Tipy pro rozvoj třetího oka

3.1.2021 v Spiritualita 6

Řeč je o šišince mozkové, neboli epifýze. Právě v důsledku její činnosti v pozměněných podmínkách, krátce řečeno, při změně vlnové frekvence, se člověku otevírá duchovní vidění, neboli, jak říkají v Orientu, třetí oko. Epifýza ukrývá informační matrice, svého druhu hologramy, obsahující informace o všem, co se daného jedince týká, včetně jeho předchozích životů. Je to ten nejtajnější paměťový sejf. Vše, co v průběhu života vidíte, cítíte, prožíváte, veškeré vaše vnitřní i vnější prožívání, je uloženo právě v šišince.



Z vědeckého hlediska nebyl dosud funkční význam šišinky pro člověka dostatečně prozkoumán. Tato endokrinní žláza produkuje hormon melatonin syntetizovaný ze serotoninu. Ten se podílí na synchronizaci cirkadiánních rytmů (biorytmus: „sen-bdění“).

Vědci se domnívají, že proces stárnutí začíná v epifýze, snižováním produkce melatoninu. Hormon sám působí jako antioxidant podílející se na boji s volnými radikály. Právě ty jsou příčinou stárnutí.

Než se můžeme pustit do energetických praktik, musíme u šišinky dosáhnout nepřetržité frekvenční schopnosti 40 hertzů a výše. Rezonanční frekvence šišinky dosahuje u většiny lidí všehovšudy 7 hertzů.

Fyzicky zkrátka nedokážete rezonovat s frekvencí 40 Hz, jestliže „přístroj“, v daném případě vaše šišinka, na to nebude připravená v biologickém slova smyslu.

Jak na rozvoj epifýzy a zvýšení produkce melatoninu

 

Dodržujte denní rytmy
Výzkumy ukazují, že ti, kdo chodí spát časně, kolem 22. hodiny, a vstávají s úsvitem, produkují během noci největší množství melatoninu a cítí následující den více energie a odvedou více práce.
Spát ale za temné části dne, je jenom první půlka úkolu. Ta druhá spočívá ve snaze získat co nejvíce světla ve světlé části dne. Zařiďte si pracovní místo u velkého okna a část z denní doby je potřeba strávit pod otevřenou oblohou.

Jezte potraviny bohaté na melatonin
K nejbohatším zdrojům patří višně, oves, pistácie, jahody, kukuřice, rýže, ječmen, rajčata a také banány. Jde hlavně o potraviny bohaté na vitamin B6 nebo tryptofan Některé vitamíny produkci melatoninu stimulují – například B3 (nedostatkem vitamínu B6 zase trpívají starší lidé). Mnoho vitamínu B3 je obsaženo v sušených meruňkách, slunečnicových semínkách, celozrnných výrobcích z ječmene a pšenice. Dobrým zdrojem B6 je mrkev, oříšky, sója a čočka.

Chraňte svůj melatonin
Kofein, alkohol, nikotin – každá z těchto látek je schopna destruktivně ovlivnit proces normální produkce melatoninu. Stejný efekt mají i některé léky. Jestliže dlouhodobě užíváte nějaký preparát, snažte se zjistit, zda neovlivňuje produkci melatoninu.

Snižte elektromagnetické znečištění
Elektromagnetická pole ovlivňují činnost epifýzy velmi výrazně. Dokážou produkci melatoninu úplně zastavit. Hlavními jejich zdroji jsou počítače, televizory, elektrická vedení, špatně izolované rozvody, vyhřívané podlahy a nepochybně mobilní telefony. Elektromagnetická pole snižují protirakovinné působení melatoninu na nulu. Snažte se podle svých možností omezit svůj denní kontakt s nimi.

Chraňte epifýzu (šišinku)
V průběhu času podléhá tato žláza procesu kalcifikace a její aktivita klesá. Ke kalcifikaci velkou měrou přispívají fluoridy, obsažené nejčastěji v zubních pastách. Naštěstí lze šišinku do určité míry dekalcifikovat. Pokud vás téma zajímá podrobněji, doporučuji, abyste se vrhli na tento seriál, kde je téma rozebrané podrobně: Šišinka mozková 1: Jak odvápnit šišinku a proč je to tak důležité

Meditujte
Bylo zjištěno, že každodenní meditační praxe bezprostředně ovlivňuje epifýzu, hypofýzu a hypothalamus a vyrovnává energetické toky mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Produkce melatoninu, stejně jako jiných hormonů mozku, se pod jejím vlivem zvyšuje, což vede k dosažení dokonalé emocionální kontroly.

připravila www.aluska.org 2021 / podle zdrojů: první, druhý

 



Komentáře

Ikona diskutujiciho Diana 2021-01-03 03:21:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, jít spát ve 22 není takový problém, jako spíš nevstávat ve 3 😀

Ikona diskutujiciho JOjo 2021-01-03 12:48:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musela jsem se bavit, když jsem viděla poslední foto se sovou. O podobné sově, avšak bílé a velice krásné se mi zdál dnes v noci krásný sen. Opravovala jsem si nějakou vilu k bydlení a tato sova se mi uhnízdila v obýváku a nechtěla odletět. Byla velice veselá-houpala se na bidýlku a hlavou dolů a mávala na mne křídly a doslova se na mne smála. Tak jsem se rozhodla jí v rohu místnosti udělat velikou voliéru a nechat si jí. Probudila jsem se tak s krásným pocitem, vyloženě blažená….Mám teď trochu „divoké“ období, tak třeba mi je tím něco naznačeno…

Ikona diskutujiciho Vladimír 2021-01-19 15:09:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, problém je jak mám žít vědomě, v souladu s přírodou, meditovat, pracovat na sobě, když pracuji jako řidič kamionu, obklopený elektrosmogem z několika zařízení, hlukem a vibracemi z motoru, ta práce mě odpojuje od sebe samého. denní rytmus je nepravidelný „podle aetru“ tzv „plovoucí den“, v podstatě pokaždé jinak, dlouhodobá izolace v malém prostoru, za měsíc se dá přibrat i deset kilo z toho stresu protože tělo si vytváří bariéru proti tomu prostředí. Já chci žít v blízkosti přírody, dělat v lese nebo na statku, sázet stromy, starat se o zvířata, chodit spát se západem slunce a vstávat s východem, odpočinutý do nového dne a systém po mě šlape už přes 25 let abych nemohl žít svůj život podle sebe, chtěl jsem napomáhat transformaci, věděl jsem co přijde už dlouho předtím, nebaví mě žít ve světě nevědomých a předstírat že jsem jeden z nich.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-19 18:09:00
Ikona diskutujiciho
sipka

A nemůžeš Vladimíre změnit práci? Kamionista je opravdu extrémě náročné řemeslo. Neříkej, že bys nemohl jako profesionální řidič sehnat práci jinde. Třeba řídit autobus (ale za to budou menší peníze asi…) znám borce co z kamionisty přešel k poště kvůli stresu a náročnosti a pak od pošty přešel ke geissu kvůli nízké výplatě a je spokojenej, akorát vstává hodně brzo ráno, ale říkal že peníze dobrý.

Ikona diskutujiciho Pěkný 2021-05-17 10:10:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, je užívání melatoninu zdravé? Myslím že by to mohlo pomoct na buzení v noci. Jdu spát v 9 večer a pak se vzbudím buď o půl noci nebo po 3. hodině ráno. Už nevím co dělat. I když nepoužívám světla, nechám vypnuté elektronické zařízení (mobily i pc nebo jen zapnu podcast a vypnu obrazovku) nebo i filtry jsem zkoušel i na max že obrazovka je oranžová. Nevím co mám ještě dělat. (Snažím se posilovat ale bez spánku není dobrá regenerace.)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-17 12:30:01
Ikona diskutujiciho
sipka

zkus l-tryptofan, to pomáhá hodně 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek