7 fází opravdové lásky

15.7.2022 v Psychologie 7

Láska má mnoho podob a ta postupně prochází řadou fází. Vyvíjí se jako pokemon. Čím déle jste ve vztahu, tím lépe přechod jednotlivých fází rozeznáte, když se ohlédnete zpět. I když některé z nich mohou být snazší než jiné, pokud se dostanete do páté fáze, ocitnete se v klíčovém bodě, který určí osud vztahu. Protože je tato fáze ve vztahu nejtěžší, bohužel se většina párů právě na tomto milníku rozejde.Sedm fází lásky:

1. Zamilujete se
V této fázi se setkáte a zamilujete. Začínáte něco cítit a chcete se více sblížit. Může to být začátek něčeho mimořádného, jste vzrušení a těšíte se, co vám to ještě přinese. Začínáte spolu chodit a pak přejdete do fáze 2.

2. Líbánky
Známá líbánková fáze s růžovými brejličkami. Začali jste spolu chodit, ale ještě se moc dobře neznáte. Jste do sebe moc zamilovaní, chcete být pořád spolu a všechno je naprosto dokonalé.

3. Poznáváte se
V této fázi začíná odeznívat fáze slepé zamilovanosti a začínáte se o sobě navzájem dozvídat kdo skutečně jste. I když vás některé z těchto věcí budou štvát, učíte se partnera respektovat a rozumět mu. V rámci vztahu jste spokojení a přijmete partnera jako celek i s nedostatky.

4. Usazení v komfortní zóně
Jakmile se vzájemně dobře poznáte, začnete se ve společnosti toho druhého cítit pohodlně a začnete se mu ještě více otevírat. Možná se budete snažit v některých aspektech společně pokročit. V této fázi se možná sestěhujete dohromady.

5: Životní zlom
Nyní, jakmile se vzájemně znáte a žijete spolu, obvykle nastoupí nástrahy běžného života. Oba pracujete, máte zajetou určitou rutinu v rámci které musíte oba stihnout své povinnosti a nemáte na sebe tolik času, jak jste si původně mysleli. Snažíte se partnerovi věnovat a najít si na něj čas i když zrovna potřebujete dělat něco jiného, nebo jste unavení.
Odtud jsou jenom dvě cesty: Oba se buď snažíte, aby vám to klapalo, nebo sklouznete do rutiny a ztratíte o budování vztahu zájem.

5+1. Držíte spolu
Pokud jste se dostali přes fázi 5, tak spolu opravdu držíte. Snažíte se oba, aby věci fungovaly, navzdory každodenním povinnostem a starostem. Daří se vám a plánujete společnou budoucnost. I když je tato fáze o něco méně hektická než ta předchozí, stále může být docela frustrující.

7: Vytváření budoucnosti
Od této fáze společně budujete a vytváříte budoucnost vás obou. Může to být jakákoli budoucnost, kterou vy dva považujete za vhodnou a která má pro každého z vás význam. Pokud jste se dostali až do této fáze, našli jste někoho mimořádného, s kým můžete strávit celý život.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho vla 2022-07-15 08:25:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi mám fázi 7 spojenou s fázema počátečníma, bez perspektivy budoucnosti (která se dál a dál rozvíjí, s tím jak se člověk s druhým poznává) kterou nějak po kouskách realizujeme, by mě ty začátky nějak nešli. Asi „prokletí“ realistů. A. to asi myslí jinak, ale možná né zas tak jinak. Zamilovanost, se může rozvíjet i postupně, možná i s tím jak se dva poznávají, když je to nové člověk přirozeně vnímá víc, pak si zvyká ale nemusí to tím zmizet. Zamilovanost jako nemám a chtěl bych, to jo, je dokud nemám. Ale ve smyslu, mám rád, co mám a chtěl bych, co jsem měl, může být i pak..s větší jistotou, než ta prvotní.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-07-15 09:45:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsme za sedmičkou Alue, existují i další fáze:) Jinak to sedí.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-07-15 18:41:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych ty další asi nazval 8. rekapitulace, 9. osvobození se od paradigma manželství, 10. bouřlivé léto a 11. dvě různé planety navzájem se ovlivňující. Chci se vydat do země Orbánovi, abych konečně nasál jednak energie myslícího politika a jednak energie nádherné přírody u ukrajinsko rumunských hranic. Pak schladit hlavu ve slovinském moři a navštívit pyramidu slunce v Bosně. Takže na čas opouštím tuto dočasnou smutnou kolonii usa nazývanou čr. A těším se na dvě věci, až tato naše vláda plná amerických otroků zmizí z naší krásné země a až se zase bratři a sestry ze Slovenska s námi spojí a ukážeme společně světu svojí sílu. Mělo by to být co nejdřív, protože cítím, jak se utrpení lidí zde stále zvyšuje. Před úsvitem největší tma. Děkuji tisíckrát Alušce za její nasazení v poskytování naděje všem fajnovým lidem, úžasná práce.

Ikona diskutujiciho markéta nikol 2022-07-15 23:50:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem v 5 fázi, a v ní asi zůstanu, za chvíli to bude 8 let co jsem ve vztahu.

Ikona diskutujiciho mif 2022-07-16 09:13:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sedmička. S manželkou se známe od dětství. Stále miluju svou ženu.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-07-19 19:04:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U niektorých ľudí je ešte fáza – hádky. Brutálne hádky. V paneláku máme takých susedov, každý týždeň hučia, búchajú dverami. Obaja sú deštruktívni, ženská hnusná, ide z nej tmavá depresívna energia a chlap plešatý reptilián. Ale aj tak sú stále spolu, raz mal chlap prúser a žena sa ho zastávala že on nie je zlý, tak asi i toto je ozajstná láska, keď sú stále spolu i napriek tomu jak hrozný je to vzťah.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-19 19:35:16
Ikona diskutujiciho
sipka

… To ale není láska, to je obyčejné biorobotí kradení si energie. Tento článek je o lásce.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek