V súčasnosti stále viac a viac lekárov je prichytených, ako porušujú svoju lekárku prísahu, keď zdravým ľuďom falošne diagnostikujú rakovinu. Robia to s vidinou získania provízií za následne predpísanú chemoterapiu.
Áno, počujete dobre. Takéto niečo sa naozaj stáva a dokonca sa to stáva oveľa častejšie, ako by ste si vedeli predstaviť. Veď predsa celý rakovinový priemysel zahrňujúci farmaceutické firmy, štátne orgány, poisťovne aj nemocnice je skorumpovaný. Prečo by lekári mali byť výnimkou? Na prevencii chorôb sa totiž zarobiť nedá. Avšak na ich liečení sa dá zbohatnúť priam rozprávkovo.
Onkológ sa na súde priznal
Vezmime si príklad Dr. Farida Fata, prominentného onkológa z Michiganu, ktorý sa pred rokom na súde priznal, že chybne ľuďom diagnostikoval rakovinu.
Priznal sa tiež k tomu, že mnohým ľuďom podával chemoterapeutické lieky iba za tým účelom, aby na nich zarobil peniaze.
Boli takto postihnutí pacienti šokovaní? To si píšte, že boli!
Kto by kedy upodozrieval svojho doktora, že sfalšuje diagnózu len preto, aby na ňom zarobil viac peňazí. Je to priam nepredstaviteľné.
Napriek tomu sa také niečo v onkológii, ale aj v iných odboroch medicíny stáva. Príčinou je fakt, že lekári dostávajú prémie, prípadne aj priamo úplatky na základe toho, koľko a akých liekov predpíšu.
A čo pacienti? S tými sa zaobchádza ako s komoditou.
„Bola to moja voľba“, povedal na súde Dr. Fata, keď sa prekvapivo sám priznal. Dokonca poskytol aj názvy viacerých druhov liekov, ktoré svojim pacientom celé roky predpisoval. Vo svojom priznaní tiež uviedol:
„Vedel som, že tieto lieky boli pre pacientov medicínsky zbytočné.“
Dr. Fata je súdený za 35 miliónový podvod, ktorý zahŕňal fakturovanie štátu za nepotrebnú onkologickú a hematologickú liečbu.
Úrady uviedli, že Dr. Fata uskutočňoval túto podvodnú činnosť od roku 2009 až po súčasnosť. Celkovo počas tej doby liečil 1200 ľudí, z poisťovne dostal platby vo výške 62 miliónov dolárov a ďalších 150 miliónov účtoval priamo pacientom.
Prokurátorka sa bude snažiť, aby Dr. Fata dostal doživotný trest za to, čo nazvala „najneslýchanejší zdravotnícky podvod, aký kedy v živote videla“.
Ako ďalej uviedla, Dr. Fata nielenže oklamal štát, ako to v podobných prípadoch býva zvykom, ale dokonca zneužil a poškodil aj vlastných pacientov.
Klamanie pomocou štatistík
Ukážeme vám 2 príklady rakovinových diagnóz, u ktorých najčastejšie dochádza k podvodom.
1. Rakovina prostaty
Rakovina prostaty je skvelým príkladom, na ktorom je možné demonštrovať, ako onkológovia klamú pacientov a neposkytujú im kompletné informácie.
Vezmime si taký PSA krvný test. Ten je zameraný na hľadanie špecifického antigénu prostaty, teda bielkoviny, ktorú produkuje prostata. Jej vysoká hladina má údajne poukazovať na rakovinu prostaty.
Problémom však je, že táto asociácia nie je vždy správna. A aj keď je, tak rakovina prostaty nie je vždy nutne smrteľná. Len približne 3% mužov umiera na rakovinu prostaty.
Test PSA zvyčajne vedie k preháňaniu počtu diagnóz. To potom vedie k zbytočným biopsiám a liečbe, ktorých vedľajšími následkami sú impotencia a inkontinencia.
Opakované biopsie môžu samotné spôsobiť metastázovanie rakoviny do priestoru, kadiaľ prenikla ihla alebo rozsev rakovinových buniek priamo do krvi či lymfatického systému.
Viac ako 90% onkológov, ktorí predpíšu liečbu na rakovinu prostaty získava províziu z každej dávky liečby, ktorú pacient dostane. Pre väčšinu ľudí, ktorí sa nechajú oklamať chybnou štatistikou, to z dlhodobého hľadiska dopadne zle, často dokonca smrteľne.
Na mužoch s rakovinou prostaty boli uskutočnené mnohé veľké klinické štúdie. Ukázalo sa, že u 97% prípadoch sa rakovina nikdy nerozšírila mimo prostatu, prípadne pacient umrel na úplne niečo iné, čo s jeho rakovinou prostaty nijako nesúviselo.
No a u zvyšných 3% prípadoch sa rakovina rozšírila dávno predtým, než bola objavená. Vtedy však už bola v štádiu, v ktorom by nepomohla ani operácia.
2. Skríning prsníkov na mamografe
Podobne ako testovanie rakoviny prostaty, aj skríning na rakovinu prsníka zvýšil úmrtnosť a nepodarilo sa mu zabezpečiť prevenciu tohto ochorenia.
Napriek neexistencii akýchkoľvek vedeckých dôkazov, ktoré by podporovali odporúčania pre pravidelné prehliadky na mamografe v ktoromkoľvek veku ženy, sa dnes ženám odporúča vykonávať tieto prehliadky od 40. roku života. U rizikových pacientok dokonca aj skôr.
Výsledkom takéhoto svojvoľného a vedecky nepodloženého odporúčania sa medzi rokmi 1976 až 2009 zdvojnásobil výskyt rakoviny prsníka u žien vo vekovom pásme 25 až 39 rokov.
Takýto veľký nárast nie je možné pripísať lepšej diagnostike, ani akémukoľvek inému faktoru.
Jediným vysvetlením je, že práve stláčanie prsníkov a röntgenové žiarenie z mamografu spôsobili uvedený nárast ochorenia.
Chemoterapia nelieči rakovinu, ale pomaly telo zabíja
Je dokázané, že chemoterapia podporuje rast rakoviny. Z dlhodobého hľadiska je miera úmrtnosti pacientov užívajúcich chemoterapiu vyššia v porovnaní s výhľadom na život, ak by sa pacientom nepodávala vôbec.
Inými slovami, s bez chemoterapie by ste sa dožili viac ako s ňou.
Väčšina pacientov na chemoterapiu buď zomrie ešte počas liečby. Ak ju náhodou prežijú, do 10 až 15 rokov dôjde k rozvratu ich organizmu.
Chemoterapia totiž:
- ničí imunitný systém
- zrýchľuje neuro-kognitívny úpadok
- narúša fungovanie endokrinného systému
- spôsobuje orgánovú a metabolickú toxicitu.
Pacienti užívajúci chemoterapiu v podstate žijú v permanentnom stave choroby až do svojej smrti.
Rakovinový priemysel zľahčuje a zosmiešňuje efektívne prírodné terapie a zároveň propaguje svoje patentované, drahé a toxické liečivá, ktorých riziká ďaleko prevyšujú akékoľvek prínosy.
To je v podstate to, čo dokážu najlepšie. Samozrejme, ich motiváciou sú vždy peniaze a Dr. Fata je len dôsledkom systému.
Nie je však sám. Okrem neho existujú ďalšie tisícky legálnych lekárov a onkológov, ktorí sú vinní za tie isté zločiny. Väčšina z nich však nevystrkuje príliš rožky a tak sa na nich nikdy nepríde.
Záver
Zatiaľ čo sa tu hrá šaráda a verejnosti sa aj prostredníctvom médií či onkologických charít predostiera predstava, že jedy liečia rakovinu, ľudia naďalej zbytočne umierajú a onkológovia na nich zarábajú peniaze.
Raz za čas sa nám podarí odhaliť pár nepoctivých lekárov akým je Dr. Fata, ktorý sa sám priviedol do záhuby kvôli svojej lakomosti, keď nevedel kedy má dosť.
Jeho síce teraz odsúdime za to, že predpisoval jedy zdravým ľuďom. Avšak súčasne akceptujeme to, keď sa jedy predpisujú naozaj chorým ľuďom. No a nad týmto paradoxom sa mi doslova zastavuje myseľ.
zdroj: http://www.badatel.net/lekar-onkolog-prichyteny-ako-podaval-zdravym-ludom-chemoterapiu/
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová ....A neublíží to spíš takové slevy tvým křišťálům?
-Aaenn Tak toto asi máme väčšina, pokiaľ nie všetci.…
-Zuzi Pokud nevěříš googlu, je možné zavolat i do…
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac