Tajemství zapletených vlasů

13.8.2018 v Žena 7

Ruské dívky si zaplétaly pouze jeden cop, a tím se odlišovaly od maminek, které nosily dva. Dívky v Bělorusku a ve východní Ukrajině si jeden cop zaplétaly pouze během svátků a ve všední dny si pletly dva a ukládaly si je na hlavě do věnce. Na západní Ukrajině jeden cop vůbec nenosili, ale účesy dívek zdobily dva, čtyři nebo i více copánků, které nazývali malé copánky nebo „dribušky“.

 

Do manželství nosily dívky v Rusku pouze jeden cop. Během svatby družička přepletla jeden cop na dvě části, protože vdané ženy v Rusku nosily dva copy.

 

Jeden cop živil životní energií ženu a druhý její potomstvo. Věřilo se, že v dlouhých vlasech ženy spočívá síla schopná energeticky udržovat její rodinu.

 

Vlasy se skládaly ve tvaru koruny na hlavu, nebo je svázali stužkou. Od vstupu do manželství už nikdo kromě manžela neviděl ženiny copy.

 

V Rusku si ženy zakrývaly vlasy šátkem a stržení šátku se považovalo za hroznou urážku. Nejhorší urážkou bylo odříznutí copu. Jednou jeden Bojar ze žertu uřízl své služce cop a pak musel uklidňovat rozvášněný dav lidí a platit pokutu.

 


 

Pokud si žena odřízla cop sama, tak s největší pravděpodobností truchlila za zesnulým mužem.

 

Cop mohli dívce odříznout i násilím, pokud se například rozloučila s nevinností před manželstvím, ale to už bylo v období křesťanství, protože před křesťanstvím se dodržoval zákon čistoty. Lidem byl dobře známý efekt, v současnosti zvaný telegonie, podstatou kterého je, že děti jsou „kopií“ prvního sexuálního partnera ženy.

 

 

Na některých místech existoval zvyk, kdy dívce odřízli cop před svatbou, který ona pak darovala svému muži, jakoby říkala, že mu dává celý svůj život. Během války, nebo útoku nepřátel, bral muž cop ženy s sebou do boje, aby ho chránil před neštěstím a zlými silami.

 

Během těhotenství si ženy vlasy nestříhaly, protože si žena brala energii nejen pro sebe, ale i pro dítě. Ostříhat si vlasy během těhotenství znamenalo zbavit své dítě podpory.

 

Vlasy se tradičně považovaly za akumulátor životní energie, proto se malé děti nestříhaly do určitého věku, obvykle do 3 – 5 let.

U Slovanů se první stříhání považovalo za zvláštní obřad, který se nazýval „podstřižiny.“

V ​​bohatších rodinách v tento den chlapce poprvé posadili na koně. Dítě do jednoho roku se nedoporučovalo ani česat, natož stříhat.

Dětem v raném věku rozčesávali vlasy rodiče, pak to už děti dělaly samy.

 

 

Svěřit rozčesávání vlasů mohly ženy pouze někomu, koho dobře znaly a koho milovaly. Dospívající dívka mohla svěřit rozčesávání pouze svému vyvolenému, nebo muži.

 

V některých regionech dětem do 12 let ani konečky vlasů nestříhali, aby jim neodstřihli rozum, zákony vesmíru a aby jim nevzali životní energii darovanou přírodou. Zastřihávání vlasů v maximální délce nehtu se dělalo dětem starším 16 let, ale pouze během novu měsíce.

 

Malým dívkám zaplétali takzvané třípaprskové copánky, které byly symbolem Jev, Nav a Prav.

Cop se pletl přesně ve směru páteře, protože sloužil na naplnění člověka životní energií přes hlavní meridián páteře. Dlouhý cop také akumuloval ženskou sílu pro budoucího muže. Zaplétání copánků chránilo ženy před uřknutím a destruktivními energiemi.

 

 

 

Cop nebyl pouze účes, ale mohl říct hodně o svém majiteli. Pokud dívka nosila jeden cop, byla svobodná.

 

Pokud se v copu objevila stužka, dívka byla na vdávání a potenciální kandidáti se mohli začít ucházet o její ruku.

 

Pokud se v copu objevily dvě stužky vpletené od poloviny copu, u dívky se objevil oficiální ženich, protože dvě stužky znamenaly i posvěcení budoucího vztahu rodiči.

 

Rozčesávání vlasů byl posvátný rituál, protože během této procedury bylo možné pocítit životní energii člověka. Aby došlo k obnovení energie vyčerpané během dne, bylo nutné rozčesat vlasy hřebenem ze dřeva minimálně 40 krát. Malým dětem mohli rozčesávat vlasy pouze jejich rodiče.

 

Cop silný jako lidská ruka se považoval za standard ženské krásy. Zdravé a lesklé vlasy mohly říci mnohem víc než slova o budoucí ženě.

Ale ne všechny ženy se mohly těšit ze silných copů, tak si vplétaly do copu vlasy z koňských žíní… Co měly dělat, když se chtěly všechny vdávat? Dlouhé vlasy se považovaly za znak dobrého zdraví, krásy a vnitřní síly.

 

Experiment, ve kterém 5 leté děti kreslily mámy ukázal, že v 95% případů děti kreslily mámy s dlouhými vlasy, i když jejich mámy měly vlasy krátké. To poukazuje na to, že v podvědomí je obraz něžné a laskavé mámy spojený s dlouhými vlasy.

 

Rozpuštěné vlasy v přítomnosti muže znamenaly, že muž je její partner. Proto se rozpuštěné vlasy nikdy nenosily v přítomnosti jiných lidí. Ženy, které nosily rozpuštěné vlasy před všemi byli „padlé“ a nazývaly se „rozpustnicami“.

 

Žena s dlouhými vlasy má velmi silnou životní energii, proto je schopna vytvořit ochranný energetický kruh kolem svého muže a dětí.

 

 

Ruský hlas, děti 2014 – super 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=4ORyHVY7Qb4

 

 

 

původní zdroj: neznámý, nepovedlo se mi dohledat

překlad do SK a převzato z: https://www.biosferaklub.info/tajomstva-zapletanych-vlasov/

překlad do CZ Alue, www.aluška.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dexter 2018-08-13 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako muz musim rict ze na tom neco bude. Mam sam vlastni zkusenost. Mym konickem je tvorba pocitacovych her, resp. design svetu, ve kterych se hry odehravaji. Vzdycky, kdyz mam delsi vlasy, lip se mi tvori, napady prichazeji takrka samy. Oproti tomu, kdyz jsem ostrihany, byva to mnohem horsi, musim se snazit abych neco vymyslel. A drive, kdy jsem mival dlouhe vlasy (do pulky zad), to bylo o necem uuplne jinem. Bohuzel, v nasem rode muzi plesati, takze dlouhe vlasy jsem shodil, protoze jsem se s nima uz necitil dobre a protoze hodne proridly.

Ikona diskutujiciho Melisa 2018-08-13 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zvlastni styl+dobry ohoz… no a samozrejme cop : )

Ikona diskutujiciho Ivan 2018-08-13 23:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kamarátku v tábore ostrihali, lebo mala pod vlastmi zapletený dred. Ona to možno navonok znášala akože ok, ale muselo ju to teda poriadne naštvať.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-08-14 00:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta holčička nádherně zpívá! Vážně. Mimochodem páni… Před několika dny bych si vůbec netipla, že se o vlasech dá napsat tolik i na ten spirituální způsob.

Ikona diskutujiciho myší královna 2018-08-14 18:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zpětně si uvědomuju pokles energie, když jsem si nechala ostříhat v dětství vlasy – měla jsem je po zadek. DLouhé, husté, těžké. Nosila jsem taky copy, i dva samozřejmě, dost mi to odlehčilo…

Ikona diskutujiciho Ivan 2018-08-14 20:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Tie vlasy sú antény. V Biblii čítame o tzv. "Nazarejoch" ktorý nesmeli jesť z plodu viniča (nesmeli piť víno ani jesť hrozno a ocot; viac NUMERI 6. kapitola) Zaujímavé na tom je, že si títo Nazareji nestrihali vlasy! Vlasy, chlpy, fúzy, to sú vlastne telepatické zakončenia. Občas si oholím hlavu. Vnímanie s oholenou hlavou je úplne iné. Akoby som osobu vnímal celým telom, je to zaujímavé sledovať ten rozdiel v "prijímaní a vysielaní signálu" :-) Ešte je zaujímavé, že oholená hlava je podľa mojich skúseností určita ochrana pred elektromagnetickým žiarením. Možno zase naopak veľmi dlhé vlasy predstavujú tiež určitú ochranu, veď ani lev nadarmo nenosí hrivu :-) Ok, pekná žena s dlhými vlasmi je symbolom krásy, ale mužovi sa to hodí málokedy. To už musí vyžarovať z neho vnútorná sila, charizma, aby muž s dlhými vlasmi vyzeral dôveryhodne.

Ikona diskutujiciho aitan 2018-08-16 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A pakliže mám dredy po lopatky. Funguje to stejně?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek