10 zlozvyků, které mají všechny inteligentní dívky

17.12.2017 v Psychologie 6

Je pravdou, že inteligentní lidé toho musí jednoduše řešit více. Nad vším někdy až příliš přemýšlejí, což však občas může být na škodu. To je však daň, kterou si žádá jejich inteligence. Stejně nepříjemných může být i následujících 10 „zlozvyků“, se kterými musí inteligentní žena bojovat každý den. Najdete v nich i vy?


1.

Ve vztahu někdy můžete být za tu přecitlivělou. I když vám to někdy může způsobit nepříjemnosti, je to jen proto, že se svým emocím nebráníte, nepotlačuje je a dokážete je dát najevo. Jinak řečeno, ve většině případů máte srdce na dlani.

2.

Velmi mnoho inteligentních lidí trpí workoholismem. Když se do své práce zamilujete a najdete v ní svou vášeň, jste jí ochotni věnovat i všechen svůj volný čas. Víte totiž, co od života chcete a tvrdé práce, která vyžaduje hodně obětí, se nebojíte. Pokud to někteří lidé nazývají posedlostí, v takovém případě jste na tuto nálepku hrdí.

3.

Lidé vás mnohdy označují za samotáře, podivína, outsidera a podobně. Vy však jen nevěnujete čas tomu, na čem vám nezáleží. V dnešním světě dokáže jen málokdo pochopit, proč dáte přednost dobré knize či nějakému online kurzu před páteční návštěvou baru.

4.

Lidé vás někdy považují za drzé. Vy jste však jen upřímní. Problémem je, že ne každý chce slyšet pravdu.

5.

Svůj život máte podrobně naplánovaný. Víte, kam směřujete, víte, co chcete a víte, kdy to chcete. Co je však nejdůležitější je to, že víte i to, jak toho dosáhnete. Lidé vám mnohdy říkají, abyste zpomalili. Kdo má však na zpomalení čas?

6.

Účastníte se pouze těch společenských událostí a setkání, o které máte zájem. Mnohdy proto upadnete do nemilosti některých lidí, ale výčitky svědomí vás za to rozhodně nehlodají. Máte přece na práci mnohem důležitější věci!

7.

Hrozí vám to, že časem upadnete do rutiny. Víte, že rutina je skvělým prostředkem, který vám pomáhá dosáhnout úspěchu, ale všeho moc škodí.

8.

Nemáte mnoho přátel, ale pravdou je, že další si ani nehledáte. Upřednostňujete skutečné vztahy před těmi povrchními.

9.

Když se zamilujete, milujete celým svým srdcem. Někdy možná až příliš, což může vašeho nového partnera vylekat, pokud není na vážný vztah připraven.

10.

Upřímně – někteří lidé vás opravdu iritují. Irituje vás jejich falešnost, jejich předstírání inteligence či předstírání úspěchu. Vy se však přetvařovat nedokážete a pokud vás to má ochránit před jejich společností, raději budete označováni za „nespolečenské“.

zdroj: https://thoughtcatalog.com/hadley-spot/2017/07/10-bad-habits-all-intelligent-girls-have/

primární překlad: http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5891-zlozbyk-kazdy-inteligentni-clovek

korektura: Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-12-17 03:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach, Aluško. Tady jsem se zase našla. Nevím, jak moc inteligentní jsem či nejsem, ale tenhle článek jakoby mluvil o mém životě.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-12-17 03:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem já si na sobě všimla ještě jedné věci. Mám takovou "vlastnost" příliš nebloudit a hned najít ta správná data, jako bych na ně měla radar a nebylo to přece nic těžkého. Nějak se prostě zvládám vyhýbat Matrixovým pastičkám, jakoby na mě byly příliš primitivní. Nejspíš se o mě dobře starají tam shora, či mám silné napojení na své vyšší vedení, já nevím. Celkově mám odjakživa takové silné sklony dělat "správné věci" a působit morálně, těžko říct proč. Jsem už prostě taková. :D Každopádně když jsem kdysi objevovala svět za oponou, byla jsem navedena rovnou k tobě a automaticky poznala, že tahle data jsou ta správná. A stejně tak to mám v životě. I když se konkrétně v některých věcech poslední rok ztrácím(ale ne zas tolik, nakonec vždy vím, co dál), nějak pro mě nikdy nebylo až tak těžké vidět správnou cestu i daná znamení tuto cestu doprovázející, stejně tak s informacemi a lidmi, špatné lidi poznám většinou hned. Škoda, že to takhle nemají všichni, někteří lidé se v životě dokážou perfektně ztratit, holt tam nejspíš hraje roli spoustu dalších faktorů… :-( Já taky nevím, kde bych bez vědomostí od tebe teď byla. Neumím si to představit.

Ikona diskutujiciho Brusinka540 2017-12-17 08:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Haha, kromě 4 a 5 to docela sedí :-) Akorát jsem se odnaučila "říkat tu pravdu", nemám náladu plýtvat svou drahocennou energií na diskuse o ničem. Nebo řeknu, co cítím, sesype se na mne milion argumentů, proč to je špatně a pak už tedy neříkám nic, jen tak koukám nebo rovnou s pokrčením ramen odcházím (pokud je kam).

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-12-17 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Něco sedí a něco ne 🙂 citlivá jsem, ale workoholismus je něco, čím nikdy trpět nebudu :D připadá mi to jako charakteristika osobnostního typu INFJ 🙂

Ikona diskutujiciho Tauri 2017-12-17 14:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je někdy směšný, jak se píší články zvlášť pro muže a ženy :D

Ikona diskutujiciho BED 2017-12-17 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:".. co by zachránilo lidstvo". :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek