9 důvodů, proč třicetileté ženy vypadají lépe než ve svých dvaceti

22.6.2020 v Žena 17

Současné třicetileté ženy často vypadají tak úžasně, že je snadné je zaměnit za dvacetileté. Jsou stejně tak krásné i mladé. A nejde jen o vzhled, ale také o jejich chování, jejich hlas a řeč těla. Ženy s desetiletým věkovým rozdílem dnes vypadají, jako by pocházely ze stejné generace. Možná je to proto, že opravdu jsou?Co mají dvacetileté a třicetileté ženy společného a proč ty starší často vypadají lépe, než když byly mladší?

Neřeší už tolik věk i jiné věci
Je to trochu zvláštní ale zdá se, že věk nám ve skutečnosti pomáhá být uvolněnější v mnoha tématech, včetně řešení věku samotného, nebo co si o nás kdo myslí. 30letí lidé jsou sebevědomější a méně se obávají toho, co si o nich lidé myslí. Díky tomu jsou zajímavější a přitažlivější.

Sledují módní trendy
Velmi často je těžké odlišit 20leté ženy od 30letých. Moderní ženy totiž následují stejné trendy v líčení i oblečení. Ve 20 nebo 30 letech mohou používat stejný make-up, nosit stejné džíny, trička a cokoli, co je v této sezóně trendy.

Mohou si dovolit drahé věci a služby
Ve věku 30 let už většina lidí chápe, co ve svém životě chce dělat, a mají vybudovanou určitou kariéru. A i v případě že nemají, tak mají životní zkušenosti, které jsou nesmírně cenné. Mít více peněz než jen to, co vydělají z brigády, nebo na částečný úvazek, jim umožňuje utrácet za sebe: nákup drahých oděvů a návštěvy kosmetických salonů.

Našly si svůj styl a stále ho zlepšují
Svým způsobem je třicítka zlatý věk, pokud jde o vzhled. V této době už má žena všechno: Chápe, co jí vyhovuje a co ne. Má odvahu experimentovat se svým vzhledem a má peníze na experimentování spolu s odborníky a používání nejkvalitnějších materiálů.

Respektují sebe samu
Představte si situaci: nezavolal vám, celou noc propláčete a ráno vypadáte hrozně. Nebo jste nezvládly zkoušku. Nebo vás seřval šéf… Může to být spousta věcí. 30leté ženy řeší nepříjemné situace mnohem snadněji a méně často brečí kvůli drobnostem. S věkem se opravdu zklidňujeme, vážíme si více svého času a více si vážíme svých nervových buněk: proč toto vše plýtvat na něco, na čem vlastně nezáleží?

Vědí, co chtějí.
Člověk ve věku 20let ještě není stabilní: má spoustu zájmů a koníčků, hledá svou profesní cestu a chaoticky se zamilovává. Když je mu ale 30, mnohem lépe rozumí tomu, co od svého života chce, a dělá vše pro to, aby dosáhl svých cílů.
A sebevědomí je vždy atraktivní.

Překonaly své nejistoty
Nebo se prostě naučily, jak s nimi žít. Každý člověk má své vlastní nejistoty, se kterými se musí vypořádat: představy o sobě, pochybnosti, nervová zhroucení. Když člověk začne žít na vlastní pěst, můžou ho tyto věci udupat téměř kdykoliv. Ale ve 30ti letech se ženy buď vypořádaly se svými problémy, nebo se s nimi naučily žít, což je činí přitažlivějšími.

Přestaly se nezdravě stravovat
Samozřejmě nemůžeme říci, že 30leté ženy nejí vůbec u rychlého občerstvení, ale rozhodně snižují jeho množství a zlepšují celkovou kvalitu své stravy. Starší ženy přemýšlejí o tom co jedí a vaří si častěji, než mladší dívky. Tento přístup má dobrý vliv na jejich kůži, jejich náladu i celkový vzhled. 30leté ženy jsou na své zdraví opatrnější.

Uvědomují si, že nebudou atraktivní navždycky
Když je ženě 20 let, myslí si, že bude navždy vypadat takto: její tělo bude silné a zdravé, její pleť bude vypnutá. To je důvod, proč 20leté ženy mají čas nedělat se sebou nic, klidně rok nebo dva.
Ale když je vám 30, uvědomíte si, že budoucnost je blíž, než se zdá a že je čas začít se starat o své tělo i mysl. 30leté ženy jsou rozhodnější zůstat zdravé a mladé, a to přitahuje mnoho lidí.

30 je podle sociologů nových 20. Nejdůležitější věc, kterou si musíte pamatovat je to, že každý věk má své výhody, a my se musíme naučit si jich užívat.
A jaké jsou výhody vašeho věku?


přeložila www.aluska.org 2020
podle zahraničního zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Robin 2020-06-22 11:02:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to mnohdy tak, pokud tedy nejsou s chlapem (nebo rodinou, kýmkoli), který z nich jak se tak říká, vysává duši a tedy i vzhled. Hlavně jde však vidět ten rozdíl v té inteligenci. Sám vidím ty obrovské skoky inteligence (nemám na mysli vyloženě IQ) mezi holkou, které je 20, 25 a 30.

Ale u mužů je to samozřejmě se vzhledem i inteligencí podobně. Dokonce bych řekl, že s tím vzhledem je to i nich ještě výraznější.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-22 13:25:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě například hodně potěšilo, jak jsem se za posledních 5-10 let hodně uklidnila. Jak je člověk starší, tak už věci nebere tak fatálně, už je tak hrozně neprožívá, nehrotí, nebrečí kvůli hloupostem a tak nějak má všechno víc u zadku. Líp se mi žije, mám v hlavě pohodu a klid, nepříjemné věci umím snadno spláchnout. Víc věci kriticky hodnotím, častěji než dřív si na věc neudělám názor nebo ji odsunu někam bokem když si to neumím ověřit a nevím co s takovou věcí mám dělat, automaticky se všeho nechytám.. taky užitečná věc.
Na druhou stranu mě štve, že po 25. roce věku člověk obecně ztrácí neuroplasticitu mozku, to znamená že už se nebude tak rychle a snadno přizpůsobovat novostem a učit se nové složitější věci. Mozek se vyvinul a tak jak je, tak už je hotový. Nabírat může pouze krystalickou paměť, zkušenosti. Tohle mě vážně kaká… 🙁 je to moc brzo.

Ikona diskutujiciho Ivo 2020-06-30 20:47:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue to neni pravda ze neuroplasticita konci v 25 roku zivota. Treba si nastudovat Bruce Lipton a Joe Dispenza. Neuroplasticita fachá na 100% po cely zivot. To co sa javi ako znizujuca neuroplasticita je sposobene obmedzujucimi presvedceniami ktore sa v cloveku etablovali pocas zivota. Napr viera o upadajucej neuroplasticite je take presvedcenie alebo presvedcenie ze musime zostarnut a zomriet. V skutocnosti je to len presvedcenie ktore dava impulz bunkam aby starli a rozpadali sa. Na tejto planete existuju ludia ktori tu su napr 500 rokov v rovnakom krasne mladom tele

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-01 09:47:19
Ikona diskutujiciho
sipka

To o čem píšeš je pravděpodobně neurogeneze, já ale mluvila pouze o neuroplasticitě. To co skutečně valí do konce života, je krystalická paměť. Výkonnost mozku také můžeš trénovat (udržovat) jeho stálým zatěžováním. Velkou roli hraje strava, myšlení a celkové zdraví. Lidé, kteří se tu dožili 150-200 let to dokázali proto, že na to mají technologie. Ne proto, že by nevěřili v to jak se vyvíjí a stárne lidský mozek.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-06-22 18:25:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně třeba někdy ve 12,13 letech přišli dvacetiletí lidé už hrozně velký a dospělý…pak, když člověk překročí dvacítku a blíží se k třicítce, tak si uvědomí, že 20 je pořád hooooodně mladý věk a že povětšinou ve 20 nevypadá zase až tak dospěle.
Tak mi to přijde i z fotek použitých v článku…na fotografiích vlevo je vidět, že ty ženy vypadají trochu jako ještě holky v pubertě, i když o něco dospělejší, ale pořád tam ty rysy jsou.

Já teda doufám, že ve 30 budu konečně vypadat trochu dospěle, třeba aby po mně nechtěli furt občanku a cizí lidé mi netykali, to by bylo super 😀 Ted mi je přes 25, takže podle komentáře, co tu píše Aluška, už mám mozek skoro ‚hotový‘, což je opravdu docela smutné, protože mám pocit, že jsem se doted mohla naučit více věcí, které už pak budou těžší.

S přibývajícím věkem se u mě nejvíce rozvinula ta větší lhostejnost, kdy je mi čím dál více věcí fuk…na základce jsem furt řešila, co kdo nosí – kdo byl populární, ten nosil značkový hadry, který byly pěkně drahý, takže jsem se snažila rodiče přemluvit, at mi taky něco koupí atd., a to prostě jen proto, že to nějaký holky nosily…dneska by mi to bylo úplně jedno. A celkově dneska nad těmi dřívějšími problémy mávám rukou a směju se jim, to se mi zase líbí a doufám, že s přibývajícím věkem se to ještě prohloubí 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-22 18:44:37
Ikona diskutujiciho
sipka

To jo… já jsem třeba měla jako děcko hroznou úzkost jíst v jídelně. Vždycky jsem seděla sama a měla jsem pořád pocit, že mě ostatní lidi sledují a byla jsem z toho hrozně nervozní.
Dneska bych se tam rozvalila jako pán a ať mi do pusy kouká kdo chce 🙂

Ikona diskutujiciho Přemek 2020-07-07 02:16:41
Ikona diskutujiciho
sipka

ginzr, uklidním Tě. Učení Ti půjde s přibývajícím věkem lépe, jen probíhá jinak. Mladí si lépe pamatují, dospělí lépe chápou. Jde jen o to najít si a změnit metody učení. V téměř 40 jsem si dodělal další vysokou školu a sám jsem řadu let pracoval jako lektor a školitel, takže znám ty rozdíly, jak učit mladé, jak raně dospělé, střední věk a střihl jsem si i důchodce.

Když je mozek trénovaný a nelpíš na zajetých zvyklostech, ale s učením experimentuješ, učení se jde stále lépe: učení jde tím lépe, čím více už toho znáš (v mozku existují připravené asociační struktury, případně to někteří nazývají i jinak – mentální modely atd.)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-07 08:24:08
Ikona diskutujiciho
sipka

zdá se mi že je to pravda… líp se mi různé věci doučují, protože nemám pocit že začínám na prázdné ploše, ale připojím další kousíček k něčemu co už tam je a pak není tak těžké to nezapomenout. nebo si vzpomenu, že už to tam bylo, jenom se to vykouřilo a doplním si mezeru 🙂

Ikona diskutujiciho Robin 2020-06-23 00:31:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám to úplně stejně jak vy holky 😀 😊 Možná ještě o trochu více. Jen tak mě něco nenaštve. Příklad…někdo píchne třeba na autě kolo, totálně se naštve a při výměně píchlé pneumatiky se tam ještě půl hodiny rozčiluje jaký má pech. Já sem ten typ, co si řekne, že to tak mělo být, protože by mě jinak třeba smetl kamion, takže si k té výměně kola ještě pustím dobrou písničku nebo zavolám na krátký pokec nějakému kamarádovi/kamarádce a mám pořád super náladu.

No Alue, mi bude za chviličku 28 let a mám v plánu se naučit ještě 2 cizí jazyky (Španělština, Ruština), tak snad to ještě s mým mozkem půjde 😀 . Naštěstí zatím nemám pocit, že by pro mě bylo učení těžší, ale to je možná tím, že si to odmítám přiznat, ale pravděpodobněji tím, že se učím jen věci, které mě baví (ve škole to bylo naopak), což pak logicky do hlavy leze krásně, takže asi proto tu změnu k horšímu nevidím. A ta Španělšťina i Ruština se mi moc líbí a chci se je naučit dobrovolně, takže myslím, že i s mým mozkem to ještě půjde 😀

A tu lhostejnost mám taky no. Vždycky mě dostane, jak mi někdo řekne..že tato barva oblečení se nosila minulý rok, nebo že nějaký výraz už se nepoužívá atd 😀 , jim vždycky řeknu…si budu nosit a nebo říkat co chci 😀 , takové ovečky, kteří nosí barvy nebo se oblékají podle toho, co jim řekl nějaký časopis nebo používají výrazy, které jsou aktuálně IN, jsou už ztracené…i když nezatracujme je 😊

PS: Ginze buď ráda, že vypadáš (soudím dle tvého komentáře) mladší. Co by za to jiné holky daly.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-23 07:27:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Úpadek výkonnosti mozku samozřejmě není schodek. Ve 25. roce se to postupně začíná lámat od vrcholu směrem dolů. Takže my ještě ani nemůžeme žádný pokles vnímat, protože jsme přesně na vrcholu. Ale počkej za 5-10 let, co budeme říkat potom. 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2020-06-24 14:19:55
Ikona diskutujiciho
sipka

To víš, člověk si musí vždycky na něco stěžovat, i když druzí tvrdí, že je to výhoda 😀
Mně možná ani tak nevadí vypadat mladší, jako spíš to, že ostatní posuzují lidi podle věku, nebo alespon podle věku, na který je odhadují…a čím mladší vypadáš, tím méně tě někteří lidé berou vážně. Stává se mi, že mi někdo cizí klidně tyká, což jako neříkám, že bych si potrpěla na to, aby se ke mně všichni chovali nějak extra váženě, ale vadí mi, že mi tykají právě kvůli tomu, že si myslí, že jsem mladší…to si jako člověk pod 18 nezaslouží respekt? A pak když se ten dotyčný dozví, že mi je víc, než si myslí, tak úplně otočí, začne ti vykat a celkově se začne chovat jinak. Některé arogantní prodavačky, které na mě vyštěknou „A občanku máš?“, ani nezminuju 🙂 Ale po mojí mámě chtěli občanku, když jí bylo přes 30, docela se jim vysmála 😀

Ikona diskutujiciho adelain-dorothea 2020-06-28 11:36:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky vypadám mladší, než ve skutečnosti jsem. Nevadí mi to, ale občas jsou situace, kdy se cítím fakt blbě. Jako třeba když potřebuji v obchodě s něčím poradit a oni se mnou mluví jak s malým dítětem – takže si po pár takových zkušenostech hledám všechno na internetu a do obchodu jdu pak na jistotu si to jenom „osahat“, abych si to následně objednala online, nebo když jsem nedávno kupovala flašku drahého rumu jako dárek a prodavačce úplně vidím na očích „a občanku máš, holčičko“? A přesně jak píše ginze, jakmile se ti lidé dozví, kolik mi je, úplně otočí. Nechápu to, protože sama beru všechny ostatní jako sobě rovné, samozřejmě jinak mluvím s dětmi a jinak se staršími lidmi, ale pořád na nějaké úrovni. Brát je jako něco míň jenom proto, že jsou mladší? Nemám důvod.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-28 19:19:06
Ikona diskutujiciho
sipka

no já mluvím s dětma jak s dospělýma, uctivě, akorát jim tykám, protože vykání tě v příliš nízkém věku dost rozhodí 🙂 mně poprvé vykala paní na benzince když mi bylo přelom 11-12 a byla jsem z toho úplně vyndaná

Ikona diskutujiciho Moe 2020-06-24 07:48:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všem 🙂 Chci vám napsat asi toto..je mi 42 a vypadám pry jako dvacítka..někdy prý i méně..a není to klidem…mam tolik starostí, že by jste se divili 🙁 Ale stale si uchovávám optimismus a mladou mysl 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-24 08:45:45
Ikona diskutujiciho
sipka

jéééé… 🙂 gratuluji

Ikona diskutujiciho Peter 2020-06-26 05:26:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, mě je 44 a vypadám pořád lépe 🙂 Všude říkám, že mi je 28 🙂 Taky jste zkusily se občas pochválit?

Ikona diskutujiciho Denisa 2020-06-30 10:26:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak ja mohu pridat svou zkusenost z jineho veku jeste… ve dvaceti totalni uzkostnak, stres ze vseho,tuna makeupu, vnitrninejistota, po 30 jsem na tom byla mnohem lepe. Ted je mi 44 a jsem sama sebou,mam otevrene treti oko a duchovne tak od 30 na sobe dost makam,coz se projevuje i ve hmote. Bunky se regeneruji a starnuti sevelmi zpomalilo. Lidi mihadaji kolem 30 ted. Makeup nenosim uz leta a jim jidlobez ecek, bio zeleninu a obcas maso od farmare.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek