvivo, které je vyrobeno z rozemletých částí rostlinky Lawsonie a Cassia. Lawsonie vlasy pokrývá pigmentem, kdežto Cassia dodává vitamíny a regeneruje. Z těchto dvou rostlinek pochází čistá henna. Většina výrobců ovšem přidává do směsi i další látky, které ovlivňují zabarvení. Proto je možno si vybrat z různých odstínů. Například do černé henny se přidává indigo a do zlaté heřmánek. Bezbarvé či vitamínové henny obsahují Cassiu a nebarvící bylinky. Jsou vhodné pro toho, kdo touží pouze po regeneraci a neměly by barvit (i když pokud vitamínová henna obsahuje i kopřivy, měly by si světlovlásky dávat pozor, protože ty můžou trošku ztmavovat).


Účinky henny

  • barví vlasy

  • zpevňuje a posiluje vlasy

  • podporuje prokrvení pokožky a tím zmírňuje vypadávání

  • obsahuje přírodní UV filtr

  • odstraňuje lupy

  • zamezuje nadměrnému maštění vlasové pokožky

  • zabraňuje lámání a třepení vlasu

zdroj: http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema-henna-a-hennovani.html

Už je to víc než půl roku, co jsem hodila do koše s konečnou platností i barvu. (Stejně nemá smysl mlžit, už jsem to na sebe práskla dřív) Dneska, když se tak ohlédnu zpátky, nechápu proč jsem se vůbec někdy začala barvit. Je to strašná škoda. Tehdy, když mi bylo těch 15, mi to přišlo jako dobrý nápad, protože během puberty vlasy výrazně ztmavly a jak odrůstal dětský blond, ostatní děcka za mnou chodila a nezávisle na sobě mi pořád připomínala: ,,Proč si to nedobarvíš? Nemáš na barvu, nebo co? To jsi taká socka?“

Na moji odpověď, že jsou to moje přírodní vlasy a že mi to takhle teď prostě roste, jsem dostala odpověď: ,,No jasně, nelži.“ …. Křivé nařknutí je něco, co nesu blbě. Vždycky to tak bylo.

Tak jsem asi po roce podobného nátlaku přišla smutná k mámě, svěřila se jí, co mi děcka vykládají… No – a? ,,Tak na to dáme barvu.“

První to měl být jenom trošku melírek, aby se ten dvouletý tmavý odrost zjemnil. Ale chytlo to strašně blbě, z melírku byly pofidérní pruhy, tak jsme to vrzly nakonec na celou hlavu. Můj přírodní blond zmizel a jelikož to byla Londa, co chytala blbě, tak to šlo trochu do oranžova, prostě blbý…. blbý blbý blbý!

A pak už to jelo… Odrosty odrosty odrosty…. Přešla jsem pak na kvalitnější/hezčí barvu, ale co si budem, chemka jako chemka… A než jsem konečně z toho kolotoče vystoupila, uběhlo šest let.

Je zajímavé, že jsem si strašně dlouho nechtěla připustit, že mi ta barva totálně likviduje vlasy. Mívala jsem takový super cop, že když jsem mrskla prudce hlavou, tak všichni lidi za mnou tím copem dostali facku. Občas jsem omylem šlehla i sama sebe… Za dva roky už ztráty začaly být znát, ale já pořád že ne a ne, že to není z toho a tralala… Jasně, byly tady i jiné výrazné vlivy, ale to je tak vždycky. Jedno se sejde s druhým a máte po copu.

Fakt je mi líto, že jsem tuhle chybu vůbec někdy udělala. Vlasy co člověk ztratí stresem prostě vypadnou a znovu dorostou, ale vlasy co se na ně dlouhodobě ob 2-3 měsíce plácne chemka, slábnou a vypadnou třeba už za rok, nebo za dva…. Tak upřímně všechny varuji, hoďte barvy do koše, hlavně s nimi ani nezačínejte. Budete hořce litovat, speciálně pokud máte jemné vlasy.

Tak jsem se po šesti letech konečně naštvala. Že buď budu chemlon blond s pitomým tuctovým mikádem (za pár let by nebyla jiná možnost), anebo se vrátím zpátky k tomu, co bylo. Volba byla jasná… Pak jsem na sebe začala lít všemožná pečovátka, takže Henna je takový další krok, který zcela logicky přišel.

Ono to celé bylo takové postupné. První jsem přešla na biokosmetiku, pak na biošampony a najednou jsem měla takový podivný pocit odporu a znechucení, když jsem zamyšleně koukala na krabičku s barvou… Že je to chemka a že beztak za všechno může a dokud se té mrchy nezbavím, tak mi pečovátka a olejíčky nepomůžou… A to bylo jako ,,DOOOOONG“, jakoby se otevřelo nebe, někdo mě zeshora osvítil a řekl silným hlasem: ,,Vy**r se už konečně na ten pitomej chemickej blond!“

– A letělo to hned preventivně do koše, abych si to náhodou ještě nerozmyslela.

První jsem se s tím musela smířit, že budu vypadat jinak, s předělem na palici (ztmavovat konce, to by byl další zásah a bůhvíjak by to dopadlo) a že mě čeká několik let odrůstání… Než ta barva odroste úplně, tak mi bude třeba 27-29… Podle toho kam ty vlasy budou. Takže ono to je docela podstatné rozhodnutí, to není něco, co bude za rok hotové. Zatím si dávám za cíl rok a půl odrůstání barvy a postupné odstřihávání toho nejhoršího. Pak už mi na koncích chemlon snad vadit nebude… A pak si stanovím nový cíl: Budu pěstit délku, pokud budou konce pěkné.

Zase ale nebarvené vlasy vzhledově omlazují, takže až mi potáhne na těch třicet a ,,budu už mít odrosteno“, nikdo mi to neuvěří, stejně jako dneska mi lidi od oka tipují ,,náct“.

A taky, to jediné co chci, je mít zpátky svoji ,,pomlázku“ a je mi úplně jedno, jakou to bude mít barvu. Hlavně že to bude moje a chemka už se ke mně nesmí přiblížit na metr, jinak budu střílet.

Vzala jsem znovu útokem svůj nejoblíbenější server dlouhevlasy.cz a přemýšlela jsem na vážno o henně.

Proběhla dokonce až taková kritická fáze v mém rozhodnutí, že jsem uvažovala nad čistou Lawsonií. S tím co jsem měla v té době na hlavě, bych měla vlasy ohnivě rudé. (asi jako na obrázku nahoře)

Vlasy barvené čistou lawsonií se mi líbí, pleť mám světlou, modré oči… Takže by to ze mě udělalo takovou super sexy čarodějnici… Nebo vílu Ariel, chcete-li.

…. Nakonec jsem z toho ale vycouvala, protože mi mé okolí sdělilo (Na otázku jestli na sebe plácnout Lawsonii):

,,Že o tom nemůžu ani uvažovat, že by to mé bohaté publikum asi nerozdýchalo, protože mě mají za anděla a ten je prostě blond.“ a nebo ,,Že by mi to vůbec neslušelo, že bych vypadala divně a nepřirozeně, že na to nemám obličej.“

Tak jsem byla na vážkách.,,Jo – Ne – Jo – Ne – Jo ????“

A když jsem pak viděla svoje přírodní odrosty, říkala jsem si, že prcnout na to červenou by byla vlastně škoda, protože jsou moc pěkné. Už před 2-3 mi roky jsem si všimla, že moje odrosty jsou světlejší, než bývaly. Asi došlo k další změně hormonů, nebo je zkrátka ,,něco“ v těle jinak… Možná to bylo tou extra zdravou životosprávou, na kterou jsem v té době najela? – Možná….

Takže si to shrneme: Byly světlé, pak rázem ztmavly a pak zase po čase částečně zesvětlaly.

Inu, není to ten blond co býval, ale pořád je to moc pěkný přírodní odstín… Takže Lawsonii ne, nakonec jsem se rozhodla ty odrosty jenom pěstovat, nic nebarvit, nic nemaskovat, nechat to…. A jenom regenerovat to, co jsem si předtím zdupala.

Dávala jsem snad všechno: Biohar, Heřmánek (mimochodem to byla fakt šílená zkušenost, to je vyprávění na extra článek a možná ho fakt sepíšu), pangamin, oleje všech možných druhů a barev, hořčičný zábal, přesličku, křemíkovou bombu, propolisovou tinkturu… a já už ani nevím, co všechno ještě… (Teď dávám pro změnu lopuchový výluh.)

Hennu jsem pořád měla v hlavě (ne na hlavě), ale neměla jsem ještě vykoumaté, kterou vzít a kterou zkusit… Protože:

Jakmile se člověk rozhodne pro hennu a jít cestou regenerace bez barvení, čeká ho hodně nemilých překvapení a háčků. První je v tom, že neexistuje žádná blond henna. Existuje jenom Cassia obovata, která regeneruje, ale velice mírně barví tak, že vlasům dodává medový nádech (zase ale jak na kterých, na tmavých nebude vidět vůbec nic). Jakékoliv další příměsi do ,,blond“ henny jsou věci, které dodávají žlutou, až oranžovou barvu. A to je ten průšvih.

Strávila jsem několik dnů pročítáním zkušeností jiných žen, abych se dozvěděla: ,,Tahle značka vysušuje, tahle barví na zrzavo, z téhle jsem měla hlavu jako mrkev, po téhle jsem byla žlutá jak kanár, tahle není kvalitní, tady přidávají chemickou složku…“

Nechtěla jsem skončit s oranžovou hlavou. Tak jsem na nějakou dobu nabyla dojmu, že hennování je obrovská věda, která by se měla vyučovat jako nějaký předmět, protože toho je tak strašně moc na načtení a zapamatování, že mi z toho šla hlava kolem.

… Mezitím jsem matlala heřmánek a vodičky, než se to dořeší.

Pokračování příště

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Přírodní krása“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho lenka f 2014-10-18 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak blond ti sluší. Až ti ty vlasy odrostou tak uvidíš jak to bude vypadat. Budou tmavší, ale špatně to taky vypadat nemusí. Já jsem kdysi si taky občas nechala obarvit vlasy, ale vždycky jsem k tomu tak nějak cítila odpor, že si dávám něco chemického na hlavu. Naposledy jsem si nechala udělat melír tak před osmi lety a od té doby už ho dávno na hlavě nemám, mě vlasy rostou rychle (až mě to někdy štve), mám je docela hustý a myslím, že jsou i pěkný, ale nějak zvlášť je dneska neřeším. Dneska ve 42 letech mám svou přírodní špinavou blond, vlasy si umeju, mám je kousek nad ramena a nechám uschnout. Hezky si je pročešu a jsem hotová. Nepotřebuju žádné tupírování, dělání účesu nebo lakování, aby to mělo formu, jako někdo, kdo má málo vlasů. Myslím si, že zrzavá barva není ta pravá pro tebe. Ono to sluší málokomu. Mě se líbí zrzavé vlasy na holce v kombinaci s hnědýma očima. To mi přijde zajímavý. Takže ti přeju, abys to nakonec vyřešila ke své spokojenosti.

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-10-18 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, nepsala jsi náhodou asi před rokem – rokem a půl, že si vlasy zásadně nebarvíš?

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-10-18 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten podrobný proces regenerace by mě zajímal, tak doufám že článek bude:) Už jsem také z barvení vyléčená, opakovaný blond melír dal mým vlasům pořádnou lekci…

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-18 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Psala jsem před víc než půlrokem, že končím s barvou. To jsi popletl.

Ikona diskutujiciho Yasminn 2014-10-18 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hennu mám už delší dobu koupenou, barvu vybranou a vlasy mám dost tmavé, takže by případný průšvih neměl být moc vidět, ale stejně to stále odkládám. 🙂

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-10-18 13:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky podle toho, jak rychle ti to roste. Já jsem zkoušela počítat trojčlenkou rychlost růstu mých vlasů, cca dvacet centimetrů za rok se mi nezdá špatné :-) I když jsem někde slyšela, že dvanáct…já to měřila podle ofiny, za měsíc a půl mi vyrostla snad o dva a půl centimeru, což není opravdu špatné :D

Ikona diskutujiciho ive 2014-10-18 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue a v budoucnu tmavé (třeba právě rezavé) vlasy výrazněji zkrácené se zcela jiným sestřihem? A vlastně proč ne:-), jsou i velmi šikovné kadeřnice a dá se s vlasy experimentovat s výborným výsledkem. Alue si jistě účes i barvu rozhodne po svém.., hádám, že zatím zůstane u původního, zažitého vzhledu… jako ostatně většina z nás.

Ikona diskutujiciho BE 2014-10-18 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi v 20tke som si dala Henu prvýkrát. Dobré bolo. Mierne medené vlasy na moje stredne plavé. Videlo sa mi málo – tož som si to capla znova, a nechal dvakrát tak dlho. – Známi mlčali, ale náš tancmajster keď ma uvidel na plese, povedal že v plesových šatách či nie, aj tak som ako mrkva. :-D  -  Nuž nechala som pokusy, párkrát som si dala ešte bezfarebnú. Totiž moc ma nebavilo to vymývanie prášku z hlavy, zelené, špenát… br

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-10-18 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to já s barvením začala teprve před pár měsíci. Dávám si jen přeliv na oživení mé vlastní barvy, používám Casting od Loreálu, odstín hořká čokoláda. Je to jen o něco tmavší než moje vlastní barva a dodá to mým vlasům takový šmrnc a vypadají pak zdravější. Je mi jasné, že jsou v tom srajdy, ale pointa je, že ten Casting se mi po pár měsících z vlasů úplně vymyje, tak nemám problém, když se zrovna delší dobu barvit nechci a nebudu mít ani problém, až se budu chtít přestat barvit :). Do henny bych asi nešla, je to strašně pracné a nemám na to čas ani nervy a nerada experimentuju, takže bych se docela bála co by mi to s vlasy udělalo a nechci to riskovat, radši si za pár dnů zase po 4 měsících hodím na vlasy ten Casting…

Ikona diskutujiciho Jana 2014-10-18 23:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé je, že se prezentuješ jako přírodní blondýnka. Dříve když na toto téma přišla řeč tak jsi vůbec nechtěla přiznat, že jsi barvená a tvrdila jsi, že se nebarvíš, i když je to z fotografie zřejmé. Tak hurá, že jsi přiznala konečně barvu.

Ikona diskutujiciho Victoria 2014-10-19 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek, držím ti palce! :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-19 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Jano, to mě baví, jak řešíš cizí hlavu a ještě jsi tak drzá, že mě za to spucuješ. Do očí bys asi takhle držkatá nebyla, že?

Ikona diskutujiciho Marianna 2014-10-19 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja mam velmi dobre skusenosti s hennou. Od prirody som mala jemne blond vlasy,nastastie huste. Casom zacali tmavnut a skoncila som s medovou farbou s rysavym odleskom (moja mama ma rysave vlasy a otec blond). A chcela som zmenu, ozivenie. Zacala som pouzivat hennu, odtien ohniva cervena. Vlasy mali krasnu farbu, ktora sa mi aj hodila,zvyraznila ma a vlasy zacali nadobudat objemu, za prve mi zacali rast nove vlasy a za druhe cervene farbivo vyplna vlas zvnutra,takze trosku sa vlasove vlakno zvacsi v priemere (aspon predpokladam,ze sa to stalo kvoli tomu). Takze hennu vakejkolvek forme doporucujem,vyskusanu mam konkretne tuto znacku: http://www.biooo.cz/henna_medena_premium_vegetal__henne_color-p-4406.html

Ikona diskutujiciho Maja 2014-10-19 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám s hennou velmi dobré zkušenosti,používám ji asi již rok každý měsíc,kvalita vlasů se zlepšila,přestaly padat…Mám tmavě hnědé vlasy,je mi 44let,takže začínající šediny po použití hnědé henny vypadají jako přírodní melír,šediny chytají do zlato hněda,takže to oživý celkově účes.Používám hennu z dm drogerie.

Ikona diskutujiciho Blaf 2014-10-19 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Aluško, opravdu jsi kdysi psala, že se nebarvíš nebo jsi se tématu vyhýbala, taktéž si to pamatuju.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-10-19 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:  Vždyť je to tady i zmíněno, že má přirozeně blond vlasy, jen to tak bývá, že i přírodně blond lidem ty vlasy s věkem trochu ztmavnou a pak jsou spíš plavé. U malých dětí jsou někdy k vidění hodně světlé vlasy, ale pokud takovou má někdo dospělý, je to většinou chemie.

Ikona diskutujiciho arianabell 2014-10-19 23:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super teším sa, ja som si objednala hennu pred týždňom, vlasy si nefarbím a som za to vďačná že nemusím odrastať ale tiež ich mám zničené lebo žehlička fén jedno s druhým, tak som sa rozhodla pre bezfarebnú hennu nech mi ich trošku zregeneruje, mal by to byť ako zábal som zvedavá ale pre istotu si ju odskúšam na vypadaných vlasoch lebo človek nikdy nevie

Ikona diskutujiciho Anna 2014-10-20 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja používam Hennu už 27 rokov … Vlastne mi zachránila moje vlasy v mladosti zničené vtedy asi jediným ale drastickým zosvetlovačom na vlasy.

Ikona diskutujiciho Anča 2014-10-20 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No mě přijde vesměs u tebe zajímavé jak si nechceš připustit věci, kord pravdu o sobě samé co tak koukám… Červená by ti podle mě šla práveže mnohem víc než ta blond. Anděl rozhodně nejsi. Za 1. ani vzhledové a za 2. ani povahově. Ale taková rudovlasá čarodejnice, jo to je pro tebe jak dělané.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-20 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: :D Tak tohle slyším poprvé :D

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-10-20 19:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlasuju pro červené vlasy :D Vypadala bys s nima úžasně :D Ale taky si pamatuju, jak jsi v nějakém dotazníku cca přes rokem psala, že si vlasy nebarvíš, a pak, když jsi končila, jsi najednou přiznala, že sis je celou dobu barvila…

Ikona diskutujiciho izairi 2021-01-20 23:17:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,ale kdepak červená. To v modrých nebo azurových bys vypadala móóc dobře. Samozřejmě myslím tu barvu co se po pár umytí hlavy úplně ztratí,ale ty barvy by ti podle mně slušely.7

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-21 08:27:15
Ikona diskutujiciho
sipka

To bych nedělala. 😀 Podle mě tyhle šílené barvy nosí hlavně puberťáci, bisexuální lesby, nebo nějaký jiný typ potetovaného hulícího undergroundu.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-01-21 17:23:33
Ikona diskutujiciho
sipka

takže co podle tebe jsem, když chci bílé vlasy? 😂😂

Ikona diskutujiciho Luz 2014-10-20 21:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rudou néé… Trochu do měděna by myslím Alue šla, ale nějaká tmavší/nepřirozená barva fakt ne, ono to opravdu málokomu sluší, jak už tu bylo řečeno, a k Alue se to nehodí a myslím že ani ne k jejímu stylu a barvám oblékání.

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-10-20 23:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Z fotek mi připadá, že je obličej spíše do chladnějších tónů. Některé odstíny rudé by mohly fungovat, ale spíš malinové než jahodové… Náramně riskantní. Vím od sebe, že jsem chladný léto (Aluška mi laicky taky z fotek připadá jako některý letní typ) a ačkoliv jsem jako zrzka vypadala dobře akčně, házelo mi to ve výsledku nelichotivé tóny do tváře a vypadala jsem nemocně. Stejně červená, ta mi naopak zvýrazňovala růžovou a vypadala jsem téměř pořád, jako kdybych se červenala nebo byla uřícená. Teoreticky existují červené odstíny, co by mi seděly, ale já na ně nenarazila. Na druhou stranu fotky mýlí a možná se v typu pletu a snesla by tyhle tóny lépe. Mimochodem, nejvíc jsem si užila fialovovlasé období, dokonalé byly ty reakce, s vlasama je kupa srandy 🙂 (kromě té platiny to byly všechny takový ty barvy na 6 umytí, ty jsou nejspíš celkem neškodný, to odbarvování je problém. Jen teď nemůžu najít modrou. Trochu rozptýlení při odrůstání, ať mi to rychlejc ubíhá :D)

Ikona diskutujiciho Raia 2014-10-21 00:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, taky přispěju zkušeností. Hennila jsem vlásky víc jak pět let a Henna je báječná věc. Také jsem si prošla obdobím kdy jsem byla přišpendlená na dlouhýchvlasech, protože je to trošku věda, s čím smíchat a jak, pak alchymie v kuchyni, potom bahení lázně v koupelně, nebo jak kdysi někdo vtipně napsal, migrace divokých prasat :-) Kdo henní, ví o čem mluvím :-) Já chtěla tenkrát hnědou do studena, což je u henny problém, ale protože jsem tzv. studený tip :-), což nevím, ale fakt je, že teplá barva u obličeje mi tedy rozhodně vůbec nesluší ( vypadám jak blbec). Míchala jsem tedy s indigem a nakonec i z pohodlnosti i pro efektivitu kupovala Hennu od Lush, jsou to takové tabulky (a můžu opravdu doporučit není to certifikovaná biokosmetika jen jakoby handmade, ale byl to vývoj a ta henna je myslím bez aditiv :-)) a míchala jsem odstín z ní. Tak a teď přejdu k tomu podstatnému a to je důrazné varování. Můj původní odstín je světlá myšina, tudíž studená. Teď už dva roky nehenuju vlasy mám odrostlé odstříhané, ale rostou mi normálně dozrz! Do teplého odstínu, odlesk minimálně červeného zlata! Opravdu od kořínků mi rostou vlásky v tomto odstínu. Nevím jak je to možné, ale už jsem se s tím sžila. A ještě praktickou zkušenost, cokoliv mícháš s hennou na odstín, vymývá se z vlasů rychleji než henna, takže ta henna s toho vždycky trochu leze a mně "spát" každý druhý pátek s igelitem a kulichem na hlave po pěti letech přestalo bavit. A ještě něco, vím že jsi mladá, ale skončila jsem henit krom nepohodlí hlavně z toho důvodu, že jsem začala sem tam šedivět a to byl teda rachot, tak super zařivou oranžovou jsem neviděla. A ono ti to vadí i když je to jen pár oddělených vlásků, ty zářili panečku.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-21 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Nebyla to náhodou otázka ,,jsi přírodní blondýnka" a já řekla ,,ano?" protože to že se nebarvím, si nepamatuji, že bych psala, přece nejsem blbá… Ale tahle otázka tam někde před časem padla.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-21 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Jo jo, vím, taky mám načteno :D Ale s mojí slámou Cassia barevně nedělá skoro nic. Zelená hlava se konat nebude.

Ikona diskutujiciho Denisa 2017-01-18 16:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velice zajímavý článek! Už delší dobu přemýšlím přejít z chemických barviv na vlasy na Hennu  vypadá to, že mě tento článek přesvědčil. Akorát mě zajímá jak je to s barvením, kolik toho nanášet, a hlavně jak často, abych to nepřehnala. Můžu se třeba držet podobného návodu? http://magazin.cz/moda/10960-jak-casto-barvit-vlasy-a-na-co-si-davat-pozor

Ikona diskutujiciho Martemys 2021-01-20 21:02:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rok 2021. Je tu ešte niekto? Zaujimalo by ma, že ktorá henna, zafarbí vlasy na ohnivú červenú ako je tam na obrázku? Presne taku by som potrebovala.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-20 21:55:12
Ikona diskutujiciho
sipka

lawsonia inermis… cassia je ta bezbarvá.. a na webu dlouhevlasy.cz najdeš návody a tipy jak hennu míchat, různě se tam přidávají ještě další věci aby to třeba bylo hnědší, červenější atd – je potřeba načíst a vychytat, je to domácí patlání a nevím jak moc červená je čistá lawsonia, nezkoušela jsem ji

Ikona diskutujiciho izairi 2021-01-21 20:27:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvano,Ying Kong Shi ( Ma Tianiu- Ice fantasy) ale v holčičím těle? 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-01-21 23:21:16
Ikona diskutujiciho
sipka

jo!:D ten by šel 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek