Interiéry starodávných chrámů rezonují na zvuku o frekvenci 95 – 120 Hz

1.4.2020 v Zajímavosti 3

Vědecká studie maltských chrámů sponzorovaná nadací Old Temples Study Foundation ukázala, že kamenné oblouky, stěny s výklenky a stupňovité stropy chrámů rezonují na zvuku o frekvenci 95 – 120 Hz, což odpovídá frekvenci nízkého mužského hlasu.



Maltské chrámy jsou údajně staré 6500 let a rozhodně nejsou primitivní. Ať už to byli tehdejší architekti nebo stavitelé, někdo z nich si byl dobře vědom architektonických cílů budování těchto chrámů. Pokud se Žrec nacházel v jedné z místností takového chrámu, jeho hlas zpívající mantry, se odrážel od zdí a vytvářel u přítomných lidí určitý druh transu.

Ruina posvátného místa v Maltském chrámu. Komplex se jmenuje Hagar Qim

Podobný objev uskutečnil výzkum akustiky starověké chrámové architektury, která byla údajně postavena před rokem 3500 př. n.l. ve Velké Británii a Irsku. Newgrange a Wayland’s Smithy. Přestože výzkum byl uskutečněn Princestonskou univerzitou už v roce 1944, z nějakého důvodu se to ve školních učebnicích neobjevilo.

Waylands Smithy. Stavba je také opředená legendami o magii a výskytu duchů.

Všechny místnosti starodávných budov rezonovaly na zvuku o frekvenci 95 – 120 Hz. I přesto, že byly podoby vnitřních prostor těchto chrámů velmi odlišné. Některé chrámy byly postaveny do tvaru kříže, jiné do pětiúhelníku, jiné do tvaru okvětního lístku. Akustický efekt budov byl však stejný, lidský hlas v nich zvoní. Je to, jako kdybyste udeřili do velkého zvonu. Zvuk bude nějaký čas rezonovat a uslyšíte monotónní zvuko určité frekvenci. Na některých kamenech byly dokonce vyobrazeny instruktážní nákresy, znázorňující tento akustický jev.

Speciální účinky frekvence 110Hz
Vědci z Kalifornské univerzity v roce 2008 provedli experimenty s dobrovolníky, u nichž byla zaznamenána aktivita čelních laloků na elektroencefalogramu. Účastníci mohli současně poslouchat zvuky různých frekvencí. Výsledky byly ohromující. Při frekvenci 110 Hz se jejich řečové centrum náhle vypnulo a aktivita se dočasně posunula z levého do pravého laloku mozkové kůry. Pravý lalok je obvykle spojen s empatií, imaginativním myšlením, ovládáním nálady, schopností porozumět symbolům, čtením mezi řádky, riskováním a filozofickým myšlením.

Další akustické triky
Ve vědeckých kruzích se občas diskutuje o zvláštních akustických anomáliích, které jsou v pyramidě Kukulkan (Quetzalcoatl) a na rezonující ploše 150 metrů od chrámu. Pokud zašeptáte slovo na jednom konci tohoto obrovského ,,stadionu“ (166m x 68m), můžete jej dokonale slyšet na druhém konci. Pokud zatleskáte uprostřed něj, ozvěna zopakuje tleskání přesně devětkrát. Pokud zatleskáte na úpatí chrámu Kukulkan, ozvěna se ozve ptačím pípáním (podle legendy je to výkřik posvátného ptáka Quetzala).

Mnohé Archeo-akustické studie dospěly k závěru, že byly megalitické stavby navrženy tak, aby rezonovaly se zvukem o frekvenci 95 – 120 Hz, která vytěsňuje mozkovou aktivitu z levé do pravé části předního laloku. Je nepravděpodobné, že by byl takový účinek v chrámech náhodný. A to byly postaveny před šest a půl tisíci lety! To znamená, že starověcí lidé měli znalosti nejen o akustice, ale i o lidském mozku, což je v silném rozporu nejen s teorií evoluce.

 

zpracováno podle zdroje

 



Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-01 01:23:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no tak ale to je neskutečně zajímavý 😮

Ikona diskutujiciho elbar 2020-04-01 12:43:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při poslechu AUM z videa se mi v horní části hlavy
aktivovala energie.

Ikona diskutujiciho Lenka L. 2020-04-20 21:22:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslím, že by výstavbou chrámů, které mají tyto akustické frekvence, bylo vyloženě dokázáno, že v době jejich stavby měl někdo znalosti o lidském mozku… klidně mohlo jít prostě jenom o „módu“ a že se to rezonování stavitelům třeba líbilo. Tak jako se nám líbí určitá vůně, je nám třeba příjemná, a nepotřebujeme k tomu hned znát anatomii, fyziologii čichové tkáně ani chemickou strukturu té voňavé látky. Neboli – užívat si můžeme rovnou, aniž bychom vědomě cokoliv analyzovali.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek