Replikátory: Technologie budoucnosti, která řeší všechny problémy

5.2.2023 v Poselství 70

Jaké technologie na lidstvo v budoucnosti čekají? MedBeds nejsou jediný úžasný vynález, na který se můžeme těšit. Do povědomí veřejnosti se dostávají informace o tak zvaných replikátorech. Jedná se o technologii, která dokáže přeskupením atomů vytvořit z jedné hmoty, hmotu jinou. V dnešním článku se vám budu snažit tento úžasný vynález přiblížit a vysvětlit, co může přinést lidstvu.Říká se, že velká většina toho, co můžeme vidět ve sci-fi filmech, je pravda. Replikátory byly ukázány už před mnoha lety v seriálu Star Trek. Toto je ukázka dílu ze 2. série, epizoda 4:

Žena vysvětluje, že je to nějaký druh „molekulárního syntetizéru“, podobný jaký už znají, ale pokročilejší. Pak nahlásí, že chce studenou vodu a na syntetizéru se zhmotní sklenička. Mladší z mužů si pak stejným způsobem udělá oběd. Podle zdrojů byla tato druhá série uveřejněna už v roce 1967, takže lze předpokládat, že taková zařízení v jistých kruzích nejsou vůbec nic nového.

V souvislosti s tímto vynálezem bych ráda hned na úvod připomenula moc důležitou reportáž, kterou odvysílala Česká televize v roce 2020. Skupina českých vynálezců sestrojila přístroj, který se trochu jiným procesem dostal na půli cesty blíž k replikátoru. Není to stejný systém, ale můžete se na vlastní oči přesvědčit o tom, že je opravdu možné přetvořit jeden materiál na jiný a nepotřebujete k tomu ani kámen mudrců. Není to sci-fi.

Odpad jakéhokoli druhu přetvoří na uhlík nebo jiné materiály, ze kterých se pak mohou vyrábět nové výrobky. Reportáž je opravdu úžasná a je obrovská ostuda, že po dvou letech kdy toto zařízení existuje, naše smradlavá vláda vyhazuje peníze na kdejaké číčoviny, místo aby zainvestovala do této firmy a nechala vyrobit alespoň jeden štěpič pro každé město. Vyřešil by se tím jednou provždy problém se skládkami a recyklací odpadu!!
Pro mě je to další důkaz toho, že vedoucí hlavy států, ani EU, skutečná ekologie vůbec nezajímá, už vůbec nezajímá ani soukromé firmy. Obaly od kosmetiky často nejdou znovu plnit, všichni tisknou jednorázové letáky které končí rovnou v koši, leda chytré eshopy včetně Alue.cz je alespoň recyklují v podobě výplně. Skvělé vynálezy, které by vyřešily všechny problémy se znečištěním, jako odchytávač plastu který by mohl vyčistit veškeré světové oceány do deseti let (tohle vynalezl student z Nizozemska), nebo tento štěpič odpadů, se ignorují a do jejich rozvoje se dostatečně neinvestuje!
Já v tom vidím záměr a jestli má posedlost ekologií a green deal nějaký smysl, tak aby se dali lidé ještě více omezovat a oškubávat. Rozhodně jim však neleží na srdci zdraví naší planety. Dokud nebude mít štěpič odpadu každé město, ať mi EU nic nevykládá o péči o životní prostředí a dokud nějaká „ekofirma“ zatavuje výrobky tak abych musela jejich obal po vypotřebování vyhodit a do toho mě zavalí haldou letáků, tak se jenom veze na módní vlně… ale domácnostem se bude zakazovat topit dřevem a kupovat auta na benzín? Když ty Lithium-ion baterie nejdou recyklovat, ani hasit a jejich výroba poškozuje planetu víc než staré auto? Jsou to všechno lži. Řešení a technologie jsou už dávno vynalezené, nemáme je, protože to mocipáni nechtějí.

Replikátor dokáže vyrobit prakticky jakýkoli předmět, oblečení nebo jídlo. Ve videu výše je podrobněji vysvětleno, jak přeskupování atomů funguje.
A teď se asi střelím do vlastní nohy, ale budiž. Kontroverzní skupina AllatRa, maskovaná pod novým líbivějším názvem Creative Society, se tohoto tématu také chytila a 23.12.2022 uveřejnila následující dokument, kde replikátory podrobněji představuje. Protože je to určitě nejlépe zpracovaný film o replikátorech, tady ho máte:

Žádaným seskupením atomů do molekul a jejich kombinací můžeme vyrobit cokoli. S replikátorem už nebude potřeba chodit nakupovat, protože podle zadaného programu, který si sami vyberete, z něj můžete dostat nádobí, oblečení, jídlo, cokoli co vaše domácnost potřebuje.
S replikátorem už nemusí umírat zvířata a žít ve vlastních výkalech ani klecích, aby lidé mohli jíst maso. Nebude zapotřebí zemědělství, takže by se dnešní pole mohla vrátit přírodě. Přeměnit je cílenou výsadbou na jedlé permakulturní lesy pro zvěř i lidi, nebo sukcesí na přirozené pralesy.

To, co by se jindy považovalo za odpad, lze použít jako základní hmotu, ze které se pak může přetvořit nový žádaný výrobek.
Vaření, pěstování vlastního jídla, výroba oblečení a jakákoli jiná práce by se stala věcí koníčku, zábavy a dobrovolnosti. Mohli byste je dělat, protože vás to baví a ne protože musíte. Stali byste se finančně nezávislými a mohli byste žít pohodlný život podle svých představ.

Na pěti lidmi obývaných planetách ve vesmíru jsou tyto replikátory, stejně jako MedBeds, normální součásti života a domácností. Je možné v nich klonovat i již zemřelé domácí mazlíčky které jste měli rádi, ale specificky v matrixu bude zatím možné kopírovat pouze kočky a vrány.
Replikátory mají být uvedeny do provozu v podobném období jako MedBeds, protože jsou důležitou součástí vyřešení mnoha celosvětových problémů, což je zejména ekologická zátěž planety, otroctví lidí a utrpení zvířat.
Průmyslové znečištění, nešetrné zemědělství, hlad, chudoba, hmotná nouze, nutnost dřít někde celý život abyste mohli bydlet a jíst, velkochovy a jatka, likvidace odpadů, nic z toho s nástupem replikátorů už nebude problém.

Na takové planetě, kde nejsou nemoci, hlad a kde je zdravá příroda, bude radost žít. Procházíme těžkým obdobím a každý z nás se s něčím pere. Chci vám jen vzkázat, vydržte a nevěšte hlavu. Určitě se toho dočkáme a bude to stát za to.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Milan 2023-02-05 01:39:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si zasejeme, to sklízíme, jen je třeba věřit a přát si. To celé tajemství tvořivého multiverza.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2023-02-05 09:14:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tohle by chtělo ještě promyslet takovy replikátor bude potřeba připojit na kvantový počítač aby se zabránilo jeho zneužití vyrobu tehlech strojů by se taktéž dal řešit replikátorem otázka je tey doba výroby daného věci podle náročnosti taky budou potřeba replikátory různých velikostí na vyrobu auta až po vyrobu baráku ale tím by se vyřešilo uplně vše.

Od naší vlády je naivní čekat pomoc ti rači budou dávat peníze na ukrajinu

Ikona diskutujiciho dodo 2023-02-05 10:43:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V niektorom z tých sci-fi seriálov sa tiež môžeme dozvedieť, že jedlo z toho replikátoru je suchopádne, bez chuti a omnoho lepšie je čerstvo pripravené z pravých nesyntetických súrovín, ktoré dozrievali na slniečku.

Ikona diskutujiciho Karel 2023-02-05 10:47:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Když máš materializátor nebo přeměňovač hmoty tak zhmotníš i biologickou hmotu. Všechno je energie. V tomhle teda logicky nevidím problém.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-02-05 11:09:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi som mal napísať nesyntetizovaných surovín namiesto nesyntetických. Prirovnajte to k niečomu inému syntetizovanému, čo určite poznáte. Veľmi oblubujete modernú syntetizovanú hudbu, alebo je príjemnejšie počúvať hudbu hranú na klasických hudobných nástrojoch? (myslené bez zosiľovacej aparatúry).

Ikona diskutujiciho Will 2023-02-05 10:45:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokročilé technologie mě vždycky moc zajímaly. Přeju si abysme to uvedli do provozu a mohl to mít doma každý. To by bylo úžasný 🙂

Ikona diskutujiciho František 2023-02-05 10:48:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji vám za vaši práci a krásně konstruktivní povzbudivý článek 👍

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-02-05 10:49:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s tou ekologií tesat do kamene! Jsme svědky předstírané hry na boj za „záchranu planety“ – která zachránit nepotřebuje poradí si bez nás. Ve skutečnosti je to korporacím úplně ukradené.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2023-02-05 11:34:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Zuzi za tím jsou mnohem temější učely je to součást budovaní nového světového řádu a ještě při tom víc okrást lidi zavaděním daní z oxidu uhličitého a různých ekologických daní dokonce se v budoucnu plánuje že lidi budou platit eko dan za topení dřevem a uhlím cíl je jasný aby lide přišli na topení elektřinou na elektroauta a to vše umožní aby lidi byli pod neustálím dohledem budou sledovat vaší spotřebu když se vám nebude něco líbit nebo budete protestovat můžou vás jednoduše vypnout a taky se ted hodně tlačí na zrušení hotovosti z jednoho hlavního důvodu veškeré penize které sou na učtech jsou jen z 10 procent kryty hotovostí stačil by trochu větší run na banky aby byli všechny banky byli insolventní

Ikona diskutujiciho LenQa 2023-02-05 10:51:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako…. 😀 😀 😀 V Chorvatsku splachují výkaly a odpadky z měst a pláží přímo do moře, v Indii do něho kadí rovnou (ale bobek v moři je pro moře nakonec ten nejmenší problém), ale já si v obchodě koupím pitíčko s papírovým brčkem zabaleným do plastové folie který se mi v tom rozmočí a ještě propouští vzduch… abych pomohla chránit přírodu… Dává to smysl? 😀

Ikona diskutujiciho Robin Hood 2023-02-05 13:25:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím a děkuji za tohle téma.Tahle technologie tu už byla, akorát se k ni vracíme…REPLIKÁTOR je i na dům,který si vybereme z katalogu.Rychlost zhmotnění je 7min.Existuje i mega REPLIKÁTOR, který vyčistí celou planetu od odpadu a věcí co zde nepatří.Země bude k nepoznání hezká.O replikátorech se zmiňuje Petr Davídek v čase 22:30 https://www.cestyksobe.cz/lecitel-petr-davidek-lepsi-casy-pro-lidstvo/38925

Ikona diskutujiciho dodo 2023-02-05 18:47:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Petr Davídek to hovorí jasne… pri záblesku všetko zhorí, nič neostane. Teraz ide o to, či to máte domyslené do dôsledku, pretože aj fyzické telá ľudí zhoria. Polovica Zeme obrátená k Slnku v čase záblesku bude horieť, teplota na povrchu zeme bude viac ako 1000 °C.

Ikona diskutujiciho LenQa 2023-02-05 19:32:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Co to trepeš za nesmysle a jak to souvisí s tím co jsem psala?

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-05 20:25:41
Ikona diskutujiciho
sipka

To, že to někdo říká, neznamená, že to tak bude. Řekl bych, že málo lidí zná skutečnou budoucnost.
Pokud mi to má spálit i nový trenky na sobě, budu naštvanej, ale snad to nebude tak horký, když člověk na sobě alespoň pracuje. Nemusí to být sranda, ale kdo ví, jak to dopadne. V tomhle mi to připomíná film Proroctví.
Když se schylovalo na Zemi ke katastrofě, děti slyšely v hlavě šepoty a věděly, kam mají jít. Kdežto dospělí už nic neslyšeli a proto nebyli vybráni. Předem už bylo vytipováno, kdo přežije a dostal jeden kamínek. Nakonec si děti vzali vesmírnými loděmi a byly vysazení na novou planetu. A zde nastala zkáza. Já však nevím, jak tomu bude, ale nemyslím, že by to tu mělo být zničeno, když je tu taková flora fauna. Podle mě to bude muset být zachováno a ušetřeno. Ale vzhledem k charakteru většiny lidstva, bude muset být podniknut nějaký rozsáhlý krok. O tom ale ještě nemusí být rozhodnuto, protože se hodně věcí mění a někdo se ještě třeba může zachránit. Ve filmu Den, kdy se zastavila Země si taky lidé uvědomili určité věci a byli zachráněni. Ale podlle mě na změnu charakteru je potřeba dlouhodobá změna, protože zkáza v člověku jen zablokuje věci, které by jinak dělal. A když je mu hej, může podnikat stejné kroky, jako dřív.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-02-05 20:29:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Pre duchovne vyspelých, ktorý sa vedia už teraz odhmotniť je samozrejme moja poznámka irelevantná. Ospravedlňujem sa, ja to ešte neviem, preto to chápem inak.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-02-06 18:17:25
Ikona diskutujiciho
sipka

@tauri,
Ano, je to tam. V podobných filmoch sa vždy nájde nejaký kúsok skladačky. Vidno, že máte celkom dobrý prehľad. Môžem doporučiť: Perfect sense, These Final Hours, Melancholia, a film, ktorý odzrkadľuje súčasnú spoločnosť: K zemi hleď.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-02-05 11:23:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja by som tomu neveril. Ak by aj niekedy replikátory existovali a boli uvoľnené ľuďom. Čo ak to bude ako jedlo z mikrovlnky, proste také mŕtve. Príroda je zložitejšia než sa zdá a nedá sa replikovať nejakou technológiou.

Ikona diskutujiciho armag 2023-02-05 17:46:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Samozřejmě, že to nebude uvolněno pro lidi, protože by si mohli vyrábět jedy, jaderné látky, výbušniny nebo třeba zlato.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-05 18:01:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Taková drobnost se dá v přístroji snadno nastavit. Stejně jako když tiskárna nekopíruje a netiskne skeny peněz. A protože v takovém světě kde se dá cokoli materialitovat zlato nepotřebuješ, není důvod, proč by si ho někdo nemohl vytisknout. Toto je naprosto zpátečnické myšlení.

Ikona diskutujiciho armag 2023-02-05 18:36:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiskárna peníze bez problémů vytiskne.
Jenže neseženeš ten správný papír a kdyby někdo správný papír sehnal, tak může mít peněz jako želez.

Ikona diskutujiciho astrei swingař 2023-02-05 11:55:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, tento článek je naprostá pecka!!!!! Přečetl jsem ho jedním dechem. Moc se na období, až nám budou medbedy a replikátory odtajněny, těším. Upřímně si přeji, aby to nastalo v dohledné budoucnosti, nemohu se dočkat. To bude život… 🏖 🏝

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-05 13:34:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ideální by bylo mít tyto věci v cloudu. Co navařim, to si sním třeba na druhém konci světa. Uplně bych nevěřil dnešním lidem, že by vše bylo počestně navařeno a uloženo pro všechny. Když si představím, kolik lidí je očkovaných a ochutnávají jídlo, které pak stejnou lžící strkají zpět do jídla je pěknej kekel. A kolik lidí tak vaří. Každý by si měl svoje sliny nechat pro sebe, neb ne každý chce ochutnávat energii druhého. To mají dělat tak partneři a ne žít středověkem, jako v Indii a jinde. Takže pokud by byla volná taková technologie, bylo by třeba ji nějak regulovat a nastavit podmínky, pokud to má být uvařeno pro všechny lidi.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-05 14:41:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Nic z cloudu. Přečti si článek, způsob jak to má fungovat je tam popsaný konkrétně.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-05 17:51:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenomže někdo to tam musí nahrát a uložit.
Cloud myslím, že si můžu dát své oblíbené jídlo kdekoliv chci a nemusím jíst to, co je tam předvolené. Ale v článku není uvedeno, z čeho tedy bude přístroj čerpat data. Ve videu je hlavně povídání o přeskupování díky atomům a nanorobotům. Pokud mi něco uniklo, tak se omlouvám.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-05 17:59:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Nic nebude virtuálně z cloudu, ale jde o přeskupení existující hmoty na jinou. Přečti si článek.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-02-05 16:06:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Joo na to se velmi těším (bez těch replikátorů se nedá moc žít co se týče mezilidských vztahů, protože jsou ovlivněny otroctvím, manipulací a strachem o přežití = bez podobné technologie vztahy nemají moc smysl, každý totiž říká to, co se mu jeví jako nejvýhodnější místo toho co by si myslel doopravdy, takže je zbytečné se s někým vůbec bavit).

Samozřejmě ty „prototypy“, které vymysleli vědci zde, budou produkovat horší stravu než která vyroste v přírodě. Ale replikátory, které přeměňují energii z fotonů (=replikátory od dobrých vyspělých mimozemšťanů) vytvoří ještě lepší stravu, než která by vyrostla v naší poměrně znečištěné přírodě. Takže ty námitky = opět strach nebo říct to, co se aktuálně nejvíce (např. energeticky) vyplatí. Přeci až ochutnáte jídlo z replikátoru, tak si můžete stěžovat + kdo ho nebude chtít používat, nemusí. Můžete dál pracovat zbytečně (např. na poli), i když z replikátoru bude jídlo ideální (nikdo vám nebrání). Tady jde pouze o osvobození těch lidí, kteří nemají o zbytečnou otrockou práci zájem a mají natolik vyspělou mysl, že v ní nepřijímají destruktivní nepravdivé myšlenky. Záměr tvoří myšlenky, takže kdo „musí“ tvrdě pracovat, aby mohl dostat odměnu, ten si bude myslet i při nejlepším jídle, že jím vypěstované jídlo je „jediné dobré“. To je spíš trauma přesvědčení „musím tvrdě pracovat, abych si zasloužil odměnu“. Proč nepracujete na rozpuštění těchto traumatických přesvědčení a namísto toho čekáte, že vás někdo bude „přemlouvat“ a „přesvědčovat“ do toho, co je doopravdy dobré? Dobré věci nikoho nepřesvědčují = nevnucují svojí vůli (chceš = dostaneš, nechceš = tvoje smůla). A každý se rozhoduje sám za sebe (takže svým špatným rozhodnutím odmítnout něco dobrého nezabráníte „celku“, aby to pro nikoho nebylo možné = nebude to možné pouze pro vás = uškodíte jen sami sobě).

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-05 20:12:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli to jídlo bude chutný, tak nevidím problém ho používat. Pořád lepší, než se s tim 3 hodiny patlat a za 10 minut je pryč a stejně z toho máme nakonec h*** ať je to dobrý, nebo ne. Kór v době, kdy vše letí jak voda a člověku příjde, že na nic moc už není čas.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-02-06 04:53:57
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri: jo je to tak 🙂 Ono kdyz si nekdo hned dela nazor ze to bude blby o necem co nezna/nevyzkousel, tak pak kdyz to bude dobry, bude mit tezsi svuj nazor zmenit a radsi se treba bude drit, protoze spoji pocit vlastni hodnoty (ze mam pravdu) s rychle utvorenym nazorem na zaklade odmitani/odsuzovani, ktery nemusi byt pravdivy, a pak se z toho spatne dostava. Teda nekomu to je jedno a rekne si „zmylil jsem se“ a jde dal, vetsina lidi to odsouva do podvedomi a pak jim to dela v zivote bordel ta kognitivni disonance. Proto je chytry neodsuzovat neco co neznam = pak se mi to nevymsti. Samozrejme kdyz bude replikator a bude to jidlo synteticky umely hnusny, tak to reknu a nebudu ho jist, ale zhmotnit neco z volne enegie/fotonu je lepsi nez vypestovane, takze toho bych se nebala. Prvni prototypy replikatoru od zdejsich vedcu kteri to vyrabeji z odpadku asi nebudou uplne super, ale jak jde vyvoj dal bude to o necem jinem.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 11:30:07
Ikona diskutujiciho
sipka

To je takový typ lidí. Kdykoli dojdeš s něčím novým, tak i když ještě ani nepochopili o čem je řeč, co to je a nenechají tě domluvit, hned ti skočí do řeči a začnou buzerovat „na co to je, kravina, nepotřebuju, nezájem, divně to smrdí, to nechcu, a kam to dáme, no to bych musel změnit támhleto, to je moc práce, já se s tím dělat nebudu, na to nemám čas, bla bla bla“ … Je to strašně otravná nátura které se s ničím nezavděčíš, nevysvětlíš jim to a nedají se převychovat. Mají pocit že jsou nejlepší, dělají věci postaru a blbě, ničemu pořádně nerozumí, ale v žádném případě si to nepřiznají, protože by egíčko utrpělo. Radši pouštět jedním uchem tam a druhým ven, jinak ti otráví radost a zničí motivaci úplně u všeho.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-06 19:38:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue:
Našel jsem link na možný Medbed, byl tu zatím pouze obrázek. Omlouvám se ale za odkaz na facebook.
https://www.facebook.com/100051913283286/videos/pcb.728516905555412/697158638616334

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 19:47:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Není to ten přístroj pro pokročilé operace mozku laserem?

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-06 19:46:31
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana: Problém většiny lidí je v tom, že spíš vše přijímají a nejsou schopni vyhodnotit i negativa. Takže podle mě to řekne minimum lidí, že to nechce. Spíš jen ti, co se zajímají o elektroniku a jiné věci, kdy už mají v hlavě nastaveno, vše je špatné a nebudu to ani zkoušet. Jde o to, kdy to příjde a kolik lidí to ještě vůbec stihne využít.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-06 19:54:53
Ikona diskutujiciho
sipka

To si už nevybavuju, ale jestli tohle operuje, tak MedBed by měl být podle mě bez zásahu a jen léčit ne?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 20:39:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Mělo by to být skalární pole. Takže žádný laser.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-02-09 18:12:18
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri 2023-02-06 19:46:31
Snad to není narážka na mě. Kdyby se lidé víc zajímali o věci, které jim prochází rukama místo, aby to jen rozbalili a někam hala bala namontovali, aby něco fungovalo, tak by si všimli čím se svět zhoršuje a jak to změnit a kterými je možno svět vylepšit. Ale to by lidé museli mít oči aby viděli a mozek aby mysleli.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-09 19:41:53
Ikona diskutujiciho
sipka

martin ******
Neee na nikoho tady jsem nereagoval, takže buď v klidu…
Máš recht, že spousta lidí už teď neví, jak co funguje a ani nechce vědět a teď by se mladí ani nenamáhali pochopit, co je k čemu a jak třeba uvařit dobrý oběd. Akorád by měli víc času na postování fotek na instagram, jak jsou dokonalý. Když si někdo koupí věc, měl by ji umět obsluhovat a vědět, jak v základu funguje. Ale vidím to sám, že spousta lidí chce mit věc, ale neumí ji obsluhovat, protože s tou věcí se musí udělat vztah a pokud lidi nezvládnou vztah ani sami se sebou, raději ať si nekupují ani věci. Když občas narazím nějaké vize budoucnosti, tak tu bude skutečně méně lidí. Bude ale lepší život…Takže možná, že ty technologie tu mohou být později, až tu zůstanou skutečně ti, co jsou hodni využívat takové věci. Zatím bych se tedy nespoléhal na ty přeceňované bílé klobouky, ale čekal bych zatím to horší. Kdyby lidem řekli rovnou, že v tom jsou vlastně téměř sami, tak by to hodně lidí už dávno nedalo.

Ikona diskutujiciho Stepparos 2023-02-05 16:18:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluska.org opět nezklamala. Skvělý článek!

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2023-02-05 18:02:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

❤ ❤ ❤

Ikona diskutujiciho Q 2023-02-05 18:02:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc se mi ten nápad líbí. Je otázka času než tam lidstvo nějakou formou technologicky dojde takže se starám spíš abych se toho dožil! 😀

Ikona diskutujiciho Amigo 2023-02-05 18:04:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako teoreticky nevidím důvod proč by to nebylo technicky možný provést. Moc bych si takovou vychytávku přál.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-05 20:06:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Však ta přeskupená hmota musí mít nějaký podklad, jak má vypadat a jak má chutnat 🙂 Článek jsem samozřejmě četl.
Zatím se ale můžeme stále domnívat, jak to ve skutečnosti bude. Ještě to nemáme před sebou a i nějaké články o MedBed se lišily, takže rád si rozšířím obzor, ale neberu to jako hotovou věc. Já osobně replikáotor, který je vyjádřen v tomto článku beru spíš jako recyklátor. Repllikátor jak chápu já byl měl fungovat zmotněním energie na požadovaný výsledek.

Ikona diskutujiciho Samuel 2023-02-05 21:03:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S replikátorem můžete získat ještě dokonalejší chuť než má skutečný produkt drobnými úpravami. Je to něco, co naše mysl v tuhle chvíli nedokáže úplně pochopit, protože nám nebylo zatím dopřáno podobných technologií užívat, zatímco (j)elita je využívala plnými doušky. Až vyzkoušíme, pochopíme. Já zatím vidím jen obrazy, jako bych hrál počítačovou hru a moc se těším, až to zažiju reálně. Co se týká AllatRa,, video mají propracované, nicméně ne k dobrým účelům. Chtějí ho jen využít jako lákadlo nových příchozích za účelem získání totální kontroly a manipulace nad každým členem této sekty. Co se týká technologií jako Replikátor, MedBeds a tisíce dalších, rozhodně je na co se těšit. Bude to taková síla, že se to ani slovy vyjádřit nedá. Konec chudoby, otroctví, manipulací, nemocí, smutku, depresí a dalších nesmyslných všiváren. Díky za tento povzbudivý článek.

Ikona diskutujiciho Tarik 2023-02-05 21:12:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásná doba nás snad čeká, ale nedovedu si představit, čím bude vyplněn náš volný čas. Všechno budeme mít jak na zlatém podnose.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-02-05 22:07:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba tím, že ho budeme trávit s přáteli, cestováním a poznáváním sebe sama. Teď většinu času člověk tráví v práci, na cestě do práce a vařením. Zbytek dne je pro nás, další část je spánek.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 11:21:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Život by se zaplnil aktivitami které nám dělají radost a které nás zajímají. Nebo bysme pracovali pro společnost… kde to bude potřeba. Neztráceli bysme čas zajišťováním svého přežití. Já bych si rozhodně uměla s tímto množstvím volného času smysluplně poradit.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2023-02-06 03:22:31
Ikona diskutujiciho
sipka

A co sport, studium, umělecká a další duševní tvorba? Nebo společenské sítě, ty budou pořád a můžeš se na nich dívat mimojiné na to, co si kdo stáhl do replikátoru.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2023-02-06 03:19:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je neuvěřitelný vynález. Tady jsem našel replikátor v praktickém provedení: https://youtu.be/-cRJ3iyDPXo?t=1796

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 11:25:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč myslíš, že staré slovanské pohádky obsahují legendy o samovařících hrníčcích a prostírajících plátýnkách. Dělali to však lidé, ne daný předmět. Takže to bylo zase něco jiného než replikátor. Je to i v nové pohádce Tajemství staré bambitky 2 – která je mimochodem moc hezká a stojí za pokuk.
https://www.youtube.com/watch?v=G-h2suO2_2s

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-02-06 11:21:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikto vám nedá nič zadarmo – to je základný zákon vesmíru. Alebo aspoň tejto planéty. Ak by náhodou aj replikátory boli uvoľnené ľuďom, bude to obmedzené – čo a koľko toho môžete vyrobiť. Lebo ľudia by s tým blbli, keď vlastne nebudú mať nič na práci a budú sa nudiť. Ja by som si dal vyrobiť milión golfových loptičiek a palice a odpaľoval ich po okolí, keď susedom vymlátim okná nič sa nedeje veď si vyreplikujú nové, aspoň sa na chvíľu zabavia. Pri neobmedzenej replikácii jedla by nastalo obžerstvo. Veľmi lákavé mať takú stokilovú frajerku alebo dvestokilového chlapa.

Akurát to urýchli degeneráciu a zánik ľudstva. Lebo raz nám tie replikátory vypnú. A ľudia si sami nebudú schopní spraviť ani varené vajce, ani ho bez sliepok nezoženú. Je to pasca na ľudstvo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 11:34:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Když vidím ty úvahy, bude možná k předání replikátoru potřeba vyplnit test IQ a charakteru, protože to co tady padá za nápady mě chvílemi šokuje.

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-02-06 11:44:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: ještě by to chtělo test EQ,…. a taky pojistku proti blbosti, aby ti kdo ho nemají používat nedokázali spustit a museli si jídlo uvařit, suroviny si vypěstovat, nasbírat.
některé komenty nevím zda si tady dotyční dělají srandu nebo to myslí vážně…
*****
mariankosmac: kdysi jsem četl článek o „přístrojích dělající jídlo“. V jednom případě byl vytvořen oplatek, který po snězení dodal tělu energii na celý den. Tato energie byla postupně uvolňována. V druhém případě jsem četl, že tyto mašinky vytvoří jídlo přesně podle potřeb organismu, takže by obžerství, přejídaní mělo přestat.
Jinak řečeno, když matka kojí své dítě, mateřské mléko je přesně namícháno k aktuální potřebě organismu dítěte, a to i v případě, že matka kojí z obou ňader v jednu chvíli.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 12:33:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Obžerství a přejídání je nemoc související s psychikou. Na jednu stranu padají nejvíc stížnosti na Deep state, že je bakanej, že má super vychytávky které nám nechce dát, abysme dál museli platit předražený eon a otročit na rohlíky. Ale přitom sami lidé, ti kteří ty vychytávky nejvíc potřebují, jakmile jenom zaslechnou skazku o tom že by něco takového mohlo existovat a mohlo se jim to jednou dostat do ruky, začnou vyhrožovat, že s tím poškodí sebe i druhé lidi – takže co s tím? A co si vlastně vzali z tohoto webu, když sem chodí už roky? Nic se nenaučili? Nic na sobě nespravili?
Začněte u sebe, abyste těch utopických vychytávek byli jednou hodni. Spousta lidí skutečně neumí konstruktivně zacházet ani s internetem. Jsem zvědavá, jak by se tento problém řešil, protože svobodný svět v dostatku asi není pro každého.

Ikona diskutujiciho Jarka 2023-02-08 18:01:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta moje ovce teda manžel…pořád přemýšlí jak si co ulehčit, ale když mu řeknu třeba zrovna o replikátoru a já tomu věřím, že se nebude muset člověk dřít a bude moci konečně žít a ne přežívat, že na replikátoru si může vytvořit cokoliv třeba i auto, který se manželovi líbí. On mi na to odpověděl, že nechce replikátor, že chce vše vyrobit sam a chce aby to jezdilo na benzín. A že co by dělal …tím myslel, že by se nemusel dřít a pak by si nemohl stěžovat jak on jediný na celým světě maká…. šílený uvažování….manžel na to “ dojede“ brzy….kdo chce víc nemá nic….u něj je to totiž já, já, já….a pak ostatní

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-09 13:00:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to zvláštní protože ti vlastně nikdo nezakazuje si sama uvařit, sama si pěstovat, upéct rohlíčky, nebo si sama uplést svetr. Můžeš dělat to co máš ráda pořád dál… Akorát proto že chceš a ne protože musíš nějak přežít. Takže jak to někteří lidé mají v hlavě poskládáno, že mají pocit že by se nudili, fakt nevím.

Ikona diskutujiciho Karel 2023-02-06 15:20:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrá úvaha, že ne všichni jsou těchto technologií hodni, setkal jsem se s lidmi, co naříkaly jak jsou jiní k nim nespravedlivý a jak je vykořisťují, ale jakmile jim člověk pomohl a měli se líp, byli schopní vykořisťovat jiný ve svůj prospěch. Je jedno jestli ti lidi jsou bohatí, chudí, blbý či chytří. Důležité je jaké mají myšlení a charakter. A i když jsou zde lidé kteří by si v novém světě s takovými technologiemi místo zasloužily, jsou zde i lidé, kteří si zaslouží žít v tomto otrockém systému jako otroci protože sami jsou vypočítavý, touží po moci a být páni otroků. Tenhle ten systém je systém právě takových lidí.
Až dost lidí změní myšlení, přehodnotí své hodnoty, a začne v rámci svých možností pracovat na lepší budoucnosti, a nebude se jen spoléhat na vládní strany, pak bude otrocký systém u konce s dechem a rozpadne se, pak bude prostor pro nový svět.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-06 18:25:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsou někteří lidi schopní se hádat o to jestli se do koupelny dá háček protože jsou zvyklí si chodit utírat ruky na druhou stranu místnosti, tak je dost možný že tento typ myšlení větší změny než háček v koupelně ani nesnese.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2023-02-06 15:35:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukám že se tu furt mluví o záblesku kterej všechno vymaže to mi vůbec nedává smysl to by to lidstvo mělo moc jednoduchý podle si ten zlatej věk si musíme vybudovat sami tu na zemi co sme si tu zaneřádili si zase musíme uklidnit stromy co se vykacely opět zasadit všechno dát do pořádku vyčistit moře od plastu odpadku a všechen odpad pomocí replikatoru odmaterilizovat .

Co mě vede k tomu že žádný zablesk nebude nasvědčuje tomu mnoho věcí zavádí se kvantový finanční systém GESARA NESARA přerozdělení bohatství na humanitarní učely všechno si napravíme sami kdyby měl přijit nějaky zablesk proč by se toto všechno realizovalo to vám nedošlo záblesk je podle mě dezinfo od temných sil aby lidi nic nedělali a čekali

Ikona diskutujiciho LenQa 2023-02-06 18:23:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo ti hodnější převibrujou a ti ostatní si budou po staru uklízet bordel tak jak to mají rádi. 😀

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2023-02-06 19:02:12
Ikona diskutujiciho
sipka

jasně dobry lidé se převibrujou a ten zbytek co tu zustane bude zde uklízet a mimozemštané zde budou dělat dozorce a dohlížet aby se nikdo neflákal hotel země se přejmenuje na hotel země nápravné zařízení DDD

Ikona diskutujiciho dodo 2023-02-07 03:12:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Záblesk je udalosť na Slnku. Vo vedeckých kruhoch sa tomu hovorí mikro Nova a nastáva každých 12000 rokov. Pravdepodobne aj v polovici tohoto intervalu, ale v menšej miere. Biblia túto vec opisuje dosť podrobne. Tiež sa tomu hovorí vzplanutie Slnka. Tejto veci sa nemusia obávať tí, ktorí v tom čase nebudú mať fyzické telo. Galaktická federácia vie, že sa so Slnkom niečo stane, preto je možné sa dozvedieť, že hodlajú zachraňovať všetkých ľudí na Zemi svojimi vesmírnymi korábmi. Ide o to čo tomu niekto aj verí.

Ikona diskutujiciho sandra 2023-02-06 21:28:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Replikátory byly i v seriálu THE ORVILLE. Moc hezky zpracovaný seriál i k zamyšlení…

Ikona diskutujiciho adria 2023-02-07 05:23:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nemůžu se zlatého věku dočkat … replikátory jsou snad v každém sci-fi, proč by to tedy nebylo možné?

hlavně tedy na to, že už se nebudeme muset zabývat tím, jestli máme střechu nad hlavou a co do pusy … budeme mít čas také na své blízké, opravdu začneme vychovávat své děti a naše společnost konečně pokvete
ti ostatní ať si spí na vavřínech, pokud chtějí … já budu mít super fáro na vodík, i replikátor a hotovo

Ikona diskutujiciho Nirdaisi 2023-02-08 00:19:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zajímavé, že když jsem byla menší, tak max do 10 let, velmi dobře na mě fungovaly reklamy na hračky, co běžely během ranních pohádek. Byla jsem jak zhypnotizovaná a chtěla jsem naprosto všechno, co nám tam ukazovali. No a v souvislosti s tím, že jsem samozřejmě nemohla mít vše, tak jsem si často představovala přístroj, kam naťukám, co chci a na druhé straně se objeví má vytoužená hračka, možná dokonce i živý poník, pokud si matně vzpomínám :D. Původně jsem myslela, že jsem tak předpověděla 3D tiskárny, ale spíš jsem si představovala tenhle replikátor. 😀 Jestli je používají na ostatních planetách, jak Aluška píše, tak kdo ví, třeba to byla nějaká vzpomínka z jiného života. 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-08 10:26:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě zase zajímalo jídlo z reklam, ale když to pak dotáhli spolužáci do školy, došlo mi že se jenom dělá velký hogo fogo kolem trochy levnýho ochucenýho jogurtu v plastu s pár křupavýma tyčinkama a pustilo mě to. Sýry babybell, to mi hraje v hlavě dodneška, nikdy jsem si je ale nekoupila. Jsem ráda že jsem se v 16ti zbavila televize. Jakmile jsem si odvykla a znovu ji někde potkala, uvědomila jsem si, jak je hrozně stupidní. Ale když je na to člověk zvyklý a hlavně když je ještě děcko, tak to nevnímá.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-02-09 18:21:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Jídlo z reklam nemá s jídlem nic společného, to je zubní pasta, motorový olej, lepidlo, jed na krysy – na youtube jsou o tom videa.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-02-09 15:01:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nějaké zařízení, které umožňuje kompletní recyklaci (recyklátor) jim schvaluji.

To vyřešení problémů je zas řešení od důsledků a ne od příčiny. „Vemte si replikátor a vše ostatní zrušte vyřešíte tím všechny problémy jiné není“ můžete říkat lidem, kteří nemají velký všeobecný přehled, nezajímají se a nevědí jak se různé věci dělají. To, že jsou lidé ve dne v noci vpráci a nebaví je to, protože se musí podřizovat orockým výmyslům je chybným nastavením celého systému, stačilo by začít ctít základní věci a další předělat. Také Vám znemožňuje dělat něco co by Vás bavilo to, že se plno věcí přestěhovalo na druhý konec světa nebo to bylo zlikvidováno kopírovači nebo je to za almužnu a zdravotní omezení, ale to by MEDBED měly odstranit. U mě v práci děláme jednorázové potravinové obaly (nechci být příliš konkrétní), kdyby se dělaly opakovaně použitelné, tak se může zrušit noční směna. Dál stačí přestat dělat věci, které se dělají zbytečně navíc (vím o mnoho) a šunty. Ti, co vyrábějí věci na průmyslovou automatizaci povětšinou non-stop nejedou, mají jen jednosměnný provoz a to je tím, že nezkracují životnost. Pak takové drobné vylepšování, které já dělám v práci a asi to dělá víc lidí, což je i možnost jak se rozvíjet nám replikátor sebere, sice si to můžu dělat doma, ale dělat to na ozdobu, aniž by to někomu přineslo nějaké usnadnění přece nemá smysl. A je víc lidí, kteří dávají do práce něco víc, vím o dvou, kteří se s tím netají a jeden je jen balič.

Ten replikátor je taková věc šitá pro současnou mladou generaci, která si myslí, že může sedět a všechno ostatní se udělá samo, ale takto svět asi těžko bude fungovat. Stejně u některých věcí budou muset být lidé, to se bude většina lidí válet a nějaká menšina bude dřít navšechny nebo se tam dají roboti od kterých hrozí zánik lidstva? Lidské smysly a myšlení je nenahraditelné něčím umělým. Je to taková věc, aby už lidé nemuseli přicházet do kontaktu s ostatními místo aby byla snaha zlepšit vztahy mezi lidmi a udělat to tak, aby bylo vše založeno a různých formách vzájemné pomoci. To pak není věc pro zlepšení, ale pro pohodlnost. Když bude každý sám za sebe a nebude se o nic okolo zajímat, není to pak živná půda pro další zotročení? Nebo jak má lidstvo dál existovat když nebude spolupracovat a bude si každý hrát na svém písečku? O to se různě lidé pokouší a pak to podle toho vypadá.

A jak je možné že se různě píše jak je špatné se srovnávat s ostatními lidmi, ale srovnat se s jinou civilizací špatné není?

Nemusí se Vám líbit, co jsem napsal, ale některé věci někdo říct musí. Já mám takovou blbou vlastnost, že nad vším přemýšlím a nenechám s ničím zatemnit mozek a u nesrovnalostí zpozorním. Ani jsem nezmínil všechy souvislosti, ale to formou komentáře není možné…

Ikona diskutujiciho Jarka 2023-02-09 19:18:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro martin****** lidé, kteří se flakaji a válí je jich plno a to i teď když by měli chodit do práce a sami se o sebe postarat a nejen o sebe, ale i o své děti… tito se budou flákat nadále.. (třeba na jiné planetě) …lidé, kteri se neflakaji chodí do práce i teď budou chodit nadále, ale jen v tom případě pokud ta práce je bude naplňovat a nebude to žádná zbytečná práce kde je 100 lidí i když by stačila cvičená opice, která umí s počítačem a tiskárnou……tady se bavím o úřadech a podobně.
Třeba hodně žen neříkám že všechny by se chtěly věnovat výchově dětí a rodině. Já doufám, že už pak nebudou existovat jesle kam se strčí dítě když je mu kolem jednoho roku aby matka mohla do práce a pak školky a školy ty šílené vymývárny mozků. Je to zbytečně stresující jak pro matku, tak pro dítě když v době kdy si má utvaret vztah s matkou je s cizíma lidma, kteří nejsou někdy hodní ani vlídní.
Školy určitě budou existovat, ale v jiném nastavení, než teď. A lidé budou moci dělat to co je baví a na co mají nadání. Moc dobře znám případy kdy děti měly nadání třeba na zpěv, kreslení nebo na práci s dětmi. Na školu se nedostaly, protože se tam dostaly děti, kterym rodiče tu školu zasponzorovali i když ty děti žádné nadání neměly a žádný vztah k dětem co se týká učitelky ve školce.
Zdravotníci a lékaři budou potřeba i když budou MED-BEDS, ale zase lidé, kteří to budou dělat rádi.
Nevím jak to bude s policajtama, vojakama a hasičema. Podle mě by bylo ideální kdyby tyto profese nemuseli existovat, ale to nevím.
Každý člověk má nějaké nadání a něco umí. Tak nechápu proč by se měli všichni flákat jak píšete a že se to bude líbit dnešní mládeži? Nemáte pravdu…znám plno mladých lidí co umí vzit za práci a taky pomoci bez toho aby za to něco dostali. Třeba jsem nadšená ze sestřiček co jsou u nás na stáži. Milé, ochotné, pracovité jsou to děvčata kolem dvaceti let a je vidět, že je ta práce je baví. Ano jsou i mladé sestřičky neochotné a k práci se nemají, ale takové většinou odmaturují a jdou dělat práci v jiném oboru. Co sleduji ty žákyně delší dobu, tak na zdravku šly kvůli matce, která pracuje jako zdr. sestra.
Takže nehazet všechny mladé lidi do jednoho pytle. A že někdo půjde do práce a druhý ne to je rozhodnutí každého. Co.si myslím já, tak ten systém bude fungovat jinak ne jak teď …makat….držet hubu a krok… závist, nenávist, soutěživost, dravost…být nejlepší a nejbohatší za každou cenu…..přeji si ať přijde doba kdy lidé si budou rovni a pak vše to hnusné odpadne, vyhnije, zmizí
Ještě chci dodat, že se nevznášim na růžovém obláčku a růžové brýle nenosím.
Každý ať si věří v co chce. Někdo v nebe někdo v peklo někdo v obojí.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-02-10 03:21:50
Ikona diskutujiciho
sipka

S týmto názorom sa stotožňujem. Tieto srandičky sú hlavne typom utopickej super technologickej spoločnosti v ktorej takmer nikto nepracuje, pretože všetko mu nejaký stroj materializuje. Už od začiatku je odsúdená k zániku. Nikto totiž nebude mať potrebu sa vzdelávať, alebo pracovať pre blaho celej spoločnosti. A to nehovorím o radosti z vytvárania niečoho svojimi rukami, alebo umom. Fungovať to môže len do času kedy sa stratia vedomosti ako veci vyrábať. Každý stroj sa raz pokazí. Bude stačiť jeden celoplanetárny Black-Out a spoločnosť padne. Nikto už nič neopraví.
Je zaujímavé, že ešte tak pred 5 rokmi sa hovorilo, že duchovne vyspelý človek má schopnosť materializácie čohokoľvek, čo si zmyslí. To len poslednú dobu sa predstavujú technologické hračky ako náhrada toho, aby to ani nikoho nenapadlo, že by to on sám (človek) vedel zo svojej prirodzenosti. Stáva sa z toho závislosť na technológiách.

Ikona diskutujiciho Amos 2023-02-13 20:23:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíte, že mrkva, ktorá týždne pod zemou rastie a prijíma všetky potrebné živiny aj od Slnka je rovnaká ako mrkva vytvorená v replikátore za pár sekúnd? Kvalitou, kvantitou, chuťou, …? Myslíte si, že je pre naše telo – prírodné telo jedno, ktorú z týchto mrkiev zjeme? Inak zaujímavý článok, zaujímajú ma však vaše názory. Existuje také príslovie: „Ani pes sa rýchlo nevy*erie.“

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-02-14 16:06:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Pusť si matrix dvojku jak tam Smith mluví o vytírání zadku hedvábím, nebo jak jedná v jedničce se Cypherem. Všechno jsou to programy.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek