9 úžasných vlastností ženského těla

16.6.2019 v Žena 2

Jedna z nejúžasnějších věcí, kterou umí ženské tělo, je schopnost dát nový život. Ale skutečnost, že ženy mohou vytvořit další lidskou bytost uvnitř sebe samých, není jediná věc, která je na nich úžasná. Pokud se blíže podíváte na ženský organismus, můžete najít spoustu dalších zajímavých faktů, o kterých samy ženy možná ani nevědí. Zde je 9 bodů, které ukazují, že ženské tělo je plné podivných i úžasných překvapení.9. Jedno z prsou je vždy větší než druhé.
Žádná žena nemá absolutně symetrická prsa. Rozdíl v jejich velikosti může být buď neviditelný, nebo docela znatelný. M mohlo by to být z mnoha důvodů. Může to být například rozdíl v objemu prsní tkáně, velikosti nebo tvaru prsní kapsy, nebo dokonce pružnosti kůže na každém prsu. Není však čeho se obávat, protože se jedná o naprosto přirozený a normální jev.

8. Ženské tělo se během porodu drasticky transformuje
Dát život dítěti je opravdu těžká práce – to může potvrdit každá žena. Kromě toho, že většinou zažívá strašnou bolest, ženské tělo obvykle prochází mnoha různými změnami. Jednou z nich je dilatace děložního hrdla.

Během porodu se děložní čípek mění z těsně uzavřeného, do plně otevřeného východu pro dítě. Chcete-li být připraveni na vytlačení dítěte, je třeba, aby se čípek otevřel na 10 cm. Těchto 10 cm však představuje pouze výchozí bod – děložní hrdlo může dál pokračovat v expanzi, aby se přizpůsobilo hlavě dítěte.

7. Ženy lépe zvládají bolest
Ženy skutečně prožívají více bolesti než muži – to je dobře známý fakt. Ale není to o tom, jak silné jsou, záleží na tom, jak funguje jejich mozek.

Některé studie ukazují, že ženy a muži si pamatují svou minulou bolest jinak. Zatímco muži jsou více stresovaní a přecitlivělí, když vzpomínají na bolesti, které zažili dříve, ženy na to mají tendenci rychleji zapomínat. A obecně, práh bolesti u žen je 9 krát silnější, než u mužů.

6. Ženy jsou opravdu dobré při hře se slovy
Pokud jde o vyjádření sebe samého, nikdo se nemůže srovnávat se ženami. Ukázalo se, že pro tento fenomén existuje i anatomické vysvětlení: ženy mají větší čelní a spánkový lalok. To jsou oblasti mozku, o níž se předpokládá, že ovlivňují jazykové dovednosti.

Ženy mají také vyšší hladiny FOXP2, také známý jako „jazykový protein“. Toto velké množství bílkovin pomáhá průměrné ženě namluvit asi 20 000 slov denně, což je o 13 000 slov více, než namluví průměrný muž.

5. Ženské svaly mají vyšší vytrvalost
Některé studie ukazují, že ženy mohou provádět vytrvalostní cvičení o 75% déle, než muži. Důvod pro to je skryt v jejich hormonech – věří se, že estrogen dělá jejich svaly více odolné proti únavě.

4. Ženská kůže je velmi citlivá
Ženská kůže je obvykle o 25% tenčí než pánská kůže, což ji činí mnohem citlivější na dotek a jiné druhy stimulace. To má i své nevýhody. Citlivá kůže způsobuje, že ženy jsou náchylnější k tvorbě vrásek, jak postupně ztrácejí kolagen během stárnutí.

3. Nálada ženy závisí na jejích hormonech
Většina žen zná příznaky PMS. Nicméně ne každá žena si uvědomuje, že její tělo je ovlivněno cyklem každý den v měsíci. Vzhledem k tomu, že hladiny hormonů se neustále mění v jejím mozku i těle, mění se také její náhled na sitace, úroveň energie a citlivost.

Ženy jsou obvykle nejživější a nejdivočejší asi 10 dnů po začátku svého cyklu (prvním dnem krvácení začíná nový cyklus) a těsně před ovulací. V těchto dnech se snaží oblékat svůdněji, aby vypadaly atraktivněji pro potenciální partnery. O týden později, když vzroste hladina progesteronu, mají ženy tendenci zůstat doma s horkým šálkem čaje a mazlit se v posteli se svým milým.
Poslední týden před příchodem krvácení začínají být plačtivé a podrážděné. A jejich nálada dosáhne na dno 12-24 hodin před začátkem krvácení.

2. Ženy procházejí pubertou dvakrát
Druhé období adolescence u žen je perimenopausa, která se děje okolo čtyřicátého roku věku. Obvykle se vyznačuje nepravidelnými periodami, nočním pocením a dalšími nepříjemnými věcmi způsobenými změnami hladiny hormonů. Ženské hormony během tohoto přechodu mají tak silné výkyvy, že se žena může chovat podobně jako puberťačka.

1. Ženy jsou odbornice na čtení tváří.
Od chvíle co se narodí, mají ženy schopnost číst tváře lidí, dokonale dekódovat jejich emoce a pocity. To jim pomáhá být empatičtější vůči ostatním a lépe s nimi komunikovat. Kromě toho některé studie ukazují, že mají ženy dokonalou paměť na obličeje.


© aluška.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Jantulka 2019-06-17 22:45:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tie prsia z deviateho bodu, kedysi riešili spolužiačky na strednej škole na záchode. Akurát som tam vošla, ony sa tam chichúňali, tričká hore a že či mám aj ja jeden prsník väčší ako druhý. Ma to predtým ani nenapadlo zisťovať, tak som sa musela pozrieť. A veru, všetky štyri, každý prsník iný.
Byť ženou a cítiť sa ako žena, ma paradoxne učí moja dcéra, aj keď je ešte dieťa. V detstve i v puberte, som si s chalanmi rozumela viac, mala som aj viac kamarátov ako kamarátiek, stavanie bunkrov a futbal mi boli príjemnejšie ako hrať sa s bábikami, česanie vlasov, či maľovanie tváre (to nemusím doteraz) .
Nevedno prečo, či to bolo ovplyvnené starším bratom, či otcom, s ktorými som trávila viac času ako s mamou, ale nemám pocit, že by ma to nejako poznačilo.

Až keď som po tridsiatke otehotnela, začala sa moja transformácia na ženu. Hormóny zariadili, že som sa začala cítiť samozrejme citlivejšie, ženskejšie, bolo veľmi zaujímavé sledovať zmeny v tehotenstve, fyzické aj psychické, následne darovanie nového života, potom to duši lahodiace a dušu hladiace dojčenie… Skrátka je radosť byť ženou a je radosť mať v hlave iný svet.
A ako sledujem moje dievčatko rásť, vidím v nej tú prirodzenú ženskosť, citlivosť (nie v zmysle slabosti), musím ju kopírovať a veľa sa od nej učím. Cítim sa pri tom prirodzenejšie a je mi to i k srdcu bližšie.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-06-25 13:09:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Práh bolesti je až 9x silnější než u mužů? Tybláho…. No u jedné ženy-kamarádky tedy vidím ten devítinásobek práhu bolesti demonstrovaný, je totiž (bohužel) masochistka a chce to místo sexu. Zato žádného muže masochistu osobně neznám.

Skvělý článek, tento červen jen kveteš, Aluško 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek