5. Dotazník

10.3.2012 v Čtenáři 18

Tak přátelé, další díl dotazníku je tady.

Děkuji za vaše otázky a nápady. – I pod tento článek můžete přidávat své dotazy, které vás napadnou.

1. Chodíš vonku do prírody, prípadne aj do hôr aj teraz v zime? Koľko času tam tráviš? Je to výrazný rozdiel oproti letu?

To se nedá přesně říct. Všeobecně když je zima, jsem radši někde zalezlá. Ale občas člověk vylézt ven musí, jinak má ze svalů blato.


2. Jaký je tvůj názor na homosexuály?

Nikdy mi žádný z nich nic neudělal, ani jsem žádného nepoznala, takže si nemám co myslet. Nějak se narodíš a nějak s tím musíš žít, jestli to někdo neumí tolerovat, je to jeho problém.

3. Kdybys měla možnost se kamkoliv odstěhovat (neříkám že nemáš 😀 ), které místo by sis vybrala?

Líbí se mi Rakousko. Lidé jsou tam na vesnicích dost přívětiví, mají kvalitnější potraviny i všeobecně jakékoliv produkty a je tam pěkná příroda stejně jako u nás… mohla bych si vymýšlet Kanáry nebo Finsko, ale tam jsem ještě nebyla, takže to bych kupovala zajíce v pytli.

4. Věříš kartám, snářím a všemu tomu podobnému?

Asi jak kterým. Karet a snářů je po světě hodně. Snář beru z poličky skoro každé ráno, protože si pamatuju skoro všechny své sny a ranní výklad považuji za zábavu, většinou to příliš nesedí, ale semtam ano.

Karty už jsoupro mne okrajovější záležitost, ale občas ti jejich přesnost vytře zrak.

5. Fajčila si niekedy marjánku? Nemusíš odpovedať, stačí tvoj názor či je to teda zdravé a či si za legalizáciu.

Mě by nikdo kouřit nepřinutil, ať už je to cokoliv. Moje kuřácké maximum bylo nabrání kouře z vodárny do úst (ne do plic) a to jenom ze zvědavosti, takže nějaká legalizace marihuany jde fakt mimo mě 😀

6. A ešte či sa ti páčia muži s bradou, a akou dlhou.

No když se jim to líbí… hlavně aby to necourali po zemi 😀

7. Zaujímalo by ma odkiaľ vlastne všetko vieš, ak ťa to niekto učí tak odkiaľ čerpá informácie, prípadne či nám môžeš odporučiť nejaké weby či iné médiá.

Pokud vím, tak věci a média doporučuji pořád, od toho mám stránky. A ohledně dat odpovím jednoduše: Nejsem líná si věci ověřovat a nejsem Stoupa, abych si neuměla dát věci do souvislostí. Kdo neví, ten neví prostě proto, že je líný hledat a nepřemýšlí.

8. Moje otázka je jednoduchá. Co si myslíš o filmu Harry Potter a Pán Prstenů a proč?

Nelíbí se mi ponurost filmů a jejich černá poselství. Jsou rozhodně lepší filmy, které stojí za pozornost.

9. Co si myslíš o Bohu. Pochop, myslím Stvořitele, toho kdo to všechno postavil a tak. Trochu se v tom totiž ztrácím, protože když je vlastně Vesmír živý (já vím, chabé slovo) tak jakou funkci hraje Bůh? Chtěla bych vědět, co si o tom myslíš a víš ty a jaké k tomu máš stanovisko.

Univerzální inteligence, které vše podléhá, jsou Konstruktivní síly Vesmíru… Boha si lidé vymysleli, aby se měli komu klanět, aby se měli proč hádat, vraždit a válčit… ve skutečnosti Bůh neexistuje.

Jen si vzpomeň na svatou inkvizici, křižácké výpravy a dnešní podobu náboženství… Vždyť je to strašné. Myslíš, že tohle by fakt Bůh chtěl, kdyby existoval?

10. Často přemýšlím o tom, čemu mám věřit. Jakým lidem, jakým informacím atd. Jak mám poznat co je pravda a co ne? Vím že mi pomůže intuice ale někdy nevím, jestli si to jenom nenamlouvám, protože by se mi to „hodilo do krámu“ – je na to nějaký způsob jak se neuvézt v omyl?

Sama sis odpověděla – Musíš poslouchat svou intuici. Intuice je vždy ta první myšlenka. Myšlenky, které přijdou potom, už jsou tvé dedukce a logická zdůvodnění. Přesto je ale nutné počítat s tím, že jsme omylní lidé a ačkoliv se snažíme všechno dělat co nejlépe pro dobro všech a všeho, stejně se občas utnem, stejně uděláme chybu a pak za ni draze platíme, přestože jsme se moc snažili. – Pro člověka, který je obklopený takovým obrovským množstvím vjemů opravdu není snadné se v tom všem orientovat, chce to hodně cviku a hodně citu.

A jakému člověku věřit, to je také docela snadné. Musíš se první podívat, kam došel dotyčný člověk s tím, co ti chce předat. – Jestli se má dobře, jestli má dostatek, jestli má za sebou nějaké konstruktivní výsledky své práce. – A pak se ptej sama sebe, jestli bys takhle chtěla postupovat i ty a od takového se pak uč.

Všeobecně ale platí, že každý člověk, bez ohledu na to jak moc toho zná a kam došel, tě může něco naučit. I pozorování chyb jiných lidí tě může mnohé naučit, každý je pro tebe příležitost k poznání a vytvoření vlastního názoru na danou věc.

11. Mohla by jsi uvést jakou znáš lepší hudbu než Solfeggiho tóny? (nemyslím to, že ti nightwish zní lépe..)

Blackmore’s night, Enya, Oliver Shanti, Omar Akram, Libera, Freedom Call, Within Temptation, Hammerfall, Gregorian, Vanessa Mae, Kokia… Ano, Nightwish jsou ale vždy na prvním místě.

– Budu muset ale podotknout, že hudba, kterou já považuji za nejlepší na světě, není univerzální návod pro každého, takže mě nezajímá případná kritika na můj vkus. Mě se s ním žije velmi dobře 🙂


12. Jeste bych se chtel zeptat jaky mas nazor treba na tohle: http://www.carodejnicky-obchod.cz/?p=productsMore&iProduct=1190&sName=Draci-kadidlo – o magii jsi uz psala.. ale jde mi o nazor na ten vyrobek (nebo podobne vyrobky) napr. o ucinku atd.

Jestli je to opravdu jenom směs kadidla a bylin, může to být super na vykuřování domu a vyhánění duchů. – Ty magické žblepty okolo nejsou moc důležité, tady je spíš podstatné to, k jakému účelu to chceš používat.

13. Pokud by měly nastat nějaké pohromy v souvislosti se zhroucením systému, věříš tomu, že to hrozí případně jenom v průběhu tohoto roku a pak už bude vše fungovat v pohodě? Anebo vlastně na datumu nezáleží a kritický stav může přijít, případně pokračovat i v dalších letech?

Já nic do budoucna neodhaduji. Jak se to vyvrbí, tak se přizpůsobím.

14. Chci se zeptat jestli máš řidičák,auto a vibrátor?Předem díky za odpověď

Haha Smějící se – No dobře.

Řidičák zatím nemám. Ne že by mě to nelákalo, mě se často zdají sny že řídím a už jsem i za volantem párkrát cvičně seděla. Strašně mě to baví, jenomže auto zatím nepotřebuji a když tedy nebudu mít s čím a proč jezdit, tak nějak není žádná velká motivace dělat si řidičák… Stejně se ale na to v průběhu příštích pár let vrhnu, třeba mi někdo svého plechového miláčka občas půjčí a budu moct řádit.

A k vibrátoru se vyjadřovat nebudu, napadla mě spousta oplzlých vtípků… radši se v tom nebudu vrtat.

15. Jaký typ kluků se Ti líbí?Jsi víc na mladé kluky nebo na starší?

Všeobecně jsem na mnohem starší muže. Mladší mě nepřitahují z toho důvodu, že mi intelektuálně nestačí a pokud chci partnera, potom to musí být partner, který mě něco naučí, ne abych pořád učila něco já jeho a on na mě koukal jako na zjevení, co všechno zná a ví, zkrátka že jsem brouk pytlík. Takový vztah stojí úplně za prd a nakonec mám pocit, že vychovávám malého kluka. Já ale chci pořádný kus schopného chlapa, ne ťuldu.

Starší muži už jsou rozumější, mají na věci svoje názory, mají vlastní zkušenosti a mladí jsou zkrátka ještě jelítka.

Ani se neorientuji podle toho, jestli má chlap špíček, nebo vanu. Pro mě je rozhodující jeho intelekt, protože na co je ti krásná tvář nebo tělo, když má v makovici prázdno?

16. Skrze ezoteriku mám hromadu otázek. Okolí mě nechápe, pořád nesvede skousnout, proč u sebe nosím hromadu kamínků, držím si křišťál v ruce, kdykoli na mne promluví druzí.. Nevíš, jak bych se s tím mohla vyrovnat?

Když se vyrovnáš sama se sebou, tak se vyrovnáš i se svým okolím.

17. Já bych se ráda zeptala, jaký máš názor na esoterické časopisy jako třeba Enigma, nový časopis Záhady života nebo Phoenyx, popřípadě další.

Z uvedených znám pouze Enigmu, kterou kupuji. Bohužel se v ní články hodně opakují, takže některá čísla neberu, když vidím, že se omílá to staré, ale jinak jsem jejich čtenářka. Ostatní jsem v ruce nedržela, takže nevím.

18. Dále jsem se chtěla zeptat, autor knihy -Tajemství květu života- Drunvalo, pořádá semináře v Mexiku, Peru..u pyramid a chrámů, jde o to, že na těchto místech lidi pocítí svou prapůvodní podstatu, uvědomí si své zapomenuté schopnosti, je to takové „rozpomínání“ . Zajímalo by mě, jaký je na to tvůj názor, jestli to opravdu člověku může pomoci-najít sám sebe- a jestli je možné pro nás, lidi zhýčkané moderní technikou , abychom zase objevili sami sebe a jak toho můžeme dosáhnout?

Na ta setkání by musel vyslovit názor někdo, kdo tam byl. – Já tam nebyla a ani mě to neláká.

Zhýčkánci moderní technikou už se sami neproberou. To by muselo přijít nějaké joooo pořádné proplesknutí, které by bylo dost drsné na to, aby totálně rozkopalo veškerou naši pochybnou ,,civilizaci“. Potom bysme snad konečně pochopili, o čem to je doopravdy. Dokud si ale hřejeme zadky u počítačů, lidstvo radši bude dál spinkat.

19. Aké vonkajšie teploty sú Ti najpríjemnejšie a aké sú Ti vyslovene nepríjemné?

Moje oblíbené počasí je 22-25°C, bezvětří a sluníčko. – Pařáky už jsou na mě moc drsné, ale umím si je taky užít, opalováním a ledovou vodou. – To je potom docela sranda a člověk chytne taky trochu bronz.

Všeobecně nemám ráda zimu v jakékoliv podobě a síle.

20. Ahoj Alue, mě by zajímalo, jak si udržuješ zdraví? Jestli máš třeba nějaké zaručené fígle jak na to, zůstat zdravá, a to hlavně teď v zimě. Případně kdy jsi byla naposledy nemocná se zvýšenou teplotou v posteli? Děkuji

Můj univerzální fígl jak být zdravá je NESTRESOVAT SE. Když mám problém, nebo stres, tak mi hned něco je, takže základem je u mě psychika.

Naposledy mě bacil bacil, když byly Vánoce. Držel se mě, potvora, jako klíště, cca tři týdny. A to i přesto, že jsem žádný vnitřní konflikt neměla, anebo o něm nevím.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze Zákulisí“ – Zde

Další obrázky Víl – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Le fille Ash 2012-03-10 02:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkné odpovědi… s tou zimou jsi to zformulovala hezky: "Člověk někdy vylézt musí…" no, naneštěstí ano.

Ikona diskutujiciho majk 2012-03-10 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj. hodně mě zaujalo téma zdravého nakupování. je vidět, že se vyznáš, chci se proto zeptat nebo spíš poprosit, zda bys mohla aspoň pro zajímavost zmínit nějaký svůj vzorový jídelníček. nemám na mysli týdenní nástěnkovou formu, ale spíš jakýsi výčet potravin, které běžně konzumuješ. díky a přeju hezký víkend

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-03-10 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veríš že američania boli na Mesiaci, alebo sa ľudská noha nikdy Mesiacu nedotkla a nafotili to v štúdiu?

Ikona diskutujiciho Vepřík 2012-03-10 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ha, ha, ha.

Ikona diskutujiciho BBSeeker 2012-03-10 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja by som sa chcela tiež opýtať na Pána Prsteňov. Je to moja srdcovka a jeden z mojich obľúbených príbehov. Prečo si myslíš, že jeho posolstvo je ponuré?

Ikona diskutujiciho Jana 2012-03-10 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odpověď ohledně mužů jse mi líbila, taky to tak cítím :-) Prý za to můžou špatný vztahy s otem.Kecy kecy.

Ikona diskutujiciho secret 2012-03-10 19:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé otázky 🙂

Ikona diskutujiciho niki 2012-03-10 21:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jestli muzu taky polozit otazku..kdysi jsem na jednom webu nejake pani[co take ma udajne schopnost videt veci, co ostatni nevidi, snad byla i vedma atp] cetla, ze si neporidila nikdy zadne zvire ani nechce, protoze by s nim nemohla jednat jako se zviretem, v tom smyslu, ze by ho jako bytost nemohla vychovavat atp.. vic to ale nerozvadela. Jaky na to mas nazor ty?

Ikona diskutujiciho Luz 2012-03-11 00:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  To je pravda s Pánem prstenů. Jedním z nejdůležitějších motivů tam je nevzdávat se a vytrvale bránit dobré hodnoty, i když to vypadá, že je všechno marné a zlo je neporazitelné. Miluju ty knihy i filmy, je v nich pro mě mimořádné kouzlo.

Ikona diskutujiciho Livianne 2012-03-11 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, chtěla bych se zeptat na tvůj názor na rodové statky, které jsou zmíněny v knihách o Anastázii(V. Megre), koukala jsem, že si tyto knihy četla a tak by mě zajímalo, jak se ty konkrétně stavíš k budování rodových statků,…přemýšlela si o tom jak by sis vybudovalu svůj? Myslíš, že by do toho lidé šli? S pozdravem a děkuji za odpověď.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-03-11 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se taky Pán prstenů líbí – i jeho poselství. Na těhle filmech jsem vyrůstala  a popostrkovaly mě dopředu. I knihy jsou výtečné. A mám otázku –

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-03-11 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

máš aj nejaký neobvyklý zdroj odkiaľ môžeš získať informácie, okrem ľudí a médíí, napríklad akože máš psa a požičiaš ho niekomu aby ti ho postrážil, ale niečo sa stane a pes ostane zavretý v jeho dome a ty sa potrebuješ k nemu súrne dostať. Dvere sú na kód ktorý nepoznáš- a toho psa máš veľmi rada- dokázala by si sa kvôli nemu napojiť na univerzum a ten kód zistiť? Je také niečo vôbec možné?

Ikona diskutujiciho Lue 2012-03-11 21:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, zajímalo by mně, jestli mají i zvířata své andílky, nebo ochranné bytosti, které jim radí a starají se o ně…=)

Ikona diskutujiciho Sim 2012-03-12 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo sa má vlastne stať v tomto roku? Myslím to, že či má byť koniec sveta, prechod do inej dimenzie alebo čo.. A ešte jedna otázka: farbíš si vlasy? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-03-12 14:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: 2012 už bylo a vlasy budou v jednom z příštích dotazníků…

Ikona diskutujiciho Moncaa 2012-03-16 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

teda, musím ti říct, že máš super hudební vkus :D teké miluju Nightwish a hned potom within tempation..většinu z těch ostatních neznám, tak jsem si jich poslechla a jsou super….tak mám alespoň co poslouchat jupíí :D:D 🙂

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-11 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K 8. U Harryho Pottera černá poselství?V Harrým Potterovi bylo spíš spoustu přínosných než těch škodných náznaků, které nám mají ukázat skrytá poselství. Například kamarádství i mezi 3 lidmi. Podívejte se kolem sebe dnes a povězte mi kolik lidí se dokáže bavit ve 3 a přitom si jako ten 3 nepřipadat odstrčený?? A vůbec to, že na kamarádství v našem životě opravdu záleží a pokud doopravdy milujeme, tak se dokážeme pro druhého i obětovat, jen aby on žil a byl vpořádku. Nebo veškeré ty kouzla, které používali hrdinové pomocí hůlek. Autorka se nám tímto snaží říci, že i kouzla v podobě vyřčeného slova a naších myšlenek mají v našem životě velikánskou moc a že slovem či myšlenkou můžeme, tak jako se uchránit i zabít! Nebo to, že vždy i přes některé oběti vyhrává v příběhu dobro. Není to náhodou tak i v životě? Všechno zlé jednou skončí, nic netrvá věčně a pokud to zlé jěště neskončilo, tak tedy jěště nepřišel konec. Poté autorčino přímé rozdělení na mudly a čarodějné učedníky. Zde vidíme, že autorka rozdělila svět a lidé v něm na dvě poloviny, Na ty, které ví kde je pravda, dokáži s ní pracovat, využívají jí pro dobro nejen své, ale i ostatních, pomocí všelijakých kamenů, myšlenek, bylinek a tajů přírody, které nám poskytuje a zároveň na ty druhé (mudlové) kteří o tomto nechtějí ani slyšet, protože tomu nevěří a ani se tomu nehodlají nikdy otevřít. Poté kouzlo, které vás ochrání tím, že si vyvoláte svého vlastního ochránce, kterého má přidělen každý podle samotného člověka a toho jaký je = Totemové zvíře. Přemisťování? ano levitace,…Přenos myšlenek = telepatie kterou již využívali už dávní domorodci, Myslánka, kde lze uchovat důležitá data a myšlenky= Akáša, Mozkomorové= když duše při úmrtí odchází ven z těla. Snape= navenek slizský jako Snake(had)protože uvnitř uchovává své tajemství, pravdu kterou nechce aby o něm někdo vědel. Zejména Harry potter. Tak jako dnešní lidé něco před nekým ukrývají a nechtějí aby se to lidé dovědeli a tak jsou na povrch radši někým jiným než jsou uvnitř. Tedy motto které platí i dnes: "Nesuď knihu pouze podle obalu", Uvnitř byl Snape čistý, nezkažený a velice citlivý člověk. Potterova nachova jizva na čele. Nachová barva značí: cnost, moudrost, moc, zdraví, přepych, pokání, kompromis, významnost, ale také tajemství a krutost, kterou bohužel musel mnohokrát použít nejen pro svou záchranu. Dále proč jizva která vypadá jako blesk? Protože když při bouřce udeří blesk, udeří ze zhora z Vesmíru přímo do země a tak se tyto dva přírodní úkazy Vesmír a Zěmě na moment spojí, propojí a předávají si mezi sebou důležité informace. Věci neviditelné pro mudly?tak jako dnes, člověk, který se nezabývá sám sebou, svým vnitřkem, určitě neuvidí anděly a podobné věci. Nástupiště 9 a třičtvrtě? Nic není černobílé a všechno má svůj určitý odstín šedé barvy. Starý moudrý Brumbál? Ano ve stáří se ukrývá mnoho moudrosti,tak jako v dětství(Harry) ne nadarmo se říká, že naše babičky vědí vše. Skřítci, víly?ti přeci také existují. Hermiona ? ne každý kdo je šprt musí být ošklivý, nudný a nic o životě nevědící člověk. Proč měl asi Harry za zvíře sovu? protože sova znamená moudrost! Že se dokázal člověk dostat a přeměnit na zvíře a zase naopak? Minulé životy, kdy jsme mohli být čimkoli. A takovýchto důležitých faktů a informací je v tomto příběhu ukryto až až….Musela bych si to přečíst znova, abych vypsala opravdu všechna tajmství, která do tohoto příběhu Autorka vložila. Ne nadarmo je těch dílů 7, je toho opravdová fůra a k tomu jěště navíc je číslo 7 vesmírné absolutní číslo všech symbolů, znamení úplnosti, dokonalosti, klíčk k poznání a moudrosti, je to symbol „božské prozřetelnosti“ K tomu bych jen dodala: Symbol?=skrytý význam.

Ikona diskutujiciho Rea.A 2014-02-05 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Freedom Call a Blackmore's Night máme společné:-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek