4. Moristova dobrodružství: Naše malé radosti a starosti

28.11.2012 v Poselství 31

Když se po dvou dnech moje zlatíčko našlo, dostalo konečně provizorně záchodek a podestýlku, abych ho už nemusela strkat ven. (Konečně nejsou ráno pročůrané a vyhrabané květináče)

Upřímně řečeno mám po minulé zkušenosti trauma a ani Moristek se další den vůbec nikam nehrnul, ani když měl dveře dokořán a viděl mě, jak pracuji venku.

Plně to chápu. Na jeho místě bych taky minimálně 24 hodin nevystrčila čumáček… Copak já, mně bylo hej. Byla jsem v teple a tykala si s panáky… ale on se chudák někde motal, do toho celou dobu pršelo a byla zima. (Já si myslím, že ho kus odehnala velká čičmunda, protože jak se ztratil, tak ona přišla na celý den, nechtěla se nechat pohladit a chovala se prostě divně. Jako když má něco na svědomí.)

Soused to řekl jasně: Moristek vypadal, že něco hledá, ale nemohl se trefit.

Moc jsem se mu za tu chybu omluvila. Fakt mi to je líto. Nebyl to záměr, ale nerozvážnost… ale Moristek je taková čistá duše, že to přešel vrněním a hotovo.

Náhodou je to chytrý kocourek. – Umístila jsem mu záchodek na pěkné místo a pak jsem ho jenom třikrát cvičně na něj dávala, ukazovala mu, že se to dá hrabat a pak v nestřeženou chvíli, místo aby Moristek použil a vyhrabal květináč, šel na záchodek.

To jsem upřímně oslavila. Konec pročůraným květináčům! Heuréka! Pochválen buď ten, kdo vymyslel kočičí záchodky!


… Ale řeknu vám, chlapík se v něm fakt nezapře. Protože když dělá bobek, tak je to skoro větší než on sám. Nechápu kam to dává… A taky u toho kvalitně smrdí. Ještě že nám brzy dorazí ten záchodek s protipachovým filtrem, aby se nemuselo pokaždé větrat… A taky prdí… Kvalitně. – No prostě je to chlap!

Ale nekrmím ho žádným hnusem, že by smrděl kvůli tomu. Dostává granule pro koťátka a levitovanou vodu – a to je zrovna zajímavé, velká čičmunda, když dojde do kanceláře, nikdy vodu nechce, ale tenhle špunt jí za den vypije fakt hodně, takže mu postupně během dne pořád dolévám.

Sice pak hodně čůrá, ale mám z něho radost. Výrobci granulí nikdy neměli moji důvěru. Lidské solené jídlo mu moc dávat nemůžu, takže Moristek je natolik chytrý, že si levitovanou vodou všechny možné toxiny a jedy z těla vymyje. Podle mě ví, že ta voda není obyčejná, proto mu tak chutná. – Je to vlastně živá chlupatá reklama na levitovanou vodu.

… Až se mě jednou někdo zeptá, jestli je to dobrá věc, řeknu mu, ať se jde zeptat Morista.

Co mě těší, je jeho zdravotní stav. Ouška má perfektně čistá, jak vidím, ledviny mu parádně pracují, bobkuje nadstandardně, neslzí mu očička, ani nic podobného. Jenom se občas drbe. Myslím, že má někde v kožíšku blešku tulačku, co ho občas hryzne.

– Fakt to vypadá na blechu. Doufám, že ta malá potvůrka co nejdřív zdechne. A jestli nezdechne, tak jí k tomu trochu pomůžu.

Taky to umí na kameru 😀

http://www.youtube.com/watch?v=f5jLJoKfzQw&feature=plcp

Moristek je mazlík. Pořád chodí tam kde jsem já, šmrdlá se o nohy a když si ho vezmu do náruče, tak je blahem celý bez sebe.

Co na něm fakt miluju je ta chvíle, když ho hladím, on zvedá hlavičku, kouká, trošku mňouká, pak se tělíčkem opírá o nohy a vrní…. To je nádhera.

Ale mňouká tak nějak jinak, než ostatní kočky. Místo aby udělal takové to klasické ,,mňau“, tak on spíš udělá krátké ,,ňa“ a ještě k tomu tak tichounce, jakoby šeptal. A u toho se dívá do očí… parááááda 🙂

Takže to není žádný upištěnec, ale kvalitně tichý tvor… Teď mě tak napadlo, že možná pořádně mňoukat neumí. Třeba ho to jeho mamka nenaučila, tak se to jenom snaží nějak protlačit a je z toho tichounké ,,ňa“…. Ale já to na něm prostě miluju.

Loudí jako pes. Dojde do kuchyňky, tváří se strašně roztomile a pořád dělá ,,ňa… ňa…. ňa…. ňa…“… a já mu říkám ,,ne… ne… ne… ne… nedam“ – A když zjistí, že fakt nedám, tak se vrátí ke granulím… těch mimochodem sežere vagon.

Dala jsem si zákaz schovávání účtů, které nejsou nezbytně nutné a sčítání nákladů. – Nechci to prostě vědět a vlastně je mi to fuk. Hlavně že ho mám a kalkulovat, to mi přijde skoro jako zrada.

Moristek se mi zdá postupně klidnější a klidnější. První den po svém návratu pospával a už nevyžadoval tolik pozornosti jako předtím…. ani nezlobil. – Může vůbec kotě nějak zlobit?

Jenom jsem si všimla, že má trochu potíž s těmi svými bobky.

Když jde čůrat, tak se v pohodě obslouží na záchodku, ale když ho tlačí velká, tak začne bloudit po místnostech a mrkat po květináčích. Jakoby zapomněl, kde ten záchodek má.

Takže to se musí vypozorovat, že přemýšlí kam ten kabel položí…a včas ho vrátit na záchodek. – Když ho tam posadím, tak hned tlačí, nemá problém…. Fakt nerozumím, co se mu nezdá. (Ale když potřebuje a na záchodek ho dá někdo jiný, tak netlačí a jde pryč, zase ke květináčům… Stydí se snad před jinými lidmi kadit? – Kočky se umí stydět?)

Že by byl z toho kadění nervozní? – Nebo ho málo chválím? – Nebo si ještě neuspořádal v hlavičce, proč ten bobek hnedka beru a vyhazuju ven? – Možná si myslí, že mi to vadí…?

Nevím… chválím ho, netrestám ho, bobky uklízím s úsměvem. Říkám si totiž, že radši ať bobkuje, než aby nebobkoval. Hlavně že je zdravej a tečka…. a na ten krytý záchodek, co mám objednaný z e-shopu, se těším tajně… aby Moristek nevěděl, že smrdí 🙂

A když škrabe koberce, tak mu vyprávím o tom, že přijde hodný pan pošťák, který přinese vééélikánskou krabici a tam bude škrabací strom pro kočky i s pelíškem, kde se dá i spinkat, takže bude mít svoje vlastní místečko jenom pro sebe… A Moristek poslouchá, jakoby věděl. (Teď pravidelně spinká v mém kožešinovém křesle, asi pochopil, že moje místo je i jeho místo…. Správně.)

Zatím nemáme hračky, tak dostal veliké klubíčko s oranžovou bavlnkou… Ta bavlnka je taková vzpomínková. Mám ji ještě po své mámě, před hodně lety jsem ji od ní dostala. Ale jelikož je to velké klubíčko, tak jsem ho nespotřebovala.

Tak si říkám jaký je to paradox, že bavlnka, které se kdysi ještě dotýkala moje máma, teď slouží koťátku (ve kterém je možná a jen čistě teoreticky dušička jejího milovaného pejska), jako hračka… Takové zprostředkované setkání energií přes klubíčko… Svět je malý, provázaný a určitě není lepšího využití.

Když se Moristkovi klubíčko omrzí, zvedne ocas a poodejde kousek dál. Tak se mu snažím vyrobit, nebo najít něco jiného zábavného. A vyprávím mu u toho, že až přijde hodný pan pošťák, tak v té velikánské krabici bude super hračka: Vibrující křeček ,,Tommi“… nevím přesně jak taková sranda funguje, ale mysím si, že to bude poskakovat, nebo vibrovat. Je to takový plyšový míček s ušima.

– Jestli to tak nějak bude, jsem si jistá, že Moristek bude na vrcholu kočičího blaha a křečka Tomiho sežere, jako tehdá tu krysu, ještě před záruční dobou.

Musela jsem se trochu krotit, když jsem mu vybírala věci. Totiž těch kočičích hraček je na výběr hodně. Člověk to má pěkně nalajnované v tom e-shopu vedle sebe a má chuť všechno poklikat… ale nechci mít hned zezačátku velké oči… Až sežere křečka, dostane krysu… A když bude hodný, tak i vibrační krysu…

Tommi stál nějakých 40 korun – ne že bych kalkulovala, ale myslím si, že když stojí hračky pro kočky tak málo, tak podle toho asi moc dlouho nevydrží… Proto si říkám, že ho zruší rychle. Křeček nebude mít šanci.

Už se moc těším na to představení. – Zapnu Tommiho, dojde kočonátor a pak to bude brutální naturální scéna, jako když loví lvi v Animal Planet na kabelovce. (Existuje ten kanál ještě?) … A pak se Tommi naposledy zavrtí, dovibruje… A já půjdu koupit krysu.

… Učím Moristka čistit a zatápět v krbu. – Jednou to bude dělat za mě.

Bivakujeme s Moristkem v kanceláři, učíme se spolu a je nám hej… o dalších dobrodružstvích vás budu včas spravovat, ale myslím, že po čtyřech dnech už se můžeme vrátit zpět k původního programu a začít zase publikovat to, na co jste zvyklí…

Jakékoliv případné praktické rady ohledně kočiček uvítám. (Ideálně v diskuzi) – Umím se perfektně postarat o jakékoliv hlodavce, ptáky a psy, ale u koček musím dojit trochu z výchovy štěňátek, trochu z toho co mě naučila velká kočmunda a trochu dojím google (trochu… hodně… vlastně moc). – Ráda se nechám poučit.

Teď je to priorita číslo jedna… A jsem š’tastná. Když se podívám do zrcadla, mám jiný obličej a díky Moristkovi mám parádně jednoduché starosti: Kadit, čůrat, papat. … Když spinká, pracuju … A zapomínám pak na všechno ostatní, nedůležité, co člověka mrzí, tíží, nebo obtěžuje.


Kam dál:

Zobrazit celou rubriku ,,Deníček“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-11-28 03:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Tommi stál nějakých 40 korun – ne že bych kalkulovala, ale myslím si, že když stojí hračky pro kočky tak málo, tak podle toho asi moc dlouho nevydrží…" -To že lacnejšie veci vydržia kratšie je mýtus, v reále vydržia približne rovnako ako drahé.

Ikona diskutujiciho Lucie 2012-11-28 08:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, Tvůj blog čtu už dlouho, avšak do diskuse píši poprvé. Jsem moc ráda, že jste se s Moristem našli :-) Před dvěma léty k nám také přišlo jedno zatoulané koťátko. Byl listopad, zrovna foukal hrozně ledový severák a já přijela autem z práce. Šla jsem z garáže a u zídky jsem zaslechla slaboučké "mňau, mňau". Šla jsem se tam podívat a pod keříčkem se třepalo malé kotě. Hned jsem ho vzala domů a dala mu teplé mlíčko a párek, nic jiného, co by jedla kočka, jsem doma neměla. Kočička (jak jsem zjistila, byla to ´ona´) to slupla hned. Čekala jsem na manžela s dcerkou, až se vrátí domů a bála jsem se, že manžel mi řekne, abych kočičku zase pustila. Nestalo se 🙂 Hned ten den jel manžel koupit kočičce granulky a kočičí záchodek a dovolil kočičce zůstat u nás. Dcerka (tehdy jí byly 4 roky) jí dala jméno Kytička. Později jsme jí pořídili ještě jednu kočičí kamarádku, takže teď máme kočičandy dvě a máme doma veselo 🙂 Co se dělání potřeb do květináčů týče, nám pomohlo do květináčů nasypat drcený kmín, kočičkám to nevoní a tak tam nechodí. Granulky kupujeme jen kvalitní (Royal Canin), obsahují dostatek masa. V levných granulkách (Whiskas a pod.) je masa málo a aby to kočičky snědly, přidávají do nich sůl, z toho je pak může svědit kožíšek. Kvalitních granulek snědí méně, protože obsahují více živin a ani bobky po těch lepších granulkách nezapáchají. Rozhodně by po nich neměli prdět, naše kočky teda neprdí vůbec :D. Nejlepší podestýlky, které vydrží dlouho bez zápachu, jsou silikonové, např. (  http://profizoo.cz/eshop/238/11436/kockolit-catclin-8l-konzerva-rasco-85g-zdarma    ). Tak snad jsem poradila 🙂 Přeji Tobě a Moristovi spoustu krásných, společných okamžiků.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-28 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Tvoje zkušenost?

Ikona diskutujiciho Ufinka87 2012-11-28 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si svého miláčka….Vasloveně zachránila hrobníkovy z lopaty….Stála jsem na zastávce a od potoka se ozývalo velmi slabé takové kvílení spíš….a na břehu byl naplavený pytel s osmi malými tak týdeními koťaty..ještě měli očička zalepené..Bylo mi blivno co jsou lidi schopní udělat…bohužel čtyři koťátka tuto počáteční hrůzu nepřežila…ty zbylé čtyři jsem si vzala domů..a krmila je z prstu, masírovala bříška….žel bohu nenašla jsem žádnou kočičí mámu kreré bych je mohla udat, aby koťátka neumřela…přeci jen kočičí máma je monohem lepší než lidská.Takže mi zůstalo jenom jedno koťátko nakonec.Je to můj kocourek PAše..nepočítám kolik mě stál veterinář ale nikdy bych za nic ho nevyměnila.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-11-28 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: výběr je docela v Pet Planet, Brno Řečkovice, veliká prodejna, je to hned u zastávky tramvaje. Ale nevím jak pro kočky. Já tam kupuju pro psy a rybičky.

Ikona diskutujiciho Kača 2012-11-28 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, ten je nádherný!!! A myslím si, že jste si i podobní!!! Když kouká, tak má v očích podobné světýlka, jako ty!!! Prostě jste si souzeni!!! Buďte spolu šťastni!!! PS: Taky v poslední době myslím na to, že bych si pořídila kočičku, ale máme doma už psa a králíčka….. :-)

Ikona diskutujiciho benetka 2012-11-28 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, pokud má kocourek blešky, doporučuji se jich co nejrychleji zbavit, protože se budou množit, dostanou se i do pelíšku a okolí, proto je vhodné to udělat zavčas. Mám zkušenosti se zablešeným koťátkem, na veterině nám dali přípravek, jmenuje se Stronghold (není volně prodejný), je to jedna kapka, která se aplikuje kočce za krk, mezi lopatky (tam si ho nedosáhne olízat)a posléze tento přípravek zničí všechny vnější i vnitřní parazity. Opravdu to funguje a kotěti rychle pomohl. Vzhledem k tomu, že Moristek je venkovní, určitě má i vnitřní parazity, kterých ho Stronghold zbaví. Pokud už bude jen doma, není třeba ho více "odčervovat", ale pokud bude lítat po venku, je vhodné tak jednou řočně učinit.

Ikona diskutujiciho Marika 2012-11-28 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám kočičky buď nalezené nebo z útulku. Před třemi lety jsem našla dvě asi dvouměsíční koťátka a letos asi dvoutýdenního kocourka. Všem jsem jen dala do komůrky záchůdek s podestýlkou. Vzhledem k velikosti dvoutýdenního koťátka jsem vybrala jako záchůdek plastový obal od žampionů nebo co :-), aby se neztratil (kocourek). Co je ale podstatné, je, že žádnému z nich jsem nemusela ukazovat, k čemu záchůdek slouží. Věděli všichni a řádně používali :-). Kočičky jsou prostě chytré.

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-11-28 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško, nejlepší čuripiliny pro kočičku jsou tyhle (tady je taky nej cena, ve zveráči stojí 220Kč…):http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/cats_best/121830. Vyzkoušela jsem pro naši Gigi už všechny, ale s těmito nej zkušenosti. Vydrží až měsíc bez smrádku, skvěle hrudkujou a voní dřevem…naše kočina je miluje nejvíc. Jinak s tím bobkem je to třeba tak, že nechce dělat bobek tam, kam čůrá…proto naše kočka má 2 záchody a líbí se jí to, že si prostě vybere, kam půjde…někdy bobkuje do dolního záchodu a horního jen čůrá, někdy to plete dohromady, prostě u kočky je to složitý….:)

Ikona diskutujiciho Andy 2012-11-28 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jedním slovem je úžasný a ta kukadla :-) Přeji Vám krásné chvilky a to zlobení jim člověk i tak odpustí

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-11-28 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Nestáva sa nám často že by sa lacnejšie veci rozbili skorej než drahé, je to u každej veci individuálne, raz sa pokazí skôr to lacnejšie, inokedy zas to drahšie. Ale berem to aj tak, že keď si napríklad kúpim tenisky za 20 eur a vydržia mi rok, alebo si kúpim tenisky za 60 eur a vydržia mi 3 roky tak síce drahšie vydržia dlhšie, ale tie lacnejšie si môžem kúpiť troje.

Ikona diskutujiciho Foxie 2012-11-28 14:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Říká se, že je do dobrej i pepř, no nevím, u koček to třeba fungovat bude, ale naše zakrslá králice to parádně ignorovala :D. Jinak babička má taky kocoura, taky strašně prdí a hlavně je to takovej nenažranec, že řve, dokud nemá plnou misku, pak to jde vyzvracet ven, protože je mu blbě a za chvíli je opět u misky a řve, protože se chce nažrat. Podle toho, co čtu, je Morist chytřejší, ale stejně, není příjemný když to zajde tak daleko 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-28 15:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: … No jo, pusť idota ke koťatům a takhle to dopadne. Neumí je ani utopit, natož dát kočku kastrovat, bože, no vždyť jsou to prachy navíc, to přece nedá!

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2012-11-28 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, ty jsi jak novopečená máma :-D Ne, fakt, s těma bobkama… :-)

Ikona diskutujiciho Martina 2012-11-28 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Malé kotě, spalo v botě :D kluci a děvčata :D

Ikona diskutujiciho Albiii 2012-11-28 16:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No co se týká naší kočky, tak ta si hodně ráda hrála s normální malou slámkou. Klidně i hodinu v kuse ji fackovala po zemi a někdy i aportovala :D alobalové kuličky se taky osvědčily, ale co ji nadchlo asi nejvíc, bylo světýlko z laserového ukazovátka, to i teď když jí je přes 6 let dokáže honit i po zdech :D rozhodně doporučuji koupit :D. Jo a honila i prasátka (ne živý, ale ty odrazy sluníčka třeba z plochy CD) :D jednou se mi takhle stalo že jsem měl v pokojíku všechny plakáty porvaný, protože jsem měl na okně dvě CD na niti který se točily a házelo to zrovna plakáty na ty zdi s plakátama :D od tý doby mám zdi holý 🙂

Ikona diskutujiciho Sora 2012-11-28 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

u nás jsou nejlepší hračkou ruličky z papíru (takové ty, z kterých se pletou košíčky 🙂 číča je na vrcholu blaha, když z toho může dělat cucky.. a samozřejmě kuličky z alobalu.. kupovanýma hračkama opovrhuje..

Ikona diskutujiciho Jahůdka 2012-11-28 23:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sakryš! Všechny díly o kočičce se statečně držím a teď video, navíc s dojemnou hudbou, nemůžu si pomoct a slzím jak krokodýl.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-29 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Díky všem za tipy s hliníkovou folií. Kočmund šílel jako pominutý, pak povzdech, škrábl s sebou o zem a je hodný, vyběhaný v rekordním čase! :D – Lepší, než bavlnka.

Ikona diskutujiciho Marika 2012-11-29 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: ad květináče

Ikona diskutujiciho kattka 2012-11-29 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravím tě Alue, takže kočky mají rádi syrové maso, alespoň naše, a co se týče blech tak nesnáší levanduli, dávám kočkám do pelíšku levandulové polštářky, blechy jsou mrchy bez potravy vydrží až 8měsíců a můžou zamořit celý byt, a odčervovat se dá i bylinkami mají na interneru. U veterináře je to všechno bohužel chemie. Přeju hodně radosti.

Ikona diskutujiciho Verča 2012-11-29 16:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný!:-)

Ikona diskutujiciho eL 2012-11-29 18:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel ti nemám jak poradit, ale přeju vám mnoho krásných chvilek! 🙂 Moristek je překrásný, opravdu jste si předurčení… víš, podle toho pohledu. 🙂

Ikona diskutujiciho Nika 2012-11-29 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten je kráááááásny!!! 🙂 🙂 🙂

Ikona diskutujiciho Katka 2012-11-29 23:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Alue,

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-11-30 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:Já tenkrát přišla ke kočce jak slepej k houslím, dřív jsem měla předsudky vůči kočkám, ale pamatuju si, jak jsme v dětství opatrovaly se ségrou každýho nalezenečka:)….kóče jsou už 4 roky a já na ni pořád dosud fascinovaně zírám, např. když spí, jak se dokáže zamotat do uzlíku, z kterýho sem tam trčej nožky nebo jak se hádá s mouchama…:)))Je k nezaplacení!!!!JOJO, to jsou silikonový, pohlcujou čuránky, takže se ani pak nemusí vynášet hrudky,  ale docela to pak hodně protejká dospod na záchodek….s naší kočkou taky hraju na schovávanou a na honěnou, to miluje:)

Ikona diskutujiciho MiroslavSvobodny 2012-12-02 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezká kočka s vážným výrazem ve tváři,moudré oči..ale dítě bych tam viděl ležet radši…

Ikona diskutujiciho Alue 2012-12-02 19:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: … já teda fakt ne :D

Ikona diskutujiciho Auri 2012-12-03 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko, krasny serial. Nevim, jesti to tu nekdo uz zminil, ale kazda kocicka udajne potrebuje pro sebe alespon dva zachody. Zaslechla jsem to nedavno v TV rikat jednoho vehlasneho chovatele. Nevim, do jake miry je to dulezite, ale treba by to nejak mohlo pomoci s Moristkovym chozenim na velkou.

Ikona diskutujiciho girli 2013-04-05 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Téda, to jsou tlapajzny 🙂 Já mám kočičku Malenku, říkám ji Malenka, protože má malinkatý pacinky. Oproti Moristovi nejsou ani poloviční 🙂

Ikona diskutujiciho Patapuf 2014-12-03 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se kočičičích větrů týče, tak se říká že prý siamské kočky neprdí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek