4 Způsoby, jak posílit svou ženskou energii

15.11.2021 v Žena 1

Byla krásná, ale nebyla to její krása, co mě dostalo. Byla to její energie. Stála tam, vysoká, silná a vyzařovala z ní energie Bohyně. Působila mocně a už  samotná její přítomnost vyžadovala respekt. Byla to žena, kterou jsem náhodou zahlédla, když jsem šla kolem. Byla půvabná a ženská, a přesto v ní bylo něco, co jsem okamžitě respektovala. Upoutala mou pozornost, a když jsem ji viděla proplouvat kolem, cítila jsem, že je plně naladěná na svou ženskou sílu.V západním světě je ženská energie často mylně považována za slabší, ale ve skutečnosti na ní nic slabého není. Kdybyste viděli tuto ženu, která přímo vyzařovala energii Bohyně, také byste cítili, že je silná. Ne však agresivním způsobem, ale způsobem, který vzbuzuje respekt. Možná mě pohled na tuto ženu tolik zaujal proto, že v průběhu let byla ženská energie potlačována a znevažována. Ženy byly po celá desetiletí povzbuzovány k tomu, aby na sebe braly spíše mužskou energii. Ačkoli není nic špatného na tom, když se ctí mužská energie, myslím si, že muži i ženy v průběhu let zapomněli na sílu, kterou přináší ženská energie.

Ženská energie se projevuje jiným způsobem, než mužská. Je stejně tak důležitá, a zejména v dnešní době je potřebné, abychom si ji my ženy nárokovaly. Dobrou zprávou je, že všichni můžeme sehrát svou roli při posilování a rozvoji ženské energie. To platí jak pro muže, tak pro ženy, nicméně mám pocit, že ženy zde musí být vůdkyněmi a začít si nárokovat to, co jim patří. V tomto případě mám pocit, že to jsou ženy, kdo musí stát v čele změny.

Pro posílení ženské energie je důležité pochopit její vlastnosti. Mužská energie je vnímána jako přímočará, je vnímána jako vnější, rychlá, pohyblivá.
Ženská energie je oproti tomu vnímána jako zvlněná, vnitřní, je pomalá a metodická.
Ženská energie je plynulá a vodní. Je intuitivní a půvabná. Je tvořivá a umožňuje nám přijímat. Mužská energie je přímá a zemitá. Je logická a praktická. Je pevná a umožňuje nám dávat. Ženská energie je jin a mužská energie je jang.

Chcete-li pocítit ženskou energii, projděte se u vody a věnujte pozornost tomu, jak se vlní a proudí, nebo se podívejte na Měsíc v noci, kdy je v úplňku, a napojte se na jeho silné a zářivé vibrace. Případně se projděte v parku a jen pozorujte, co vidíte. Podívejte se na květiny, na listy vlající ve větru, prostě buďte svědky toho, jak Matka Země tvoří. Pozorováním přírody se můžeme začít ladit na část ženské energie, která se v průběhu let z našeho vědomí vytratila.

Zde jsou další 4 kroky, které vám také mohou pomoci naladit se na svou ženskou sílu:

1.) Ctěte svůj menstruační cyklus
I dnes je menstruace často považována za něco nechutného, za něco, o čem bychom neměly mluvit. Menstruace je přirozená a je jedním z nejsilnějších projevů ženské energie. Před dobou patriarchátu měli muži před ženami respekt, když krvácely, protože kdyby sami muži takto krváceli, zemřeli by. Dokonce i pili menstruační krev, protože měli pocit, že má léčivé účinky a podporuje věčný život.
Dnes je menstruace považována za něco skoro až ostudného, ale to můžete zastavit tím, že budete svůj cyklus ctít a oslavovat. Vždyť nám ženám tak báječně připomíná moc a sílu našeho těla. Menstruační cyklus je naším oknem do vnitřního fungování našeho těla a měl by být oslavován. Když máme menstruaci, jsme také citlivější a intuitivnější, a mám pocit, že čím více ji jako společnost přijmeme a začneme ji ctít, tím méně budeme zažívat PMS.

2.) Trávit čas s jinými ženami
Trávit čas s jinými ženami může být velmi léčivé. Ženy jsou přirozeně vnímavé ,,přijímače“ energií a když se sejdou, je to skoro jako by se vytvořilo silové pole, kde se mohou navzájem podporovat a nabíjet. Proto se prováděly (a dodnes provádí) speciální obřady v kruhu žen, protože společně jsou ženy silnější, vnímavější a tudíž schopnější vyslat svá přání do Vesmíru. Spojení s ostatními ženami, zejména při rituálu, nebo jen při vzájemném sdílení, může být přirozeně očistné a povznášející.

3.) Cítit se krásná ve svém těle
Ženská energie byla po desetiletí znevažována, a tak není divu, že mnoho žen trpí nízkým sebevědomím. Neustále nám někdo říká, že nejsme dost dobré, a neustále nám někdo dává najevo, ať se za své tělo stydíme. Například, muž může na veřejnosti bez problémů ukazovat bradavky, ale ženu by za to zavřeli. Prsatá žena se může objevit v televizní reklamě, ale žena kojící na veřejnosti je považována za urážlivou. Při tomto pokřivení ženské energie není divu, že mnoho žen má problém cítit se krásné ve své kůži. Síla však pramení z toho, že přehlušíte to, co si myslí a říkají média nebo ostatní lidé, a přijmete a vlastníte přesně to, co jste. Cítit se krásná ve své kůži je to nejsilnější a nejvíce osvobozující, co můžete udělat, a okamžitě to uvolňuje vlny ženské energie.

4.) Více si užívejte
Pocit potěšení je velmi silně spojen s ženskou energií. Potěšení můžete vyhledávat mnoha způsoby, od orgasmu, přes relaxační koupel, nákup nádherných květin, konzumaci dekadentní čokolády, tanec na oblíbenou hudbu atd. Tím, že do svého života vnesete potěšení a smyslnost, můžete povzbudit svou ženskou energii. Čas věnovaný úctě k vlastnímu tělu a hledání potěšení z něj, může také pomoci probudit vaši vnitřní Bohyni a může udělat zázraky s vaším pocitem sebeúcty. Důležitou součástí úcty k tomu, kým jste, je také důvěrné poznávání svého těla.

Pokud podnikneme tyto kroky a budeme se vědomě snažit ctít a oslavovat ženskou podstatu, můžeme způsobit posun, který pocítí celý svět.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-11-15 20:20:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takový svět si přeji taky 🙂 , poslední větu tedy opakuji ještě jednou jako modlitbu: „Podnikneme tyto kroky, budeme se vědomě snažit ctít a oslavovat ženskou podstatu, způsobíme posun, který pocítí celý svět.“
Některé věci té změny vnímání jsou čistě ženské, tak držím palce všem ženám, ať se cítí krásné skrz naskrz a zachrání svět(WW84), kdyby bylo potřeba pomoci, něco těžšího, stačí říct .
Včera jsem viděl opět radostné tvoření v Duši-K tentokrát s doktorem Vojáčkem, ten přímo radí, jak se dostat do stavu bez podmínek, do svého středu, zpátky k Lásce.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek