2. Jak zdravě nakupovat (oleje, maso)

18.2.2012 v Výživa 36

Tento článek je součástí seriálu. Přejděte prosím na -První díl-, pokud jste ho nečetli.

OLEJE

Se slunečnicovým olejem je v dnešní době opravdu problém, protože většina je GMO.

Další zlaté pravidlo je, že NESMÍTE KUPOVAT NIC CO JE ,,GMO“, NEBO OBSAHUJE NA ETIKETĚ SLOVO ,,MODIFIKOVANÝ“. Slovo ,,modifikovaný“ je synonymum pro GMO složku.


Geneticky upravené jídlo je obrovský nepřítel vašeho organismu, pomalu stejně strašné jako aspartam, protože je ho všude plno a je zdravotně velice závadné. GMO je cizorodá látka, kterou vaše tělo nezná. Ničíte si tím všechny orgány a stačí ho jen trocha. Nevěřte mediální masáži, ýe to nic nedlěá. GMO je skutečné zlo v regálech.

Mnoho slunečnicových olejů nepíše na obalech nic o GMO, ale to neznamená, že tam skutečně není. Podobně jako v případu limonády Lift, která obsahuje Aspartam a přitom není uváděný na obalu.

Ze slunečnicových olejů můžu doporučit pouze jediný: LUKANA, SLUNEČNICOVÝ OLEJ.

Je dražší, není všude k dostání, protože je vytlačován poptávkou po levném GMO šrotu. Proto radím, když na něj narazíte, kupte rovnou pět lahví, vůbec na něm nešetřete. Na etiketě najdete ubezpečení, že neobsahuje žádné GMO, ani částečně. Tomuto oleji věřit můžete a zásadně nekupujte žádné fritovací oleje.

Kupujte také panenské olivové oleje. Jsou sice dražší, ale velice kvalitní, zdravější a pokud to vaše peněženka přežije, tělo vám jen poděkuje. Mimochodem tepelně neupravený panenský olivový olej můžete každý den lžičkovat, pokud trpíte na hemoroidy, nebo se vám špatně chodí na záchod, že musíte tlačit. Tento olej pokryje stěny vašeho střeva a usnadní vyprazdňování. Rozdíl po třech dnech užívání syrového oleje (stačí dvě polévkové lžíce ráno) je neuvěřitelný!

MASO

Pozor na kuřata, i ta jsou dnes geneticky upravovaná a vyhnaná hormony, aby rychle přibírala na váze.

Pozor na mleté maso, používají se sem podřadné kusy.

Pozor na křehčené maso, jde o poslední šrot napumpovaný vodou.

Pozor na pangasia, poplašná zpáva, která o něm oběhla internet, je pravdivá.

Nebezpečné kuře

Kuře je propagováno jako dietní a levné maso, čili ideální volba. Už vám ale neřkenou jak se kuřata vychovávají. Nebudeme hacházet do podrobnosti o jejich týrání a směsi chemikálií, hormonů a antibiotik, kterými se dopují. Kuře, které se bežně prodává zamražené, bývá skutečně prvotřídní šrot.

Nebezpečí ohledně kuřat je hlavně v tom, že na hormony reaguje vaše tělo. Mužům rostou prsa, v horších případech z prsou vytéká bílá tekutika, podobná mateřskému mléku. Ženy zase začínají neuvěřitelně chupatět. Rosotu jim vousy, mají porostlé ruce, zůží s epánev a jsou to vyložené mužetky. Doktor vám s tím nepomůže a jd eo nevratný stav. Vyhýbejte se tomu a speciálně pozor na rychlá občerstvení a restaurace, tam se používá pouze nejlevnější kuřecí maso, čili tohle GMO plné hormonů. Zásadně si nikde nikdy neobjednávejte žádné jídlo s kuřetem.

Pokud chcete jst kuřata, sežeńte si kontakt na soukromníka,

Údajně by mělo být v pořádku Vodňanské kuře, ale zaručit vám to nemohu. Kuřecí nugetky od tohoto výrobce jsou šrot, stejně jako všechny jiné polotovary.

POLOTOVARY

Žádné kuřecí prsty, žádné kuřecí nugetky, žádné GMO mražené hranolky a podobné sajrajty. Prsty a nugetky k životu nepotřebujete a hranolky si uděláte nakrájením normálních brambor. Je to chutnější, levnější, zdravější.

S masem je vůbec trochu potíž, protože máme mnoho distributorů. Všeobecně je nejlepší mít kontakty na zemědělce a soukromníky, od kterých odebíráte maso a vajíčka. Většinou jsou to skromní lidé, co se od rána do večera starají o svoje zvířectvo a za maso a vajíčka od vás moc nechtějí. Bývá lepší je přeplacovat, tito lidé se musí podporovat, mají s tím mnoho práce a je to naše naděje. Ohledně vepřového a hovězího není moc všeobecných pouček. Musíte si dávat pozor také na to, aby při smažení nepouštělo moc vody a nescvrkávalo se, to je potom podřadný produkt napumpovaný vodou. Ohledně masa musíte hledat hledat hledat, dokud nenajdete.

Párečky, mňam mňam

Všeobecně u uzenin je problém, ze obsahují málo masa, někdy vyloženě žádné.

Skutečný pozor dávejte u párků. Tzv. Klausovky / Studentské párky, prostě to světle růžové jemné co dáváte do Párku v rohlíku, to není maso. Jde o směs mousy, sóji a spoustu éček. Poslední šrot, rozhodně ne!

Nemůžu doporučit ani Kostelecké uzeniny.

Ohledně uzenin platí, že byste měli vybírat opatrně a jíst je v omezeném množství. Pokud jste milovníci, berte pořádné masové klobásky a zajeďte si pro ně za šikovným Slovákem, co je dělá doma.


► Pokračování ZDE ◄

Kam dál:

Další fantazie: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Babe 2012-02-18 06:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale tady (http://www.zdravapotravina.cz/diskuse-nazory/ecka/modifikovane-skroby) se řiká, že modifikovaný škrob GM neni.

Ikona diskutujiciho Smile 2012-02-18 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

GMO… ani jsem nevěděl že něco takového v jídlech existuje. Ovšem moc dobře znám polotovary, ve škole nás tím krmí dennodenně, měli by si přečíst tento článek a pak nám něco vařit.. :/

Ikona diskutujiciho hel 2012-02-18 09:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celý problém se nazývá "peníze a zisk až na prvním místě" a vypadá to, že lidi nadřadili peníze nad rozum, je to smutné, ale ke změně je třeba vyvinout účinný tlak, nestačí "to nekupovat", nedá se tomu totiž vyhnout, utéci není kam…nikdo není úplně soběstačný..

Ikona diskutujiciho jirka 2012-02-18 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koupil jsem slunečnicový olej Aureol. Je to podle etikety rostlinný jedlý olej jednodruhový slunečnicový. Dál je výslovně uvedeno, že výrobek je vyroben ze surovin, které nebyly  geneticky modifikovány. To vypadá podle mě docela zdravě.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-02-18 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je dobrý palmový olej? No, asi narážím jen na dobrá kuřata. Jiné maso jím opravdu velmi zřídka, kuře mám každý den a hlásím, že pánev má stejný tvar a vousy mi taky nerostou. Každopádně, když nějaké kupujeme, tak se podíváme, jak vypadá. Člověk vidí na kuřeti, že je jen vyhnané antibiotiky.

Ikona diskutujiciho Baru 2012-02-18 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"GMO je cizorodá látka, kterou vaše tělo nezná." ??? GMO je Geneticky Modifikovaný Organismus, což znamená, že část jeho DNA byla nějakým způsobem upravena, došlo tedy k umělému zmutování, což může mít samozřejmě fatální následky, ale na druhozu stranu, nejrůznější mutace se v přírodě dějí naprosto běžně i bez jakýchkoliv záshů člověka a de facto jsou základem evoluce. Takže na GMO určitě pozor, ale rozhodně nemůžeme říct, že je to nějaká "látka".

Ikona diskutujiciho secret 2012-02-18 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víte,že krocan je na tom ještě hůř než slepice?Krocani ve velkochovech jsou závislí na těch hnusech.Když nedostanou dávku tak umřou.:/ Je to smutný.My krocany měli a byly to ulný zlatíčka.Hlavně jako kuřata :D

Ikona diskutujiciho Eressiel 2012-02-18 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Známý je taky modifikovaný škrob. Včera jsem si koupila Activii tvarohovou. Samozřejmě, já blbá, jsem si to přečetla až doma a tam jsem to našla napsané. Myslela jsem, že mě šlehne, protože už jsem měla polovinu v sobě.

Ikona diskutujiciho Katka 2012-02-18 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji moc za článek! už dlouho se snažím jíst zdravě a tohle mi ještě více pomohlo 🙂

Ikona diskutujiciho Annie7 2012-02-18 12:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, co oběhlo za zprávu o pangasiovi? Asi mi to uniklo a nevím, o čem mluvíš.. 🙂

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-02-18 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zřejmě nebudou vyhnaná jen kuřata … prasátka a kravičky nejspíš také … a co tak rybičky? (sladkovodní, mořské)

Ikona diskutujiciho Dominika 2012-02-18 13:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jím jen kuřecí maso a docela pravidelně. Takže bych už měla být chlupatá a vousatá jako řidič náklaďáku :D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-02-18 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo je zlé na rybe pangasius?

Ikona diskutujiciho martin 2012-02-18 19:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z vlastní zkušenosti: dnes již existují oleje s jasnou deklarací na obale, že nejsou GMO: vegetol GOLD, který jako jeden z mála se dá koupit i ve verzi SKLO! což je pro olej a jiné dlouhodobě skladované potraviny v našich přetopených a jinak nevyhovujících domácnostech asi nejlepší. A ještě jeden produkt má z olejů také bez GMO – je dovozový, název si nyní neuvědomím, dá se v akci (Billa) koupit za 29,90! Ale je v plastu. Pozor na oleje olivové – italské zpravidla šunty! Kvalitní kusy mívají dokonce vlastní identifikační číslo láhve. Dá se koupit i o- olej přímo z Kréty – pravý panenský s ochrannou známkou původu, což je na chuti znát – samozřejmě je v tmavém skle, což značí úctu k této surovině. Příkladů je mnoho. Naopak Lukanu bych nekupoval, nevím proč, prostě mi "nevoní"_ Ale zálěží na nosánku! Ha! S pozdravením M.

Ikona diskutujiciho Daemon 2012-02-18 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, ahoj, čauky, to je jedno 😉

Ikona diskutujiciho nika 2012-02-18 19:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekny clanok,

Ikona diskutujiciho Moonscream 2012-02-19 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Lara 2012-02-19 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, zákon mentality ani tu nemá váhu? Z hľadiska zloženia pre organizmus nevhodné potraviny sa predsa dajú silou láskavej myšlienky (modlitbou) úplne jednoducho ,,upraviť“ a premeniť na výživný pokrm. Od ľudí samotných závisí, či budú jesť jed, alebo liek a platí to pre akékoľvek jedlo. Pretože hoci by aj človek sám vlastnoručne pripravoval pre seba to najvýživnejšie a najzdravšie jedlo (pripravené z domácich surovín), ktoré by mu i na jazyku chutilo lahodne, v žalúdku mu zhorkne a bude sa správať ako ten najhorší jed, ak to jedlo nebolo pripravované s radosťou a Láskou ale s hnevom a žlčou… A naopak – dobrému je všetko dobré – a preto, hoci by mu aj smrtiaceho jedu ponúkli, nič sa mu nestane, ba jed by sa pre neho stal liekom, pretože pijúc ho s Láskou a presvedčením, že je to najlepší nápoj, ho na taký aj premení… Že je to možné, nie je žiadna novinka. Napríklad aj  Dr. Masaru Emoto vo svojom výskume o vode ľuďom ukázal a dokázal, ako a že to funguje…

Ikona diskutujiciho Zayra 2012-02-19 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Huntmaster 2012-02-20 08:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Samozřejmě, škrob nemůže být geneticky upravený, protože nemá žádnou genetickou informaci :-D.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-02-20 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Škrob získaný z GMO plodiny je GMO, čili modifikovaný.

Ikona diskutujiciho Huntmaster 2012-02-20 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Chápu, že k tomu svádí logika, ale tak to není… Škrob nenese genetickou informaci jedince, který ho vytvořil. Škrob je prostě škrob, je úplně stejný z GMO i ne-GMO. Stejně jako vzduch produkovaný modifikovanou pampeliškou je úplně normální.

Ikona diskutujiciho Vit 2012-02-20 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale ty škroby tvoří rostlina podle toho, co má uloženo v genetické knihovně, takže budou jiné, pokud budou vytvořené odlišným programem (a detaily roli hrají).

Ikona diskutujiciho Petr 2012-02-21 15:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Peťa 2012-02-24 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Citace Wikipedie:

Ikona diskutujiciho gretchen 2012-03-07 22:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: něco na tom je. Moje babička, který je řekla bych úctyhodných 71 let, vůbec nekouká na to z čeho vaří, potraviny nakupuje u vietnamce,protože to má pár metrů od baráku a každý jídlo od ní je naprosto božský a ona je zdravá jak řípa. Je to úžasnej člověk, děda byl léčitel takže v oblasti duchovna a zdraví se pohybovala léta letoucí. Čili do toho jídla dává tu lásku, která z ní na první pohled jen sálá. Jednou jsem jí řekla, že i kdyby mi na talíř nakydala hlínu, tak od ní bude chutnat božsky, což jí dojmulo k slzám..Jen chci říct, že podle mně, tady určitě hraje roli i síla myšlenky a intuice. Jednoduše co škodí jednomu, může pomoct druhýmu a naopak…A pokud si loknu coly a budu se tejden trápit, že jsem do sebe nalila humus a uškodí mi to…mno tak tady bych použila citaci z Tajemství: Džin odpoví: Tvé přání je mi rozkazem…

Ikona diskutujiciho denusch 2012-04-19 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]:[24]:[27]:: Myšlenka má velkou sílu, tvořivou nebo ničivou. Co se týká masa, je důležité, jak se zvířaty bylo zacházeno, jaký měla život, jestli se trápila, a byla dopována léky a hormony. Pokud ano, jak to dnes ve velkochovech chodí, nemůže být takové maso zdravé, už totiž obsahuje nejen chemické látky, ale také emoce strachu, která se v tom mase ukládá, takže takové maso nemůže být tělu prospěšné. Bude-li pak připraveno na talíř s láskou, věřím, že do určité míry nebude tak nebezpečné a sníst hojednou asi nevadí. Ale já osobně si vybírám, co jím, a maso to není 🙂 Jinak si vkládám pozitivní afirmace do vody atd.

Ikona diskutujiciho Lennroe 2012-04-26 12:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Škrob je chemická sloučenina, je to složitý cukr, neskládá se z buněk a nemá tudíž žádnou DNA. Nelze ho geneticky modifikovat, protože nenese žádnou genetickou informaci. Nevíme co nám udělá geneticky modifikovaná zelenina (kterou jíme i s buňkami), ale škrob je škrob, je to chemikálie jako kyselina citronová. Nezáleží na tom z jakého citronu byla vydolována, chemický vzorec má stále stejný (doufám, že mi nikdo nebude tvrdit, že atom uhlíku vypadá jinak podle toho z jaké kytky ho vyndáte)

Ikona diskutujiciho Zajímavá 2013-02-28 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zajímvé, jak všude píšeš o lásce k přírodě, porozumnění, soudržosti.. a pak se tu dočtu, že nejsi veganka. Vtipné 🙂

Ikona diskutujiciho emila janíková 2014-05-29 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyto stránky se  mi líbí,ale je to smutné čím jsme dnes krmeni.Zlaté časy před rokem 1989,kdy bylo vše pod kontrolou a tyto jedy se nesměly  do  potravin dávat.

Ikona diskutujiciho Roman 2015-01-10 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: To je tedy MEGAKRAVINA s tím tvým "Tajemstvím".

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-24 06:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Tenhle komentář je vtipný 🙂 Vegan army zasahuje, já vím. chjo.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-24 06:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-24 06:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: chm, i když to je taky fakt.

Ikona diskutujiciho NoName 2021-02-21 18:15:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele, Vodňanská kuřata jsou ŠPATNÁ…já osobně z toho měla bakterii které sem se zbavovala DVA MĚSÍCE takže blbý blbý blbý

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek