3. / Moje první zkušenost s Hennou

24.10.2014 v Léčba 28

3. díl1. díl – ZDE –

Čekala jsem, bůhvíjaký to vymývání nebude opruz… Ale henna pod sáčkem nezaschla (taky s tou tunou oleje, co jsem do ní nalila?! Ještě aby zasychala!) a vymývat šla dobře. Ale jak mi původně načtená půlhodina přišla nějak zbytečně moc, já to umývala asi hodinu.

Nejde jen o to, tu hennu spláchnout. Ale když jste taková patla jako já a nalijete do ní galon oleje, je potřeba také odmastit, dát kondicionér a když to spojíte s vanou, vyjde vám hodina.

Takže jedno hennění je opravdu proces na celý večer, nebo na celé odpoledne. Nedivím se, že spousta lidí chodí s hennou spát a umývá se až ráno, ale není to moc pohodlné. Jednou jsem takhle spala s heřmánkem, henna na tom určitě bude – co do nepohodlí – podobně…

Musím si postěžovat: Vlasy byly zacuchané poměrně dost, tak jsem na ně nakonec plácla kondicionér, aby se trošku rozmotaly. Sice jsem mnohokrát četla, že při hennování hodně padají staré vlasy, hlavně ze začátku… Takže jsem s tím byla smířená. Ale na to, co mi všechno zůstalo v ruce, jsem psychicky připravená prostě nebyla. A to jsem na padající vlasy poměrně zvyklá.


Bylo to několik solidních pramenů, až mi poskočilo srdce, že bude nějaký průšvih. Doslova jsem se lekla, že mi slézají vlasy… Všechno to byly ale jenom staré vlasy. Ty nejdelší, které zažily nejvíc barvení a které přežily i to nejhorší období mého života…. Novějším vlasům se nic nestalo, ty držely všechny na svém místě.

Hned jak bylo vymyto, zastříkla jsem vlasy pro jistotu lopuchovým výluhem (hodně zmírňuje padání vlasů), a šla jsem zburcovat vlasozaříkávačské fórum (na stránky jsem odkazovala už dřív)… Členové mě uklidnili. Vypadávání vlasů se – pokud henníte pravidelně – postupem času upraví a pak to není taková hrůza. Nejhůř jsou na tom právě začátečníci.

Vypadá to, jakoby henna ,,prověřila“ každý vlas. Chvilkově je zatíží a který je starý a už na to nemá, jde zkrátka z kola ven. Naopak ostatní vlasy ale posiluje, zmírní pozdější běžné vypadávání, může i zrychlit růst vlasů a zahustit je… A když si člověk sečte všechny tyto výhody, řekne si ,,čert to vem“.

Vlasy jsem se odnaučila už před časem drhnout. Vždycky je jenom lehce zmáčknu a mokré zabalím do ručníku, který z nich vodu vysaje. Je to šetrnější. Tak jsem se zase klasicky zabalila čekala, jaké to bude až to uschne… Změna byla dost velká, ani jsem takový rozdíl od teprve prvního hennění nečekala.

Po více než dvou týdnech můžu dodatečně shrnout následující benefity:

1. Změna barvy vlasů

Sice jsem chtěla Cassií jen regenerovat, s tím že mě trošku zabarví, jsem byla ,,smířená“. Konečný barevný rozdíl mě ale nakonec potěšil. Barevný rozdíl jsem poznala jen já, okolí vůbec. I když jsem na to přímo upozornila, tak nic.

Všimla jsem si ale, že ta část vlasů která zažila barvení a byla už po letech vyčerpaná, znova chytla barvičku. Zdály se mi ty konce hodně vybledné, ale když je Cassia obalila, chytly odstín do medova. Takže skutečně mírně ztmavly, ale já to vítám jako příjemnou drobnou změnu.

Navíc Cassia mírně zjemnila barevný rozdíl mezi vlasy barvenými a mezi přírodním odrostem. Odrost, co na světle jde spíše do studené blond (,,obilná“), po Cassii má lesk dozlatova. A jak konce po cassii mírně ztmavly, tak odrost naopak jakoby trošku ožil a prokoukl. – Myslím že ani neztmavnul.

Takže teď k sobě obě části vlasů trošku lépe pasují… Ne že by to předtím bylak nějaká hrůza, ale všechno se dá vždycky nějak zlepšovat.

2. Pružnost vlasů

Toho jsem si všimla prakticky hned. Poškozené a vysušené vlasy bývají pružné, jen když jsou po zábalu olejem. Ale po hennění jsem si všimla, že jak zapletu cop, tak cop je krásně měkkoučký a ohebný. Pramínky vlasů lépe kloužou mezi prsty, vlasy více pruží. Když s nimi zatřepu, chovají se úplně jinak, než předtím. Zkrátka je vidět, že jsou i vnitřně vyživené, proto změkly.

Naopak jsem čekala, že mi vlasy po henně zhrubnou. Četla jsem, že henna vlas obalí, rozšíří, dodá hrubost a tím posílí jemné vlásky… Naopak moje vlasy jsou ještě jemnější, než byly. – Ale v dobrém!

Také se mi díky tomu i mnohem lépe češou. Jak jsou pružné a pěkně kloužou, nemusím se skoro vůbec namáhat s kartáčem. Kondicionér používám vždycky, ale teď když odrůstám barvu a znám hennu, ho asi brzy potřebovat nebudu. Kondicionér více méně potřebují jen ty barvené, ale odrosty se mi už prakticky necuchají.

3. Vlasy lépe drží na hlavě

Když se prohrabuju vlasy, když za ně trošku zatahám (i omylem), vlasy více drží. Už si jich nevytáhnu tolik, co dřív. Když se učešu, taky je to hned o něčem jiném. Když si vlasy umyju, tak místo abych z odpadu lovila chomáč, vypadnou mi třeba jenom 3! vlasy.

Naposledy jsem z toho měla skoro svátek… Takže to co jsem ,,smyla“ s hennou už mi líto není. Vidím totiž, že spoustu vlasů ,,ušetřím“ později, tím pádem se to vyrovná.

4. Růst

Už když jsem čerstvě naheněné vlasy prohrabávala a zkoušela jejich novou pružnost, měla jsem dojem, že mám nějaký delší odrost, než předtím. Ale říkala jsem si, že to přece není možné, že po čtyřech hodinách henny na hlavě nemohly viditelně povyrůst. Záhada… V té době jsem měla odrost tak 6,2-6,4 cm… O týden a půl později mi to nedalo, fakt jsem si říkala, že je ten odrost nějaký až moc podezřele dlouhý.

Tak jsem ho změřila a dostala jsem se na 7,2-7,5 cm a to přitom na ofince… Protože vzadu vlasy se už nedají moc měřit, v této délce je odrost takový trošku nerovnoměrný a vpředu ofinka roste pomaleji a je tam přehledný pramen.

Nechtěla bych mystifikovat, budu to ještě sledovat, ale od oka i podle metru to vypadá, že z henny mi rychleji rostou vlasy. – ALE JAKO O DOST!

Záhada bermudského trojúhelníku ale je, jakto že jsem viděla na sobě delší odrost hned po umytí? – Přitom vlasy nebyly nějak extra narovnané, ale jako vždycky. Tohle fakt nechápu… Jak je možné, že po henně a cca deseti dnech, jsem naměřila o cca centimetr delší vlasy? To mi teď poroste jako takhle?

Je možné, aby mi narostly i 3cm za měsíc takovým tempem? Nebo blbě vidím a blbě jsem měřila? A to takhle poskočí jen po hennění, nebo efekt vydrží třeba celý měsíc a pak se to plácne na hlavu zas a dostane to nový impuls? – Otázky, samé otázky!! … A hned mám další námět na průzkum. Teď budu měřit, jestli vlasy po henně rychleji rostou.

5. Vůně

Všimla jsem si, že pokaždé když vlasy umyju, znovu vypustí typickou vůni henny. Mně to voní jako čaj Matcha, takže mi to vůbec nevadí. Je to něco, na co jsem si snadno a ráda zvykla.

…Když jsem ze sebe hennu smývala, a měla jsem šok ze všech těch vlasů co mě bez varování a bez pardonu opustily, uvažovala jsem nad tím, že už to znovu zkoušet nebudu… Ale teď, když vidím všechny ty výhody, vyloženě se těším na to, až uběhne kýžený měsíc a až si ji budu moct plácnout na hlavu znova.

Jedna věc se ale nekonala: Zkušení hennaři se shodují na tom, že jim Cassia krásně uklidňuje pokožku hlavy, že se pak vůbec nedrbou. Já to mám nějak naopak. Od té doby co jsem přešla na přírodní šampony mě přestala svědit hlava, ale teď po Cassii mám naopak pocit, že se trochu drbu… Ale vlasy krásně rostou a nepadají, tak nevím, co mě tam lechtá. Alergie to nebude určitě, žádnou nemám… Že by to byla ona žádoucí stimulace vlasových cibulek? To mě lechtá? – Těžko říct, ale jestli s hennou je možné, abych měla 3cm vlasů za měsíc, tak se klidně budu drbat od rána do večera a ještě k tomu ráda! 😀

Spousta lidí říká, že se na hennu můžou vyprdnout, protože mít něco zeleného na hlavě 4 hodiny a ještě si ob 10 minut otírat kapesníkem steklý olej, není nic pro ně. – Ale regenerační hennu nemusíte mít na hlavě 4 hodiny jako já, někdo dává třeba jen dvě hodiny a někdo ani nedává olej, takže tečení se pak asi ani nekoná… Ale ať je to jak chce, ta spousta výhod je k nezaplacení. Za minimum peněz a minimum práce máte maximum muziky. A pro vlasy oslabené, jemné, nebo takové co špatně rostou, to je fakt požehnání. Četla jsem zkušenosti – dávám příklad – žen, kterým vlasy skoro nerostly, třeba jen 0,3cm za měsíc, pak se zarazily někde u lopatek a buď dál nerostly, nebo trošku ano, ale bylo to jen pár polámaných, zničených a nehezkých chlupů… A tyhle ženy se po henně třeba za rok-dva dopracovaly k vlasům o 20-30 cm delším, přitom hezkým. Takoví lidé mají velké problémy i s řídkými vlasy, po henně jich ale roste víc, cop se zahustí… Po je podle mě učiněný zázrak a taky balzám pro duši.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Přírodní krása“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Renata 2014-10-24 08:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já chci fotooooooooooooo

Ikona diskutujiciho Yasminn 2014-10-24 09:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já hennu plánuji také, ale s tím padáním jsi mě trošku vystrašila. :D Dlouho mi strašně padaly vlasy (kvůli špatně fungující štítné žláze), takže mám teď vlasy dost řídké a kdyby ještě měly nějaké vypadat… Asi to ještě raději odložím. I když třetí bod zase zní dobře.

Ikona diskutujiciho Iveta 2014-10-24 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem si koupila Henu, bylo na obalu napsáno-působení hodinu nebo dokonce jen pul hodiny. A ty píšeš 4, to mě mate..

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-24 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Doporučuje se nechat vlásky trošku odrůst, pak by to na chemblond mělo jít dobře. Já už mám odrosty dlouhé a chemlon je hezčí než předtím. Takže jestli budeš Cassii, můžu doporučit, neboj se toho.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-10-24 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sakra, to musím taky někdy vyzkoušet.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-24 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Ano, sušení vlasů drhnutím je opravdu zbytečné (u dlouhých vlasů). Vlasy se zbytečně cuchají a ničí. Jenom spláchni, chytni vlasy, trošku je zmáčkni v ruce, hned si udělej na hlavě turban a nech to… Za 20-30 minut sundáš a vlasy jsou hezky ,,vysáté", jde to i bez stresování.

Ikona diskutujiciho Contessa 2014-10-24 23:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já hennu používám léta a jsem moc spokojená, opravdu se mi vlasy zlepšily a přestaly vypadávat.

Ikona diskutujiciho Mára 2014-10-25 04:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Od té doby co je spuštěn zápisníček a zvolnila si články na cca jeden za 2 dny je tu nějak nuda, ale určitě máš moc práce s knížkou a krystalama na který už se moc těším i když nevím na co vlastně budou :D kdy zhruba to vypukne?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-25 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ale to není pravda, zveřejňuji dva články na 3 dny v průměru, ne dva na 4 dny. To máš článek na 1,5 dne cca. K tomu máš ještě každý den přehled Bovis a často Zápisníček… Ukaž mi bloggera, který toho tolik stíhá po osmi letech neustálé funkce.

Ikona diskutujiciho Mára 2014-10-25 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: To je jasný že se to neobejde bez zdržení, a druhý takový bloger jako Ty není. Jsi jediná a nejlepší svého druhu.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-25 16:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Jenom se tím snažím říct, že mě zamrzí, když mi někdo napíše, že toho publikuji málo, nebo že je tady nuda. To je celé.

Ikona diskutujiciho lissabonka 2014-10-25 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2014-10-25 18:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celkem jsi mě na tu hennu nalákala, uvidíme:-)

Ikona diskutujiciho Mia 2014-10-25 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, prosím, mohla bys popsat nejlepší postup nanášení henny – zda začít vzadu anebo vpředu či na straně, zda již nabarvené vlasy nějak fixovat – nevím, zda třeba neobarví kůži či uši, když se jich déle dotýká… Anebo je někde na netu popis doporučeného postupu nanášení? Díky!

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-25 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Postup? No snad: patláma patláma patláma a když je toho málo, tak ještě připatláma a namatláma… :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-25 23:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Jinak cassia kůži nebarví, to dělá jen lawsonia

Ikona diskutujiciho Elfina 2014-10-26 00:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no ten Maro sa tu nudí preto lebo sa rozoberajú ženské veci, naopak toto je veľmi dobrá téma, aj ja sa chystám už dlhšiu dobu na hennovanie, som zvedavá ako to chytí mne :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-26 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Hennit ale může i chlap, když chce být vlasatý. – Nikdo se tu nevyhazuje z kola ven :D

Ikona diskutujiciho Mára 2014-10-27 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: To máš asi pravdu, přiliš mnoho estrogenu tu je :D

Ikona diskutujiciho Káťa T. 2014-11-04 20:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško. Tak po přečtení tvých článků a dalších diskuzí a zkušeností na netu, jsem si prostě řekla, že to musím zkusit také. Přeci jen moje vlasy volaly po záchraně a ani biosil nepomáhal. Tedy musím přiznat, že jsem ho nezvládla jíst pravidelně denně, jak by se mělo… Tak jsem si tři týdny hrála s myšlenkou o henně. Nechala si to projít hlavou poradila se s andělem atd.. Až jsem to nakonec nevydržela a skočila si koupit hennu do obchodu s bylinkami. Byl tam super chlápek, který se mnou flirtoval a ještě mi u toho radil :-D. Henna je fakt super krásně voní a dobře se mi i vymývala až na to, že jsem ji udělala docela řídkou, tak si musím pamatovat, že příště musím dát méně vody. Vlasy jsou po tom skutečně krásnější a pevnější a také mám pocit, že mi snad za tu dobu působeni povyrostly. Jinak jsem také přírodní špinavá blondýna tak jsem zkusila tu zlatou hennu a odstín se nějak zvlášť nezměnil a to jsem měla na vlasech ještě chemii. To jen takové doporučení. Díky za tvé články a za tvou práci!

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-05 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Díky za příspěvek… Kteoru hennu sis dala, že ti nechytla do rez, ani do žluta a přitom byla s příměsemi? (jen pro zajímavost, já zůstanu u čisté cassie, vyhovuje mi)

Ikona diskutujiciho Káťa T. 2014-11-05 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-05 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: .. a ten odkaz? 🙂

Ikona diskutujiciho Káťa T. 2014-11-05 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-05 20:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: AHÁ!… tak to je přesně ta henna, nad kterou jsem původně uvažovala že ji zkusím, než jsem objevila tu superlevnou na prodeji bylin :D

Ikona diskutujiciho Elocin 2014-11-20 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc ti děkuji za tento článek, o henně také uvažuji 🙂 koukala jsem do toho obchodu s bylinkami, ale nikde tam tu tvou hennu/cassii (úplně jsem nepochopila) nemohu najít O.o

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-20 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: tady:

Ikona diskutujiciho Addia 2016-03-14 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Aluška, chcela som sa opýtať, či nevieš niečo o zmývaní henny? Moje vlasy sú prirodzene niečo medzi blond a hnedou. Pred mesiacom som si dala blond hennu, ale veľký farebný rozdiel som nevidela, tak som sa rozhodla, že teraz vyskúšam hnedú. Použila som hennu z DM-ky, ale chytila mi úplne na ryšavo. Na mne to vyzerá veľmi neprirodzene a chcela by som svoju farbu späť. Vymyla/zosvetlila sa ti henna po čase? 🙂 Ďakujem

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek