Jaké technologie na lidstvo v budoucnosti čekají? MedBeds nejsou jediný úžasný vynález, na který se můžeme těšit. Do povědomí veřejnosti se dostávají informace o tak zvaných replikátorech. Jedná se o technologii, která dokáže přeskupením atomů vytvořit z jedné hmoty, hmotu jinou. V dnešním článku se vám budu snažit tento úžasný vynález přiblížit a vysvětlit, co může přinést lidstvu.
Říká se, že velká většina toho, co můžeme vidět ve sci-fi filmech, je pravda. Replikátory byly ukázány už před mnoha lety v seriálu Star Trek. Toto je ukázka dílu ze 2. série, epizoda 4:
Žena vysvětluje, že je to nějaký druh „molekulárního syntetizéru“, podobný jaký už znají, ale pokročilejší. Pak nahlásí, že chce studenou vodu a na syntetizéru se zhmotní sklenička. Mladší z mužů si pak stejným způsobem udělá oběd. Podle zdrojů byla tato druhá série uveřejněna už v roce 1967, takže lze předpokládat, že taková zařízení v jistých kruzích nejsou vůbec nic nového.
V souvislosti s tímto vynálezem bych ráda hned na úvod připomenula moc důležitou reportáž, kterou odvysílala Česká televize v roce 2020. Skupina českých vynálezců sestrojila přístroj, který se trochu jiným procesem dostal na půli cesty blíž k replikátoru. Není to stejný systém, ale můžete se na vlastní oči přesvědčit o tom, že je opravdu možné přetvořit jeden materiál na jiný a nepotřebujete k tomu ani kámen mudrců. Není to sci-fi.
Odpad jakéhokoli druhu přetvoří na uhlík nebo jiné materiály, ze kterých se pak mohou vyrábět nové výrobky. Reportáž je opravdu úžasná a je obrovská ostuda, že po dvou letech kdy toto zařízení existuje, naše smradlavá vláda vyhazuje peníze na kdejaké číčoviny, místo aby zainvestovala do této firmy a nechala vyrobit alespoň jeden štěpič pro každé město. Vyřešil by se tím jednou provždy problém se skládkami a recyklací odpadu!!
Pro mě je to další důkaz toho, že vedoucí hlavy států, ani EU, skutečná ekologie vůbec nezajímá, už vůbec nezajímá ani soukromé firmy. Obaly od kosmetiky často nejdou znovu plnit, všichni tisknou jednorázové letáky které končí rovnou v koši, leda chytré eshopy včetně Alue.cz je alespoň recyklují v podobě výplně. Skvělé vynálezy, které by vyřešily všechny problémy se znečištěním, jako odchytávač plastu který by mohl vyčistit veškeré světové oceány do deseti let (tohle vynalezl student z Nizozemska), nebo tento štěpič odpadů, se ignorují a do jejich rozvoje se dostatečně neinvestuje!
Já v tom vidím záměr a jestli má posedlost ekologií a green deal nějaký smysl, tak aby se dali lidé ještě více omezovat a oškubávat. Rozhodně jim však neleží na srdci zdraví naší planety. Dokud nebude mít štěpič odpadu každé město, ať mi EU nic nevykládá o péči o životní prostředí a dokud nějaká „ekofirma“ zatavuje výrobky tak abych musela jejich obal po vypotřebování vyhodit a do toho mě zavalí haldou letáků, tak se jenom veze na módní vlně… ale domácnostem se bude zakazovat topit dřevem a kupovat auta na benzín? Když ty Lithium-ion baterie nejdou recyklovat, ani hasit a jejich výroba poškozuje planetu víc než staré auto? Jsou to všechno lži. Řešení a technologie jsou už dávno vynalezené, nemáme je, protože to mocipáni nechtějí.
Replikátor dokáže vyrobit prakticky jakýkoli předmět, oblečení nebo jídlo. Ve videu výše je podrobněji vysvětleno, jak přeskupování atomů funguje.
A teď se asi střelím do vlastní nohy, ale budiž. Kontroverzní skupina AllatRa, maskovaná pod novým líbivějším názvem Creative Society, se tohoto tématu také chytila a 23.12.2022 uveřejnila následující dokument, kde replikátory podrobněji představuje. Protože je to určitě nejlépe zpracovaný film o replikátorech, tady ho máte:
Žádaným seskupením atomů do molekul a jejich kombinací můžeme vyrobit cokoli. S replikátorem už nebude potřeba chodit nakupovat, protože podle zadaného programu, který si sami vyberete, z něj můžete dostat nádobí, oblečení, jídlo, cokoli co vaše domácnost potřebuje.
S replikátorem už nemusí umírat zvířata a žít ve vlastních výkalech ani klecích, aby lidé mohli jíst maso. Nebude zapotřebí zemědělství, takže by se dnešní pole mohla vrátit přírodě. Přeměnit je cílenou výsadbou na jedlé permakulturní lesy pro zvěř i lidi, nebo sukcesí na přirozené pralesy.
To, co by se jindy považovalo za odpad, lze použít jako základní hmotu, ze které se pak může přetvořit nový žádaný výrobek.
Vaření, pěstování vlastního jídla, výroba oblečení a jakákoli jiná práce by se stala věcí koníčku, zábavy a dobrovolnosti. Mohli byste je dělat, protože vás to baví a ne protože musíte. Stali byste se finančně nezávislými a mohli byste žít pohodlný život podle svých představ.
Na pěti lidmi obývaných planetách ve vesmíru jsou tyto replikátory, stejně jako MedBeds, normální součásti života a domácností. Je možné v nich klonovat i již zemřelé domácí mazlíčky které jste měli rádi, ale specificky v matrixu bude zatím možné kopírovat pouze kočky a vrány.
Replikátory mají být uvedeny do provozu v podobném období jako MedBeds, protože jsou důležitou součástí vyřešení mnoha celosvětových problémů, což je zejména ekologická zátěž planety, otroctví lidí a utrpení zvířat.
Průmyslové znečištění, nešetrné zemědělství, hlad, chudoba, hmotná nouze, nutnost dřít někde celý život abyste mohli bydlet a jíst, velkochovy a jatka, likvidace odpadů, nic z toho s nástupem replikátorů už nebude problém.
Na takové planetě, kde nejsou nemoci, hlad a kde je zdravá příroda, bude radost žít. Procházíme těžkým obdobím a každý z nás se s něčím pere. Chci vám jen vzkázat, vydržte a nevěšte hlavu. Určitě se toho dočkáme a bude to stát za to.
© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2023
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac Teda ja neviem jak je to s tými…
-mariankosnac Otázka zda pomoci a nebo nechat chcípnout, tvrdě,…
-není Tak já jsem znal osobu, co měla takového…
-*****