12 příznaků, že příliš málo pijete

17.3.2022 v Zdravověda 16

Zdálo by se, že na světě nemůže být nic více osvěžujícího, než velká sklenice chladné vody. Obyčejná voda nás osvěží mnohem spolehlivěji, než šálek kávy nebo láhev sodovky. Přesto však mnozí z nás každý den pijí jen málo, a zbavují tak tělo životně důležitého zdroje. Pokud snad u sebe pozorujete jeden z následujících příznaků, radíme vám rychle situaci napravit.1. Suchost v ústech
Symptom dosti očividný – na rozdíl od jeho následků. Samozřejmě, každý, jakmile se tento nepříjemný pocit dostaví, usiluje o získání nějaké tekutiny. Sladké nápoje přinesou pouze krátkodobou úlevu dlouhodobého problému. Obyčejná pitná voda spolehlivě svlaží sliznice úst i krku a organismus ji také déle udrží.

2. Suchá pokožka
Pokožka je největším orgánem těla. Také ona potřebuje tekutiny. Suchá kůže je jedním z prvních příznaků odvodnění, které může záhy vést k závažným problémům. Nedostatek vody znamená nedostatek potu. To organismu znemožňuje odvádět z těla přebytečný tuk a nečistoty, vyprodukované během dne. Nejjednodušším způsobem, jak tomu zabránit, je pít vodu v dostatečném množství.

3. Nezměrná žízeň
Je to něco jiného, než pouhá suchost v ústech. Každý, kdo měl alespoň jednou kocovinu, ví, jaké to je, když se probudíte a nedaří se vám ukojit svou žízeň. Alkohol vám tělo naprosto odvodní a tělo a mozek vysílají naléhavé SOS. Naslouchejte svému tělu, organismus ví, co potřebuje!

4. Suchost v očích
Suché, krví podlité oči (znovu se chce připomenout typický stav kocoviny) jsou výrazným příznakem nedostatečného zásobení organismu vodou. Bez dostatečného přísunu tekutin slzné kanálky vysychají. To může vážně poškodit oči, zejména pokud nosíte kontaktní čočky.

5. Bolest kloubů
Klouby a chrupavky jsou z 80 procent tvořeny vodou. Je to nezbytné k tomu, aby kosti při každém pohybu nedřely jedna o druhou. Pokud dodržujete pitný režim, sami se přesvědčíte, že klouby jsou schopny dobře zvládat i šok z prudkého pohybu či nárazu při běhu, skocích nebo neobratném dopadu.

5+1. Ubývání svalové hmoty
Také svaly se skládají zejména z vody. Proto čím méně vody v organismu, tím menší je svalová hmota. Pít vodu před, v průběhu i po zakončení tréninku je nezbytné nejenom pro ukojení přirozeného pocitu žízně. Zmenší se tak také pravděpodobnost rozvoje nějakého zánětu nebo bolesti spojené s fyzickým cvičením.

7. Delší marodění
Voda neustále pomáhá s odváděním toxinů z těla. Tělesné orgány pracují jako celistvý mechanismus, aby se zbavily nežádoucích vedlejších produktů vlastní činnosti. Bez vody však nemůže tento mechanismus fungovat jak náleží. V nejhorším případě začínají orgány v těžce odvodněném organismu „vytahovat“ vodu například z krve, což vede k dalším těžkým problémům.

8. Únava a ospalost
Jestliže si tělo bere vodu z krve, vede to k nedostatku kyslíku, který krev rozvádí do všech orgánů. Nedostatek kyslíku pak přímo vede k únavě a spavosti. Každým dnem se rychleji unavíte a káva rozhodně není tím prostředkem, který by váš problém dlouhodobě vyřešil.

9. Pocit hladu
Odvodněný organismus může skutečně začít vysílat signály hladu. Dochází k tomu ve dne i v noci – náhle se vzbudíte a jste neodolatelně přitahováni k ledničce. Potrava však nutí vaše tělo znovu pracovat, zatímco voda ho očišťuje a dodává orgánům „palivo“ nezbytné pro všechny potřebné čnnosti.

10. Problémy s trávením
Už jsme hovořili o tom, že je důležité zvlhčovat sliznice úst a hrdla. To se ovšem týká celého trávicího ústrojí. Bez nezbytného zavlažování se zmenšuje množství a hustota hlenu chránícího žaludeční stěnu. Žaludeční kyseliny tak mohou poškodit vaše vnitřní orgány. Obvykle to vede ke stavu, kterému říkáme pálení žáhy a k žaludečním problémům.

11. Příznaky předčasného stárnutí
Množství vody, které je organismus schopen zadržovat, s věkem klesá. Jak stárneme, měli bychom přiměřeně upravit i spotřebu vody. I když jsou příznaky předčasného stárnutí vnějškově více pozorovatelné, škoda, kterou nedostatečná hydratace způsobuje vnitřním orgánům, bude nakonec daleko citelnější a dlouhodobá. Abychom zmenšili riziko, je třeba dodržovat pitný režim po celý život.

12. Dočetli jste až sem
Pokud jste článek dočetli až do konce, řekli jste si možná, že byste měli přece jen víc pít. Jestliže vás taková myšlenka opravdu napadla, jděte vypít sklenici vody hned, neodkládejte to. Lepší je napít se vody víc, než je třeba, než organismus mořit jejím nedostatkem.

převzato ze ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho marcela 2022-03-17 05:50:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, v souvislosti s pitím vody bych se chtěla zeptat, jestli už jsi „potkala“ energetický vodní filtr www.energetickyvodnifiltrvv.cz Od víkendu je testuji na sobě, a řekla bych, že toho vypiju znatelně více i mi ta voda více chutná. Jaký máš pocit z těch stránek a toho co nabízí? Děkuji moc marcela

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-17 09:18:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíš ten obrázek nalevo na hlavní stránce? Kresba, barvy a krystaly. Stejnou věc si vyrobíš doma, pokud do držbánku dáš křišťál, růženín, ametyst, na cedulku napíšeš láska a nalepíš ji na konvičku. Zaliješ čistou vodou a za dvě hodiny máš Energetizovanou vodu. NENÍ filtrovaná, jsou v ní uložená data/vibrace z krystalů a slova láska.
Lepší efekt energetizované vody umí udělat energetické krystaly. Sundat z provázku a dát do vody, pak se do vody nahrají data která krystaly vysílají. Ale obecně je nejlepší pít vodu bez dat, bez clusterů, ta má nejvyšší potenciál se rozpustit v těle na energii, jak do ní dáš data, tato schopnost klesá. Záleží tedy s jakým účelem tu vodu piješ.

Prošla jsem web pořádně a žádný filtr na vodu jsem na něm nenašla. Snad se na pána nepřijde podívat čoika, to by měl hodně velký malér :-/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-17 09:24:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno.. tady pán doporučuje, aby si ženy dávaly ten ,,filtr“ do vagíny: https://www.energetickyvodnifiltrvv.cz/leceniprozeny/
takže… asi je jasné, co si o tom myslím.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-17 17:29:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvl ale ten web je mazec. Pán neuvádí kontakt, adresu, nemá IČO a aby na něho nikdo nevlítnul, tak nepíše cena, ale ,,dobrovolný příspěvek“. 😀 S tím by opravdu se současnou legislativou neuspěl… jak jsi na něj proboha narazila? Radši to už zavřu, to je na mě moc.

Ikona diskutujiciho Vap 2022-03-17 15:32:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si na velké pití musim dávat naopak pozor, protože čím víc piju, tím víc se mi zastaví vylučování a voda se hromadí v břiše (pseudo-tloušťka).Ledviny mi doslova blbnou (asi podle počasí), jednou fungují lépe, podruhé hůře.V roce 2016 (to se mi zcela zastavilo vylučování) jsem na urologii dostal nějaké léky na záněty, ale moc to nepomohlo.Urolog mi tehdy řekl, že jsem na svůj věk moc rozházenej-sám se nějak divil.Kůži mám sušší už od mládí, tehdy jsem pil dost a stejně to nepomáhalo, ta voda se do pokožky nikdy moc nedostala.Na vylučování mi funguje nejlépe slabší pivo.Voda, čaje, šťávy, limonády mě naopak zavodňují (a ještě mám pocit žab v břiše) a káva funguje jen trochu, mimo jiné, když mi vysávají energii, tak ani kofein mě nezvedne, kolikrát mě unaví ještě víc.Mě už asi nevyléčí nic, ani lékaři ani alternativní medicína.České zdravotnictví nefunguje tak jak by mělo, když se člověk objedná ke specialistovi, tak na volný termín se často čeká i měsíce a následně stejně žádná extra pomoc.Ať se jdou všichni vycpat, hlavně, že lékaři mají celkem vysoké platy a tituly.Ať se nediví, že lidé na ně často nadávají, nejsem vůbec ojedinělý s těmito negativními zkušenostmi.Vždyť běžní lékaři z ordinací zas tak moc nedělají, sedí si tam a pobírají za to peníze třeba z mých daní.(to, co dělají by snad dokázal každý zacvičený lajk)Podle mě by české zdravotnictví mělo projít reformou.Tohle je špatně.To jsem taky někde zažil, že v čekárně 3/4 hodiny (možná i déle) čekali tři pacienti a lékaře to ani nevzrušovalo (půl hodiny byl pryč, pak přišel a nic se pořád dlouho nedělo), potřeboval si asi vypít kávičku.Když jsem tam následně volal, nezvedli mi telefon.Potom někde v recenzi jsem se dočetl, že tam skutečně telefony nezvedají.Nakonec jsem si našel jiného téhož specialistu, tam byli alespoň ochotní a přívětiví.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-17 15:58:46
Ikona diskutujiciho
sipka

A řekli ti alespoň doktoři co je tvým ledvinám, nebo proč se ti to děje?

Ikona diskutujiciho Jolka 2022-03-17 19:47:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Vap,
pročtěte si Ayurvédu, dóšické typy. Udělejte si dóšický test, zdarma na netu. Je totiž možné, že zrovna vašemu typu může vyhovovat popíjet teplou vodu místo studené. Ale záleží jaký máte celkově životní styl. Dnešní doba je jedovatá od půdy až po oblohu. Naše orgány jsou celkově oslabené. Ledviny psychosomaticky souvisí s častým kritizováním všeho a všech, se zklamáním, něco člověku často nevycházelo, tak se cítí dlouhodobě mrzutý. Vylučování je vždy spojené s ochotou/neochotou se zbavit starého či toxického myšlení, vztahů, prožitků.

Popřemýšlejte nad tím. Třeba něco pochopíte, uděláte věci ve svém životě jinak a uleví se vám i fyzicky.

Ikona diskutujiciho Jolka 2022-03-17 19:34:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jestli ten pán s filtrem není ve skutečnosti ta marcela. Si tu sám sobě udělal zadarmo reklamu. 😄

Jinak článek o pití skvělý, hned jsem si šla dát jednu sklenku na jedno koleno a druhou na druhé. 😊

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-17 20:55:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Není, koukla jsem na vyplněný mail, je to stálá čtenářka. Docela jsem z toho vyjevená, že se při dnešní přísné legislativě někdo nebojí takto načerno podnikat, že do toho někdo fakt jde.

Ikona diskutujiciho Jolka 2022-03-17 21:58:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to se Marcele omlouvám. A ten pán, asi to zkusil a čeká kdo se chytne nebo co.

Ikona diskutujiciho Vap 2022-03-20 13:17:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pamatuju, že urolog prohlížel ledviny na sono a nic tam neviděl, přitom jsem nevylučoval několik dní.Dal mi prášky na nějaké záněty, ty to trochu spustily, ale nic moc.Taktéž ani testy na preventivních nevykazují žádné odchylky.
Co se týká životního stylu, prošel jsem různými obdobími, jak nezdravými, tak zdravými i bezmasou stravou a můžu říct, že konkrétně v mém případě zas takové rozdíly jsem necítil.Zkoušel jsem kdysi třeba dva dny půst a vzrostla negativita, děsně vzteklý, oslabený, ztěžklý, pocit, že přestanu dýchat, nárust negativních myšlenek.A veganská strava mě do vyšších vibrací skutečně nedostane (spíš mě někdy ještě víc zatemní).Jak jsem energeticky oslaben, jsem protivný sám sobě i na okolí, prskám jedy, přitom si ovšem plně uvědomuju, že je to špatně, ale prostě jsou to stavy, které pozitivní myšlení ani vůle neovlivní.Někde jsem četl nějaké články, že pokud je člověk proklet, tak půsty ani zdravá strava skutečně nepomáhají.Oni si obecní šiřitelé alternativních pravd vůbec neuvědomují, že to co šíří, platí pouze PRO URČITÉ LIDI.A pokud jim budu říkat něco o sobě, tak nedemnou raději mávnou rukou, než aby nad tím nějak přemýšleli (to jsou mé zkušenosti s touto skupinou lidí).Holt se jim nehodim do výlohy.Životní zkušenosti mě dovedly k závěru, že všechno je jenom falešná hra a že svět stojí za pendrek.Přitom takové nadšení, ambice a cíle jsem kdysi míval.Není divu, pokud se někde setkám s nějakými lidmi, tak se většinou jedná o lidi s naprosto opačnými a neslučitelnými názory-to aby byla ve mě vyvolávána averze.Např. sednou si v parku na lavičku vedle mě lidi a dle jejich hovoru vychází najevo, že jsou příznivci politické strany, kterou já nemusim a nebo ovce tendenčního mainstreamu.A jelikož nemám rád hádky, tak lidem lecos odkývu i když nesouhlasim a jsem vnitřně zhnusen.A skutečně, že mlčení znamená souhlas? Ani náhodou!! Přesně tak, jedná se o častou osudovou provokaci lidmi s opačnými názory, asi zkouška mojí trpělivosti, či co? Myslím si, že tyhle typy provokací mají za cíl člověka dovést např. k trestnému činu, to znamená, že v člověku se nahromadí zloba, která může jednou nějak explodovat.Každý se setká s opačným názorem, ale pokud to překročí jistou míru, jedná se už o manipulace.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-20 18:18:09
Ikona diskutujiciho
sipka

No, tak záleží jakým způsobem a čím jsi prokletý, kleteb je hodně variací a fungují různě. Někdo onemocní, někomu se to vrazí do vztahů, pomluv, nebo brzo umře, to se nedá takhle paušalizovat že kdo je prokletý nemá smysl žít zdravě.

Jinak mi hlava nebere, že člověk pár dnů nečurá a doktorům přitom vychází testy v normě…

Ikona diskutujiciho Vap 2022-03-23 14:06:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslel jsem to tak, že kdo je prokletý nemá smysl žít zdravě.Ale, že když někdo si myslí, že zdravé žití ho dostane do lepších (svěžích) stavů, což právě v případě určitého prokletí bohužel neplatí.Mám také zkušenost, že když jsem někdy změnil stravovací návyky, tak se na dva dny pocitový stav o něco zlepšil, ale pak třetí den se to opět vrátilo tam, kde to bylo.
Když je osoba pod energetickym obtěžovánim na dálku nebo nějakými entitami, tak nefunguje nic, co jinak normálně funguje.Entity umí dokonce i porušovat fyzikální a jiné zákony, pak není divu, že prokleté osobě vše funguje buď opačně a nebo vůbec.Pak dochází k jevům typu: „Jím zdravě, cvičím, ale jsem furt nemocný“ „každému vyjdu vstříc, ale mě všichni podrazí“ „ke každému jsem upřímný a pravdomluvný, ale mě všichni lžou“ „kdybych kálel zlaté cihly, tak jsem pořád ten špatný“ „každého hladím, ale mě všichni bijou“ „mluvím pravdu, ale nikdo mi nevěří“ „mluvím pravdu, ale oni mě nařknou, že lžu“ Tady na těch příkladech je vidět krásné porušení zákona přitažlivosti (duchovní korupce).Pak se hromadí stížnosti, že lidem nefunguje pozitivní myšlení ani afirmace, to proto.Samozřejmě, že většině šiřitelům tohoto učení o podrazech démonů nic nedojde.Svedou to na člověka, že afirmace dělá špatně.

Ikona diskutujiciho Dm_0 2022-03-21 00:15:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko, nemáš náhodou skúsenosti s filtrovanou a ionizovanou – declusterovanou vodou, napríklad z prístrojov Enagic? (v Japonsku technológia nazývaná kangen water) Nie je to tu až tak známe ale, zopár ľudí distribuuje… Dá sa tam nastavť PH podľa určenia po 0.5 stupňoch, od neutrál a jemne až stredne zásaditej na pitie až postupne po silne zásaditú na čistenie zeleniny, vytahovanie toxínov a látok zo šupky… alebo aby sa rýchlejšie uvarila zenenina ak je bio. Tak isto produkuje aj jemne kyslú vodu na hygienu, výplach úst a silne kyslú na dezinfekciu povrchov. Vlastne tú vodu rozdeľuje, kyslá ide aj tak ako odpad z druhej rúrky a z hlavného výstupu sa čapuje. Čerstvá zásaditá voda obsahuje rozpustený vodík, ten neskôr vyprcháva. V prístroji sú titánové elektródy – pláty kvalitne potiahnuté platinou, medzi nimi preteká voda, no a vyrábajú to Japonci takže cena tak aj vyzerá – ale mnoho ľudí a aj ja si myslím že je to hlavne kôli tomu ich mlm marketingu predražené – na to sú stažnosti. Som trochu pil z donesenej jemne zásaditej vody a prvý krát som to hneď cítil v hlave, vravím že to neni možné – tá voda je normálne trocha psychoaktívna – uvoľnujúco a potom ma normálne uspalo a kvalitne som spal. Akési vodné vedomie to dáva, a aj sny sa mi potom snívaly rôzne o riekach, posledný bol o nejakom veľtrhu so zelenými čajmi, lisovanými v papierových kvádrikoch ako nejáke bonbóny, bolo tam plno ľudí a rada okolo, pričom nejaký starší pán ich vyberal z krabice a ľudom niečo vysvetľoval – rôzne druhy… Dialo sa to v nejákej hale a bolo tam viac takých stánkov… Keď som sa konečne dostal k rade, tak už nemal, ale potom odniekiaľ vytiahol a otvoril daľšiu krabicu. Podal mi nejaké a začal hovoriť o tom čaji (asi to bola jeho firma), no ešte niekto druhý tam stál vedľa a prerušil ho, že tí ľudia (západný) tomu nerozumejú… Po zobudení premýšlam kde som, aha doma v izbe, až potom ma trklo že to bolo asi ozaj v japonsku (semtam mávam rôzne také prenosy) a až o niekoľko minút som si spomenul, že som predsa pred spaním pil nejáku vodu… Ale keď som tú vodu potom pil viac krát, už to malo postupne menej výrazný efekt, bunky zásaditú declusterovanú vodu naťahujú a telo sa tým postupne nasycuje, tak sa to uvádza.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-21 15:00:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Kangen vodu neznám a nevím jestli je dobrá. Nikdy jsem ji nezkoušela.

Ikona diskutujiciho Dm_0 2022-03-22 02:07:25
Ikona diskutujiciho
sipka

No, Kangen voda je ich patentové označenie, v podstate sa jedná o najpru filtrovanú (potom myslím že ešte obohatenú o nejaké minerály) a následne ionizovanú vodu – to je hlavné. V podstate elektrolitycký princíp kde sa el. prúdom (možno aj s nejákym spešl frekvenciami, neviem presne) rozdeľuje voda na kyslú a zásaditú zložku. Spomínam že dakedy v starom časopise som ako malý čítal popis a niekto to tam prezentoval ako mŕtvu a živú vodu a písal rôzne využitia. V tomto prístroji ale funguje v prietokovom režime, sú tam striedavo plátové platinové elektródy a medzi nimi membrány asi osmotické, tie bránia miešaniu pretekajúcej vody ale prepúštajú výmenu iónov. Voda pomedzi tečie pomaly pozdĺžne a zároveň na ňu priečne medzi tými elektródami cez membrány posobý el prúd, a myslím že o nejákych frekvenciách. Tie asi pôsobia aj rozbitie klastrov mojekúl H2O, čo je možno to najviac dôležité, voda je declusterována a možno to najviac zodpovedá za jej zdravotné účinky, že ju telo nasáva. Alebo tiež aj jemne (silneǰšie) zásadité PH ktoré sa dá nastaviť. A asi aj ten rozpustený vodík niečo robý, keď je voda hneď po načapovaní, neviem. Alebo nechať radšej trochu odstáť… Že čím viac zásaditá, tým večší má redukčný (antioxidačný) potenciál, neviem či je zas dobré piť dlhodobo, to musí byť aj zdravá strava. Viac zásaditá voda by sa mala piť skôr pred spaním a nie s jedlom a už vôbec nie z nezdravým/ťažkým – mohla natiahnuť zlé látky a ešte viac ich rozniesť po tele mám taký pocit.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek