3. Zasvěcení jako podvod: MERKABA a SVĚTOVÝ SVĚTELNÝ SYSTÉM

28.1.2012 v Spiritualita 0

Tento článek je třetí díl menšího seriálu.

__________________________________________________________________

3. Zasvěcení jako podvod: MERKABA a SVĚTOVÝ SVĚTELNÝ SYSTÉM

Světem se už spoustu let jako mor šíří všelijaká zasvěcování.

Mějte Reiki, mějte Shamballu, Merkabu, běžte na Reconnection a podobné ptákoviny, přitom stačí krátký kritický pohled na to, co tyto praktiky slibují a okamžitě je vám jasné, že jde o obyčejný podvrh a způsob, jak ze zoufalých lidí dostat peníze.

Jenomže každý z nás musí nést zodpovědnost za své chování a žádný zázrak v podobě zasvěcení, které vám odblokuje, propojí a pročistí kdeco, opravdu neexistuje.


Merkaba a Světový světelný systém

Co slibují:

Merkaba je popsána jako určitý druh meditace. Máme 17 druhů dechových cvičení která by měla probouzet určitou energii a tím na nás působit, dále se používají mudry. ( Mudry jsou určité polohy prstů na rukách, které mají léčivé účinky. Dle druhu mudry, kterou utvoříte, ovlivňujete něco jiného. Jde o samostatnou ,,vědu”, kterou se lze volně učit.)

Sama o sobě se tedy merkaba nezdá být ničím nebezpečná, ani špatná, jelikož se nezasvěcuje, takže si ji může kdokoliv svobodně vyzkoušet. Sama za sebe ji ale doporučit nemohu, ani ji nemohu označit jako pravdivou a fungující.

Velice zvláštní je hlavně její návaznost je Světový světlený systém, který už zapáchá poněkud hůře.
Ten totiž slibuje věci již na první pohled nereálné a vrcholně naivní: Plné uzdravení, propojení mužského a ženského principu, individuální možnost vzestupu duše až do 12D, plná aktivace pravé poloviny mozku – intuitivní. Dočasné odpojení levé půlky mozku pro jeho očistu. Má jít o vylepšenou verzi Merkaby (!!!!!), tzv. novodobá forma určená pro náš vzestup, který by měl přijít co nejdříve.

Proč to nemůže fungovat:

Merkabu ponechme zatím stranou, zaměrně se na Světový světelný systém.

1. ,,Propojení mužského a ženského principu” – Chci, aby mi někdo řekl, o co konkrétně se jedná. Co si pod něčím takový má člověk představit? Jakože nebudeme již cítit rozdíl mezi mužem a ženou, staneme se v mysli jednou univerzální bytostí? Nebo se nám snad změní genitálie? Nebo se dokonale vypořádáme vnitřně jak s ženskou tak s mužskou energií, které dojdou k naprosté rovnováze a tím dojde k vyrovnání našich bloků a vnitřních problémů, případně nesvárů s jednou, či onou stranou?

– Jde o velice zavádějící pojem, nijak nespecifikovaný a asi málokdo dokáže popsat, co přesně je tímto myšleno. Mě napadly prakticky tři různé věci a ani jedna z nich není možná jentak po nějakém zasvěcení. Konkrétně řešení vnitřních bloků, nebo rozpory s jedním či oním principem, jsou záležitost dlouhodobá, je to mnoho práce a nelze to spravit mávnutím kouzelného proutku. To potvrdí každý, kdo si někdy nějaké bloky řešil a úspěšně je vyřešil. Je to dlouháa náročná cesta.

2. ,,Individuální možnost vzestupu duše až do 12D” – Dnešní mladá generace by k tomuto připsala asi něco ve smyslu ,,OMG, WTF” a nic jiného se k tomu vlastně asi ani říci nedá. Každý trochu inteligentní tvor, který má tu možnost alespoň trošku rozumět úrovním, které jsou možné, ví že lidská bytost existuje zároveň v mnoha úrovních a dimenzí není více, než 9. Jak může nějaké zasvěcení do světelného systému pozvednout vaši duši do dimenze, ve které nejenže lidská bytost není, ale hlavně tyto dimenze ani NEEXISTUJÍ. Slibovat postup někam, kde to není….. Kdo na to může skočit? – Pár lidí evidentně může a je velice smutné, že v dnešní době lidé nepoužívají zdravý selský rozum.

3. ,,Plná aktivace pravé poloviny mozku” – Tohoto opravdu žádným zasvěcením nedocílíte. Lidé, kteří vědí, se tomuto opravdu hodně smějí a lidé, kteří nevědí, tomuto věří.

4. ,,Dočasné odpojení levé půlky mozku pro jeho očistu” – Proboha… co jsme to za stvoření, když věříme něčemu takovému? Levou půlku mozku nelze jentak v tomto systému odpojit. To byste nemohli počítat, ani číst v mapách, ani sedět u počítače a ťukat do klávesnice… Člověk má dvě poloviny mozku proto, že volí mezi logikou a intuicí. Přestože logika nám teď vládne a přestože nás vždy zklame, nelze ji vypnout a očistit. Nejsme žádné počítače. Ano, biorobotům by tohle možná šlo, možná že toto očištění mozku může být i vyrábění biorobotů, v dnešní době by se tomu člověk neměl divit, protože co jsme to za lidi, když něčemu takovému uvěříme? Jsme opravdu tak moc hloupí? – Tomu nevěřím.

Merkaba:

Je-li Merkaba základním stavebním kamenem něčeho tak podvodného, jako je SSS, inteligentní člověk se vyhne i jí. Dobré stromy přece nesou dobré ovoce a ne shnilé slivky, které se vám smějí do obličeje, jenom okolo nich projdete. Položme si otázku: Kdo a proč tyto ,,zasvěcení a vědy” ,,vyrábí”, za jakým účelem? – Dobrý rozhodně nebude.

Proč to nepotřebujeme:

Nepotřebujeme to, protože má-li převibrování přijít, potom přijde a ovlivní nás všechny bez ohledu na nějaký Světelný systém. Všichni jsme lidé, všichni máme stejnou možnost volby a platí pro nás stejná pravidla, bez ohledu na to, jestli si hrajeme na bohy bez levé půlky mozku, nebo ne.

Závěr:

Přátelé, naučte se používat zdravý selský rozum a přemýšlejte nad věcmi taky trošku s nohama na zemi. Konkrétně zasvěcování je něco tak průhledného, že se stačí opravdu jenom trochu porozhlédnout okolo.

Doporučuji k tématu článek: ,,Česká verze Merkaby – téměř dokonalý podvod

Pokračování příště

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Náboženství, sekty, zasvěcení”

Další obrázky andělů – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek