14. / Vesmírné Zákony a Principy / Závěr

22.6.2010 v Návody 18

Tento článek je součástí rozsáhlého seriálu:

Přejít na první díl zde: 1. / Vesmírné Zákony a Principy / Úvod + I. Zákon Kauzality

___________________ 14. DÍL ___________________

alue.cz

Jak již víte z nadpisu, čtrnáctý a poslední díl Zákonů Vesmíru je právě před vámi. Hodí se toto rozsáhlé dílo ukončit takovým malým resumé, abyste neměli pocit, že jsme něco nedotáhli.

Milí čtenáři, znovu a znovu vám kladu na srdce zásadní věc, kterou je nutné si uvědomovat nejen u popisu Zákonů Vesmíru. Pamatujte, že nelze předané vědomosti vnímat a ukládat do hlavy po svém a upravovat si je, jak se nám hodí a zlíbí. Pamatujte, že Vesmír je celek, vzájemně velmi úzce propojený. To jste si jistě sami všimli během výkladu, neboť u jakéhokoliv nového tématu jsme se neustále vraceli k již probranému. Zákony Vesmíru nelze komolit.

Pamatujte, že není nejdůležitější umět si tento výklad vědomě zapamatovat od začátku do konce, nejdůležitější je tyto Zákony mít UVĚDOMĚLÉ. Neboť to že něco VÍM, ještě neznamená, že jsem si to uvědomil. Teprve až když si něco uvědomím, tak to pochopím, nezapomenu, jsem schopný to využít ve svém životě a také podle toho žiju.

Milí čtenáři, prosím, uvědomujte si a žijte podle Zákonů Vesmíru. Přemýšlejte o nich a využívejte je prakticky ve svém životě.

Nakonec bych ráda upozornila na věci, které by jste si měli také odnést v souvisloti se Zákony Vesmíru.

Pamatujte:

Veškerá realita, která se okolo člověka odehrává, je odrazem jeho samotného, podle Zákonu Rezonance a Kauzality. Měnit svůj život lidé dokáží prací na vlastní bytosti, spojené s reálnými činy, které vedou ke změnám a zlepšování. Není možné plakat sám nad sebou a obviňovat svět, že je k nám krutý. To my jsme krutí sami k sobě, pokud nejsme schopni převzít zodpovědnost za své vlastní činy a za svůj vlastní život. Pamatujte, že modlitby a slova jsou pomůcky. Andělé za vás nikdy nic nemohou udělat bez vaší práce, oni jsou pomocníci a ne vykonavatelé vaší vůle. Svůj život řídíte pouze vy a nikdo jiný.

SelinaFenech_Luna

Pamatujte, že základ spokojenosti je mít rád sám sebe. Pokud máte rádi svoji vlastní bytost, máte rádi i jiné lidi, máte rádi květiny a zvířata. A pokud jste naplněni Láskou, žijete v Lásce. A pokud takový člověk narazí v žvotě na neštěstí, umí se vždy díky Lásce oklepat, neboť Vesmír jeho Lásku zrcadlí.

Pamatujte, že vše ve Vesmíru má nějaký smysl, podléhá to určitým zákonitostem. Náhody neexistují a naše životy provází mnohá znamení. Sledujte přírodu, učte se od ní. Sledujte znamení a poslouchejte je.

Pamatujte, že neznalost neomlouvá a ve Vesmíru to platí takřka totálně.

Pamatujte, že pokud si něčím nejste jisti, pokud to neznáte a nevíte,  zda-li je to dobré či není, nezahrávejte si s tím, dejte ruce pryč, neučte o tom ostatní a nebojte se říct jednoduchou větu: ,,Nezabývám se tím, takže tomu nerozumím“. Pokud totiž vy díky své neznalosti způsobíte někomu (či sami sobě) problém, zodpovědnost za ni nesete úplně stejně, jako kdyby jste škodili záměrně. Samozřejmě že pokud vaši dobrou radu dotyčný neposlechne, překroutí, udělá si to po svém a pak na to doplatí, je to jeho neznalost, jeho chyba a jeho zodpovědnost. Vy nikdy neručíte za ostatní lidi, ani toho nejste schopni. Každý z nás má hlídat a ručit pouze sám za sebe, protože pouze svůj vlastní život má v rukou.

Pamatujte, že každá lidská bytost je svobodná, i když si to nemusí uvědomovat. Ctěte svobodná rozhodnutí ostatních lidí. Pamatujte, že do života a do srdce druhého člověka nevidíte ze všech stran, i kdyby se vám otevřel sebevíce. Pamatujte, že co je pro jednoho v pořádku, to je pro druhého příšerné. Každý má své vlastní vnímání a svoji individuální cestu, do které smí zasahovat pouze on sám, vy smíte pomáhat jedině s jeho svolením, pokud projeví zájem. Ovlivňování jiného člověka bez jeho souhlasu je braní svobodné volby a to je jedna z nejhorších věcí, kterou je možné porušit Zákony Vesmíru, neboť lidská bytost je ve Vesmíru nejvyšší svatá a dokonalá. Ublížení člověku je ublížení Bohu. Ublížení jinému je ublížení sám sobě. Neboť se vše vrací zpět jako bumerang.

Nakládejte opatrně s vědomostmi, dotýkejte se života jiných jemně, nikdy nikoho do ničeho násilím nenuťte, ani ho o ničem nepřesvědčujte, pokud vás nechce poslouchat a neprojevuje zájem. Takové úsilí je stejně marné a plýtvá energií vaší, i toho, koho se snažíte násilím formovat.

Nabízejte své vědomosti, svoji pomoc a svoji Lásku s otevřeným srdcem na dlani. Pamatujte, vy jste Bůh sám pro sebe a Vesmír s Láskou bdí nad každým z nás.

Přeji všem, kteří poctivě četli celý výklad s otevřeným srdcem, aby je vědomosti z něj provázely životem a pomáhaly jim na jejich cestě.

Pamatujte, to nejcennější co máte není zdraví, ale správně vědomosti.

s Láskou a Úsměvem Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Smejko 2010-06-22 08:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

z uprimneho srdiecka Ti za tento serial dakujem…

Ikona diskutujiciho Vee 2010-06-22 10:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi poučný seriál, který by si měl přečíst každý…. Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2010-06-22 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To bylo úžasné, celá tahle série. Taky se přidávám k děkujícím. 🙂

Ikona diskutujiciho dzejna 2010-06-22 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, dospěla jsi. Tento článek považuji za dosud to nejdůležitější sdělení, co jsi zde uvedla. Děkuji za sebe za to, že tuto náročnou práci děláš, a to bez nároku na finanční odměnu. Cítím to tak, že Vesmír tvou práci cení, proto Tě  hmotně zabezpečí a také se ti vrátí energie ve formě pozitivity = lásky a vděčnosti od těch, co to nejen čtou, ale i pochopí a aplikují. A toto je asi největší odměna, kterou tady na Zemi člověk může dostat. Ještě jednou díky. Džejna

Ikona diskutujiciho Monika 2010-06-22 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poprvé píši k Tobě do diskuse Alue, i přesto všechno, že každý den sleduji se zájmem Tvé stránky a ráda se k nim vracím.

Ikona diskutujiciho vojta 2010-06-22 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohu jen tiše závidět.Ne statky,peníze a majetky,ty jsou mi uplně ukradeny.Závidím moudrost,které člověk nemá nikdy dost.Kéž by byli všichni lidé na zemi takoví jako Alue,to by byl ten opravdový ráj na zemi.Ta naše Alue je takový skoro Anděl.

Ikona diskutujiciho ham 2010-06-22 21:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vrelá vďaka a nielen za tento seriál, je to nádherné, že dokážeš v pravý čas vysvetliť tak podstatné veci.

Ikona diskutujiciho Martin Havran 2010-06-22 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji Alue z celého srdce

Ikona diskutujiciho Táňa 2010-06-23 07:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue,ráda čtu tvoje stránky ,jsou milé ,čtivé a hlavně srozumitelné.Předala jsem tvou adresu na web.stránky všem svým kamarádkám.Jsou také nadšené.

Ikona diskutujiciho Hepčík 2010-06-23 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Já se k chvále připojuji. Čtu tento blog nepravidelně skoro od jeho začátku a je velmi krásné sledovat, jak se osobnost Alue vyvíjí a tvaruje. Před našima očima vyrostl nádherný a láskyplný člověk, který ukazuje ostatním cestu svým příkladem. Přeji Alue vše nej a děkuji za to, že je tu s námi.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-06-23 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemám slov, Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Mozi 2010-06-23 22:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji, krásné shrnutí!

Ikona diskutujiciho Dana 2010-07-22 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to suprovej seriál, moc dobře se mi četl. Všechno jsem si to vytiskla a vracím se k tomu a pořád nalézám nové. Ono než to tam kolikrát doteče. Potřebovala bych, aby nade mnou někdo stál a paličkou mi to vtloukal do hlavy.;o))

Ikona diskutujiciho Kačka 2013-01-06 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, Vy jste moudrá osoba. Kéž bych Vás znala osobně. Máte můj ohromný obdiv.

Ikona diskutujiciho Pavel 2014-02-01 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji – Pavel

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-08 01:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"neboť lidská bytost je ve Vesmíru nejvyšší svatá a dokonalá. Ublížení člověku je ublížení Bohu. Ublížení jinému je ublížení sám sobě."

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-08 01:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: jé, až teď jsem si všimla že je to devět let staré, to je hezké :') Bude to znít stupidně když řeknu, že jsem na tebe hrdá? :D Zní to jako kdybych toho v životě hrozně moc dokázala a byla starší, no, nemám ani jedno. Jen si prostě myslím že je úžasné že jsi to s blogem dotáhla takhle daleko. Sny se plní… Kéž by se splnil můj. Je to to jediné, co v tomhle životě tady v Matrixu opravdu chci. A stejně jako kdysi tvůj sen o blogu to vypadá nerealisticky – tak hurá do toho. Prakticky jsem něco takového chtěla odmala a když to možná přichází, připadá mi to na hlavu :D ale doprovází mě symbolika Alenky v říši divů a králíků tak… to asi bude správně, hádám.

Ikona diskutujiciho honza572 2022-11-23 20:25:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

❤️

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek