10 nechutných faktů o jídle, co jsme možná netušili

10.4.2012 v Prevence 49

Následující článek je převzatý a odkrývá příklady některých nejodpornějších nápadů dnešních výrobců potravin.

Spíše než ,,10 nechutných faktů o jídle, co jsme možná netušili“, by se tento článek měl jmenovat: ,,10 dobrých důvodů, proč nejíst v rychlém občerstvení“, ale ne všechny uvedené fenomény jsou jen z mekáčů a podobně, přestože je to většina.

Máte hlad? – Po tomto článku vás určitě přejde, hurá do čtení…


10. – Milkshake z McDonalds obsahuje 50 umělých příchutí

10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Víte, proč jsou milkshaky z Mekáče tak neskutečně dobré? Protože jde o speciálně vyšlechtěný vynález chemiků. To, co pijete, jsou obarvené chemikálie speciálně vytvořené tak, aby vám děsně moc chutnaly a chtěli jste pak těch chemikálií víc, víc a ještě víc.

Podle všeho jsou prostě opravdové jahody moc drahé, takže v McDonalds používají 50 různých chemických příchutí, které nakombinují tak, abyste měli pocit, že jíte skutečnou jahodu.

Mezi těmi chemikáliemi je například octan ethylnatý, který se používá třeba i na lepidla nebo odstraňovač laků na nehty. Pak jsou tam chemické látky, co se používají do esenciálních olejů nebo staré dobré rozpouštědlo.

09. – Z tohohle se dělají kuřecí nuggetky

10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Tahle úžasná hmota, která vypadá jako radioaktivně zmutovaná albínská krajta, je ve skutečnosti základ pro spoustu jídel, co si pak ve fastfoodech dáváte. Třeba zrovna staré dobré Chicken McNuggets.

Takhle totiž vypadá mechanicky separované kuřecí. Víte, co je mechanicky separované kuřecí? Velice krásně to na jednom videu ukazuje Jamie Olivier. V podstatě vezmete ty nejhorší kousky kuřete, rozmixujete je na brutální kaši, přidáte spoustu chemikálií, dochutíte a tradááá, tu věc pak osmažíte. Chicken McNuggets jsou na světě.

V drůbežím separátu není moc masa. Jsou tam kosti, kůže, všechno. McNuggets jsou prostě tvořeny tím, co zbude poté, co se z kuřete oddělí kvalitní maso. Celá ta rozmixovaná ingredience, co vznikne, je většinou prolezlá bakteriemi, takže se pročišťuje pomocí amoniaku. Výsledek pak chutná hnusně, takže se přidají umělá dochucovadla. No a pak, protože je výsledek divně růžové barvy, se to všechno musí obarvit pomocí umělých barviv, aby výsledek vypadal jako normální maso.

08. – Výměšky brouků jsou v bonbónech

10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Šelak je speciální přídavek, který se používá na to, aby se něco hezky lesklo. Šelak bývá například na nábytku ze dřeva, aby krásně blyštil. No, a pak se používá také do různých jídel.

Znáte jelly beans? Takové ty strašně dobré fazolky, kde každá má jinou příchuť? Možná byste se měli podívat pořádně na obal. Jejich lesk také způsobuje šelak.

A co to je ten šelak? Kde se bere? No, to možná raději vědět nechcete. Šelak se získává z výměšků červce lakového, což je brouk, který se vyskytuje převážně v Thajsku. Ano, čtete správně. Z hovínek.

07. – V salámech jsou viry

Potravinové společnosti dlouho hledaly způsob, jak bojovat s nezdravými mikroby, které se objevují v upravených masových produktech jako jsou salámy nebo párky. Před pár lety pak bylo povoleno s těmito mikroby bojovat dost zvláštním způsobem. Do salámů a párků se totiž už mohou přidávat bakteriofágy.

Bakteriofágy je obecný název pro vir infikující bakterie.

Takže potravinové společnosti v salámech a párcích bojují proti mikrobům tím, že tam dají další viry, které ty mikroby zabijí a tím zvýší trvanlivost.

06. – Nebýt jediné ingredience, pití Coly by ve vás vyvolalo zvracení

Kdysi dávno byla součástí Coca Coly opravdová koka, ze které se dělá kokain. Ta už tam spoustu let (bohužel) není, ale pořád je tam dost ingrediencí k tomu, aby vás v podstatě trochu zfetovala.

Každá plechovka koly obsahuje deset čajových lžiček cukru. DESET. To je sto procent vaší doporučené denní dávky cukru. Za normálních okolností by ve vás takový náhlý příval cukru do těla vyvolat automaticky zvracení, ale Coca Cola není hloupá. Mohli by sice dát cukru do svého pití méně, ale díky tomu množství cukru vám to pití tak moc chutná a chcete si ho neustále kupovat.

Takže tam nechali to množství cukru, ovšem přidali do koly kyselinu fosforečnou, což je ingredience, která tu sladkost zmírní na takovou úroveň, že už vašemu tělu nevadí.

Výsledek? Profit!

05. – V burákovém másle můžete najít brouky a chlupy z potkanů

Za hranicemi existují zákony, které dovolují, aby ve 100 gramech burákového másla mohlo být zhruba 30 fragmentů brouků. Ne, vážně, třeba takhle to mají napsáno v regulacích v Americe. Také tam někdo spočítal, že ve 100 gramech burákového másla je v průměru jeden chlup potkana.

Ještě, že se v Čechách moc nejí burákové máslo. A podobné statistiky na naše játrové paštiky naštěstí neexistují. Žijeme v blahé nevědomosti.

04. – Plátkový sýr obsahuje méně než 50 procent skutečného sýra

10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Když si kupujete naporcovaný zabalený sýr, mělo by se to spíš jmenovat „substance lehce připomínající sýr“.

Každý tavený sýr totiž obsahuje různé chemikálie, umělé příchutě a adiktiva, která jsou spolu se skutečným sýrem v poměru asi 50 na 50.

Takže když si kupujete levný sýr, z dobré poloviny si pochutnáváte na chemikáliích.

03. – Saláty ve fastfoodech obsahují chemikálie používané v nemrznoucích kapalinách

Jdete do fastfoodu a chcete si dát „něco zdravého“? Určitě si dáte salát, jehož dresing má samozřejmě víc kalorií, než když si dáte Big Mac, ale o tom ani tak mluvit nechceme. Zaměříme se spíše na ty křupavé, čerstvě vypadající saláty.

Ty saláty totiž nejsou čerstvé. Vypadají tak, ale nejsou. Aby ale vypadaly jako čerstvé, je na ně nanášen propylenglykol. To je chemikálie, která se jinak používá ke spoustě dalších věcí – například v nemrznoucí kapalině, je součástí deodorantů a podobně.

V koncentrovaném množství způsobuje podráždění očí a kůže.

02. – Průměrný návštěvník fastfoodů spořádá 12 pubických chlupů ročně

10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Minimálně jednou za život se vám určitě stalo, že jste měli v nějaké restauraci v jídle vlas. Občas se to prostě stane a kuchařovi vypadne. Je nepříjemné, když ho musíte vytahovat z pusy, kde vám smotá jazyk do kozelce a utvoří uzlíček na stoličce, ale dá se to přežít.

Problém je, když to není vlas. Problém je, když jde o chlup. O chlup z míst, která rozhodně nechcete, aby se dotýkala vašeho jídla. No, a kde dělá spousta mladých, rozjívených lidí, kteří jsou schopni své čerstvě rozrostlé strniště rozprašovat na vašeho Cheese? Ano, správně, ve fastfoodech. Dělají tam za 15 tisíc čistého i o víkendech, takže si musí ty šichty přeci nějak zpestřit, ne?

01. – Chicken McNuggets obsahují hovězí

10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Sestra šéfredaktora JPM odmítá jíst hovězí maso, protože má ráda kravičky. Nevadí jí ovšem pojídat kuřecí maso, protože kuřata nevypadají ani trošku roztomile, takže to má jasnou logiku. Ráda si tedy pochutnává na Chicken McNuggets u McDonalda. Chudinka ovšem nemá ani tušení, že i kuřecí nuggety obsahují hovězí maso.

Stejně tak jsou prvky hovězího masa například v kuřecím sendviči od KFC.

Zjistilo se to rozborem na jedné americké vědecké fakultě. Ti si prošli, z čeho všeho se skládá Chicken McNuggets a nespokojili se s tím, že McDonalds uvádí v jednom bodě pouze nicneříkající „extrakty“ nebo „esence“. Právě součástí těchto tajemných věcí je podle nich hovězí maso, které má zvýraznit chuť.

Takže nejenže muselo umřít kvůli nuggetám kuře. Musela umřít i kravička!

Zdroj článku – Zde

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho komixcici 2012-04-10 06:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já pořád říkám že McDonald je hrozná restaurace (pokud se to jde ještě nazvat vůbec takhle). Jedl jsem tam jednou a taky to tak zůstane.

Ikona diskutujiciho Babe 2012-04-10 06:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásná je pod článekm ta reklama na mekdonalds :D

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-04-10 06:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska skoro o ničem nevíme, o v tom je. Pokud si člověk neudělá jídlo sám z vlastních věcí (což se asi fakt moc neděje), vždycky v tom bude něco nechutného. Slyšela jsem ještě pár další přápadů..co říct..

Ikona diskutujiciho the-sims-2-baja 2012-04-10 06:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fůj! To je hrůza !

Ikona diskutujiciho the-sims-2-baja 2012-04-10 06:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To bych asi nikdy nesnědla kdybych si to chtěla vzít poprvé! Ale mě to chutná 🙁

Ikona diskutujiciho Moonscream 2012-04-10 07:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Safra, zrovna burákový máslo mám ráda… Ale potkany taky, takže to snad přežiju 🙂 Normálně kupuju burákový máslo od Marks&Spencer, složení si sice nepamatuju, ale je tam asi 5 ingrediencí. Lepší potkaní chlupy než miliarda éček 😉

Ikona diskutujiciho Míša 2012-04-10 07:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přemýšlím, jak je to s těmi bonbóny. Nejím je, tak se nemůžu podívat. Ovšem připomíná mi to to, jak jsem nechtěla jíst med, protože je z včelích slin.

Ikona diskutujiciho Halbot 2012-04-10 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta reklama pod clankem na Mc Donalds nema chybu :D

Ikona diskutujiciho Farah 2012-04-10 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimave, asi pred 6ti lety mi prestaly chutnat vsecky pastiky a tyhle syry- ze by jenom ma zvyckanost na chute nebo vyrobni zmeny? Nebo mi telo timhle zpusobem rika: DOST.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-10 09:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: No, podle mě je lepší se tomu prostě vyhnout… potkany mám taky ráda, ale v jídle teda NE 🙂

Ikona diskutujiciho Cervenej_cudlik 2012-04-10 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Klidně tomu všemu budu věřit, ale přesto mi to chuť nezkazí. V dnešní době už jsou chemikálie a jiné sajrajty naprosto ve všem. Člověk žije je jen jednou. Buď bude jíst úzkostlivě jen bio potraviny (kterým dost často také nevěřím – spousta věcí se bez chemických postřiků už ani vypěstovat nedá) anebo bude spokojeně jíst co chce. Znáte to přísloví o tom jak někdo pil, kouřil a umřel, zatímco jiný nepil, nekouřil a umřel taky…

Ikona diskutujiciho Robin 2012-04-10 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To, že se nás snaží výrobci potravin podvádět, je věc jedna.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-10 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: No jo… ale až jako mladý člověk budeš trpět na dnu, cukrovku, až tě začnou bolet klouby, až ti začnou předčasně padat vlasy, kazit zuby… no zkrátka až tě nezdravé stravování dožene a z tebe bude důchodce v mladém vkěu, tak rychle obrátíš.

Ikona diskutujiciho Cervenej_cudlik 2012-04-10 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Nemyslím si, že musím mít veškeré tyto nemoci, jen proto, že nezdravě jím. Jistě mohu něco z toho skutečně dostat, ale přesně tak může cokoli z toho dostat člověk, co se zdravě stravuje. O Pepsi skandálu jsem nic neslyšela a přijde mi to jako blábol.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-10 10:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Koukni na net, určitě to najdeš. Letělo to hodně na mailech a Osud.cz, taky zahraniční zpravodaje.

Ikona diskutujiciho Cervenej_cudlik 2012-04-10 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Našla jsem o tom článek na Blesk.cz a SuperSpy.cz – to mi stačí, bulváru nevěřím ani tečku.) Každopádně máš zcela jistě pravdu v tom, že jsou výrobci potravin schopní pro větší prodej a peníze asi vážně všeho. Je to odporné.

Ikona diskutujiciho Šárka 2012-04-10 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk aby si pomalu nic nekupoval jen tak v obchodech , já dávám pozor na to co kde a z čeho to je , ale občas prostě zhřeším . Ale do mekáče vůbec nechodím , a po tomhle teda už vůbec nevlezu . Podle mně je lepší jíst BIO potraviny a sladkosti , než potkany , víc chemie a cože to nenarozené děti ? O.O Proboha !!!  

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-10 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Ježiš ty fotky tam, to je děs… to je přesně to, co jsem měla na mysli. – Čudlíku, Míša ti to našla.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-10 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Ale můžeš jíst kvalitně a nemusí to být zelenina. Stačí oprášit starou českou kuchyni a dělat z domácích surovin. Prostě vařit doma. – To je výmluva s tou zeleninou 🙂

Ikona diskutujiciho aneta 2012-04-10 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsem si nemyslela, že zrovna ty budeš kopírovat články z blesku, mohla si aspon napsat zdroj

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-04-10 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U té dvojky … to se mi tedy nezdá. Lidé jsou vděčni za práci a těžko pašují něco takového do jídla.

Ikona diskutujiciho zjeveni 2012-04-10 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jooo novej mac smažák, ten si dáme :D fakt úlet

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-10 12:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Z blesku to není a zdroj jsem uvedla, jestli sis náhodou nevšimla.

Ikona diskutujiciho Monča 2012-04-10 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na lesk se většinou používá karnaubský vosk, takže těch výkalů z brouků se tak nebojim…no i kdyby, furt jsou horší věci, vemte si kolik hmyzu sníte za celej život např. jenom když spíte :D 😛

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-04-10 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

oni tie bunky z detí nedávali do pepsi, len ich používali pri vynaliezaní nového chutnejšieho umelého sladidla, ktoré  chceli používať asi namiesto aspartamu.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-04-10 13:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo sa týka coca coly, už testujú používanie stévie. Stévia je rastlina, ktorá je 300 krát sladšia ako cukor, podporuje činnosť pankreasu a lieči diabetes II. typu. Okrem toho stévia chráni pred vysokým tlakom krvi, podporuje trávenie a podieľa sa na zhutnení svalovej hmoty, čo je dôležité napríklad pri odtučňovaní. Pomáha pri liečbe akné a ekzémov, znižuje chuť na alkohol a tabak. Má antibakteriálne a protivírusové účinky. Urýchľuje hojenie rán a zamedzuje tvorbu jaziev, reguluje tvorbu baktérií v ústnej dutine a obmedzuje tvorbu zubného kazu. Výskumy dokázali, že domorodci, ktorí pravidelne žujú lístky stévie, takmer netrpia kazivosťou zubov. Takže cola bude možno omnoho zdravšia :-)

Ikona diskutujiciho Christie 2012-04-10 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně, dost se mi chce zvracet… a to jsem kuřecí nugety jedla naposledy tak ve 12 letech… ale je mi fakt šoufl. Nemluvě o té Pepsi!! :-X

Ikona diskutujiciho Arien 2012-04-10 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

šelak, zajímavý, zrovna předevčírem jsem to viděla myslím na lentilkách(obsahu) a uvažovala co to je-…

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-04-10 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Amen…tohle by si měli přečíst VŠICHNI, co se ženou do mekáče. A kdo ví, co ještě tam cpou! V tomto případě se obávám, že téměř všechno…

Ikona diskutujiciho dracek7s 2012-04-10 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chce se mi z toho zvracet…ale většinu z toho nejím či nepiju takže… :D

Ikona diskutujiciho Šeříková 2012-04-10 18:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdy je lepší nevědět.. Ale děkuji za tenhle článek o pravdě 🙂

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-04-10 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím proč, ale ty hovínka z brouků mi nechutné nepřijdou, aspoň je to pěkně přírodní materiál :D

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-04-10 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já, že ty kuřecí nugetky mají tak divnou příchuť. Naštěstí jsem to měla jen jednou či dvakrát. Nebudu přece jíst pravidelně blafy.

Ikona diskutujiciho Riliaf 2012-04-10 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A zrovna mi tu ze stropu visí štangle salámu :D

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-04-11 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sakra, ty saláty z Mekáče jsou tak dobrý… Chjo. Nevíš něco o těch bramborách, co tam prodávají? Chutnají až nepřirozeně dobře. To s Pepsi je síla – i tomu věřím, když se dávají mrtvá embrya a placenty do krémů, tak je lidstvo dost zvrácené i na tohle.

Ikona diskutujiciho Hang Reviem 2012-04-11 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V souvislosti s článkem doporučuji tento pořad na stream.cz s šéfem Pražského kulinářského institutu – Romanem Vaňkem

Ikona diskutujiciho Hobit 2012-04-11 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

samá pravda

Ikona diskutujiciho Leannka 2012-04-12 15:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikto nehovorí, že kedže sa propylenglykol používa do nemrznúcich zmesí musí byť automaticky škodlivý (až pri extrémnych požitiach.

Ikona diskutujiciho Katie 2012-04-12 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych doplnit, že u nás v ČR zatím bakteriofágy naštěstí nejsou povoleny 😉

Ikona diskutujiciho Katie 2012-04-12 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Vždy záleží na množství, to je jasné. Jen mám pocit, že některé látky v potravinách opravdu nemají co dělat. Jasně, třeba kyselina fosforečná je součástí nukleotidů, ale to přeci ještě neznamená, že ji narvu do pití…

Ikona diskutujiciho barchettka 2012-04-12 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Od Spencera bych se nebála, ten má kolikrát kvalitnější věci než z bioobchodu, taky jsem ho tam kupovala 🙂 Úplně nejkvalitnější odsud mi přijde sušené ovoce a oříšky, rozinky už jinde nekupuju 🙂

Ikona diskutujiciho Deine 2012-04-13 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý, ale ty ngetky vážně pochybuju že jsou z té "pasty" každý kdo to někdy jedl, tak v tom snad vidí to co vidíš v řízku. Maso. Navíc McDonalds ač je to tam nezdravý maso je nadopovaný látkama, který zabraňují masu rychle plesnivět, mají tam šíleně přísné kontroly masa. Znám lidi co tam pracovali. Takže určitě by se to nemělo jíst, ale není to zas tak "žhavé" co z toho všichni dělají 😉

Ikona diskutujiciho hogreta 2012-04-17 22:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrůtka :-D… Mám výborný nápad – nechceš napsat více takovýhle článků? Klidně si tam něco vymysli, klidně si tam vymysli všechno, ale pokud to bude mít na svědomí pár mých shozených kil, tak to svůj účel splní a budu ti vděčná:-D.

Ikona diskutujiciho Berenika 2012-08-20 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jídlo z fastfoodů je hrozné… Každý ví, že není zdravé, ale každý ho jí. I já jsem ho jedla, ale po letošních letních prázdninách už si nikdy nic takového nedám. Důvod? Pracovala jsem v Mekáči jako brigádník a to, co jsem v jejich kuchyni viděla, mě spolehlivě odradilo. Kdyby jste viděli, jak se ta malá masa do hamburgerů smaží v pořádném množství tmavého a několik týdnů neměněného oleje, jak vpadají rajčata, přípravy salátů, hranolky… Jak se to všechno smaží, když se maso ráno neprodá a leží tam klidně celý den… no prostě hnus. Proto vřele doporučuji těm, kteří se chtějí zbavit chutí na takováhle jídla – objednejte si u manažera prohlídku kuchyně a chuť vás okamžitě přejde.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-20 15:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: Hm…. nenecháš na sebe kontakt? Měla bych pro tebe nabídku na rozhovor. – O hnusech v mekáčích. Můžeme šířit osvětu z tvojí praxe. Jestli chceš, ozvi se mi 🙂

Ikona diskutujiciho Ali 2014-01-11 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mc Donalds je HNUS!!!! já to říkám pořád, teda někdy tam zajdeme a já si dám hranolky a Coca Colu, ale pak jsem zjistila, že když smaží hranolky, používají k tomu olej s přidáním masa!!!!!a Coca Colu si už teda v životě nedám!!!!!

Ikona diskutujiciho Isa9599 2015-10-18 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to je fakt humus, ještě, že to nejím!!!

Ikona diskutujiciho Zuza 123 2015-12-05 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuj! A Já to Jeli beans měla v hubě a 🙁

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek