222. Dotazník: Poselství skrytá ve snech

10.8.2018 v Čtenáři 14

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

 

 

1. Je kyvadlo vážně nespolehlivý nástroj k získávání odpovědí? Jako dávalo by to logiku, nicméně jak tedy spolehlivěji získat určité odpovědi?

O kyvadlech jsem psala mockrát, také v knize Anděl strážný. Důrazně je nedoporučuji, jsou nebezpečná. Jak získat určité odpovědi na určité otázky je tak nekonkrétní dotaz, že se na něj nedá odpovědět konkrétně. Musíš používat správně prostředky ve vztahu ke konkrétní otázce, kterou máš. Na různé věci jsou různé metody. A některé odpovědi přijdou časem samy. Snaha protlačit a prosadit si svou za každou cenu, bývá kontraproduktivní a spíš si s tím člověk víc ublíží, než pomůže.

 

2. Had je deštruktívny len ako symbol, či aj ako normálne zviera? A aká energia ide z ostatných plazov (napr.karytnačka)?

Had je symbolicky destruktivní bez ohledu na to, jestli je jenom nakreslený, nebo ho někdo chová doma. Kdo hady potkává, ať už venku nebo ve snech, ten má kolem sebe zrádce, kteří mu dělají problémy. Had je vždy varování před nebezpečím.

Kdo hady chová doma, bere si na sebe tuto symboliku a on sám je had, protože na tom rezonuje.

Jak je to s želvami je docela otázka, protože želva se neplazí, má nožičky a existuje suchozemská i vodní. Hadí symbolika se na ni nevztahuje. A je docela otázka odkud vlastně pochází a jestli má její původ kořeny ve zdejší přirozené přírodě, nebo byla také odněkud dovezena.

Želvičky mnoho lidí sbírá pro štěstí a jsou moc pěkné, nemyslím si že by v nich bylo ukryto cokoliv špatného. Naopak mohou být symbolem určité ochrany kvůli svému unikátnímu krunýři.

 

,,Co? Někdo mě tu pomlouvá??“ 😀 😀


 

 

3. Můžeš doporučit nějaký dobrý parfém, který voní po růžích? 🙂

Vyloženě echt růžové znám tři.

Cacharel Amor Amor, Prada Infusion de Rose, Paul Smith Rose. To první je jenom toaletka. Který je nejlepší se nedá přesně říct, protože každému voní něco jiného, je nutné očuchat.

Nejdéle používám a dokupuji Amor, dost to voní i chlapům a je asi jediná, kterou takhle chlapi chválí. Pak jsem byla dlouho úchylná na Paul Smith. Pradu jsem koupila na základě recenze, tolik mi k srdci nepřirostla, ale voní pěkně růžově a není těžká.

Parfém si musíte vždy vybrat podle sebe, protože parfém se mísí s přirozenou vůní vašeho těla a vytváří tak další kompozici, která je naprosto unikátní.

Například moje kamarádka má zcela odlišnou vůni kůže než já a jeden parfém na ní smrdí, na mě krásně voní. A naopak co na ní krásně voní, na mě divně smrdí, tak si vždycky užijeme zábavu, když se spolu vydáme čmuchat po parfumériích. Takže nevybírejte parfémy podle toho co vám voní na druhých lidech, protože na vás to může naopak smrdět. Vybírejte to, co sedne k vám. Jsou typy lidí, na kterých smrdí všechny růže a voní všechny citrusy nebo jasmíny a naopak.

 

 

4. Aluško, chci se prosím zeptat, bude to souviset s předešlými otázkami se střevy a celkově s naším organismem. Není škodlivé připravovat jídlo na indukční varné desce? Přemýšlím, že bych nám ráda do budoucna pořídila do kuchyně tuhle varnou desku, ale mám obavy, jaký vliv může mít vaření na bázi indukce na kvalitu vařeného jidla a tím pádem na naše tělo.

Indukce údajně narušuje strukturu jídla podobně jako mikrovlnka. Jídlo má pak sníženou výživovou hodnotu a podporuje vznik onemocnění v zažívacím traktu, protože má narušenou polaritu. Údajně deska vytváří i magnetické pole v okolí, které nedělá dobře lidskému organismu, bude to asi něco podobného na bázi silného elektrosmogu, kdy zapnutá deska vyzařuje pozitivní náboj.

Všichni známí co mám, kteří trochu rozumí biopoli a elektřině, ji důrazně nedoporučují, tak bych jim v tomto věřila. Mám zkušenosti s plynem a elektrikou, tam je všechno v pořádku. Na indukci jsem nikdy nevařila.

 

5. Aluško, když člověk žije třeba v chatce bez elektřiny, vody a jako zdroj tepla mu slouží zatápění si dřevem, může to být vůbec správné? Myslím tím, když vlastně kvůli tobě, pro tvoji potřebu tepla, byl pokácen strom, ve kterém byla bytost.

Člověk v aktuálním systému, tak jak je nastaven, nemůže žít a přežít bez toho, aniž by spotřeboval nebo zkonzumoval jinou bytost. I salát nebo dokonce kámen je živá bytost. Jestli máš svoje dřevo, nebo využíváš k ohřevu jiná paliva, je docela jedno, protože ať použiješ cokoliv, všechno nějakým způsobem spotřebovává přírodní zdroje. Naši předkové, kteří velmi uctívali přírodu, pochopitelně také zatápěli dřevem. Určitě by neumrzli proto, že by jim bylo líto pokácet strom. Fakticky je to nejpřirozenější a nejtradičnější způsob, jaký tady máme. I když předpotopní, ale technologie nebyly uvolněny, tak co máš jiného dělat?

….. Nebudeš chodit na procházky, abys náhodou nezašlápla broučka, a nebudeš jíst, protože i v mrkvi byla bytost? Najdi správnou rovnováhu mezi tvojí představou ideálního světa a realitou, ve které jsi a ve které musíš fungovat. Hnání do extrému není dobré ani na jednu, ani na druhou stranu.

 

 

6. Můžou se psi rodit znovu a znovu a hledat svého člověka, kvůli kterému se narodili? Vycházím ze své zkušenosti. Pozoruji na svém pejskovi, že je velmi povahově podobný své předchůdkyni. O tom se píše i v knihách Psí poslání a Psí život. Znáš je a co si o nich myslíš?

Je to možné. Umí to všechna zvířata, která milují svého majitele, nejenom kočky.

 

7. Jak je to s dětmi, když zemřou třeba při porodu? Chtějí se vrátit v podobě druhého potomka?

Údajně se často stává, že dítě, které z nějakého důvodu nedostane tělo ale už bylo připraveno že se bude vtělovat a rodit, počká na další tělo, pokud se žena rozhodne mít znova dítě. Třeba když dojde k samovolnému potratu. Tělo cítí, že nemá sílu, není dost zdravé, nebo plod nemá dobrý základ, tak ho vypudí a duše počká na lepší. Ale jak je to u potratu umělého těžko říct. A jak je to u dětí zemřelých až při porodu, je otázka té dané duše, co si vybere a co je její cesta. I smrt v nízkém věku může být způsob cesty, my máme dost omezenou představu o tom, jak taková cesta má vypadat a ta se může s realitou rozcházet.

 

8. Je možné ještě před usnutím ovlivňovat naše sny? Teď pár dní zpět se mi jeden zdál. Vždy jsem se hrůzou vzbudila a když jsem usnula, pokračoval tam kde to před tím skončilo a tak se to opakovalo skoro až do rána. Pak už jsem si říkala, že už nechci dál, ale stejně to nepomohlo. Je to někdy se sny tak, že je prostě musíme vidět až do konce jako třeba film?

Pokud je sen ošklivý, otiskne se v paměti a speciálně pokud znova navazuje po opětovném usnutí, jde o důležité sdělení a je potřeba ho dospat, věnovat mu pozornost, ideálně ráno zapsat a za čerstva rozklíčovat.

Typická lidská povaha je, že noční můry odmítá, ale v nočních můrách jsou často velmi důležitá a hluboká poselství. Člověk jenom nesmí mít strach nahlédnout pod tu pokličku a podívat se do své vnitřní temnoty, co mu sděluje.

Jako malá jsem měla opakující se intenzivní noční můru, a pravděpodobně budu schopná ji do detailu vyprávět znova a znova a budu si ji pamatovat až do smrti, kolikrát se mi zdála. Odešla až tehdy, kdy jsem vyřešila daný problém. Pamatuji si i deset let staré noční můry, ani se nemusely opakovat, ale zanechaly emoční stopu a tím se vtiskly. A když si je zpětně rozeberu, vidím v nich obrovskou pravdu o tomto světě, o lidech se kterými jsem musela žít, obrovské moudro i cestu jak z toho ven.

Noční můry jsou nepříjemné, ale často právě v nich člověk najde nejvíc pravdy o tom jak a v čem žije. A pokud navazuje a nejde ji přerušit, je speciálně důležitá.

 

Ovlivňovat lepší sny lze ovlivněním kvality spánku. To znamená vyhovující teplota v místnosti, čerstvý vyvětraný vzduch, pohodlná matrace, uklizený čistý energeticky sladěný pokoj, duševní hygiena před spaním, přiměřená fyzická aktivita přes den, neužívat žádné toxické látky ani přes den ani před spaním, večer nepít kafe nebo zelený čaj, před spaním se pomodlit k anděli strážnému a poděkovat mu za všechno dobré, co máme. A pak spíš jako dudek.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-08-10 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o antidepresivech v těhotenství?

Ikona diskutujiciho Andi 2018-08-10 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Heheheh :D

Ikona diskutujiciho Lucka 2018-08-10 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pravda, hezky napsáno 🙂

Ikona diskutujiciho A 2018-08-10 15:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Přesně to je tvůj problém. Že to vnímáš jako součást svojí osobnosti. Je to nemoc, ne charakterová črta. Nemoci se mají léčit, antidepresiva jí jen potlačují.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-08-10 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Jenomže na to v podstatě lék oficiálně není, jenom druhy terapie… Já osobně si takové věci též netroufnu řešit, protože je v podstatě nemožné dopátrat se příčiny a než naslepo postupně vylučovat jednu po druhé, tak utratíš jmění a výsledek není zaručený.

Ikona diskutujiciho :) 2018-08-10 23:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nekde sem cetla ze zelvy jsou silne pozitivni a velmi lecive a pry uz se nekse dokonce pouzivaji k terapii s lidmi..

Ikona diskutujiciho anet 2018-08-11 06:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: tak na to se spis zeptej save doktorky ne :-) jinak to jde ale zdrave pro dite to rozhodne neni

Ikona diskutujiciho A 2018-08-11 14:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Ano, vím, že žádná oficiální léčba neexistuje. Hádám ale, že by v tomto případě mohly fungovat podobné principy jako při úzkostech – pravidelná socializace a zaměstnání mozku nějakou činností.

Ikona diskutujiciho Gerbera 2018-08-11 19:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jaký máš názor na karmu? Jak reaguje karma na sliby?

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2018-08-11 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při čtení tohoto článku jsem si vzpoměla na píseň "Mrkev nesmí zemřít". :-D

Ikona diskutujiciho Sebastian 2018-08-12 00:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Indukcnu varnu dosku mam uz pol roka a mam s nou dobre skusenosti – casto varim. Jedlo chuti skvele a rozdiel necitim a traviace problemy tiez nemam – na rozdiel od mikrovlnky. Pri pouziti mikrovlnky je mi tazko z jedla a mam zvysenu kyselinu v zaludku, jedlo mi travi tazko a pomaly.

Ikona diskutujiciho ocelot 2018-08-12 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, mam dva dotazy. 1. Jaky mas nazor na dready? 2. Co podle fyziognomiky znamenaji jizvy v obliceji? Konkretne zretelna jizva na hornim rtu? Diky.

Ikona diskutujiciho Elis 2022-07-30 22:18:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Spodní část obličeje pokud si dobře vybavuju, znamená budoucnost. Takže jizva by mohla znamenat že v budoucnosti to z nějakého důvodu nebude jednoduché. Aluška tady o tom má celý článek.

Ikona diskutujiciho Peace 2018-08-13 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já taky myslím, že indukční deska je relativně neškodná. Jídlu v hrnci vadit nemůže, tam se dostane zanedbatelné magnetické záření. Teoreticky může škodit pouze potravinám položeným hned vedle ní. Vařím už jen na indukční desce, ale stejně mi nejvíc chutná jídlo z plynového vařiče, škoda, že tady plyn není :-( .

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek