Alkohol způsobuje 9 typů rakoviny, víme to jistě a média mlčí, bezpečná dávka neexistuje, tvrdí adiktolog

12.3.2019 v Zdravověda 18

Máme takové politiky, jaké si zasloužíme. Protože má společnost ráda alkohol, mají ho rádi i politici. A nic proti problémům s alkoholem spojeným dělat nebudou. Profesor Michal Miovský, přednosta kliniky adiktologie 1. LF UK a VFN v Praze, má o nebezpečí alkoholu jasno. Data jsou podle něj jednoznačná, žádná dávka není bezpečná a pro někoho můžou znamenat velké problémy už dvě deci vína. Média přitom prý mlčí o nemocech spojených s alkoholem. Zcela jistě může až za 9 typů rakoviny. Ale to Češi nechtějí slyšet.


Kladný vztah k alkoholu je podle Miovského pevnou součástí naší židovsko-křesťanské kultury. V Česku má osvěta a snaha upozorňovat na jeho nebezpečí dlouhé kořeny. Třeba za Masaryka prý byla situace lepší než dnes. Sám se tomu totiž aktivně věnoval a podpora byla obecně větší. Teď je podle Miovského pro vrcholového politika akceptovatelné i šnupání kokainu. To, co tu projde prezidentovi nebo šéfovi Senátu, by třeba v severských zemích neprošlo.

Miovský tvrdí, že problémem jsou i někteří lékaři, kteří alkohol doporučují a ignorují výsledky výzkumů. Společně s kardiologickou společností a dalšími odborníky proto připravuje společné stanovisko. Jednoduše řečeno, některé známé osobnosti by třeba neměly doporučovat červené víno na srdce. Podle Miovského jsou totiž data naprosto jednoznačná:

Jákekoliv množství alkoholu je potenciálně nebezpečné a nikdy dopředu nevíte, jestli bude ohrožením právě pro vás. Miovský tvrdí, že alkohol přímo ovlivňuje až 9 typů rakoviny a lidé to netuší. Média totiž radši informují o opaku. A Češi tomu, co se jim nelíbí, selektivně nevěnují pozornost.

Patříme přitom mezi národy, které mají velmi vysokou spotřebu alkoholu a zároveň velmi nízkou zdravotní gramotnost

Prostě nevíme, co alkohol způsobuje a kolik stojí léčení. Navíc podle Miovského ani moc nerozumíme datům z médií a internetu. Jde údajně o vážný problém, který se týká i jídla. Za 10 let přitom na léčení nemocí spojených s alkoholem a tabákem prostě nebudeme mít. Miovský říká, že funguje hlavně výrazné zdražování, zákazy reklamy, pokuty a represe. To vše by tedy podle něj mělo přijít. Na politiky ale tlačí výrobci alkoholu a navíc sami pijí a kouří.

V čem je podobný uživatel heroinu českému politikovi, který hájí kouření a alkohol? Má dnes vůbec osvěta smysl a jak přesně funguje? Jaké zdravotní dopady může mít i malé množství alkoholu? A proč se třeba o spojitosti s rakovinou nemluví?

To vše se dozvíte z rozhovoru na reflex.cz zde:

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/92146/alkohol-zpusobuje-9-typu-rakoviny-vime-to-jiste-a-media-mlci-bezpecna-davka-neexistuje-tvrdi-adiktolog.html

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-12 03:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobně jak smažení a taky se o tom nemluví ???

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-12 03:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"a zároveň velmi nízkou zdravotní gramotnost" to rozhodně… lidé jedí často věci jen pro chuť bez ohledu na tělo, je jim fuk co to v nich udělá, jsou na tom prostě závislý… znám to, taky jsem bývala taková :-(

Ikona diskutujiciho armag 2019-03-12 07:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To se mi nezdá, protože znám pár alkoholiků a nikdo z nich nezemřel na rakovinu.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-03-12 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  já naopak alkoholiky s rakovinou znám… alkohol je jeden ze spouštěčů, to nemůžeš posuzovat na pár svých známých, každej máme nějaké. Ale ty studie které prokazují jeho rakovinotvornost opravdu jsou a ve světě se o tom ví, není problém si to ověřit.

Ikona diskutujiciho mojeverse 2019-03-12 15:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to pravda 🙂 Pan profesor mě učil, je dobrý. Jen bohužel zatím ten boj s alkoholem trochu prohráváme…

Ikona diskutujiciho [email protected] 2019-03-12 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepijte,nekuřte,nehulte,nejezte,nesledujte televizi a nesouložte.Posadte se ven ,dívejte do slunce a budete dokonale osvíceni. :-D

Ikona diskutujiciho mudrland wenca 2019-03-12 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vážení, většina rakoviny je ze stažených cév. Postižený orgán se špatně proplachuje krví a kolonie bakterií (zánět) se rozrůstá. Mrtvé bakterie a metabolity ucpávají cévy a proto se do orgánu dostává méně energie (cukry a kyslík). Proto orgán chládne a při nižší teplotě se ony bakterie množí ještě úspěšněji. Nastává začarovaný kruh, bakterie ucpou všechny cévy a z nouze sežerou samotný orgán. A to je rakovina!

Ikona diskutujiciho mudrland wenca 2019-03-12 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi, nebuďte ovce! Nepopírám že ta studie je vylhaná. Zjistěte si, čím se ošetřují plodiny z kterých se alkoholické nápoje průmyslově vyrábí.

Ikona diskutujiciho df 2019-03-13 03:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ano, není alkohol, jako alkohol. Ještě za soudruha sem vyrobil, kotel v nerezu, trubky, chladič a kondenzátor v mědi. Samo, že s tlakovou pojistkou. Co je kondenzátor? Z výstupu kotle (zběrače výparů) vede trubka do měděného válečku jenž pokračuje v jehlan a na dně jehlanu odpouštěcí kohoutek, v rozhraní jehlan-váleček měděné sítko, výstupní trubka z kotle cca 10mm nad sítkem a prosypáno skleněnými lab. kuličkami od většího průměru k nejmenšímu, u vrchu válečku výstupní otvor do chladiče. V kondenzátoru zůstanou mastné kyseliny kondenzací a kdejaký bordel a zpětným odparem, ale už bez tohoto jde kvalita do chladiče (jednou za čas při pálení stačí za provozu toto odpustit a vylít). Když sem vyrobil rum, šeci mi říkali, ale prd, to je koňak. Tešňovice, calvados, hruškovice, slivovice… Když nebylo, dojelo se do výkupu a tam se koupil pytel krmného (50kg) (nečistěného cukru) za 100Kčs pod rukou. Kilo kvasnic se rozkvasilo s 20dkg cukru, 200l sud a na vrch se daly 2 krajíce chleba (tehdy ještě poctivého, dnes si takový peču sám, pač to co prodávají je parodie na chléb). Zubrovka, rum, becherovka, fernet a cokoli dalšího v tomto smyslu, se z teho dalo dělat při dalším zpracování samože. Už asi 15let to má odemne "půjčené" kamarád, nic v tom nedělá, ale má to.

Ikona diskutujiciho chleba 2019-03-13 16:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: aha. a ja myslel, ze rakovina je nadmerny bujeni bunek. a ony to jsou bakterie, co zerou organ. takze ten nador je pak co? kolonie bakterii?

Ikona diskutujiciho mudrland wenca 2019-03-13 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Ano, je to kolonie bakterií. Rakovina je gigantický a velmi sofistikovaný podvod zneužívající lidského neštěstí.  Jak říkal major Terazky "ľudí je ako hnoja" a tak úbytek obyvatelstva nikomu nevadí, hlavně že platí za chemoterapii.

Ikona diskutujiciho mudrland wenca 2019-03-13 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Doufám že moje stručné vysvětlení stačilo. O rakovině kůže a prostaty bych mohl z fleku uspořádat půldenní přednášku, ale to zde v tomto omezeném prostoru není možné.

Ikona diskutujiciho mudrland wenca 2019-03-13 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Potíž je v tom, že pivo je sedativum, uspávadlo, protože je v něm chmel. Mám na mysli neošizené pivo. Ne ty patoky, které se vyrábí smícháním ječné mladiny a obyčejného cukerného kvasu. Ty jsou daleko horší, protože nadměrně překyselují organismus.

Ikona diskutujiciho df 2019-03-13 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: jestli to není myšleno tak, že v důsledku napadení parazity vzniknou poškozené buňky a vlivem nerovnováhy elektrolytů (kyselé prostředí) dochází ke snižování el. napětí mezi buňkami a snižování jejich el. náboje, pak nesprávně zasáhne do děje imunitní systém. Jsou tam pak další proměnné, kde se pacoš pohybuje, el. mag záření, kvalita stravy, prostředí, lidí v životě atd. Občas si změřím pH moči, pH metr stojí litr, s horším komfortem polovic, plus příslušné roztoky. 2x ročně antiparazitální kůra (už vybírám datum) loni, jsem najaře koupil a nějak na ni došlo až před vánoci.

Ikona diskutujiciho mudrland wenca 2019-03-14 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: O imunitním systému mudruje kde kdo, a přitom nikdo pořádně neví co to je. Je jak paní Colombová, tu také nikdo nikdy neviděl. A tak si s imunitním systémem dělá kdo chce co chce. "Imunitní systém je ve střevech", praví reklama. Pak jsou tu bílé krvinky, leukocyty a já nevím co ještě.

Ikona diskutujiciho Simča 2019-03-19 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Skvelé komentáre. Podľa mňa čo píšeš dáva zmysel.

Ikona diskutujiciho mudrland wenca 2019-03-19 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Děkuju za odpověď. Podstatné je že byliny pomohly. Jen bych dodal že lidské tělo má svou logiku a i když původcem problému se zarůstajícími nehty mohla být plíseň, určitě nebyla v žaludku. Mohla být ale velmi pravděpodobně ve střevě. Věc se má tak, že pokud se přemnoží bakterie (je vcelku jedno jaké) na jedné energetické dráze, symptomy se objeví na té samé dráze. V tomto případě je onou drahou sedací nerv o kterém jsem  psal výše. Ten se napojuje na páteř v oblastí kříží a končí v nehtovém lůžku palce. V praxi může být infekce kdekoli od pupku dolů, tzn.ledviny a močových cesty, střeva, pohlavní orgány, cévy dolních končetin,klouby, lordóza (hexenšus). Přesnější lokalizace se dá určit podle obličeje. Pokud by byl původcem žaludek, byly by na horním rtu a okolí defekty (zima, vřídky, uhry, mokvající boláky, mateřská znamínka, pigmentové skvrny nebo místa bez pigmentu), stav tenkého střeva indikuje dolní ret a stav tlustého střeva se dá odhadnout na bradě pod dolním rtem.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-21 23:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: to je zlehčování…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek