18 Vlastností ženy, která stojí za vaši námahu

16.9.2022 v Žena 27

Svět randění může být neuvěřitelně obtížný. Je to trochu jako pohybovat se po minovém poli a přes veškerou snahu vám stejně občas nějaká vybouchne do obličeje. I když se v životě nedá vyhnout zlomeným srdcím nebo neúspěšným vztahům, existují společné znaky, na které se můžete zaměřit, abyste věděl, že jste našel tu pravou.Je vaše nynější žena jako poklad, který se objeví jen jednou za život? Pokud ano, pak je to žena, které byste se měli držet, bojovat o ni a nikdy ji nepustit. Podívejte se na svůj dnešní vztah. Připadá vám jako ta pravá?

Zde je 18 vlastností ženy, která stojí za vaše úsilí:

1. Projevuje vám úctu
Respekt je nezbytným stavebním kamenem zdravého a trvalého vztahu. Všímejte si toho, jak se k vám chová, zejména pokud se zrovna na něčem neshodnete. Útočí na vás a ponižuje vás, nebo se k vám naopak chová s respektem? Vzájemný respekt je nezbytný, jinak je váš vztah odsouzen k nezdaru.

2. Má svůj život vyřešený
To nemusí nutně znamenat, že je vše dokonalé, nebo že má odpověď na všechno. Má však ve svém životě stanovené cíle a pracuje na jejich dosažení. Její život má určitý smysl pro řád. I když jsou pro ni někdy věci náročné, vidíte u ní smysl pro odpovědnost. Začít s ní žít společně neznamená šlápnout do  chaosu a nepořádku, který za ni musíte uklízet, aby vám nespadnul na hlavu.

3. Vyzařuje z ní optimismus
Žijeme v toxickém zlém světě a nepotřebujeme do něj vnášet ještě další zlo… Když je vaše žena nablízku, vykouzlí vám úsměv na tváři? Pokud do vás vnáší veselý náboj, přináší vám radost a štěstí, pak skvěle obohatí váš život. Pokud je však zádumčivá a sebedestruktivní, bude lepší se jí obloukem vyhnout.

4. Má svůj vlastní život
I když chcete budovat společný život, nechcete být na sobě zcela závislí. Právě naopak. Nejúspěšnější vztahy jsou o dvou partnerech, kteří mají i svůj vlastní individuální život. Dva úplní, šťastní lidé, kteří se navzájem doplňují a podporují.
Naopak si začít s někým, kdo nemá žádný vlastní život je způsob, jak se od něj nechat stáhnout na dno.

5. Nemluví k vám povýšeně
Všichni máme své chyby a slabosti, ale ona je nepoužívá k tomu, aby vás znevažovala nebo s vámi jednala jako s někým méněcenným. Můžete jí důvěřovat a víte, že vaše chyby nepoužije jako zbraň proti vám.

5+1. Miluje vás pro vás
Když mluví o vaší společné budoucnosti nebo se zmiňuje o aspektech, které na vás miluje, nejsou postaveny na tom, co z vás může udělat, nebo na vašem potenciálu, kým „možná“ jednou budete. Miluje vás za to kým jste nyní, včetně vašich zvláštností a nedostatků.

7. Nechá vám prostor
Ke zdravému vztahu patří společný čas i samostatné žití si svých vlastních životů. Dává vám k tomu vaše žena potřebný prostor? Pokud jí nevadí, že trávíte čas i „se svými kluky“, a respektuje váš prostor, je to známka zdravého, vyváženého vztahu.

8. Je iniciativní
Existuje spousta žen, které se drží zpátky a doufají, že to bude muž kdo se odhodlá a udělá ten první zranitelný krok. Pokud však najdete ženu, která má odvahu tento krok udělat, ať už jde o první polibek nebo pozvání na první rande, pak je to rozhodně žena, které se chcete držet. Ví co chce a umí se zařídit tak, aby to dostala.

9. Důvěřuje vám
Důvěra je ve vztahu naprosto nezbytná. Věnujte pozornost tomu, zda je k vám otevřená a zda je ochotná být před vámi zranitelná.

10. V ložnici je s ní zábava a je fér
I když milování samozřejmě není jedinou věcí, která je ve vztahu důležitá, je třeba poznamenat, že hraje ve zdravém a trvalém vztahu zásadní roli. Pokud jste našli ženu, která je v ložnici zábavná a která neleží jako prkno a nečeká že uděláte všechno sami, pak je to předpoklad zdravého sexuálního života, i na dlouhá léta dopředu.

11. Nesrovnává vás s ostatními
Život je i tak dost těžký, nepotřebujete ještě k tomu vedle sebe někoho, kdo vás neustále srovnává s ostatními lidmi kolem, včetně celebrit, sousedů a nejhůř svých bývalých.

12. Skutečně si vás váží
Když pro ni něco uděláte, nebere to jako samozřejmost. Ať jde o drobnosti nebo velké věci, všimne si, že do vašeho vztahu vkládáte úsilí, a dá vám náležitě najevo, že si toho skutečně váží.

13. Díky ní je každý den sranda
Pokud jste ve vztahu s někým, kdo opravdu obohacuje váš život, jsou i ty nejhloupější zážitky zábavné, když jste spolu. Rozesměje vás, když jdete nakoupit, nebo promění domácí práce ve hru. Tato zábava pomáhá udržet mezi vámi jiskru.

14. Dává najevo, že jí na vás skutečně záleží
Všímejte si, jak se vaše žena chová, když je ve vaší blízkosti. Projevuje k vám zdvořilost a soucit?
Existuje mnoho toxických žen, které vás dočasně využijí, použijí vás jen jako užitečnou páku, zatímco se soustředí na svůj vlastní program. Pokud vám vyjadřuje hluboké city a dává najevo, že jí na vás skutečně záleží, zpozorněte.

15. Váží si svého těla
Nemusí se každý den zbožňovat a nakrucovat před zrcadlem, zejména pokud časem prochází změnami, se kterými se musí vypořádat. Každopádně však respektuje své tělo a vše, co dokáže. Proto se o něj snaží pečovat, dává pozor na to co jí, a je fyzicky aktivní.

16. Je na vás hrdá
Je upřímně hrdá na vaše úspěchy a neváhá to říct nahlas. Neváhá vás pochválit i před známými, rodinou a kolegy. Dává najevo, že má o vás, vaše cíle i sny zájem, a souzní s nimi.

17. Nemusíte se před ní přetvařovat
I když s vámi nesdílí pokaždé stejné názory a úhel pohledu na situace, dovoluje vám být kým jste, a chovat se tak, jak vám to vyhovuje. Pokud to znamená, že si jednou za čas vezmete volnou sobotu a hrajete videohry, dá vám k tomu prostor (pokud budete i nadále udržovat určitou rovnováhu mezi zábavou a povinnostmi).

18. Skutečně vám naslouchá
Je zřetelný rozdíl mezi povrchním nasloucháním a aktivním nasloucháním tomu, co říkáte. Když se jí s něčím svěřujete, nečeká jen na příležitost promluvit, ale věnuje pečlivou pozornost tomu, co jí říkáte, a pamatuje si detaily vašich rozhovorů pro budoucí použití. Váží si vašeho názoru a v případě potřeby je ochotna vám poradit.

Merci pour votre aide, et je suis désolé.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Ježíš 2022-09-19 18:57:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už se taková narodila?

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-09-19 23:02:16
Ikona diskutujiciho
sipka

To víš že jo. Ale to máš jak s hezkým masem na pultě. Ty dobrý jsou rychle rozebraný a kdo dojde pozdě okukuje oschlý nazelenalý smradlavý odkroje.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-09-19 23:03:23
Ikona diskutujiciho
sipka

S chlapama to samý. Kdo zaváhá… 😀

Ikona diskutujiciho Q 2022-09-19 23:04:28
Ikona diskutujiciho
sipka

https://misstosha.files.wordpress.com/2017/03/b3b093bcb4c7f1270bf0a16e9643e913.jpg

Ikona diskutujiciho Q 2022-09-19 23:05:37
Ikona diskutujiciho
sipka

https://cdn.memes.com/up/24246901585609535/i/1650973079406.jpg

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-09-19 23:10:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Q: může být i hůř.
https://cdn.ebaumsworld.com/thumbs/picture/604025/86229762.jpg

Ikona diskutujiciho Heretik 2022-09-19 20:26:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taková žena neexistuje.

Nikde v žádných vesmírech. Je mnohem snazší sehnat 18 různých žen s alespoň jednou z uvedených vlastností.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-19 22:24:26
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Ikona diskutujiciho mike 2022-09-19 22:37:09
Ikona diskutujiciho
sipka

alue, Ty sa smejes, ale ozaj si pritahujeme take, smiech. To co tu pises a nielen v tomto clanku ale v podstate vo vsetkych, s tym sa uplne ztotoznujem len doterajsie programy nam branili si to aj zazit. Teraz to beriem s nadhladom a viem cim som si to pritiahol (prisiel som na to po par rokoch) ale byvalej chybalo 17 z 18 uvedenych bodov, smiech. Ono sa to ukazalo az casom. Ale lekcia vyborna a vela vela veci som si uvedomil a tak to malo aj byt.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-19 22:59:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, jestli tě to nějak povzbudí, ale matrix rád posílá svoje opičky, aby zavařily těm, které nemá rád.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-09-19 23:13:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Michale vzhledem k velmi oduševnělým komentářům které posíláte se vám nedivím že máte potíže najít sobě rovnou. Takoví lidé jako vy jsou velmi vzácní. Ale určitě nesnižujte svoji laťku protože s horší byste nebyl šťastný. Držím palečky. ✊

Ikona diskutujiciho Jana 2022-09-20 08:36:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám tak 15/18 vlastností, vážne si to o sebe myslím 😀 som chápavá, rada si vypočujem druhého a chcem mu aj poradiť, pomôcť ako najlepšie viem, chcem byť druhému oporou. No čo tu píšete, že je ťažké nájsť ženu, ktorá by spĺňala všetky tie vlastnosti.. Aj muža sa ťažko hľadá takého, ktorý by mal taktiež spomínané vlastnosti (teda už svojho mám, i keď nie je dokonalý). A ak má mať ešte k tomu skutočný záujem o svoj duchovný rast, tak takých som v živote stretla toľko, že by som ich spočítala na prstoch mojich rúk.
Inak dnešní muži častokrát hľadajú len zábavku, ale bude to asi aj tým, že taká zábavka zároveň väčšine žien vyhovuje, tak na čo by sa viac snažili. Keď počúvam od niektorých normálnych mužov, ako im prekáža, že v dnešnej dobe sú ženy tie iniciátorky a na rovinu ich balia, tak je to celkom smutné. Cítia sa dnes tak, ako ja keď ma muž balil len s myšlienkou na jedno, cítila som sa zle, ako keby som nemala väčšiu hodnotu a ak by som sa poddala, sama pred sebou by som sa cítila nechutne. Ako toto všetko ženy dnes dávajú aj po psychickej stránke, nedokážem pochopiť, ale dnes je to žiaľ „trendy“. S otvorenými ústami počúvam aj zážitky dnešných mladých násťročných dievčat, to je ešte len úplne iná liga, ale v horšom slova zmysle.
Ale nebojte, kto hľadá nájde 🙂 len treba hľadať a nevzdávať sa.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-20 08:59:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Že by to bylo pro muže ponižující, jakoby mu tím dávala najevo, že je slaboch a srab na to aby se zvládl ozvat sám a jako první?
Říká se, neptej se jak se chytají ryby, jiné ryby. Zeptej se rybáře. Tak to je asi otázka na zodpovězení pro pány.

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-09-20 09:24:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue K. Loskotová 2022-09-20 08:59:22
jsou tři možnosti:
1/ dotyčná žena toho muže nezaujala, aby ji oslovil
2/ i mezi muži se najdou nesmělí jedinci, kteří mají problém ženu oslovit
3/ špatná zkušenost, proto se raději drží dál….
*****
Před časem jsem koukl na seznamky a „požadavek tzv. žen“ byl:
0/ když já tady můžu mít svou fotku ty ji tady „musíš“ mít taky
1/ nemáš fotku v profilu – nepiš
2/ nemáš fotku v profilu napiš, ale pouze s fotkou přiloženou ke zprávě
3/ nechci chlapa s fousama
4/ pokud máš fousy maximálně několikadenní strniště
Mimochodem většina z nich neměla vyplněný profil ani základními údaji
*****
měl jsem všehovšudy 4 „požadavky“, pak by se ještě hodil jeden, názorová shoda ohledně testování a očkování na covid….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-20 09:41:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsi někdy šel na setkání s někým, kdo nevíš jak vypadá, pak jsi ho viděl mezi dveřma a ve vteřině jsi měl chuť si naliskat za to, že jsi neměl dost drzosti na to, aby sis rovnou řekl o fotku, ať víš s kým máš tu čest? Mně se to stalo víckrát a řeknu ti, fakt špatná situace a totálně zabitej den s naprosto nepříjemným nesympatickým člověkem, který přes písmenka působil v pohodě, ale v reálu nebyl v pohodě. Jednou fotkou, pohledem na toho člověka, si přečteš o něm víc, než v profilu vyplněném na 10 stránek.
Ale co mají ženy proti vousům nechápu, podle mě jsou super, hlavně když jsou husté a kvalitní. Alespoň jde hned poznat, že je to dobře vyvinutý a zdravý chlap.

Ikona diskutujiciho Petros 2022-09-20 09:45:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Octomaník: A ty bys šel na rande s ženskou, když vůbec nevíš jak vypadá? Seznamka je kromě navazování vztahu i o sexu, nebudeš se scházet s někým kdo tě ani teoreticky nepřitahuje. To by byla ztráta času, který pracující člověk často ani nemá. Požadavek na fotku je naprosto adekvátní a rozumný.

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-09-20 09:56:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Petros: pokud není fotka u inzerátu, lze ji zaslat později, během pokecu přes zprávy, email, SMS…a pokud se dotyčná osoba rozhodne jít s někým na schůzku, tak už má i jeho fotku (pokud jí poslal skutečně svou). Pokud dotyčná osoba odmítá fotku poslat, tak je lepší konverzaci ukončit.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-20 13:02:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Petros:
Možná by bylo dobré ještě o požádání aktuální fotky. Protože hodně lidí tam má fotku z dob, kdy byla ve formě, či nejlepších letech. A když jde člověk na rande, kouká, kde je ta pěkná osoba z fotky :))) a ona velryba.
To není moje zkušenost, ale mých kamarádů :))))

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-20 11:45:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Problém mnoha žen je ten, že čekají na chlapa, až on udělá první krok.
Protože je dobyvatel.. protože on musí dávat, vymýšlet plány, platit v restauraci..
Tohle je skutečně jen přežitek, který se hodí jen tomu, kdo chce někoho využívat a proto, že to chce systém.
Lidičky, pokud je Vám ten člověk sympatický, ozvěte se…život je krátkej na to, abychom čekali na první krok, protože se nám to hodí.
Na mnoha seznamkách jsem si všiml, že se chlap rozepíše a mnoho žen jen napíše, hodně štěstí…popř. máš přehnané požadavky, protože nic nemohou nabídnout.
Žena je při podání inzerátu velice stručná a většinou ví, že i tak to zabere a mnoho zoufalců bude slintat i nad málem.
Je to zvláštní doba pro lidi, které na sobě pracují a nemohou se seznámit s normální osobou. Ať už je to muž, či žena. Je to fajn, protože člověk má o to víc na sebe čas a jde rychleji kupředu, ale za jakou cenu..
Dnes je skutečně těžký se seznámit, mnoho žen na úsměv ani nereaguje a když si s nimi jen promluvíte ve vlaku, tak hned spustí, jak přítel tohle, přítel tamto a víte, že i když jde jen o pokec, tak to bere jako balení a slušně Vás odpálkuje.
A v našem věku 30+ hledat ženu se dvěma rošťáky taky nikdo normální nechce..

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-09-20 12:11:26
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri 2022-09-20 11:45:44: *hned spustí, jak přítel tohle, přítel tamto*
tohle jsem taky zažil při pokecu s jednou brigádnicí, že její přítel je hodně na cestách, jezdí s kamionem,… a pak mi kolegyně povídá, že ta brigádnice nikoho nemá, ale říká to z toho důvodu, aby ji kluci nebalili a neotravovali,…..
a na seznamkách je to obdobné….jak jsem četl v jedné diskuzi, že holky (i muži) mají profil na seznamce jenom z toho důvodu, aby si zvedali ego,… že je někdo osloví, že je o ně zájem…..

samozřejmě čest vyjímkám….které seznamování berou vážně.

mimochodem vzdálenost při seznamování (hlavně internetovém) se podílí na úspěchu velmi mnoho…..

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-20 12:56:58
Ikona diskutujiciho
sipka

octomaník:
Kamarád měl taky problémy se seznámit, podotýkám, že je uplně normální, ale z Prahy…takže tam jsou peníze u mnoha na prvním místě, jakmile nezaplatíš automaticky za drink, ani se s Tebou nebaví.
Ale k věci..měl profil na seznamce, při podání inzerátu reagovalo minimum žen. Téměř bez zájmu a hodně žen ani nehledala vztah, spíš jen povyražení, či finanční stránku věci.
Zadal si inzerát s fake fotkou ženy a najednou tam měl stovky odpovědí za jeden den. A dokonce se divil, že většina byla hodně slušných, někdo tam psal stylem básničky a ani „ji“ neobtěžovali nemravnými lichotkami, či jiným oplzlým textem. Takže k tomu asi tak.
Pokud se chce někdo seznámit na seznamce, prý je dobrá placená seznamka…není tam alespoň tolik zoufalců, kteří hned skočí na první kost.
Ale s tím, když holka lže, že má přítele je hned jebka z její strany…má řict rovnou: „promiň, fakt nemám zájem“ a je z toho venku. Pokud takhle zalže, už by měla útrum. Jednou jsem randil s fajn holčinou, byla pěkná, usměvavá…a když jsem zmínil, jak to je, tak řekla : Promiň, já chci být asi ještě sama.. A za měsíc jsem ji viděl s mým kámošem, jak se táhnou za ruce. A byl to ten, co byl hodně ukecanej.. Být upřímný/á dá hodně, ale o to víc si člověk váží takových, že ho podrží a stojí za svým.
Skutečně nevím, kde nacházet takové ženy. Žena většinou čeká na první krok a pak ho vyfakuje s tímhle, tak co vlastně chtějí? Ozve se, dělá drahoty…neozve se, on nemá zájem, radši budu lesba :)))
Podotýkám, že snad nejsem nějakej Quasimodo, co chodí raději až večer po setmění, aby nevyplašil děti kolem.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-09-20 19:16:11
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri: Holky chtej aby kluk udělal první krok, ale jenom ten, který se jim libi. Kdyz jsem dělala první krok tak jsem nevěděla jestli ma kluk velký zájem nebo mu to je tak nějak jedno a chce se napr z pohodlnosti zabavit. Kluci totiž mají zkusenosti s odmitnutim (protoze vetsinou delaji prvni krok) a tak mají tendenci holku, která o ne projevi zajem, vzit, aby neublížili. Proto si myslím, ze by meli delat prvni krok spis oni a taky pokud kluk neumí udělat první krok ale jinak mi připadá, ze o me ma zájem, tak když jsem vetsinou aktivnejsi nez on, po case si zacnu myslet, ze je neschopny a to me moc nepritahuje.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-09-21 07:30:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Napr. ja dokážem urobiť prvý krok v tom zmysle, že sa na muža usmejem, alebo mu to dám najavo pohľadom, ale aby som šla za ním a zavolala ho niekam? Na to som nikdy nemala odvahu i keď som vedela, že sa páčim aj ja jemu. Nakoniec to bolo dobre, pretože ak sa nezdvihol on a nešiel ku mne, to znamená, že som mu za to nestála a bola som len jedna z možností. Preto som s tým, ktorému som stála za to, aby o mňa zabojoval, vyhľadal ma. Tak by to podľa mňa malo byť i keď je pre neho riziko, že bude odmietnutý. Ale keď dnešné ženy nemajú problém muža na rovinu zavolať večer k sebe „na kávu“, tak to veľa mužov skôr odrádza.

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-09-21 09:05:20
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri 2022-09-20 12:56:58
a to jsem ještě pozapomněl na tzv. zlatokopky nebo ty co si myslí, že chlap je nějaký finanční ústav, který si peníze vytiskne….a je jedno jestli ta dotyčná je svobodná, rozvedená, nebo svobodná matka,….a vyskytují se kdekoliv nejen na seznamkách….
*****
Jana 2022-09-21 07:30:31
záleží jestli ten kluk, muž,… dokáže správně „přečíst“ signály přicházející od ženy….

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-21 10:49:55
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana:
Pokud vidím, že se k něčemu má, proč neudělat první krok, vím, že energie nepřijde nazmar.. Z vlastní zkušenosti a nejen mé to prostě máme těžší v tom, že jsme několikrát odmítnuti i když to občas vypadá, že to je na dobré cestě. Často je to tím, že si žena testuje muže z vícero nabídek a když do něčeho muž dává energii, žena ho zkouší, tak se nedivím, že mnoho z nich se chová jako idioti, protože někdy je to pro ženu málo a muž se snaží o to víc, aby někoho našel. Pak machruje, snaží se být středem zájmu a žena ho spíš vidí, jako cvičenou opičku. Opravdu by nemělo být pravidlo, že muž musí dělat první krok…Prostě jednejme tak, jak to cítíme. V pozdějším věku člověk přijde na to, že život je fakt krátký na to, aby měl na vše pravidla, které jen omezují. Buďme s těmi, kteří jsou fajn a snažme se tak, abychom využili každou chvíli k tomu si to užít. Nikdy nevíme, kdy příjde náš čas a pak budeme litovat, že jsme někoho neoslovili, nebo neudělali.
Snažit se musí vždy oba a měl by k sobě hledat sobě rovného, aby byli oba spokojeni.
Samozřejmě, že pokud se muž pořád jen ostýchá i v pozdějším věku a žena dělá spíš první krok, je to špatný. Protože kdoví, jak by jednal, kdyby žena čekala přírůstek, nebo se děla stresová věc a žena byla na vše zase sama.

Jana:
Haha mě se jedna holka tenkrát líbila v autobuse, usmála se na mě a já na ní, bylo to příjemný, ale autobus byl plný lidí a já se ji styděl oslovit, protože byl fakt narvanej. No za chvíli jsem vystupoval a říkal jsem si, sakra…byla fakt pěkná. Tak jsem volal na idos, kde mají centrálu autobusy. Zvedne to nevrlej chlápek, co chci a já jen, že bych potřeboval číslo na řidiče, tímhle směrem, že bych chtěl skrze něho oslovit tu holku, protože dle oblečení vypadalo, že jede na konečnou na hory. No chlápek mě popslal do p*dele s tím, že už má po šichtě a nic mě nedá. Tak jsem sklopil uši a byl šmitec :))
Ale ten adrenalin při volání tam byl. Snaha se cení, ale mělo to tak být. Jak se říká, nikdy to nevzdávej, pokud ti to za to stojí! :))

Ikona diskutujiciho Jana 2022-09-23 14:21:55
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri: No škoda, že si hneď nekonal, ale je to ťažké sa hlavne tak rýchlo rozhodnúť a osloviť ženu. Za mnou zasa raz prišiel jeden muž a povedal mi, že som ho zaujala a slušne sa ma spýtal, či mám priateľa, tak ja len, že ,,áno, sedí tu oproti“, na to sklonil hlavu, nadýchol sa, ospravedlnil a nechal nám na stole čokoládky. Aj takto sa dá odisť dôstojne i keď je človek odmietnutý. Nie je to hanba, práva naopak to bolo fakt milé a keďže som už nemala fungujúci vzťah, tak mi to bolo ľúto, pretože mi bol tiež sympatický. Ale treba si povedať, že tak ako to malo byť to je a zároveň sa môže stať, že tú ženu postretneš ešte raz a vtedy už zareaguješ rýchlo. Aj ja som môjho dnešného partnera stretla vlastne dva krát, prvý krát som ja zaregistrovala jeho (on nie, keďže som v aute sedela za ním), druhý krát náhodne asi po roku už zaregistroval aj on mňa a potom ma vyhľadal, takže nikdy nie je nič stratené 🙂

octomaník: No inak to je celkom problém, myslím si, že muži veľmi nevedia čítať ženské signály. Sú nejaké signály v reči tela, ktoré sa človek môže naučiť, napr. je dobré znamenie, keď pri rozhovore je žena otočená smerom k nemu, treba si všimnúť pozíciu jej nohy. Ale všeobecne asi treba dať na intuíciu a nehľadať len krásu, ale niečo, čo ťa na tej osobe priťahuje z vnútra. Aspoň ja to tak mám, že môže byť muž pekný, ale necítim k nemu žiadnu blízkosť a zároveň nemusí byť krásavec a napriek tomu ma na ňom niečo priťahuje. A hlavne sa nebáť byť odmietnutý, to nie je žiadna hanba, práve naopak tým muž ukáže, že si váži sám seba a ako dospelý človek na oslovenie nepotrebuje nikoho iného a na druhej strane, mnohé ženy to aj poteší, pokiaľ to nie je cez čiaru.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-10-02 21:07:58
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri: Na odmítnutí mi připadá nejhorší ne to, že nějaký člověk někoho odmítne, ale spíš to, že někdo špatně odhadl situaci (např. by pak mohl přestat věřit intuici). Sice je lepší zjistit pravdu než si něco nalhávat, ale když se to zdálo na dobré cestě a pak se zjistí, že tomu tak nebylo, je to zklamání. Protože s tímto mají kluci zkušenost, tak právě mají tendenci holku, která udělá první krok, pokud možno neodmítat (což plodí zase další komplikace do budoucnosti..a pravda se stejně jednou ukáže a pro tu holku to může být bolestivější než kdyby se to dozvěděla hned).

Z pohledu holky je nejvýhodnější kluky neřešit, dokud vyloženě neprojeví zájem (a když projeví zájem někdo, kdo se jí nelíbí, tak holt odmítnout). Z pohledu kluka je podle mě výhodnější to zkusit, protože když to zkusí, vždy tam je nějaká šance nebo naděje, že to vyjde; zatímco když to ani nezkusí, tak má 1000% jistotu, že to nevyjde.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek