Šišinka mozková 1: Jak odvápnit šišinku a proč je to tak důležité

1.11.2019 v Návody 25

Uprostřed kažkého mozku najdete zlážu ve tvaru borové šištičky. Tato drobná žláza, o velikost pouhého zrnka rýže, hraje zásadní roli v tom jak spíme, jak se chováme, jsek se rozhodujeme a jak vnímáme realitu. Zdravě fungující šišinka je nezbytná pro psychický vývoj, špičkový mentální výkon a také pro duchovní probuzení. V následující sérii článků o šišince prozkoumáme co tato žláza dělá, proč obecně u lidí nepracuje správně a jak ji obnovit.Co dělá šišinka mozková, neboli Epifýza
Šišinka funguje jako tělesné čidlo na světlo. Z očí přijímá světelná data a poté do těla vysílá pokyny prostřednictvím tvorby hormonů. Tato malá žláza přenáší do těla data o délce denního světla, obvykle nazývané jako cirkadiánní rytmus. Šišinka řekne každé další části vašeho těla, zda je světlo nebo tma, jaké je roční období a jestli se dny prodlužují, nebo zkracují.
Když se vymaníte z našeho moderního prostředí pomocí hodin a kalendářů, okamžitě oceníte zásadní roli, kterou tato žláza hraje při udržování našeho spojení s přírodou.

V knize Light: Medicine of the Future Jacob Liberman vysvětluje, že velikost epifýzy u zvířat se liší v závislosti na lokaci zvířete. Zvíře žijící blíže k rovníku bude mít menší epifýzu, než zvíře žijící dále na sever, nebo na jih. Čím více se zvíře potřebuje přizpůsobit měnícímu se prostředí, tím větší bude epifýza.

Liberman ve své knize napsal: „Dnes hraje šišinka hlavní roli ve všech aspektech lidského fungování. Působí jako regulátor všech ostatních regulátorů. Kromě zdokumentovaných účinků na reprodukční funkce, růst, tělesnou teplotu, krevní tlak, motorickou aktivitu, spánek, růst nádorů, náladu a imunitní systém, má také vliv na dlouhověkost.“

Melatonin a Epifýza
Jak šišinka předává data zbytku těla o denní době a ročním období? Jako součást endokrinního systému šišinka syntetizuje a vylučuje hormon zvaný melatonin přímo do krevního řečiště. Melatonin je hormon odvozený od serotoninu, který moduluje spánkové vzorce.
Omezováním uvolňování určitých reprodukčních hormonů z hypofýzy, ovlivňuje melatonin naše reprodukční orgány jak u mužů, tak i u žen. Šišinka vylučuje více melatoninu u dětí než u dospělých. Předpokládá se, že tak brání předčasnému pohlavnímu vývoji. Po pubertě se šišinka smršťuje a uvolňuje méně melatoninu.
Vystavení našich očí světlu určuje především to, kolik melatoninu šišinka syntetizuje a vylučuje. Vyrábíme méně melatoninu za denního světla a během noci zvyšujeme jeho sekreci. Pproto je moc důležité mít v ložnici přes noc co nejlepší tmu, aby se nenarušovala výroba melatoninu.

Kalcifikace šišinky
Na rozdíl od většiny našeho mozku, nechrání hematoencefalická bariéra šišinku od zbytku našeho těla. Místo toho šišinka dostává obrovské množství krve, za jedinou sekundu odcestuje krev od šišinky do ledvin.
Šišinka je obklopená mozkomíšním mokem, táboří v malé jeskyňce za a nad hypofýzou.

V 90. letech 20. století objevila britská vědkyně Jennifer Luke vysoké koncentrace fluoridu v epifýze svých subjektů. Je to proto, že v Británii se přidává do pitné vody fluor – to se u nás v Česku naštěstí neděje. Fluorid, který se běžně vyskytuje i v pesticidech, se hromadí v epifýze více, než v jakékoliv jiné části těla. Akumulace fluoridu vytváří fosfátové krystaly a dělá kolem šišinky tvrdou skořápku, tomu se říká kalcifikace.

Vědecky ověřené účinky kalcifikace u šišinky mozkové
Studie ukazují, že kalcifikace šišinky:

Snižuje produkci melatoninu
Zhoršuje cyklus spánku a bdění
Naruší regulaci cirkadiánního rytmu

Fluoridovaná voda je považována za jednu z hlavních příčin kalcifikace epifýzy. Důkazy naznačují, že děti dosahovaly puberty dříve díky dennímu pití fluorované vody.
Expozice fluoridu ve studiích na zvířatech zjistila, že snižuje melatonin a vede ke zrychlenému pohlavnímu vývoji u žen.
Jednoduše řečeno, když je vaše šišinka kalcifikovaná, jsme mimo rovnováhu s přírodou, což brání vašemu řádnému biologickému fungování.

Proč je důležité odvápnit svou šišinku
Samozřejmě nechceme mít sníženou produkci melatoninu, zahodit náš cirkadiánní rytmus, nebo mít nepořádek v reprodukčním systému. A to jsou jen některé destruktivní dopady kalcifikované šišinky.
Spánek je životně důležitá biologická funkce, která nás každou noc obnovuje a regeneruje. Když je šišinka kalcifikována, narušuje to kvalitu našeho spánku. Špatný spánek snižuje náš duševní výkon i kognitivní funkce a zároveň nás činí náchylné k nemocem.

Šišinka je v mnoha ohledech spojení našeho těla s přírodou a vyšším já. Zničte toto spojení (pomocí kalcifikace) a co se stane? – Máte rasu bytostí povětšinou odpojenou od jejich instinktů, od planety a od sebe navzájem. Bez plně fungující epifýzy se nám snadněji naprogramují podprahové mediální zprávy, zformují nás systémy falešných přesvědčení a špatná rozhodnutí nás zlikvidují.
Jednoduše řečeno, kalcifikovaná šišinka blokuje náš úžasný potenciál!

Nepotkáte duchovně probuzeného člověka, který by si zároveň nepřál být ještě probuzenější, lepší, schopnější. Odvápnění šišinky je důležitou součástí našeho probuzení, protože tím se prohlubuje naše vnímání reality a otevírá se i možnost vnímání jiných realit mimo té hmotné.

POKRAČOVÁNÍ ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-11-01 01:46:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuj o tomto som nevedel i keď si to asi už niekde spomínala ale nevenoval som tomu pozornosť. Nešlo by to odvápnit podprahovou hudbou ako je na zmenu farby očí, ale asi nie, to by bolo moc jednoduché.

Ikona diskutujiciho Jiří Láznička 2021-04-24 09:22:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím vás přátelé, je to pro mě úžasná novinka dozvěděl jsem se o odvápnění šišinky od Jaroslava Grundwalda, měl v minulosti rozhovor na toto téma, můsím se k tomu přemluvit vždy na to zapomenu si jí koupit, po ránu se vždy čistím po meditaci, jako kdybych měl takovou omluvu, hloupost jdu jí kupit hned teď, přeji hezký den a plno krásných astrálních úspěchů
S pozdravem a upřímným duchem

Jiří Láznička

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-11-01 01:49:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

fluoridovaná voda je jedna z věcí, které mě štvou na USA(většině států tam). aby to pily moje děti bych teda fakt nechtěla.
jinak kdo by to do toho malinkého, dá se fakt skoro říct zrnka, řekl.
děsivé, kam až tohle všechno může vést.

Ikona diskutujiciho df 2019-11-01 19:59:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukám nirvano, že tě ještě neopustila myšlenka na cestu za velkou louži. Co když to bude cesta proti rozhodnutí, jenž vzniklo den předednem tvého zrození, z vědění. Tady to bude celkem v „klidu“, ale tam bys mohla jednou sedět na kraji chodníku okolo prchající a ty hlavu v dlaních proč já .usa hloupá sem lezla. Je to v pr.eli.

Díky za článek, jsem zvědavý jaké budou metody na odvápnění. Chystám se na to taky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-01 20:58:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, všechna proroctví o konci matrixu říkají, že Amerika padne jako první. Tam by dneska lezl jenom blázen 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-11-01 22:50:11
Ikona diskutujiciho
sipka

df: já vím, jenomže srdce je srdce. hele to mě už ani asi nepustí, mam to doslova odmala, myslim si, že to mam daný a mam tam nějakej úkol a třeba mě tam časem osud zavane. nebo taky ne, kdo ví 🙂 kdybych potkala Amíka(nebo tam dostala práci), kterej by mě chtěl, tak ano, jdu s ním – já za to nemůžu, že s tím hluboko v duši rezonuju – to není pohnutka daná logikou! jestli s tim má kdokoliv nějaký problém, je to holt jeho problém, já se přeci nebudu přetvařovat jen, abych ostatním sedla a dělala čistě to, co dává logický smysl(však vy víte, co myslím). ráda zemřu mladší a někde, kde budu šťastná než v osmdesáti a s pocitem nenaplnění, to už říkám taky roky. já se tam sama na 95% stěhovat nehodlám, ale pokud tam mám úkol nebo budoucího přítele/duševní rodinu, tak se tomu stejně nevyhnu a nevyhnu se tomu ráda. spoustu věcí, které jsou v USA a nejsou v ČR mi po tom, co jsem se o nich dozvěděla, přišly neskutečně „blízké“ a zde chybějící. podle mě musí tyto mé pocity mít nějaké své důvody, já si je nevymyslela. že jsem se na tuto planetu vtělila abych splnila nějaký úkol a brzy po tom odešla mám pocit odmala, nakolik se to vyplní uvidíme, to nemůžu vědět… tím chci jen říct, že já osobně se zařídím podle toho, kam se mi bude ubírat život a osud, ale nějaké vnitřní touhy a pocity prostě neumlčím. pokud by mi cesta sama začala směřovat do USA, jdu. Pokud ne, zařídím se v ČR a maličko zkultivuju zdejší youtube scénu ohledně coverů… ale že se o dost líp vyjadřuju v AJ(mají o tolik víc slov pro pocity, pro které my slova nemáme)a mám dobré kamarády Amíky je pravda, rozumím si s nimi o moc víc než s čechy(většinou). taky mi o moc víc vyhovuje jejich architektura a miluju klasická Americká předměstí celkově rozestavění měst, které tam většinou mají… pocit, že jste „někde doma“ není daný logikou a nedá se příliš ovlivnit, takže se nedá ani logikou vyvracet. většinou pochází z minulých životů nebo je plánovaný před vtělením jakožto vodítko. pokud by můj osud byl jít do USA, splnit tam úkol a pojít, tak ano, je to skok do propasti, ale beru to všema deseti. pro mě osobně by to bylo mnooohem lepší než se splnění úkolu vyhnout, věřím, že i takto by to duše mohla mít naplánované.

co vám budu povídat – půjdu kam mě srdce potáhne, znamení poradí a možnosti dovolí. a znamení zatím ukazují na možnou budoucí Ameriku 🙂 i nativní horoskop mám doslova fakt plný toho, že půjdu do zahraničí a mám tam úkol, plus furt vidím 54řky, takže očividně zas tak blbě nejdu. část mě věří, že jsem se sem vtělila hodně i kvůli vědomostem od Alušky, které jsou pro mě potřebné.

logika mi též říká, že USA spíš není dobrý nápad kvůli spoustě problémů, které tam jsou. srdce říká něco jiného. co bude v budoucnu netuším, ale toho, co říká duše, se zbavím těžko.

že jsem blázen už mi říkalo hodně lidí, no, většinou se mýlili a šlo pro mě o konstruktivní cestu. ale konec konců není nemožný být „duševně Amík“ a bydlet v ČR a doma si to podle toho zařídit. holt moje aktuální inkarnace je, co je. každopádně díky Amíkům, jejich jazyku(i druhu vyjadřování) a jejich kultuře jsem našla veliký kus sebe a jsem si pocitově prostě jistá, že jsem minimálně byla v minulých životech v Americe. jo a… zkoušeli jste někdy zpívat v čj vs. v aj? v aj je to o tolik lepší a snažší! že mi je mi ánina duševně bližší a jde mi líp do pusy, za to já taky nemůžu.

ps: bydlím teď v domě, kde pode mnou bydlí ještě jeden příbuzný. a k němu jezdí pravidelně jeden Amík na dlouhé návštěvy a on pak zas jezdí k němu do New Yorku. Chodí pak kolem oken a já můžu poslouchat ten jazyk jak má v rodném znít. a vedle domu parkoval s velkým autem s SPZtkou USA. muhaha… ale nemyslete si, ve Vancouveru máme příbuzné. a můžu potvrdit, že Amíci(teď myslím civilisty) jsou na sebe většinou mnohem milejší než lidi v ČR, ale to samozřejmě záleží na vrstvě, městu a dalších věcech.

… no takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. cítím se být duševně čechem? ne. je čr můj nynější domov? ano. má to zde i své výhody, to jako jo.

Ikona diskutujiciho df 2019-11-02 11:46:05
Ikona diskutujiciho
sipka

nirvana: ono je to o tom, že nějaká špatná rozhodnutí mám za sebou a tak když je teď v dané věci tolik indícií, že jezdit tam je blbost. Tak to mělo být z mé strany jako doupozornění. Myslím si, že už jsme v místě hry, kdy jsme tam kde máme být. Mě ta špatná rozhodnutí stála peníze a důvěru v zůčastněné. 30k, 60k a ta největší rána v té krizi co tehda vyvolali 850k. Naštěstí jsou to jen peníze, nejde o život. Nebylo to nic ve zlém.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-11-02 13:05:11
Ikona diskutujiciho
sipka

To že Američania sú většinou mnohem milejší než lidi v ČR je len mýtus, akurát sa možno vedia lepšie pretvarovať že sú milý, ale niesu lepší. Vancouver je Kanada, kanaďania sú milí 😀

Ikona diskutujiciho hanka 2019-11-02 20:41:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Znám lidi, kteří mají pocit že jejich domov je v jiné zemi než v čr. A mají to tak silně že celou dobu o tom mluví, připravují se na život tam, přizpůsobují tomu své plány, mají tam přátele, mají jiné kulturní chování než Češi, tamní jazyk se učí přirozeně a intuitivně mu rozumí, když jsou tam, hned zapadnou a nikdo nepozná že jsou odjinud, atd, a není to přetvářka ani maska, prostě jako kdyby se narodili do špatných souřadnic. Mi to hlava nebere protože to tak nemám, naši kulturu a konkrétně naši východomoravskou mám nejradši protože s tím se pojí určitý způsob myšlení. A ten pocit že patříte na nějaké místo, ten se smazat nedá.

Mimochodem dneska jsem byla v Brně navzdory svým obavám z 5G, byla tam akce kterou jsem si nechtěla nechat ujít. Měla jsem extra silný krystal a k tomu na těle obří orgonit (který mám běžně pod postelí, s dosahem několika metrů), aspoň trochu na odstínění. Říkala jsem si že aspoň zkusím jestli to něco dělá, jako to 5G. No co myslíte. Po hodině tlak na hlavě, postupně horší a horší, slabost, únava, pocit na zvracení, tupá bolest hlavy. Opravdu JE to poznat. Neumím si představit co by to se mnou udělalo bez ochranných pomůcek, i když samozřejmě zhoubný vliv to má i přes ně, ale snad ne tak moc. Je to teda hodně agresivní záření, mnohem silnější než běžná wifina, to jsem fakt nezažila. Chystám se sepsat nějaký dopis pro úřady u nás, s alespoň základním vysvětlením a odkazy na studie které o 5G vychází, včetně seznamu měst, kde je to zakázané. Musí se to aspoň v některých městech zakázat, v tom se opravdu žít nedá, to je likvidace.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-11-03 01:07:25
Ikona diskutujiciho
sipka

mariankosnac: já neříkám, že jsou lepší, to se nedá dělit podle státu ani jazyka… říkám, že se k sobě často lépe chovají, to je celé. mluvím z vlastních zkušeností. co jsou si lidé někdy schopní v čr říct je někdy neskutečný(nevim proč, ale v ájině to pak vyzní i celkem jinak, hůř). jak jsou na tom jiný státy netušim.

hanka: nojo, 5G taky nesnáším. a do tohohle světa mam chtít rodit děti… a bydli si u lesa, všechno je pak daleko :/

Ikona diskutujiciho octomaník 2019-11-03 06:55:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro hanku:

Toto mi přišlo do emailu:

Vážené dámy, vážení pánové,

pan biolog Doc. RNDr. Vladimír Ptáček, CSc. mne požádal, abych vám rozeslala jeho apel, nebo spíše prosbu o to, aby nebyly prozatím spouštěny sítě 5G, které mnohanásobně navýší elektromagnetické záření, čímž zvýší rizika všech již pozorovaných a také vědecky zkoumaných i prokázaných vlivů na zdraví lidí i živočichů.

Bylo by vhodné počkat na další výzkumy, a mnohem silnější elektromagnetické záření vyvolané sítěmi 5G povolit jen v případě, že by nezávislé výzkumy potvrdily, že je neškodné, což je ale nepravděpodobné. /Například biologové z MUNI společně s VUT Brno nyní připravují nový dobře promyšlený mezioborový výzkumný projekt v souvislosti s 5G sítěmi/.

Naše veřejnost si zaslouží být informována o pravděpodobných zdravotních rizicích spojených s trvalým vystavením se elektromagnetickému záření, které se neustále navyšuje s přibývajícími anténami mobilních operátorů na střechách a stožárech, a věřím, že mnozí lidé dají přednost zdraví před „rychlejším stahováním koťátek“.

Dalším aspektem této situace je také i to, že majitelé domů, kteří pronajímají kousek střechy mobilním operátorům pro tyto antény – zářiče, pobírají cca 150 tisíc korun ročně, zatímco sousedé v jejich blízkosti se musejí vystavovat silnému elektromagnetickému smogu zcela zdarma. A to omezuje jejich osobní svobodu.

Naše vláda plánuje již nyní v listopadu rozprodat frekvence pro sítě 5G mobilním operátorům a také nalákat dalšího operátora na český trh, což ještě navýší počet antén, a tak je nejvyšší čas vše pozastavit, než budou hotovy nezávislé výzkumy. Zdá se ale, že vláda nemá zájem informovat obyvatele o zdravotních rizicích a média žijící z reklam mobilních operátorů také ne.

Všimli jste si také, jak se zvyšujícím se počtem antén mobilních operátorů na střechách narůstá počet autistických dětí, ADHD, neplodnost, rakovina…?

Přidávám proto odkaz na Světový apel, požadující globální zákaz instalace 5G sítě, který už podepsalo víc než 3.700 vědců (z toho v České republice 57, včetně 10 biologů) https://www.5gspaceappeal.org/scientists .

Doufám, že se zveřejněním této problematiky zasadíte o zdraví, bezpečí a v neposlední řadě také svobodu našich občanů,

Eva Fialová – nakladatel a fotograf

Zde dopis biologa Doc. RNDr. Vladimíra Ptáčka, CSc. s odkazem na výzkum:

Vážené dámy a pánové,

poslanci Parlamentu ČR a Senátu ČR, členové vlády ČR

V současné době se má zavádět nová generace sítí, zvaná 5G. Prosím, nedovolte tuto změnu bez dokonalých pokusů, které vyzkoumají vliv těchto frekvencí na člověka, domácí zvířata, přírodu, polní plodiny a stromy.

Jsem bývalý učitel Obecné zoologie a Buněčné biologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Chovám včely u Mendelova včelínu v Brně. Svým studentům jsem přednášel také Aplikovanou fyziologii hmyzu – život a chov včely medonosné, čmeláků a včel samotářek. Moje poslední studentka vypracovala v roce 2010 bakalářskou práci na téma Vliv záření používaného v mobilních telefonech na včely (Apoidea, Hymenoptera). https://is.muni.cz/th/2231 83/prif_ b/finalni_verze.pdf

V práci je uvedena řada nepříznivých vlivu mobilního záření na člověka, zvířata i hmyz již před 9 lety, kdy vysílače zdaleka nebyly tak rozšířeny jako dnes.

Dánské studentky provedly pokusy se semeny řeřichy, vysetými vedle Wi-Fi routeru a mimo ně a zjistily, že pod vlivem záření semena nevyklíčila a hnila.

https://www.mnn.com/health/healthy-spaces/blogs/student-science-experiment-finds-plants-wont-grow-near-wi-fi-router

Já osobně s rostoucím množstvím vysílačů na střechách okolních domů vidím obrovský úbytek zpěvných ptáků v Tyršově sadu před našimi okny. Vloni poprvé a letos opět nepřiletěli na zimu vůbec žádní havrani; zůstávají na polích mimo Brno, zatímco dříve jich přilétaly denně stovky. Všechny javory mléče (Acer platanoides) v parku a v celém vnitřním Brně mají již několik let abnormální červené okraje listů, které hnědnou. Mnohé stromy již uhynuly.

Nelze vyloučit, že trvalé vystavení každého z nás mobilnímu záření (v mém bytě z několika wifin od sousedů) může přispívat k růstu počtu nervových chorob ve vyšším věku a řady dalších onemocnění (neplodnost).

Letos je abnormálně vysoké množství parazitů Varroa destructor ve včelstvech včely medonosné, z nichž mnohá hynou ještě před zimou. Nelze vyloučit, že včely, vystavené mobilnímu záření v úlech nebo i při letu ztrácejí schopnost obrany a snadněji podléhají působení škůdců.

Uvědomíme-li jak nepříznivé vlivy má již záření současné (viz výše uvedená práce T. Pechové) neměli bychom dovolit ještě vyšší frekvence bez provedení podrobných pokusů od molekulární po orgánovou úroveň. U nás je celá řada institucí, které by to mohly vykonat (Česká zemědělská univerzita v Praze, Masarykova Univerzita v Brně: fakulty lékařská, přírodovědecká, CEITEC), Biofyzikální ústav v Brně, Mendelova univerzita v Brně, fak. agronomická a dřevařsko-lesnická, Univerzita Palackého v Olomouci: Centrum regionu Haná, řada da l&scaron ;ích ústavů České akademie věd).

Prosím, nedopusťte nevratné povolení nových sítí bez provedených pokusů.

S díky za laskavé přečtení tohoto dopisu a odpovědný přístup k rozhodování

V Brně dne 25. října 2019

Doc. RNDr. Vladimír Ptáček, CSc.

Smetanova 41

602 00 Brno

[email protected]

Ikona diskutujiciho hanka 2019-11-03 11:25:22
Ikona diskutujiciho
sipka

octomaník: moc děkuji! Rozešlu kde budu moct.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-11-03 11:51:50
Ikona diskutujiciho
sipka

pro octomaníka. Byl bys tak hodný a poslal mi to do mailu [email protected] i s kontaktem na tu paní Fialovou, zeptala bych se zda můžu jejich texty použít, protože na netu nejsou nikde. Nejradši bych z toho udělala rovnou petici alespoň v našem městě, ať se to zakáže lokálně. Nemyslete si že petice jsou na nic, u nás se lidi vzbouřili proti plánované spalovně a nakonec byl odpor tak velký že to investoři vzdali protože se báli a spalovna nebude. Co si nevydupete to nemáte.

Ikona diskutujiciho Mandarin 2019-11-01 06:26:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek, ale nenašla jsem v něm jak tedy epifyzu odvapnit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-01 08:24:19
Ikona diskutujiciho
sipka

následuje v dalších dílech, je to seriál

Ikona diskutujiciho Iva 2019-11-01 19:37:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, díky, těším se na pokračování.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-11-02 20:48:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se těším, toto je extra zajímavé téma!

Ikona diskutujiciho kiana 2019-11-01 22:41:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by zajímalo, když v noci spím a nemám úplnou tmu, ale mám přes oči černou masku na spaní, tak jestli šišinka regeneruje stejně, jako kdyby byla úplná tma? (oči mám v úplné tmě, zbytek hlavy ne)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-01 22:42:19
Ikona diskutujiciho
sipka

šišinka vidí přes oční nerv, takže bude v pohodě

Ikona diskutujiciho kiana 2019-11-03 00:18:08
Ikona diskutujiciho
sipka

díky

Mě ze začátku připadalo, že to není to samé, ale pak jsem si zvykla a spaní se zavázanýma očima bylo v pohodě jako bych spala v úplné tmě. Ale kvůli tomu začátku jsem si nebyla jistá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-03 09:10:54
Ikona diskutujiciho
sipka

lepší je zatemnit okna

Ikona diskutujiciho Ludmila Zdena Kutálková 2019-11-02 10:33:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Již třetí rok spím s krásným tmavomodrým květovaným šátkem přes oči. Spím méně a jsem více odpočatá. V letadle, vlaku nebo kdekoliv si chci odpočinout, přetáhnu si kapucu hluboko do obličeje a relax je rovněž rychlý.
Jinak jsem se před pár dny vrátila z USA. Voda byla děsivá. Potěšilo mě ubytování v LA, kde měla majitelka v bytě filtr. Voda byla jako balzám pro duši a nevím jak bych to nazvala, chuť voněla po růžích, i když to zní jako nonsens. Byla chutná velmi podobně jako voda, kterou mi nabízí kamarádka hudebnice. Vodu v míse mrazí. První odtátou vyleje a pak připne k míse sluchátka se Schumannovou frekvencí, povětšinou 432 Hz,dokud se led úplně nerozpustí. V USA jsou lidé hrdí a myslí si, že jsou svobodní. Vůbec jim nedochází, že vláda z nich fluorizací vody dělá konzumní ovčany. Už v šedesátých letech se v časopisu 100+1 objevovaly články o alergiích v USA. Tady se kromě kopřivky nevědělo, co alergie jsou. Nevěřícně jsme četli o tom, že se v plechovkách prodává voda z ledovců.
Zrůdně upravená voda, konzumace průmyslově zpracovaných potravin si vybírá svoji daň už i u nás. Stanou-li se z tupých nemyslících ovčanů opět občani, toť otázka.

Ikona diskutujiciho SAGALI 2019-11-02 16:04:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja NIRVANU presne chápem…ja to isté cítim k RUSKU….nikdy som tan nebola, ale už len zmienka o ňom ma oblažuje.

Ikona diskutujiciho Jiří V 2019-11-06 10:26:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem našel toto a je to zajímavé.

https://www.wikiskripta.eu/w/Epif%C3%BDza

Tak že by se mělo raději říkat, má seno v hlavě, má písek v hlavě. 😀

Ikona diskutujiciho Majkl 2021-06-05 21:49:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Našel jsem video, kde paní doporučuje odvápňovat šišinku mozkovou MSM (jakousi organickou sírou) – je to bezpečné? https://www.youtube.com/watch?v=o3JEq-7-PKQ&ab_channel=VendulaKoci%C3%A1nov%C3%A1-labu%C5%BEnice%C5%BEivota

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek