Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů a hudebních skupin. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.
1. Když se řekne změna myšlení, co přesně je tím myšleno? Jaké jsou kroky?
Změna myšlení spočívá ve změně svého způsobu chápání světa, pohledu na ostatní lidi (přístupu k lidem), nebo změnu toho, jak člověk vidí sám sebe. Je to složitá cesta a proces na mnoho let, protože ke změně myšlení lze dojít buď výraznou zkušeností, která člověkem otřese a přesvědčí ho o tom, že jeho dosavadní pohled byl mylný, nebo uvědoměním si pravdy – k tomu pomáhá i kvalitní čtivo – když nastane ,,aha efekt“, dochází ke změně. Změnou myšlení by se měl člověk ideálně dobrat k tomu, že uzavře mír sám se sebou a pak i s okolním světem, ale jde jít i opačnou destruktivní cestou, kdy člověk naopak všechny dobré představy o sobě a o světě ztratí.
2. Jak prožívás stěhování se? Je to pro tebe psychicky náročné jít zase do nového, nebo máš ráda změny a vítáš, že staré necháš za sebou?
Stěhování samo o sobě mi nikdy zásadně nevadilo. Nejhorší je poslední týden těsně před odjezdem a pak první týden těsně po příjezdu, zejména pokud člověk kouká na původní holý byt kde už vůbec nic není, už má jenom kartáček v kelímku a spí na matračce a po příchodu přijde do prostor které jsou špinavé, nebo jinak nepřipravené na vybalování. To bylo moje nejtěžší stěhování, koukat na holý byt a pak přijít do bordelu ještě po stavbě, který mi trvalo měsíc dát dopořádku, než jsem se mohla normálně zabydlet, protože pronajímatel neuklidil, jak původně slíbil a já jsem musela dodělávat úplně všechno. Samotný přesun na nové místo mi nevadil nikdy, stresující mohou být jenom ty praktické věci okolo. Aby se nic nerozbilo, aby se skříň nebouchla, jak něco vytáhnout do patra když jsou úzké schody, závady na novém domě které předtím zřetelné nebyly, pak po novém bytě furt běhá majitel, do všeho leze a pořád něco spravuje. Když je nový byt v pořádku, čistě uklizený a funkční, tak je to sranda, ale vždycky to není tak růžové.
3. Chtěl bych se zeptat, v minulosti jsi popsala způsob, jak by se ideálně měly trhat rostlinky třeba pro sušení na čaj nebo i pro jiné účely. A já bych se chtěl zeptat, je nějaký obdobný způsob, jak kácet správně stromy, když je nechci nějak moc stresovat nebo budit ve světě stromů jaksi rozhořčení na jejich straně ? V nedávné minulosti jsem kácel několik ovocných stromů a jelikož pro mě má hodnotu dřevo, které má v sobě co nejméně vody, tak jsem to kácel všechno v zimě, kdy strom stahuje mízu z kmene ke kořenům a kdy vlastně strom spí. Takže by mě asi neslyšel, kdybych mu chtěl říct aspoň promiň.
Strom určitě vnímá i v zimě a postup je stejný jako u rostlin. Omluvit se a vysvětlit, proč se to děje. V tomto systému člověk nemůže normálně fungovat, aniž by na něco nešlápl, nic nezničil, nic nesnědl. Ale neměli bychom nic ničit bezdůvodně a když už ničíme, tak s úctou a díkem.
4. Moje druhá otázka je, jestli je možné, aby se na jednom místě zdržovalo více jemnohmotných bytostí. Stalo se mi jednou, že když jsem dělal něco v dílně, tak jsem cítil, že za zády nebo možná i na ramenech se mi něco usídlilo (mimochodem vyvolávalo to ve mně spíše příjemné pocity) a asi i sledovalo, co se děje. Nebo třeba jsem v dílně nad něčím přemýšlel, a vědom si toho, že tam může ,,něco“, být co slyší moje myšlenky, jsem řekl, co myslíš, mám to tak udělat? A chvilku se nic nedělo a pak se ozvalo pár úderů na sud, co stojí před dílnou (a to kolem toho sudu nikdo nebyl) a za chvilku zas pár úderů.
Jednou se mi stalo, že jsem něco vzadu za sebou ucítil a rychle jsme se otočil a na chvilku jsem spatřil (zajímavé bylo, že mi v tu chvíli bylo jasné, že se dívám hlavně levým okem, přestože mám pravé oko řídící) něco, co trochu připomínalo jakoby malou bytost, snad skřítka z pohádek, bohužel to bylo jen velmi malou chvilku a ta bytost byla jakoby z ,,vody“ a já si ji pořádně nestačil prohlídnout.
A taky někdy mám takový pocit, jakoby mě nějak putoval po dílně vercajk, třeba položím si nějaký nástroj na stůl, který mám za strojem, na kterém dělám, a pak když se otočím znovu, třeba pro něco jiného, tak tam ten původní nástroj není anebo je v jiné poloze nebo trochu posunutý, když se pak otočím znovu je nástroj na stejném místě, kde jsem ho předtím položil.
To co popisuješ, vypadá jako skřítkové. A pokud máš dílnu, není divu, že se tam slézají. Asi budou pocházet ze dřeva, pokud ho opracováváš a pokud jsi viděl bytost z vody, věřím tomu, že to skutečně byla vodní víla.
Přesouvání předmětů je jejich typický způsob hry a samozřejmě, že jich může být libovolně na jednom místě, není žádná norma, která by předepisovala jednoho skřítka na metr čtvereční 🙂
Bouchání na sud znamená ano. Když se nic neozve (i přes výzvu), je to nesouhlas, nebo se vyjadřovat nechtějí.
V bytech a domech většinou skřítkové používají věci ze dřeva, ve kterých praskne, nejčastěji to bývají skříně. Člověk nemusí ani pokládat žádnou otázku přímo jim, ale může se na něco zeptat kamaráda nebo člena rodiny a žádat ho o radu. ,,Má to smysl vůbec dělat?“ Než kamarád stihne odpovědět, v místnosti se ozve ,,prásk“. A pak je jisté, že skřítkové v domě odpověděli jasné ,,ano“, pak už nemá smysl dál diskutovat nad tématem.
5. A ještě by mě zajímalo, když si třeba udělám dřevěné kolečko, do kterého vytvořím třeba sluníčko nebo jiný symbol ochrany technikou vybíjením (zdobení dřeva vybíjením je technika, jejíž princip spočívá ve vtloukání tenkého pásku mosazi nebo mědi do dřeva) a k tomu kolečku připevním třeba železné očko, kterým provléknu koženou tkaničku a budu to nosit na krku, bude to skutečně jako ochrana fungovat?
Rozhodně to fungovat bude. Účinek vylepšíš tím, že kolečno vbiješ do dřeva pravotočivě po směru hodinových ručiček a poté pravotočivě postupně nabiješ paprsky.
Chránit se můžeš i tím, že si koupíš už hotové sluníčko třeba ze dřeva a pověsíš na zeď do dílny, nad vchodové dveře do domu, že si dáš sluníčko do loga firmy, do náhledovky svého mailu, nebo si koupíš tričko se sluníčkem. Možnosti jsou opravdu neomezené, jenom si dej pozor, aby slunce nemělo levotočivý směr a aby na něm nebyly zbytečné krucánky (šestky).
5+1. Na twitteru se kamarádka ptala, jaký kdo zná dobrý horory a thrillery s vrahy apod., že potřebuje něco děsivýho, budou se na to koukat s kamarády… no a já jí doporučila seriál Hannibal Lecter s Madsem Mikkelsenem (jak jinak :D). A ona mi na tohle odepsala, že se na to koukat fakt nechce, že se jí jednou zdál sen o tom, co se dělo ve filmu Mlčení jehňátek – i když ho prý nikdy neviděla – a probudila se s modřinami na nohou a modřinou na ruce… Mně připadá, že je to volovina, ale na druhou stranu nemá moc důvod mi lhát, proč by to dělala? Asi chtěla být jenom zajímavá, nemám jí to za zlé, ale stejně to pošlu sem… Přijde mi to na jednu stranu hodné k zamyšlení. Kdyby nekecala, tak každopádně nechápu, jak by to bylo možný. Jakože by mozek vzal ten sen za tak reálný, že by fakt měla modřiny? Co si o tom myslíš? Vzhledem k tomu, že říká, že ten film předtím snem nikdy neviděla, tak podle mě kecá… 😀 Ač já už taky zažila ve snech ledacos.
Mlčení jehňátek jsem taky neviděla (a po tomto dotazu si to nepustím už tuplem), ale pokud má kamarádka z hororů strach a nechce se na ně dívat, protože prodělala takto zlou zkušenost, potom nechápu, proč se ptá na nápady. Ať si pustí nějakou vílu Zvonilku a neprovokuje, když nechce mít problémy 🙂
Ale pokud by byl tento popis pravdivý, mohl by se stát za několika teoretických předpokladů. Kamarádka by si předtím musela pohrávat s duchařinou, černou magií, prováděla by nějaké postupy, při kterých by oslovovala zlé síly. A pokud by k napojení došlo – a pozor, k tomu může dojít i tím, že se člověk často dívá na krváky a horory kde jsou démoni a příšery – může toto zlo vstoupit do jejího života. A pak je jedno, jestli nějaký konkrétní film viděla. Jakmile něco vznikne, je to zapsáno v morfogenetických polích vesmíru, někde ten děj existuje a člověk ve spánku cestuje v různých dimenzích, kde se může setkat s věcmi, které z tohoto života a z tohoto světa vůbec nezná.
Úplně bych tuto zkušenost neodsuzovala, protože je to teoreticky možné. Některé sny nejsou jenom sny, jsou to cesty do jiných světů a určitě nejsem jediná, komu se už párkrát stalo, že například prodělal úraz v hodně živém snu a pak se probudil s bolestí v příslušné části těla, nebo ho ta část těla bolela ještě 1-2 dny poté.
© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020
Poslední komentáře
-pavel-)) reny na to zvykneš já dělám 10 let…
-pavel-)) Nejde zdrhnout na chatu? (nemusí být ani tvoje,…
-Alue K. Loskotová Děkuji Alue za zajímavé téma, moc ráda se…
-Reny aluska.org opět boduje. chválím a sdílím dál.
-housenka