178. Dotazník: Budou lidé za pár let lepší?

17.12.2016 v Čtenáři 37

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

 

1. Aluško, prosím ťa, ako často a akým spôsobom užívaš koloidné striebro. Myslíš, že by si mohla dat na svoj web nejaké tipy, ako užívať tieto veci?

Já používám 540ppm laboratorní kvality, které není normálně v prodeji. Vzhledem k jeho ceně ho používám jenom na specifické věci a návod k použití (přesné dávkování) by se měl lišit podle ppm. Takže když někde koupíš nějaké stříbro, tak způsob užívání by ti měl dodavatel poskytnout jako samozřejmost.

 

2. K těm číslům: Je v něčem lepší, když si např. nařídím budík na 5:40 než na 6:00? Promítá se číselná symbolika i takto?

Určitě se promítá. Jestli je pro tebe těch 10 mint navíc cenných, nařiď si ho na 5:59. To je úplně jiná energie a vstáváš prakticky ve stejnou dobu.

3. A taky by mne zajímalo, jak si vybrat správnou matraci, tak aby to tělu prospělo. Máme matraci z latexu, a jsou tam vyležené prohlubně. Když byla nová, byla ta matračka naprosto dokonalá, rovná, nebo jak to říct. A ted je to jak houpačka.Takže se záda jakoby zhoupnou. Jak je dobré spát pro naše tělo? Vím, že postel by se měla nějak vyvýšit.

Nejsem z oboru, ale pokud tě z nějaké matračky bolí záda, krk, nebo tě tlačí, tak musíš mít jinou. Lidé se skoliózou potřebují tvrdší matračky a spát na rovném. Já naopak potřebuju co nejměkčí a vyhovovat mi začne právě v tu chvíli, kdy si v ní časem vyležím ďůlky, takže kopíruje moje tělo. Jestli nevíš co ti vyhovuje, pospi si na měkkých a tvrdých matrací, poznáš to velice snadno.


4. Je 12 měsíčků, co se vyskytovali v pohádce, založen opravdu na tom, že v přírodě, v daném měsíci, přebírá vládu jakási jemnohmotná bytost spojená s určitým měsícem?

To jsem nikdy nesledovala, ani mě upřímně nikdy nenapadlo se na to zeptat. Spíš určité bytosti a energie se v přírodě v určitou dobu probouzejí a jindy slábnou. Není to o vládě bytosti, ale o přirozeném cyklickém koloběhu, který je v pohádce symbolicky přirovnán ke dvanácti měsíčkům.

5. Včera jsem shlédla ,,náhodou“ video o historii a zvyklostech Slovanů a velmi mě to zaujalo, jelikož jsou to data ÚPLNĚ opačná od toho, co se učí ve školách. Abych šla k věci, zmiňovalo se tam dost o slovansko aríjských védách. Doposud byly k přečtení jenom v ruštině, ale na Slovensku už vyšla kniha Kniha Múdrosti Perúna, která obsahuje prastaré texty o historii Slovanů. No mě by zajímalo, zda jsi o tom někdy slyšela a jestli ano, tak jaký na to máš názor?

Kdysi dávno byly dost v kurzu stránky Védy.sk, které byly právě o tomto. Dneska koukám, že jsou ty stránky zrušené. Něco jsem tam načetla, když mi bylo asi 18, ale bylo to na mě takové dost složité, spousta věcí úplně neseděla, spoustu věcí jsem si neměla jak ověřit a nečetla jsem tam všechno. A i když uznávám, že to třeba byly zajímavé texty, po této zkušenosti už jsem nikdy nedostala žádnou chuť ani nutkání to jít znova nastudovat. Internet je toho plný, lidi to řeší, lidi jsou z toho nadšení, lidi to doporučují, ale mě to nějak netáhne. Buď to není pro mne, nebo na to neuzrál můj čas.

(pozn. z roku 2021 – otázka i odpověď č. 6 je smazána z důvodu změny kvality služeb, které již nedoporučuji)

7. Již dlouho mi leží na srdci taková otázka nebo dilema… Je to možná mimo téma těchto stránek, na jednu stranu sem však patří. Jedná se o uspání zvířete, o eutanázii. Je podle Tebe správná? Je správné rozhodnout o smrti milovaného zvířete? Nemám teď na mysli případy, kdy pejsek jenom leží a brečí bolestí, to je samozřejmé, že mu tuto službu člověk prokázat musí. Mám teď na mysli situace, kdy pejsek ještě může žít, nemocný a možná s nějakými bolestmi, ale ještě nějaký čas tu může být. Jak člověk zjistí, jestli si to zvíře i přes bolesti PŘEJE ještě chvíli se svou rodinou zůstat? Není zkrátka jen „sobecké“ nechat takové zvířátko uspat? Co když ono to nechce a chce tu být do posledního okamžiku mezi svými milovanými.. S láskou a péčí by to pro něho mohl být o dost příjemnější způsob odchodu. Konec konců starého a nemocného člověka také nenecháme uspat jen proto, že už není schopen chodit/sám jíst/atd… ale staráme se o něho, snažíme se mu dělat radost a společnost a zkrátka mu ten konec života udělat co nejhezčí. Snad jsem to vystihla správně a doufám, že tím nikoho neurazím. Znovu zdůrazňuji, že nemám na mysli fyzicky hodně trpící zvíře. Žádám jen o Tvůj názor (názor vnímavého člověka) a jak to vidíš Ty. Předem moc děkuji a přeji krásný den. 🙂

Pokud má majitel se svým zvířetem dobrý vztah a je na něho naladěný, tak pozná, jestli si zvíře ještě přeje žít, nebo to vzdalo. Když má pes chuť do života, snaží se hýbat, chodit, usmívá se na majitele a reaguje na okolí i přes to, že mu není dobře, tak je jasné, že chce zůstat. Ale ve chvíli, kdy je apatický, nic ho už nezajímá, nechce chodit a přestává žrát, znamená to, že chce odejít, že to vzdal. Slyšela jsem o kočkách a dokonce i lidech, co se rozhodli umřít (byli nemocní, nebo po úrazech), tak prostě přestali jíst. Svobodně se rozhodli že je čas umřít, že už jsou moc slabí, tak umřeli.

Tyhle věci člověk prostě musí vidět a vycítit. Znala jsem dlouho staré a nemocné psy, co jim nebylo dobře, ale nikdo by je nikdy uspat nenechal, protože měli chuť do života, pohybovali se sice málo, těžkopádně, byli už třeba slepí, ale měli radost ze života, těšili se ze života a pak umřeli přirozeně ve spánku.

Takže ptát se mě, jestli je čas nechat uspat svého nemocného psa, je přece nesmysl. To ti řekne ten pes, jestli je jeho čas a ne já. A prosím neříkejte mi, že pes neumí mluvit. Zvířata mluví až moc dobře, záleží jenom na tom, jestli jsme se naučili jim rozumět.

8. Mohu se zeptat jestli se anděl může zhmotnit do podoby člověka? Třeba, že by mohl být i partner?

Když je to tvůj partner, nebo nějaký jiný člověk, tak to přece nemůže být tvůj osobní anděl strážný. To se bavíme o dvou odlišných věcech. Leda v nějakém přeneseném obrazném slovasmyslu.

9. Užívaš vitamín D3? Keď áno v akom množstve? Vedela by si nejaký doporučiť, prípadne dať tip, čomu sa vyhnúť?

Mám doma Swanson – HighPotency Dry Vitamin D-3. Ale neberu ho. Má totiž datum spotřeby rok 2011 😀 😀 😀 😀 😀

Nějak jsme se k němu kdysi dostali přes známého, vyšlo to jako vysoce kvalitní produkt, ale pozor, NESMÍ být oskenovaný. To samé platí i pro vitamín C. Po oskenování se mění povaha dané látky… Měla jsem tady o tom článek, jaký je rozdíl mezi látkou s potencí L- / D- a co to dělá v těle, ale už ho nemůžu najít… Bylo to tam dobře vysvětlené.

V zásadě je potřeba užívat látky L-, (proto se i prodává L-Tryptofan, L-Vitamin C a fungují) oskenováním se látka mění na D-, doslova se mění její potence a pak to má špatnou využitelnost pro organismus. Když si koupíte pixli s Céčkem a v lékárně vám ji oskenují, můžete to vyhodit. To samé platí pro Déčko, mění to spin v molekulách, čárový kód funguje na potraviny jako destruktivní homeopatikum.

Komentáře

Ikona diskutujiciho in-dark-side 2016-12-17 01:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebudou. A bude hůře…

Ikona diskutujiciho A. B. K. -*- Aria 2016-12-17 06:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teto, teda koukám pořád stejně a mrzí mě, že o ty autorský speciality dnes přijdu, protože slavím s dětmi a tátou Vánoce

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2016-12-17 07:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naši první fenku, která měla rakovinové nádory a v závěru časté epiliptické záchvaty, jsme nenechali uspat. Její záchvaty přicházely v posledním půl roce cca  co 6 týdnů. Trvaly asi hodinu, pak byla dobrá. Jenže její poslední záchvat trval mnoho hodin. Nakopal bych si sám sobě do zadku. Byla noc a nemohl jsem s tím nic dělat.

Ikona diskutujiciho Sharlotte Sweet 2016-12-17 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslela jsem to takhle.

Ikona diskutujiciho Gabby(16) 2016-12-17 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně by mě zajímalo. Nevím, jestli je to taky droga. Když jde někdo na operaci a dají mu anestezii (úplně ho uspí) je to taky droga? Může tak člověk ztratit ochranu jako  u jiných drog? A co třeba jiné látky jako léky od bolesti z opiátů?

Ikona diskutujiciho :) 2016-12-17 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko, je to asi blba otazka zrovna sem, ale chtela bych nekomu na Vanoce poridit takovou tu malou zazracnou vonavku, ci parfem jak jsi jednou davala do souteze s fotkama s tvou knihou a ja to vubec nemohu najit, nemohla bys mi prosim pomoct? dekuji moc.

Ikona diskutujiciho Melisa 2016-12-17 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

k ot. c. 5 – http://www.tartaria.sk/ spousta dalsich informaci a odkazy na dalsi weby v podobnem duchu. Ne, ze bych to vse nejak zrala, ale obcas si poctu podle "nalady", ale z dudvodu hladu po informacich, kdyz me zajima vse, co je nejak jinak, nez nam bylo receno. K "Vanocum" jsem si objednala celou trilogii knizek-vyjde to levneji. Cekaji tu zatim v krabicce, bo jsem si rekla, ze je zacnu studovat teprve az po tom, co si je nadelim "pod stromecek" 🙂 Ale jak psala Aluš…na vsechno musi prijit ta spravna doba…Pokud te to moc zajima, tak studuj. Pokud ne…odloz na pozdeji,nebo na nikdy:)

Ikona diskutujiciho Mary 2016-12-17 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby to skenování skutečně tak ničilo potraviny, tak bych už tenhle rok měla chřipku tak 8 krát. Pokaždé když jsem se cítila trochu hůř tak jsem si dala vitamín C a hned to přešlo.

Ikona diskutujiciho Mai 2016-12-17 15:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, před pár dny se mi stala taková zvláštní věc.

Ikona diskutujiciho Ellie Parrish 2016-12-17 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

" Nikdo vám nebude chtít zničit manželství, když nebude ani vědět, že někoho máte :D "

Ikona diskutujiciho Auri 2016-12-17 23:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otaze c.7 doporucuji precist knihu Duse zvirat a lidi od Penelope Smith, zname komunikatorky se zviraty. Krasne tam na ruznych prikladech popisuje, jak to ma zvire s eutanazii a rozhodovanim, zdali chce uz opustit telo ci ne a jak by mel clovek zvireti naslouchat, jestlize se chysta ke kroku, jako je uspani. Ale v podstate je to tak, jak to napsala Alue.

Ikona diskutujiciho Hanka 2016-12-18 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtela jsem se zeptat jaky mas nazor na Lornu Byrneovou a jeji tvorbu. Dekuji za odpoved.

Ikona diskutujiciho Linda 2016-12-18 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

informacie o koloidnom striebre

Ikona diskutujiciho hanka 2016-12-18 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka do příštího dotazníku: píšeš že destruktivní lidé mívají málo energie, proto ji berou od druhých, ale znám hodně lidí, kteří mají energie na rozdávání a přesto bych o nich neřekla že jsou konstruktivní (např. zabývají se pochybným duchovnem, nebo jsou to manipulátoři….přesto mají energie dost). Odkud teda tuto energii berou nebo jak to celkově funguje? Děkuji moc za zodpovězení.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-18 15:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  to nevím, jestli se prodává i v Česku….

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-18 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  děkuji, ráda se po ní podívám

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-18 16:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  nic od ní jsem nečetla a nemám žádný konkrétní názor…

Ikona diskutujiciho Ježovka 2016-12-18 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli budou lidé lepší? Ale to přeci záleží na každém z nás, je potřeba začít u sebe, u svého pohledu na svět… Pokud si budeme říkat, že lepší lidé nebudou, tak nebudou – už jen tak energie… :/

Ikona diskutujiciho Hanule 2016-12-18 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, doufám, že včerejší křest proběhl báječně-moc jsem na Tebe/Vás, kteří se mohli zúčastnit, myslela. Tvůj web jsem objevila teprve nedávno a jsem z něho nadšená!!Koupila jsem si všechny tři Tvé knihy i energetický krystal (MOC za všechno děkuji!!)a každou volnou chvilku čtu články z Tvého webu.Dnes jsem pročítala starší dotazníky, kde jsem narazila na informaci, že pěticípá hvězda je destruktivní symbol (alespoň tak jsem to pochopila, protože jsi radila slečně vyhodit svetr, na kterém tento symbol měla z perliček). Možná jsi to tady už vysvětlovala, tak se omlouvám, pokud otázku opakuji-z jakého důvodu je pěticípá hvězda destruktivním symbolem a znamená to tedy, že když mám v oknech vánoční výzdobu s hvězdami (pěticípé i komety), že si tak vytvářím doma negativní energii?Dále jsem dnes u Tebe četla články o konsruktivní a destruktivní hudbě a tak bych se ráda zeptala, jak vidíš zpívání manter v józe -konkrétně mám na mysli mantry so-ham a óm namah šivája, které jsou doporučeny v sestavě hormonální jógy. A tím se dostávám k dotazu třetímu-jak bys ještě jiným alternativním způsobem, než je cvičení hormonální jógy, řešila problémy  s menopauzou, tj. návaly horka, nespavost, bušení srdce, nervozitu. vím, že na Tvůj web chodí převážně mladá generace, ale vím, že Tvé stránky rezonují i s námi, kterým je přes 50:). Mimochodem v této souvislosti moc děkuji za informaci o škodlivosti sóji, která pro mě byla novinkou a v lékárně mně jako "zaručeně přírodní" řešení klimakterických potíží nabídli Sarapis-přípravek z červeného jetele a sóji:((. Děkuji moc za odpovědi!!

Ikona diskutujiciho Hanule 2016-12-18 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě jeden dotaz, Aluško, prosím, co si myslíš o léčení přístoji typu Oberon, Bicom atd. Děkuji!

Ikona diskutujiciho Moira 2016-12-18 18:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, zajímalo by mě, když tak mluvíš o tom braní osudu o vlastních rukou…není to tak trochu proti pravidlům? Myslím tím, duše si přece vybrala svůj život sama. A překážky v něm jsou z nějakého důvodu. Když si takhle z palmových listů zjistíš dopředu, co se stane a pak se tomu vyhneš, je to správné? Myslela jsem, že co se má stát, se prostě stane. Když ne teď, tak jindy. Jak to tedy je?

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-12-18 20:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký je tvůj názor na Jana van Helsinga a jeho tvorbu? 🙂

Ikona diskutujiciho :) 2016-12-19 00:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:jj, davala si tam odkaz nebo kontakt nebo myslim ze sem ji nasla podle nazvu a normalne se tam dala koupit, jen uz nevim nazev prave…

Ikona diskutujiciho Mára 2016-12-19 00:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, trochu mimo téma..

Ikona diskutujiciho Mára 2016-12-19 01:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě otázka. Prosím mohla bys vysvětlit nebo nastínit kdy se člověk vyloženě trhne z osudových kolejí a kdy jen koleje mají výraznější zatáčku? Já třeba pracoval ve firmě kde jsem byl rok spokojenej, ale časem mě začaly někteří "klienti" dost nemít rádi, kolegové tak stejně, vyhnaly mojeho oblíbenýho kolegu, přišel jsem o část výplaty kvůli přesčasům, nadřízenej mě dvakrát seřval za něco za co jsem nemohl, zkrátka se to začalo sypat. Já to pochopil jako znamení – *vypadni odsud, už přišel čas jít jinam, tady už Tvůj čas skončil a máš zde splněno.* Tak jsem se sebral a na hodinu odešel. Přihlásil se do jiné firmy kde jsem teď maximálně spokojen, a začal si dělat "rekvalifikaci" na uplně jinou práci za slušný peníze. Tak by mě zajímalo jestli jsem se tímto svým činem vytrhl z kolejí osudu, nebo jen koleje měly ostrou zatáčku, nebo co se to vlastně odehrálo. Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Nika 2016-12-19 03:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, prosím, ráda bych si očistila vodu, kterou piji. Dočetla jsem se o křišťálu, šungitu a magnetit kamenech. Který je nejlepší volba? A jak jinak by se dala ještě voda čistit? Děkuju moc.

Ikona diskutujiciho Peace 2016-12-19 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To nařizování budíku má účinek nehledě na to, o kolik je čas v budíku(nebo cokoliv co umí budík) posunut vůči oficiálního času? Předpokládám, že ano. Když musím vstávat po sedmé hodině, jaký je ideální čas na budíku? 7:09 ?

Ikona diskutujiciho linda 2016-12-19 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pre 19)vybornym zdrojom fytoestrogenov je maka roja – doporucujem

Ikona diskutujiciho zdeněk 2016-12-19 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: 7:02 🙂

Ikona diskutujiciho La Femme 2016-12-19 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, co si myslíš o ASMR videích? Je to zajímavý nový fenomén. Vidím v tom ale i nebezpečí zneužití…https://www.e-bezpeci.cz/index.php/temata/dali-rizika/743–asmr-nova-virtualni-droga

Ikona diskutujiciho Hanule 2016-12-19 23:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:Děkuji za radu, určitě vyzkouším ☺

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2016-12-22 00:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To náš patnáctiletý pes má asi neuvěřitelnou chuť do života. Sice je nahluchlý, nejspíš má i šedý zákal a patrně ho bolí klouby, ale jinak běhá a skáče, žere jako blázen… Dokonce se i s mladším psem rve o žrádlo. Já myslím, že ten mě přežije. :-)

Ikona diskutujiciho BE 2017-01-04 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Alusko a návštevníci pútnici tu.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-01-04 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]:  na vši znám jenom homeopatika a Arpalit.

Ikona diskutujiciho BE 2017-01-11 12:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Ďakujem, môžeš uviesť tie homeopatiká, ?? Myslím nataké prípravky, ktoré nastavujú mantinel tým parazitom,prirodzenú obranu.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-01-11 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]:  taková nejsou běžně ke koupi.

Ikona diskutujiciho BE 2017-01-12 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aLUSKO, A NIE BEžNE ?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek