Tohleto se prosím objevilo na webu ,,recepty.brtnik.info“.
,,Milé naše bydlenky, kuchařky, kuchtíci a šmudlové. Dnes vás naučím extra úžasný recept, který vám bude mocinky chutnat a zvládne do každá jednoprstá opice s IQ vydlabané dýně“…. aneb kterak diskutující vrací úder autorovi následujícího receptu:
Já vím, že postiženým lidem se nemáme smát, ALE…
Podobných volovin najdeme na zméněném webu vícero, například:
1. Vídeňské párky od pracující ženy
– Zde si nezapomeňte povšimnout vysoce užitečného doporučení autorky receptu: ,,Nedoporučuji servírovat manželovi každý večer.“ … Je to jen recese, nebo je to nějaká paní, co má taky účet na mimibazaru.cz?
You don`t say! TEPLÉ?!? – OOOhh 🙂
S hořčicí lidi! To je úplný punk! Příště snad bude párek s kohoutím hnátem?
Vraťme se však k té první volovině…
Diskutujícím to samozřejmě nedalo a řádně si pod receptem zgustli. Dost mi to připomíná epickou diskuzi pod produktem Creme de la mer za 27.500 kč, o kterém zde vyšel také před časem článek a který byste si jistě měli také přečíst, neboť smích léčí.
A jedem:
,,To může být mňamka:-) určitě to vyzkouším, vidím to jako hlavní chod na Štědrý den.“
,,Taky mě to velice zaujalo, a nevypadá to ani moc náročně :)“
,,Dobrý den,
zakopil jsem balení párků s domněním, že si tuto pochoutku konečně vyzkouším. Recept vypadá jako minutka, tak mě docela nadchlo, na jaký kulinářský poklad jsem narazil. A narazil jsem opravdu. Hned první instrukce v receptu mi způsobila nemalé problémy, když jsem doma nenašel ani jeden hrnec se studenou vodou. Je mi jasné, že byť i krátký recept může vyžadovat speciální vybavení, tak mi nezbývalo, než se po takovém hrnci podívat. Naštěstí mám zlatou sousedku, šikovnou starou dámu, která mi bez váhání poskytla hrnec na vaření mléka, jako naprosto základní věc každého kulináře. Ještě teď si říkám, že mě to nenapadlo hned! Dal jsem tedy zabalené párky přímo do hrnce a začal vařit. Nevím, kde se stala chyba, ale všechny zčernaly. V receptu se nic o černání nepíše, smrdí po spáleném plastu a chutnají příšerně! Nemůže jít o špatný druh párků?“
,,super, u nás pro změnu podáváme s bramborovou kaší bez hořčice a bez chleba“
,,To je Brojnsteinova modifikace Liebkowitzovy varianty, kdy se místo chleba a hořčice podávají brambory.“
,,S bramborovu kaší???? Tak to už je sakra vysokej gurmetskej level, to smrtelník bez výučního listu kuchař-číšník snad ani nedá“
,,Tak složitý recept nezvládnu :-D“
,,Dobrý den,
postupoval jsem přesně podle receptu, ale voda z hrnce se všechna nevejde na talíř a chleba je potom rozmočený. Kde jsem udělal chybu?“
,,Měl jsem stejný problém ale vyřešil sem to. vodu z hrne jsem nalil do půlitru a upíjel k párkům. dobrou chuť“
,,část vařící vody jde bezvadně využít k přípravě dobré kávy nebo čaje!!“
,,Kostelecká káva do každé rodiny“
,,Já tu vodu z vylouhovaných párku ještě použiju na polívku ……suprová,zbytek zeleniny,přidej veje a nemá chybu :-)))))“
,,Pokud nemám vejce, mohu použít závěje?““
,,Lépe závěje, nežli závěsy.“
,,……a když nemáte vejce, tak tam nedavejte nic….“
,,Asi před dvěma hodinami jsem započal s přípravou párků dle tohoto receptu. Před hodinou a půl začala voda vařit a mírný plamen se zatím neobjevil. Poraďte mi, prosím, jak dlouho mám ještě čekat, než se plamen objeví, abych jej mohl ztlumit. Děkuji, čekám, stále čekám.“
,,Je třeba trpělivosti… Nejprve je nutno vyvařit přebytečnou vodu. Poté se u párku dostaví proces karbonizace a po dalším zahřívání se objeví i ten mírný plamen. Obvykle je však nutno čekat déle, než zmiňovaných 5 minut.“
„Vložíme párek do hrnce se studenou vodou“ je myšleno jeden párek jako pár párků, nebo jeden párek jako jedna nožička? Kolik hrnců tedy potřebuji na ohřátí 5ti nožiček?“
,,Dobrý den, zaujal mě Váš recept. Nejsem velký jedlík a tak jsem si chtěl udělat jen polovinu párku, ale bohužel po zrekonstruování hrnce na daný poměr, mi z něj voda vytéká. Prosím o radu.“
,,Dobrý den, chci se zeptat, mám malý hrnec a dlouhé párky. Poradí mi někdo, jak na to?“
,,Také bych chtěla zmínit jednu dosud nevyřčenou, ale velmi důležitou věc, což je délka párků. Párky jsou totiž příliš dlouhé a z malého talíře přečuhují, ale na velkém vypadají zase příliš male a prázdně! I po několika hodinách organizování chlebu, párků i hořčice se mi výsledek nelíbí a stydím se ho sdílet na Instagramu. Řešil jste někdo podobný problém?“
,,..a můžu místo párků použít bůček, místo hořčice zelí a místo chleba knedliky? Zůstává postup stejný?“
,,Luigi“ napsal:
,,Tak vašéni, neslobte se ná mně, ale takhle by to žádný Ital nikdy neudělal! V Itálii totiž ze zasády místo zakoupeného chléba použijí vlastnoručne zaděláne a najémno vyvaléné těsto, místo horčice raději používájí rajčatóvou omáčku a párky jedíně mozzarelóve a hlávně nakrajéne na plátky. Ale co mně definitívně uráži, je to vařéni ve studéne vodě s nejakým stahovánim plaméne. Oh Dio…“
,,Máte nějaké doporučení, jak uvařit tuto na první pohled delikatesu, i pro nás, co používáme místo plynu elektrický sporák a tudíž nemáme plamen, který bychom stáhli? Chci si tuto svěží novinku na českém kulinářském nebi také dopřát, leč takto asi nemohu...“
,,Dobrý den, mám podobný problém s elektrickým sporákem. Vlastním sporák Mora 664 de luxe s dotykovým ovládáním. Ani po 6-ti hodinovém vaření se plamen neobjevil, voda zmizela, párek zčernal a vůbec mi nechutnal. Opravdu nevím co na tomto receptu vidíte. Ještě vyzkouším vedle hrnce zapálit hromádku dříví. Jenom mi, prosím, poraďte jestli plamen tlumit vodou či hasícím přístrojem. Děkuji za radu..“
,,Pro všechny co nedisponují plamenem, MÁTE TAM JASNĚ NAPSÁNO ŽE SI HO MÁTE STÁHNOUT. Zde přikládám odkaz. http://www.gastroprofesor.cz/images/img/plamen__0.jpg . Opravdu tupci, tak jednoduchý postup pokazit.“
,,Chtěl bych se zeptat, jestli jsou debrecínské párky kompatibilní s mou 3D horkovzdušnou troubou – SIEMENS HB 20AB521. Specifikace trouby v odkazu http://dl.dropboxusercontent.com/u/1054094/ThBo/3Dvzduch/index.html“
,,Dobry den, recept mě velmi zaujal a proto jsem se rozhodla ho ihned vyzkoušet! Bohužel problém nastal hned při vložení párku do vody, párek totiž plaval na hladině a nebyl zcela ponořen. Tudíž jedna strana by byla vařená ve vodě a ta druha na páře. Bohužel o tomto problému nebylo v postupu nic psáno, a tak jsem vzala iniciativu do vlastních rukou a vidličkou jsem ho otáčela z jedné strany na druhou, aby byl rovnoměrně uvařen v poměru voda a pára. Musím přiznat, že recept není vůbec jednoduchý, namohla jsem si obě ruce a nešťastnou náhodou jsem párek vidličkou propíchla, takže stejně praskl. Prosím autora o detailní návod, opravdu si nevím rady.“
,,Dobrý den, recept mne velmi zaujal, prošel jsem i komentáře a zjistil, že příprava není zrovna jednoduchá, ale chtěl jsem překvapit partnerku perfektní večeří, tudíž jsem se do vaření vrhl po hlavě. Kdybych věděl kolik problémů s tím budu mít, raději bych si zkusil najít restauraci s tímto pokrmem a nechal si jídlo dovézt až domů 🙁 Například hned na začátku mám vložit do studené vody…Ok, ale perlivé? Jemně? Neperlivé? Destilované? Nezkazím to kohoutkovou? Párky mají být vyndané z lednice předem a nechat odležet, nebo je mohu vložit hned? Toto je jen začátek problémů které se pak během celého vaření objevují a i zkušené kuchaře zaskočí. Musím podotknout že výsledek nestál za to snažení, návod prostě není řekl bych kompletní. Pane autore, ne každý jsme profesionál, nějaké ty tipy a trochu detailnější postup by byl zcela na místě!!!“
,,dobrý den, došlo asi k chybě, při stahování ohně mi málem shořely ruce,i když to byla nesnesitelná bolest říkala jsem si že trocha bolesti za takový báječný pokrm stojí. Ale pak se ocitl další problém: kam s tím ohněm? Přišla mi škoda ho hasit, a tak jsem zavolala sousedku abych se jí zeptala co s tím. Sousedka oheń uhasila ale bolest už byla taková že jsem s tím musela k lékaři. Chtěla bych se tady zeptat co s ohněm a případně jaké rukavice nebo jiné pomůcky k tomu použít.
P.S.: Odpověd‘ může v klidu počkat, amputace a nahrazení mé ruky bude několik měsíců trvat.“
Reakce:
,,Náš hasičský sbor vyjadřuje účast s Vaší zdravotní újmou při zdolávání tohoto nelehkého receptu. Pro příště stahujte oheň za použití žáruvzdorných kevlarových rukavic /cena cca 200-400Kc/, s ohledem na Vaše zdravotní postižení jsme schopni sjednat 50% slevu, když pravděpodobně užijete jen jednu. A oheň stejně jako voda užitá k ohřevu debrecínských párku lze /zvláště při současných cenách energií/ shodně s náměty předešlých příspěvků zamrazit k případnému dalšímu použití.S přáním bezpoblémové amputace Hasičský sbor Hořátev“
,,Předkrm
Míchaná vajíčka
Hlavní chod
Vařené debrecínské párky
Dezert
Lupínky s mlékem
Neváhejte mě ohledně receptů na předkrm a dezert kontaktovat.“
,,Celý recept je v podstatě velmi jednoduchý. 1 kus chleba znamená samozřejmě celý bochník, tím pádem jsem jej musela rozdělit do dvou hrnců, ale vzhledem k tomu, že i párek má dvě nohy, vlastně se mi to hodilo. Na elektrickém sporáku jsem rozžehla zápalku, až vskutku vyšlehl mírný plamen, který jsem pak stáhla zde http://uloz.to/xDZCfPd/michal-hruza-a-aneta-langerova-plamen-mp3. Pak jsem okolo vody v hrncích tančila, tudíž jsem je docela určitě přivedla k varu. Díky stažení plamenu mi párky nepraskly. Jediné, co mne velmi zmátlo a musela jsem kvůli tomu znovu na nákup byla hořcice, jelikož v ingrediencích je uvedena plnotučná. ale v závěru samotného receptu autor uvádí „… podáváme s hořčicí dle výběru.“ Tady v USA máme v obchodech velmi velký výběr, nakoupila jsem tedy všech 27 druhů hořčice, a z každé přidělila po dvou lžičkách. 1 kus chleba jsem už rozdělila do hrnců s párkem, a proto jsem hrnce podávala svým spolubydlícím s koblihami a loupáky.“
,,Dobrý den,
po prostudování receptu a zdejší diskuze jsem se rozhodl si párky udělat také. Takovou lahůdku jsem ještě nejedl, proto jsem se na ni velmi těšil. Jaké bylo mé zklamání když jsem v našem obchodě nemohl žádné debrecínské párky sehnat? Ríkal jsem si tedy, že pojedu jinam a párky koupím. Objel jsem kvůli tomu celou Prahu a párky jsou k nesehnání. Takže, dle rady pana Babicy, aneb co nemáte to tam nedávejte, jsem trochu zaimprovizoval a koupil párky drůbeží. Vložil jsem párek do hrnce, nainstaloval plamen a snažil se vodu přivézt k bodu varu. Jenže jí se nechtělo!! Nechtěla a nechtěla přijít!! Po hodinovém přemlouvání, že jí koupím něco dobrého kousek popošla, ale dál ani krok! Nevím co mám dělat, jsem zoufalý. Párky jsem tedy snědl studené, protože jsem měl opravdu hlad. Tak snad příště.. :-(„
Matematika jak prase:
1. – ,,Po pečlivém prostudování receptu i rad zkušenějších kuchařů jsem dostal neodolatelnou chuť tuto delikatesu také vyzkoušet. Protože jsou ale debrecínské párky opravdu momentálně těžko k sehnání, rozhodl jsem se pro drobnou odchylku od receptu. V lednici jsem objevil jeden zapomenutý špekáček. Vzal jsem jeden hrnec, naplnil ho jednou studenou vodou (kohoutkovou), vložil jsem jeden špekáček a vše postavil na sporák. Odpadl mi problém s plamenem, neboť jsem šťastným majitelem plynového sporáku. Udělal jsem pouze jednu modifikaci – špekáček je přibližně čtyřikrát silnější, než debrecínský párek. A protože, jak jsem se zde dočetl, na velikosti při ohřevu záleží, prodloužil jsem raději dobu ohřevu na čtyřnásobek, tedy na 20 minut. Již po patnácti minutách se však objevil plamen i uvnitř hrnce. Zbytek nepoživatelného špekáčku budu muset ode dna asi odseknout majzlíkem. Recept je opravdu hodně náročný! Nevíte, kde jsem udělal chybu?
PS: Zbyl mi krajíc chleba a trocha hořčice. Tyto dvě pochutiny jsem zkombinoval, a je to také docela mňamka. Mohu jen doporučit, a to i velmi opatrným vegetariánům!
…Trochu jsem o tom přemýšlel a už asi vím, v čem byla chyba. Ach ta matematika! Recept je pro uvaření párku, tedy dvou nožiček. Tento fakt jsem očividně opomenul! Při čtyřnásobném průměru špekáčku oproti jedné nožičce párku jsem se dostal na příliš dlouhou dobu ohřevu. Beru-li v úvahu celý párek, bude doba ohřevu pouze dvojnásobná, tedy 10 minut, a to jsem dostatečně pod limitem vzplanutí špekáčku na dně hrnce! Až našetřím na nový hrnec, neboť jsem si u stávajícího nedopatřením majzlíkem prosekl dno, určitě ohřev s upravenou hodnotou vyzkouším!“
2. – ,,Milý Tome, jsem sice jen kuchař teoretik, ale matematicky vzato, neměl byste se zdvojnásobením doby ohřevu i zdvojnásobit množství vody?“
3. – ,,Pavle, děkuji Vám za podnět. Vezmu-li ovšem dvě vody, musím je dát do dvou hrnců. A tady vzniká další problém. Mám-li jen jeden špekáček, jak jistě uznáte, těžko jej mohu vložit do dvou hrnců s vodou. Pravda, mohl bych tuto prekérní situaci vyřešit rozpůlením špekáčku a následným zkrácením doby ohřevu, ale obávám se, že bych se tímto již od začátku vaření dostal do problému analogického s prasklým párkem. A opravdu nemám zájem vyrobit nějaké utopence!“
4. – ,,Tento problém je zde už také řešen. Je doporučeno rozpůlení hrnce. Při půlení hrnce ovšem musíme dát pozor a hrnec rozpůlit horizontálním řezem. Pokud ho rozpůlíme vertikálně prý zevnitř vyteče voda.“
5. – ,,Václave, vámi navrhované řešení problém vůbec neřeší. Ba právě naopak. Abych mohl svůj špekáček vařit v polovinách hrnců, byť horizontálně dělených, musel bych ho rozdělit na čtyři díly. Bojím se, že to už by nebyl ani utopenec, to by byl doslova macerát!“
,,Tento recept jsem dnes zkoušela poprvé. Přítelovi velmi chutnalo, dokonce mi řekl, že je to lepší než od maminky.“
,,Párky byli výtečné…vývar jsem zamrazil i s hrncem…po té jsem vývar vyklopil a pilkou nařezal na malé kostičky..tím mi vznikl domácí výborný bujón na další min rok…mňamka“
,,Děkuji za výborný nápad, již jsem si také vyrobil zásoby bujónu. Bylo mi líto vyhodit vzniklé piliny, tak jsem je dal do kořenky přímo na stůl k jemnému dochucování jídla.“
Zase matematika:
1. – ,,Dobrý den, s receptem jsem měl taky problémy, a to z důvodu nepoměru mezi 1 kus párku a 1 kus chlebu.Když jsem si totiž uvařil jednu nožku a vzal jsem si k ní jeden kus chleba (pochopil jsem z receptu jakože jeden bochník) zbylo mi z něho asi 85%, což je dost. Proto jsem si upravil poměr parky:chleb na realnější 24 párků na jeden kus. Problém nastal, že se mi párky nevešly do hrnce, tak jsem je uvařil ve čtyřech hrních. Vyšlo to akorát, ale nešlo to sníst. Bylo toho prostě dost. Tak jsem si upravil poměr chleba na jeden párek a zjistil jsem, že tim jedním kusem chleba byl myšlen krajíc. Chce to zapojit trošku matematiky a pak si na tomto jídle opravdu pochutnáte.“
2. – ,,Gustave, Gustave, je vidět, že jste nečetl všechny příspěvky důkladně, jinak byste nemohl takto zvojtit technologický postup. Již výše je zmíněno a tuším, že né jednou, že je potřeba zohlednit počet párků a k tomu přizpůsobit počet hrnců, popřípadě příslušný počet sporáků. Tzn. budu-li brát v úvahu, že průměrný sporák má 4 plotny či hořáky, na ty se vejdou 4 hrnce, po jednom párku. Je tedy k uvedenému množství párků potřeba celkem 5 sporáků. Protože nepředpokládám, že disponujete takovým množstvím, a máte-li dobré sousedské vztahy, požádejte některého z nich, aby Vám poskytl možnost, ohřát si na jeho sporáku, vaše 4 párky. Výhodu v tomto případě mají ti, kteří žijí v paneláku, či bytovce a tím pádem se nahází na jednom místě více bytových jednotek pohromadě. Dále postupujde, dle informací kolegů, kteří již svými postřehy obohatili tento lajdácky popsaný recept a pomohli tak k jeho dotažení. Přeji mnoho štěstí a pokud bydlíte někde blízko Káraného, jsem ochotna, Vám na dobu nezbytně nutnou, vše potřebné na ohřev Vašeho párku poskytnout. Hezký večer.“
3. – ,,K odstraňování zbytečné pětiny sporáku doporučuji zvolit vlastní spotřebič, sousedi by to u jejich nemuseli vidět rádi…. V paneláku nebo bytovce je to samozřejmě jedno, tam žádné přátelské vztahy neexistují a tudíž není nutno podnikat podobná opatření k jejich udržení.“
,,Rada pro všechny: když nemáte hořčici, lze to nahradit kečupem, a když nemáte ani kečup, tak tam nedávejte nic!“
,,Doporučuji vodu využít na koupel nohou. Pokožka krásně zvláční. Účinky potvrdilo 80% testovaných.“
,,Levá noha krása,na pravou to neučinkuje?Někde jsem udělal chybu.Lavá pálila,pravá už ne:-))))„
,,…chyba musela nejspise nastala jiz v postupu, z leveho parku se musi nalit voda na levou nohu a z praveho na pravou…nikoli obracene !!!“
Reakce na otázku, jestli dotyčný pri svých problémech s vařením, postupoval korektně podle pokynů:
,,Vážený kolego, nepostupoval. NIKDE v receptu není uvedeno, že byste měl párky z hrnce vyndat. Hořčice dle výběru (tuhle jsem ale nesehnal, měli pouze plnotučnou a kremžskou) se pravděpodobně přidává do vody.“
,,Omlouvám se za předchozí hloupý příspévek, kde si stěžuji, že jsem nemohla stáhnout plamen, protože se žádný ani neobjevil a proto jsem vypnula svůj elektrický sporák a ve vaření již nepokračovala. Samozřejmě už jsem celou věc pochopila. Můžete sem, prosím, někdo vložit adresu webu, z kterého se dá plamen stáhnout? Zkoušela jsem hledat na www.ulozto.cz, ale tam jsem to nenašla. Děkuji.“
,,https://play.google.com/store/search?q=plamen staci si vybrat jestli modry nebo extremni“
,,Vy si delate srandu,ale uvedomujete si co se stane,pokud ten plamen skutecne nestahnete? Ty parky!! Vam popraskaj..“
Vaření párků jako duchovní věda:
1. – ,,Pokud autor receptu myslel jakýsi vnitřní oheň, zapálení pro kulinářství, myslím, že objevení plamene, který by potom bylo možno ztlumit souvisí s mentální energií kuchaře. Z tohoto hlediska provádím již druhý týden experiment. Sedím naproti hrnci s párky. Voda je již vlažná, ale plamen se stále neobjevuje. Došla jsem tedy k poznání, že moje zapálení pro kulinářství je velmi povrchní. Proto myslím, že tento recept je pouze pro opravdově zapálené kulináře.“
2. – ,,Jitko, a myslíte u toho na ty párky? to je jediné, co mne napadá, proč by vám to nešlo. Nesmíte myslet na nic jiného…“
3. – Ohledně mentální přípravy párků je možné přiučit se zde:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Pke3A2XuBLg#t=123
,,Jak uvádí Janka, je jedna z variant. Já nastolím druhou. Tento recept je nutné připravovat na plynovém sporáku či obyčejných kamnech nebo krbu. Pokud máte elektrickou i indukční desku, tento recept nikdy správně nenapodobíte. A teď mé doporučení: Pokud nemáte vhodnou přípravnou plochu,na tento recept raději zapomeňte.“
,,Mně naopak chutnají prasklé párky, mají lepší jemnější chuť
,,Prasklé párky jsou jemnější jelikož když párek praskne, jeho šťáva vyteče do vody a voda se naopak dostane do párku, tím se chuť sníží a i naředí vodou. pokud má někdo zbytečně moc dobrý výběrový párek, může si tímto způsobem z něj udělat párek kterej chutná jako ten ze supermarketu za 9 korun.“
,,To bych asi nikdy nevzal do pusy.Vždyť to vypadá jako nějaké nožičky! Z jaké části Světa je tento recept ?“
Dotaz vegetariána:
,,Prosimvas je to recept i pro nas vegetariany? Nebo je v tech parcich nejake mrtve zviratko?„
,,Takové párky jsou vždy jen vegetariánské, není jich v českých obchodech moc které by v sobě měli nějaké jiné než živé zvířátko.„
,,Bez obav, v párcích dostupných v ČR žádné maso není :)“
,,Párky jsou dokonce jedno z jídel, které doporučuje česká biskupská konference jako vhodné ke konzumaci na Velký pátek či Popeleční středu, tedy ve dnech přísného půstu.„
,,Původně to byl Velký párek, to jen pro upřesnění.“
Typický muž v kuchyni:
,,Instrukce nejsou dost jasné, skřípl jsem si varle do odsávání digestoře.“
,,Já když vařím, tak si preventivně varle (nejlépe obě) schovám do vhodné části oděvu. Zatím s tím mám jen dobré zkušenosti, takže mohu jen doporučit.“
,,…a když neschováš, tak budeš mít rovnou i vajíčka.“
,,Snad alespoň stihneš stáhnout plamen, mít k tomu ještě prasklý párek by už docela zamrzelo.“
,,Sniž si tah digestoře“
,,Recept jsem vyzkoušel a mohu jenom doporučit. Bohužel jsem doma zrovna neměl párky, ale lze je klidně vynechat a nahradit tím chlebem a stejně je to mňamka!„
,,Postupovala sem podle vašeho doporučení ale chleba byl mokrý fuj a hořčice se ve vodě rozplynula a vytvořila žlutý flek co sem udělala špatně?„
,,Asi jsem zapomněl zmínit, že pokrm jsem konzumoval brčkem z použitého uzavřeného kelímku od Coca Coly. Jestli jste zbrkle použila lžíci a talíř, omlouvám se za nepříjemný gastronomický zážitek.“
,,Recept je výborný! Dal jsem tam ještě mletou papriku, cibuli, sůl, pepř,trochu rajského protlaku, majoránku, jeden česnek, bujón v kostce, chleba jsem opekl na sucho a nakrájel na kostičky a celé jsem to dal do talíře a můžu říct, že ta gulášovka byla výborná!“
,,Doporučuji párky ohřivat v mikrovlnce. chuť je pak daleko jemnější a křišťálovější.“
,,Ještě bych k tomu přidala nerezovou vidličku ať má ta křišťálová chuť i jiskru.“
,,Já přidávám i nůž, aby to mělo říz.“
,,Když vařím dva párky, musím vodu přivést k varu dvakrát? Nebo použít dva hrnce?„
,,Veľmi dobrý postreh Alí, koľko párkov toľko vody a toľko hrncov.„
,,Bože! A co když jich potřebuju ohřát 10? Tolik hrnců ani nemám. Jíst by měli všichni najednou. Tak teď babo raď. A nebo ne. Stejně máme sklokeramiku, takže to není pro nás.“
,,Jaký to božský pokrm… počkám až to vysvětlí ve zprávách na Nově Babica…“
,,Pro odvážnější jedince doporučuji nahradit hořčici kečupem, může být i ostrý…„
,,..ale ne moc, aby párky neprořízl!“
,,V klášteře: Milé sestry, dnes budou k obědu tlusté párky… a ty z vás, co byly neposlušné, dostanou je nakrájené.“
Lidé se ptali, co mají dělat, když mají nemají plynový sporák:
,,Pro tento speciální případ je nutno zakoupit malou plynovou bombu s hořákem, aby bylo co stahovat. Večeře tak vyjde cca na 1500 Kč, pokud nebudete trvat na hořáku novém.“
,,A platí to samé co s počtem hrnců a vody? Když bych chtěl dělat párky pro celou rodinu, to znamená 4×2. Že mám vzít osm vod a osm hrnců jsem už pochopil, ale mám vzít i osm plynových bomb s hořáky?“
,,No samozřejmě..“
,,Párky jsou výborné CHLAPSKÉ jídlo. Doporučuji si jich nakoupit hromadu v Makru (za příznivou cenu). Zamrazit. A pak máte vždy možnost šupnout je do mikrovlnky!„
,,Dobrý den, dal jsem na Vaší radu a zakoupil celé balení. Zamrazil jsem je po jednom v hrnci s vodou, jak bylo napsáno, ale nevešly se mi však všechny do mrazáku. Doporučuji na jedno standartní balení 3 standartní mrazáky.“
,,Pro tyto účely doporučujeme naše čtverco vé zavařovací hrnce zn. Klobas. Pokud si k nim pořídíte pultové mrazáky, do ušetřeného místa naskládáte i chléb a omezené množství hořčice. Nabízíme i v dárkovém balení 30 pánví a tři mrazáky.“
,,Dobrý den já ten postup vůbec nepochopil…“
,,Vobec to nieje jednoduchy recept… plamen sa mi objavil az po viac ako hodine… na jeho stiahnutie som musel privolat hasicov ..v case ich prichodu uz vobec nebol mierny… mikrovlnku mozem vyhodit… aj s polkou bytu.“
,,Lukáško, správne ste napísal, že to nie je jednoduchý recept…pocítili ste to na vlastnej koži.Odporúčam vám začať s otváraním jogurtov, tým nič nepokazíte.“
Mimibazar utočí!
,,Skvělý recept! Mimískovi moooc chutnalo a manža si čvachtal tak, až měl boule za ušima! 🙂 🙂 🙂 🙂 Příště zkusím přidat kečup.“
Filmová práva
,,Dobrý večer, rád bych na motivy vaší párkové, dramatické premisy natočil celovečerní film. Pojal bych to jako nejlépe jako (m)laskavou komedii. Kolik koštujete za práva? Ozvěte se mi do emailu, děkuji.
Jan Hřebejk„
,,Dobrý den. Je mi líto, ale filmová práva na komedii s párkem jsem již koupil já.
S omluvou
Robert Rosenberg“
,,Dobrý den, po doporučení svých kolegů, jsem tento pokrm naservíroval svým známým z Číny. Párky jim chutnali takovým způsobem, že se jim z nich narovnaly oči.„
,,Jak známo ne každý má doma Debrecínské párky, pokud je nemáte lze použít párky normální, pokud nemáte ani ty zkuste řízek, jestli ne nevadí hoďte tam kus nutelly…buďte kreativní..Dobrou chuť váš Jirka Babica“
,,Jirko, jste můj idol a spoustu jste mě toho naučil. Nejvíce mi pomáhá rada že cokoli se dá nahradit nebo vynechat. Díky vám za to. Báječně jsem si pochutnal i když jsem neměl párky, chleba ani hořčici.„
,,Chápu,že jste si dal verzi 1.3-horká voda? Jen pro zajímavost, čím jste zapíjel tuto božskou manu?“
,,Příště bych prosila recept na přípravu párků v mikrovlnné troubě, rychlovarné konvici nebo v toustovači. (nejsem tak bohatá a nemám sporák) Googlila jsem všude možně a nemůžu najít žádnej recept. Dík Vaše věrná čtenářka Lojzička„
,,Nedají se připrqavit jinak, je to tak proto, aby tento božský pokrm nemohla žrát každá socka a hotovo.“
,,Dobrý den, jednou jsem v nějaké knize četl, jak hlavní hrdina jedl chléb namazaný máslem. Mohli byste prosím zveřejnit recept i na toto jídlo? Rád bych to někdy ochutnal.“
,,Velmi zajimavy recept, vyzkousim jako svatecni veceri k vyroci svatby.“
,,Ivy, no neviem, k výročiu svatby by som zvolila asi iný recept, aby to prípadne manžela nedemotivovalo pri ďalšom prežívaní vášho spoločného večera, viete napíšem to rovno, aby si náhodou nemyslel, že tým chcete niečo naznačiť…“
Poznámka na závěr: A nezapomněli náhodu ti všichni lidi v diskuzi i autor návodu na OKURKU?!?
Pořád to není všechno a diskuze neustále kvete dál, kdo by rád pokračoval, můžete ZDE.
Kam dál:
• Otevřít rubriku ,,Srandičky“ – Zde
• Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac Teda ja neviem jak je to s tými…
-mariankosnac Otázka zda pomoci a nebo nechat chcípnout, tvrdě,…
-není Tak já jsem znal osobu, co měla takového…
-*****