7. Péče o morče: Koupání (HD video)

20.5.2016 v Poselství 9

Dnes mám pro vás sedmé pokračování morčoseriálu, tentokrát na téma koupání

Koupání jsem chtěla dělat o dost později, kvůli posloupnosti témat jsem spíš plánovala řeč zvířat a ochočování, ale nějak už to tak vyšlo, že jsem nedávno koupala, tak jsem to použila.

Pro ty z vás kteří nemáte morčata, v tomto díle je na konci malý bonus, tak si ho pusťte, snad vás pobaví 🙂 (Kdo to nepoznává, jedná se o The coconut song, který jsem dávala nedávno do Zápisníčku)

7. Péče o morče: Koupání

https://www.youtube.com/watch?v=IdZd6MDXVzE


….. Možná se to zdá kvůli dlouhému výkladu jako strašná věda, ale nejhorší je podle mě koupat kočku, druhé místo má pes. Morčátko je oproti nim úplně neškodné, nekouše, nepoškrábe. Musí se jen dávat pozor, aby se nezranilo, jinak je to s dobrou přípravou rychlé a jednoduché.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ketty 2016-05-20 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, moc děkuji za morčoseriál. Změnila jsem díky němu svému morčátku stravu – hlavně doporučované granule jí moc chutnají, narozdíl od předchozích a začala dávat větvičky jabloně místo chleba. Nakonec zvětšila výběh a jelikož mám samičku, zkusila přikoupit malou morčecí kamarádku. Přes první rozpaky si na sebe pěkně zvykly a hlavně starší morčátko neskutečně ožilo, tak to tu mám teď díky nim veselejší.

Ikona diskutujiciho Milan 2016-05-20 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jelikož se o žádné zvířátko nestarám, tak občas kouknu jak se daří čapí rodince, mladé jsou fak roztomile až je mi jich líto, musí být dost houževnaté snjášet vítr, zimu, déšť a nedejbože jiné rozmary počasí, to se s morčinkami u Alušky srovnávat opravdu nedá, nicméně pozorovat v živém přenosu čapí rodinku můžete zde https://www.youtube.com/watch?v=fqKRrFSOP_s

Ikona diskutujiciho BE 2016-05-21 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milé, roztomilé videjko, ja teda na chov nie som, ale obdivujem tých, ktorí sa tak pekne o zvieratká starajú.

Ikona diskutujiciho Al One 2016-05-21 15:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Morčata, nemorčata, na videu ti to prostě sluší.

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-05-27 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já koupala v lavorku a pak opláchla pod kohoutkem, my tam máme spořič takže to teče jako sprcha, ale koupu ji jenom když smrdí a má počuraný zadeček.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-05-27 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  Já nemám vhodné místo, kolem domu ch*ijou a kadí kočky…. tam bych je nevzala. A na delší vzdálenosti se s nima bojím.

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-05-27 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Tak to je blbý. My máme kousek od baráku (žijeme na bytovce) zahrádku a tam je to super. Jestli se bojíš chodit dál zkus to jednou třeba v přepravce, ale zase aby nebyly ve stresu, ale myslím že ten zážitek za to stojí, ochutnají svobodu 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-05-27 15:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  to není o přepravě, to je o tom že bych tam musela dotáhnout ještě něco na to pasení, nejsem vrah pouštět je po holý trávě.

Ikona diskutujiciho renata 2016-05-31 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak sestranica kupila maximalne 2 mesacne morciatko v zverimexe, ani nevedeli, ci je to samicka, ci samcek,nevedeli jej to na predajni povedat,  uplne malicke a co sa nestalo po par tyzdnoch, rano nasli pri nej 2 /prekvapivo velke/ uz nezijuce morciatka babatka. Skoro sme odpadli, ved to bolo este male dieta a uz to porodilo, v tom zverimexe asi maju na haku, vsetko popchaju do jedneho koterca, esteze to ona prezila, ked porodila taka mala, skoda ich. Zato tie moje dve samicky doma, tym sa vynimocne dari, vazim ich kazde 2 tyzdne, tento tyzden prekonali rekordy na vahe, asi z tej travy zelenej, co by zjedli tony, uz maju obe takmer kilo, hadam by uz ani nemali priberat, musim cosi nacitat o vahe, aby neboli tlste…Pustam ich behavat  3x tyzdenne po izbe na 2 hodky, nech sportuju, samozrejme poodkladam dcerine drevene hracky, tie maju najradsej:D Versele granulky su TOP. Tiez mozem doporucit a dakovat Alue za tip:D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek