15 Tvrdých ale účinných rad rodinného poradce

12.6.2021 v Žena 6

Michail Labkovský (nar. 1961) je světově známý ruský psycholog s více než třicetiletou praxí v manželském a rodinném poradenství. Doktorát z psychologie si udělal v Izraeli a značnou část svého profesního života strávil v Jeruzalémě. Je proslulý ostrými soudy a jistou výstředností svých závěrů, nicméně je vysoce ceněn odborníky i veřejností.Pro ty, co hledají:

Nikdo nepotřebuje někoho, kdo nepotřebuje sám sebe. Ten, kdo se bere takový, jaký je, žije dobrý, plnohodnotný život, nehledě na všechny možné životní peripetie.

Jestliže se s mužem necítíte dobře na první, druhé i třetí schůzce, čtvrtou už si nedomlouvejte. Na prvních schůzkách se muž předvádí v tom nejlepším světle a jestliže už tehdy se vedle něj necítíte dobře, nic dobrého z tohoto vztahu nemůže vzejít.

Pokud jde o mladé, úspěšné a pohledné ženy, které nemohou najít partnera, protože údajně nastavily laťku příliš vysoko, je ve skutečnosti důvodem neschopnost navázat vztah a strach ze vztahu.

Chcete-li se vdát, musíte na to přestat myslet. Je to totéž, jako si přát zlatou limuzínu, běloskvoucí závoj a všechny ty ostatní nesmysly. U zdravých lidí vypadá situace poněkud jinak. Zaprvé, mají potřebu lásky. A vedeny touto potřebou lásky nacházejí ženy muže, který je miluje.

Nikdy nenavazujte styky se ženatým mužem. Drůbež se prodává v obchodě s drůbeží, maso v masně. Neztrácejte čas. Ženatý muž ženu nepotřebuje, už má jednu doma.

Pro ty, co mají vztah:

Jestliže se chcete vdát, chodíte spolu nebo už spolu půl roku či rok žijete a on se nevyjadřuje, zeptejte se ho jednou jedinkrát, jestli hodlá zakládat rodinu a přeje si svatbu. Pokud není na rodinu připraven, je čas se s ním rozejít. V dobrém, samozřejmě. Něco podobného jako «mám a budu tě mít vždycky moc ráda, jenomže z větší vzdálenosti».

Každá — a to zdůrazňuji — každá žena, která celé roky zůstává doma a věnuje se pouze domácnosti a dětem, upadá. To je zcela nevyhnutelné. Muže taková žena nakonec omrzí, začne mu připadat hloupá a k rozvodu pak zbývá jen krůček. A všimněte si: muž od samého počátku na ničem takovém netrval, to žena se s radostí a tleskáním rukama rozhodla zůstat doma.

Jestliže vás unavuje, prostě se s ním rozejděte. Nebojte se zůstat sama. Žádný muž na celém světě nestojí za to, abyste si dělala násilí a přizpůsobovala se mu, zanedbávala svá přání a potřeby. Žádný.

Je to docela jednoduché: je tu on, takový, jaký je. A jste tu vy, taková, jaká jste. Buď je vám spolu dobře, nebo je třeba se rozejít. A to nejlépe ještě před tím, než si vezmete hypotéku a přivedete na svět tři děti.

Kdo je psychicky zdráv, orientuje se na vlastní city a vždycky si vybere sám sebe. Ani krása ani láska nevyžadují oběti. A pokud je snad vyžadují, tak to určitě není nic pro vás. Vezměte roha. Neexistuje cíl, pro který by mělo smysl ve vztahu něco snášet.

Pro všechny:

Celý život stát na špičkách nedokážete. Zklamání vždycky bolí víc než když se hned na začátku ukážete taková, jaká jste.

Lidé, kteří nemají rádi sami sebe, nedokáží milovat jeden druhého, a proto ani nemohou vytvořit šťastný pár.

Je třeba vzít rozum do hrsti a ne shánět za každou cenu partnera. Když žena říká: «Milovala jsem», často vůbec nejde o příběh lásky. Spíš je to o drogovém dealerovi, který jí dodával potřebné utrpení. Zdravá láska je příběhem o tom, jak moc jsi šťastná.

Jestliže se vám nelíbí, jak se k vám chová, jestliže dělá něco, co je vám nepříjemné, jedenkrát mu to řekněte. A pokud se to nezmění, pak sbohem.
Normální člověk nepokračuje ve vztahu, v němž není respektován. Ostatně – ani ho nenavazuje.


převzato ze ZdrojeKomentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2021-06-12 14:20:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

takže podle tohohle článku jsem mladá zdravá žena s rozumnými očekáváními na partnera? to je hezký 😊

Ikona diskutujiciho Štefan 2021-06-29 10:04:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne z toho trčí príliš vedľa egoizmu. O egoizme je aj dnešná doba. Aj kapitalizmus je postavený na egoizme.

Ikona diskutujiciho Dezider 2021-06-29 12:25:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby život fungoval podle takto jednoduchých pravidel… pak by lidi spolu vůbec nežili. Vždy se najde něco, co je tomu druhému nepříjemné a to na obou stranách. Takže blbost. Kdybych měl odcházet pokaždé, nikdy bych se nikam nedostal.
Poradci toho typu jenom pěstují v lidech ego a netoleranci, namísto taktu a diplomacie.
Vztah muže a ženy je především o taktu a diplomacii, za předpokladu, že se milují (váží si jeden druhého). Pokud se nemilují, pak ego a netolerance převáží a vztah se rozpadá. Dále pak lidé opakují stejné, nefunkční vzorce, které vedou odnikud nikam.
Zklamání nebude, pokud nebudou přehnaná očekávání.
Moudrý muž je schopen vychovat z afektované postpubertální hysterky normální dospělou sebevědomou ženu. Ovšem málokterý to umí. Některé ženy převychovat prostě nejdou, vzorce jsou příliš silné.
To samé platí opačně. Moudrá žena je schopna vychovat z postpubertálního mamánka… atd… atd.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-06-29 12:45:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli někdo ztrácí čas tím, že hodlá vychovávat dospělé lidi, tak potěš teda 🙂 .. a ještě věří, že to je možné. Povaha je vrozená věc, všechno ostatní jsou jenom zkušenosti. Nikdo se nezmění kvůli druhému člověku, jenom kvůli sobě a kvůli zkušenostem které nasbírá. Zrání není otázka ,,výchovy partnera“, to ses nějak precenil.

Ikona diskutujiciho hanka 2021-06-29 12:53:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Moudrá žena si hlavně nezačne s mamánkem, víš Dezidere 😀 Ta si vybere chlapa který bude na podobné úrovni jako ona, aby si navzájem měli co předat. Proč by ztrácela čas s někým, kdo je mentální úrovni mateřské školy, s takovým se nebude ani přátelit, vždyť to nedává žádný smysl. Vrána k vráně sedá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-06-29 13:26:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně. Vztah má být o vyrovnané souhře dvou, ne o tom že jeden dělá tomu druhému rodiče, zatímco se druhý veze a chová jako děcko. To není k ničemu takové vztahy.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek