24 let stará chyba v Matrixu

27.8.2023 v Bytosti 7

Dům, ve kterém jsem vyrůstal jako dítě, byl určitě strašidelný, ale ne v tom filmovém hollywoodském stylu. Bylo to spíš o tom, že váš prostor s vámi sdílí ještě něco a někdy to může být i celkem užitečné. Třeba když jsme jako mají kluci hledali zakopanou hračku, nebo nějaké oblečení, tak se nám několikrát stalo, že jsme uslyšeli zašumění a šramot. A pak jsme našli to, co jsme hledali, poblíž toho místa odkud šel hluk.Moje máma byla nadšená spiritualitou a učila nás, abysme respektovali neznámé bytosti a vycházeli s nimi, když nás vlastně nijak neobtěžují.
V tom domě bylo ale jedno místo, kde jsem se cítil špatně. Nevím proč… byla to kuchyně.

Kuchyňská linka byla černá a k ní byla ladící dlažba z kachlíků, které se střídaly černá / bílá jako na šachovnici. Kromě levého rohu u vstupních dveří do kuchyně. Tam byly z nějakého důvodu 3 černé dlaždice vedle sebe a každý, kdo na tyto dlaždice šlápl, okamžitě pocítil nevolnost a ztrátu rovnováhy. Můj táta pak nainstaloval vedle dveří zábradlí, aby do toho rohu nikdo nešlapal.

Jedna z mých prvních dětských vzpomínek byla o tom, že když mi bylo kolem šesti let, chodil jsem za mámou po kuchyni. Prostě jsem byl to klasické otravné dítě. Živě si pamatuju, jak jsem si u toho pohrával s její rubikovou kostkou. Nedokázal jsem ji složit a používal jsem ji teda spíš jako barevnou hračku.
Živě si pamatuju, že jak jsem přešel po těch třech černých dlaždicích, ztratil jsem rovnováhu a ta rubikova kostka mi vypadla z ruky. Pamatuju si zvuk mého pádu, ale vůbec jsem neslyšel, že by ta kostka dopadla na podlahu. Nevím, jestli třeba zvuk jejího pádu zanikl v mém pádu, ale prostě jsem ji spadnout na zem neslyšel.

Bez ohledu na to, jak moc jsme se po té kostce pak dívali, nikdy jsme ji nenašli. A celé je to ještě divočejší. Můj mladší bratr byl v té době o 3 roky mladší a náhodou byl u toho. Říkal, že viděl kostku „jít do podlahy“.
Máma nad tím ale mávla rukou a řekla, že to je jenom dětská fantazie.
Teď už si to brácha nepamatuje.

A potom, o 24 let později, po třinácti letech co jsme ten dům pronajímali, se máma rozhodla, že dům prodá. Potřebovala peníze, aby se postarala o nové bydlení a péči prarodičům. Oba měli těžký alzheimer, demenci a moje sestra byla navíc v té době v paliativní péči kvůli rakovině střev. 

Já a můj bratr jsme šli dům uklidit a trochu zvelebit, než ho nabídneme do prodeje. Celý dům jsme se rozhodli nově vymalovat.
Vyklízeli jsme zrovna obývací pokoj, když jsme uslyšeli z kuchyně cinknutí plastu.
Když jsme vešli do kuchyně, přímo uprostřed těch tří černých dlaždic seděla plastová rubikova kostka. Nebyla zaprášená ani špinavá. Byla čistá a na dotek mrazivě studená, pokrytá kondenzovanou vodou.

Šel jsem s kostkou rovnou za mámou, která byla  v ložnici v horním patře. Ta byla skálopevně přesvědčená, že na ni zkoušíme nějaký trik.

Pak mě z toho najednou přepadl opravdu hrozný pocit. Jakobych něco udělal špatně, něco hodně pokazil a situace jakoby byla nenapravitelná. Nevím, jestli to dává smysl? Prostě opravdu odporný pocit. Pak jsem se na dům bál i jenom podívat.

© aluska.org 2023
 

Komentáře

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-08-27 10:30:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle je fakt síla. Takže tam snad mají bránu do jiné dimenze. A asi nebude úplně dobrá, když je tam taková zima… ? :O

Ikona diskutujiciho Julie 2023-08-27 10:32:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ze svého dětství si pamatuji na podobné jevy. Ztrácely se nám pravidelně alespoň jednou za měsíc určité předměty. Chápali jsme to jako vtip místních skřítků. Zajímaly je především ostré kovové věci. Asi za týden je obvykle vrátili zpátky. Tyhle věci se skutečně dějí.

Ikona diskutujiciho Dalimil 2023-08-27 10:38:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje první myšlenka když jsem tam četl o šachovnicové podlaze byli zednáři. Podle mě ten dům předtím měli lidé s okultními zájmy. A ti tam otevřeli jakousi bránu a už ji nezavřeli. Duchové co přes tuto bránu chdí asi dobří nebyli ale zároveň neměli důvod té rodině škodit takže s nimi jenom komunikovali. Nebo to mohli mít přikázané.

Ikona diskutujiciho astrei swingař 2023-08-27 11:11:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mrazivá zkušenost.

Ikona diskutujiciho Koblih 2023-08-27 12:45:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toto se stát mě tak taky nevím jak bych reagoval. Jestli bych do toho domu ještě vlezl. Protože to v podstatě znamená že se tam může stát kdykoli cokoli. Příště si půjčí třeba mýho psa. A vsadím se že než to prodali tak nikomu o třech kachlících neřekli. 😀

Ikona diskutujiciho tauri 2023-08-27 13:17:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle jsem občas slyšel, než jsem se vzbudil. Slyšel jsem jakoby praskání dřeva a pak jsem se vzbudil.
Jinak po dlouhé době zase zdravím 🙂

Ikona diskutujiciho Robert 2023-08-27 14:15:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Parádně kulervoucí čtení na nedělu. Mám o čem přemýšlet. díky

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek