8 Tipů jak snížit váhu spirituálními metodami

23.1.2020 v Prevence 8

Žádné rady ohledně zdravé stravy, nebo cvičení. Dnes to budou spirituální tipy, které vám pomohou snížit váhu.Nikdy se nesnažte ,,zhubnout“.
Vaše mysl se vždy snaží získat zpět to, co předtím ztratila. Pokud něco ztratíte, pravděpodobně si to najdete znova. A protože se vaše mysl bude cítit nejistá ohledně toho že může znovu ztratit váhu, bude se snažit přístě nabrat více. Proto změňte způsob, jakým to vyjadřujete a přemýšlejte o tom. Snižte svou váhu, zbavte se nadměrné zatěžující  hmotnosti, ale nikdy to neberte tak, že váhu ztratíte.

Využijte sílu ubývajícího měsíce.
Ubývající měsíc nám pomáhá se osvobodit, nebo něco omezit. Takže začněte se snižováním váhy během ubývajícího měsíce. Tehdy bude začátek snazší.

Využijte sílu červeného světla.
Potřebujete dvě nebo tři červené žárovky. (Nepoužívejte červený laser.) Poté si lehnete a necháte jedno červené světlo svítit na solar plexus a jedno zespodu na chodidla (nebo pro každou nohu jednu žárovku zvlášť). Světlo má dopadat na holou kůži.
Relaxujte takto asi patnáct minut denně a u toho si představujte, že už máte tělo po kterém toužíte.

Pokud máte opravdu velkou nadváhu, po patnácti minutách se otočte na břicho a umístěte lampy tak, aby jedna byla nad solar plexem a druhá nad pánví. Relaxujte dalších patnáct minut.

Vyhoďte odpad.
Vyhoďte odpad z vašeho domova a pracoviště. To zahrnuje běžné odpadky, ale také věci, které nepotřebujete, nebo jsou rozbité a zbytečně se skladují. Zbavte se nepotřebných krámů které vám zabírají místo a udržujte svůj domov i své pracoviště čisté a hezké. To, jak to u vás doma vypadá, má přímý vliv na vaši náladu, ovlivňuje to váš stres (nebo naopak vyvolává klid) a to má vliv na vaše stravování i motivaci k pohybu během dne.

Odpusťte všem.
Protože je potřebné vyhodit všechny svoje odpadky, nemůžeme zapomínat ani na ty vnitřní, emoční. Smutek, nenávist, pocit viny a všechny destruktivní emoce jsou naše vnitřní odpadky, naše vnitřní zatěžující nadváha. Zahoďte je odpuštěním sobě, všem ostatním lidem a už se k nim nevracejte ve vzpomínkách.

Smějte se.
Když se usmíváme a smějeme, náš metabolismus funguje lépe. I když se necítíte v úplné pohodě, vyberte si úsměv jako svou vědomou volbu. Úsměv na tváři přinutí mysl, aby se zabývala příjemnými myšlenkami. Doslova tím přeprogramujete své vnitřní nastavení. Nejen, že snížíte svou váhu, ale i váš život bude šťastnější. Zkuste si to teď hned a uvidíte, že se budete cítit okamžitě lépe

Využijte sílu tance.
Využijte tanec jako svobodné vyjádření své nálady. Neberte ho jako povinné cvičení, ani neřešte, jestli jste v tančení dobří. Tančete jak se cítíte a prožijte radost z pohybu.

Vizualizujte si, že běžíte.
Běh pomáhá snižovat hmotnost, ale v mnoha případech nadměrné tělesné hmotnosti, nebo při špatné technice běhu (či ortopedických problémech) může být nebezpečný… Takže si jen představujte, že běžíte. Udělejte to jednou až třikrát denně, šest až patnáct minut. Udělejte svou vizualizaci tak živou, jak jen dokážete.

Pokud skutečně chodíte běhat, vizualizaci proveďte těsně před výkonem nebo těsně po něm. Dosáhnete tak lepších výsledků. I při vizualizaci běhu bude váš metabolismus fungovat lépe, stejně tak vaše srdce.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-23 01:55:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ha, padla jsi mi do noty 😀

to o úsměvu je pravda. a „zbavuji se zatěžující hmotnosti“ místo „zhubnu“ zní taky líp. díky!

ps: k těm praktickým metodám doporučuju pás ve fitku. za 45 minut cca 350 kalorií, paráda. roky jsem chodila na procházky a dělala kardio a teď jen chodím na páse… a je to pohodka.

Ikona diskutujiciho Ykka 2020-01-23 10:33:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím jsem nikdy problémy neměl, takže mi tohle téma přijde z mého pohledu trošku úsměvné, ale na druhou stranu většina lidí, které potkávám, na tom zjevně nejsou moc dobře, určitě je dobré pro to něco dělat. I po čtyřicítce mám pořád stejné tělo jako v šestnácti a můžu jíst co chci a jak chci. Ze zkušenosti můžu říct, že na to má vliv dostatek spánku a dostatek pohybu, potřebuji nutně být několik hodin denně venku na vzduchu, nehledě na počasí. Taky rád chodím na dlouhé procházky a prohlížím si svět, krásně si u toho vyčistím myšlenky. A ještě možná dostatek vzrušení, i v myšlenkách to působí. A na tom pořádku kolem sebe taky něco bude, zbavit se nepotřebných věcí a emocí je důležité. Stejně je to všechno jen v naší mysli a vzhled ji zrcadlí.
Nejvtipnější mi přijde, jak si ještě donedávna lidé mysleli, že kdo je objemný, tak je zdravý, přitom ono je to právě naopak.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-23 11:18:58
Ikona diskutujiciho
sipka

V minulosti ľudia nemali toľko žrádla a kto si ho mohol dovoliť a bol objemnejší ako ostatní, bol na tom proste lepšie. Dnes je to naopak, ľudia majú nezdravo moc žrádla takže sa to otočilo.

Poznám babu ktorá nič čo sa tu píše nedodržuje, má bordel v byte i v hlave a je štíhla až moc.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-23 11:39:04
Ikona diskutujiciho
sipka

To nikdy nevíš, jakou má člověk skutečně životosprávu když s ním nežiješ a nevidíš ho… a hlavně nevíš, jaké má nemoci a závislosti. Třeba hladovění, hyperaktivní štítná žláza, kouření, drogy atd.

Ikona diskutujiciho Ykka 2020-01-23 14:45:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro mě jsou třeba i hodně štíhlé ženy přitažlivé, každé zboží má svého kupce. Někdy jsem přemýšlel, jestli by se mi líbily výraznější tvary, kdybych byl sám objemnější. Je pravda, že dnes je potravy nadbytek, takže kdo nemá výdej energie, tak nezdravě tloustne. Taky složení stravy se hodně změnilo, běžné potraviny obsahují zbytečně moc cukru. Ale svět a lidé na něm jsou rozmanití a to je právě to hezké.
Smutné je až když někdo trpí vyloženě nezdravou obezitou, v takovém případě je řešení jediné – nežrat. Děsí mě, kolik vidím obézních dětí, to když jsem chodil do školy, tak rozhodně nebylo. Může za to cukr v kombinaci s odlišným životním stylem, za nás počítače ani mobily neexistovaly, takže jsme si hráli skoro pořád venku. Ale o tom už se toho napsalo.. Ono to zní strašně, ale jedna krutá pravda říká, že v koncentráku nikdo tlustý nebyl, takže když někdo tvrdí, že mu nejde zhubnout, tak je jasné, že se spíš nechce omezovat.
Další související problém je, že lidé dnes u jídla spěchají a nevychutnají si ho, jedí hmotu místo chutě a ta nehmotná, psychická složka potravy není v rovnováze, cítí se hned zase prázdní a všude na ně útočí reklamy, vůně a nepřirozeně silně ochucené jídlo, pak je jim špatně a ani nevědí proč.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-23 17:21:37
Ikona diskutujiciho
sipka

ne nežrat, prokrista. jíst zdravě a nějaký ten normální pohyb. tyvo.e, tohle někdo říct náctiletý, má zaděláno na ANU.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-01-23 15:07:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úsměvná příhoda z astrálu:
Byl jsem jediný muž v běžeckém týmu žen, zastavili jsme,
sundal jsem si ze zad malou polní výbavu.
Za zády jsem slyšel jak se zřejmě na mě rozkřičel ženský hlas,
nejspíš se vedoucí ženského týmu rozhodla mě seřvat
co tam pohledávám. Ani jsem se neotočil,ignoroval jsem ji.
Ženský tým někam zmizel a objevil se mužský tým,
hoši byli v dobré náladě,asi zpovzdálí pozorovali
jak jsem byl seřván.

Ikona diskutujiciho savmaj 2020-01-24 12:49:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravim citajucich,
to, co jeme, je tak prechemizovane a bez ziadnej vyzivy, ze pokial by to okostovali nasi praprarodicia, tak by nam vynadali, ze ich chceme nedajboze otravit, ci co… V dnesnej dobe okrem toho, ze do rozumu treba pridat aj ochotu sa viac hybat, tiez vedomosti o tom, co potrebujem dat do svojich ustociek. Jeden priklad z osobnej skusenosti. Furt tu bola nutnost napchavat sa sladkym (nezalezalo na tom, ze akym sladkym) a MUDr. na to NIC. A tu citam, ze chrom moze pomoct. A pomohol! Nuz telo si svoje ziada a ked v strave nenajde, co potrebuje, tak ziada dalej a nevie sa nasytit… A toho je ovela viac, cim je potrebne nasytit nas rozum a mozno aj tak trochu inteligenciu aby bola vyberava.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek