9 Rad psycholožky ženám, které nemají štěstí v lásce

28.5.2021 v Žena 0

Štěstí je cosi z oblasti mystiky. Nelze samozřejmě tvrdit, že náhody neexistují. Ovšem náhoda je nepoznaná zákonitost. Proto ženy, které nemají štěstí v lásce, zřejmě neznají tato jednoduchá pravidla a už ve stádiu seznamování opakují stále stejné chyby.9 Pravidel pro ženy, které nemají v lásce štěstí:

Nikdy za mužem neběhejte.
Jestliže vám ujela tramvaj, je jasné, že přijede jiná. Dlouhé smutky kvůli někomu, kdo vás nedovedl ocenit a odešel, nemají smysl. To on propásl svoje štěstí. Vy ne.

Uvědomte si konečně, koho doopravdy potřebujete, s kým byste chtěla navázat vážný vztah.
Nejste žádný univerzální zámek, který může odemknout kterýkoli klíč. Máte duši a máte svoje hodnoty. Každý se k vám hodit nebude. Pokud byste souhlasila s každým, není s vámi něco v pořádku.

Neotevírejte se ihned.
Váš vnitřní svět je jistě bohatý a zajímavý. Má svoje světlé a temné strany. Jsme-li dlouho osamělí, chce se nám hrozně moc někomu se otevřít, vypovídat, aby nás mohl v úplnosti přijmout.
Nespěchejte. Otevírejte svoji duši tomu druhému postupně a pomalu. Otevřete se trošičku a počkejte si na jeho reakci. Vzal to, nebo ne? Je-li reakce špatná anebo nulová, počkejte s dalším otevíráním. Buď to není ten pravý, nebo je prostě ještě příliš brzy.

S intimní blízkostí nespěchejte.
Nejděte s ním hned do postele. Jistěže existují i šťastné dvojice, které po bouřlivé noci při prvním setkání zůstaly spolu i nadále. Jenomže to je spíš výjimka potvrzující pravidlo. Nespěchejte. Už jenom proto, abyste měla alespoň ponětí, co je to za člověka, který chce vstoupit do vaší ložnice.

Přestaňte se litovat.
I když jste utrpěla nezdary. Kdo nějaké neměl? Postoj „Nikdo mě nemá rád, nikdo mě nepotřebuje, já jsem taková chudinka“ vám štěstí v lásce najít nepomůže. Ani v životě ne. Sebelítost zbavuje sil.

Mějte se ráda a važte si sama sebe.
Uvědomte si vlastní hodnotu. Vážit sama sebe si máte za všechno dobré, co jste udělala, čeho jste v životě dosáhla. A mít se ráda máte jen tak. Protože jste. Láska je pro člověka jako čerstvá voda pro květinu, poskytuje mu možnost žít, plnohodnotně se rozvíjet a kvést. Nečekejte, že štěstí získáte, až si vás někdo zamiluje. Jestliže v srdci nemáte lásku k sobě samé, nikdo je nedokáže láskou nasytit. Budete jako černá díra, přitahující a beze stopy pohlcující všechny dobré city, které k vám může jiný člověk cítit.

Staňte se zdrojem lásky.
Co to znamená? Znamená to, že když se na vás lidé dívají, v jejich srdci se rodí láska. Láska, nikoli touha. Nepleťte si to.
Než budete vůbec snít o vztahu s někým, musíte ho dobře poznat.

Ženy si obraz muže často idealizují. Vidí v něm něco, co v něm není, nebylo a ani nebude. Nevšímají si jeho temnějších stránek. Obraz snu se pak tříští o realitu a bolestně ženu zraňuje svými střepinami. Dívejte se na partnera zpříma a s rozumem.

Udělejte si analýzu svých minulých chyb.
Kde jsou vaše oblíbené hrábě, které prostě nedokážete minout, aniž byste na ně šlápla a dostala pořádnou ránu do čela? Když se zamyslíte, dokážete opakující se chyby snadno zjistit. A naučit se jednat jinak.

Je fakt, že někdy je to celé těžší. Bývají i nepovedené životní scénáře. Například „Chci žít sama“, „O muže nestojím“ apod. Pak je vhodná návštěva psychologa. Někdy je to náročná práce. Zvláště pak tehdy, jsou-li přítomny psychogenetické předpoklady, kdy se nezdařilé scénáře z generace na generaci opakují. Poradit se s psychologem je vhodné i tehdy, trápíte-li se ještě stále minulostí a máte v srdci rány z minulých vztahů. S tím samozřejmě souvisí i pokleslé sebevědomí. Psychické problémy je třeba řešit. Buď samostatně anebo s pomocí odborníka.

Snažte se držet těchto prostých pravidel. Dokud je budete odmítat, život vás bude míjet. Jenom na vás záleží, zda v budoucnu navážete pevný vztah s dobrým člověkem anebo ne. Pamatujte, že náhody nebývají náhodné. V mnohém je předurčují vaše chování, myšlenky, emoce i vztah k sobě samé.

Larisa Solovyeva, převzato ze ZdrojeKomentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek