Alkoholová genocida: Historie velkého klamu

29.1.2019 v Zdravověda 24
Překlad krátkého filmu, který mapuje historii alkoholové genocidy v Rusku. Dokument je velice alarmující, do očí bijící a kompletně obrací naruby všechny typické představy o vztahu rusů k alkoholu. Velice doporučuji každému, aby se určitě na video podíval, je moc důležité. Všechno je jinak.
Alkoholová genocida v Rusku
https://www.youtube.com/watch?v=9Dq73xCD95I
Klíčové informace pro každého člověka, který chce mít zdravé děti a rodinu. Statistiky, informace, zdroje. Podobnost polistopadového vývoje v Rusku a ČR čistě náhodná? Co způsobilo masivní nárůst spotřeby alkoholu a závislosti na alkoholu ve slovanských zemích Ruskem počínaje?

Mimochodem jsem si všimla, že nemálo zdejších čtenářů aktuální články o škodlivosti alkoholu popuzují – zejména muže. Někteří mají dokonce potřebu obracet tento obsah v osobní útoky vůči mě, jakobych je snad pouze sdílením těchto velmi důležitých a alarmujících dat osobně napadala. Tito lidé by si měli sáhnout do svědomí a upřímně se zeptat, co je nutí k takovému popudlivému a neslušnému chování, že nejsou schopni článek se kterým nesouhlasí poklidně zavřít, ale potřebují mi za něj nadávat. Domnívám se, že právě tito lidé reagují agresivně, jelikož se jich problém týká, již propadli alkoholovému klamu, pravděpodobně jsou závislí a tyto články je upozorňují na to, že je na čase se sebou něco udělat. Avšak z lenosti je jednodušší napsat mi sem hnusný komentář a jít se večer znova opíjet. Tyto stránky nikdy nebyly založeny pro to, aby všechny plácaly po zádech a podporovaly je v jejich zlozvycích. Šíření nepohodlné pravdy je zde typické a měnit se to nebude. Je to prostor pro vzdělávání, seberozvoj a očistu od destruktivních návyků. Ano, v rámci tohoto procesu je občas nutné přehodnotit staré postoje, sáhnout si do svědomí a začít některé věci dělat lépe. Není to pohodlná cesta.
Tak bych tímto ráda poprosila všechny bandasky, které nemají zájem pečovat správně o své zdraví, aby mě od opilecké ofenzivy ušetřily. Vydávání těchto článků je pro mne důležité. Věřím, že se právě tady dostanou zejména k mladým ženám, které to potřebují vědět nejvíce a rozhodně v tom hodlám pokračovat.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2019-01-29 12:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, chci jen říct že podobné články a stím spojená tvá práce jsou kor v této době hodně důležité.

Ikona diskutujiciho Tauri 2019-01-29 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alkohol je většinou brán jako něco, co dělá z druhých drsňáky a IN. A taky role můžské energie, která není doplněna ženskou. Tak se Aluško nediv, když jim někdo bere tu "sílu" své drsnosti, při které by pak byli vlastně úplně nahatí a zranitelní…

Ikona diskutujiciho Andy 2019-01-29 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

takhle se přece propagovaly i cigarety, ve dvacatych tricátých letech musela mít cígo na tyčce kazdá správná dáma … a oni tehda dokonce dlouho ani nevedely ze je to zdravi skodlive …

Ikona diskutujiciho Kiyu 2019-01-29 13:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi opravdu líto když v hospodách vedle staříků štamgastů vysedávají mladé šestnáctky. A nemluvím o kouření, já sama jsem to zakoušela v nezletilém věku a mnoho jiných věcí a jsem ráda, že v tom nepokračuji. Po alkoholu se mi začalo dělat zle (stejnak jako po masu). Hodně tomu napomohlo změna myšlení, začala jsem se stýkat s úplně jinými lidmi, kteří mají k návykovým látkám daleko a jsou milý a zábavní když jsou přirození a sami sebou. Už žádné ''ty nepiješ ty jsi nudná'' zajdeme na limonádu a je nám fajn :-P

Ikona diskutujiciho hanka 2019-01-29 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za tyto články. Taky to považuju za velice důležité. Pít alkohol není normální, jsme tomu učeni systémem. Znám důsledky soustavného opíjení, je to vidět na lidech v pozdějším věku a je to hrozně ponižující. Pití je vždycky to, co mě na muži nejvíc zklame. Vnímám to jako slabost, nechtěla bych mít děti s mužem který pije. Lituju že jsem se nechala přemluvit k těm několika skleničkám alkoholu za svůj život, kdybych víc poslouchala sebe a ne ty ostatní, tak bych byla úplně čistá.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-01-29 14:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za sdílení. Toto video by měl vidět každý, je tak oči otevírající. Já se naštěstí pořád více či méně stavěl proti alkoholu, jednoduše mi nechutnal. Občas při nějakých oslavách jsem si sklenku, dvě dal, ale jak jsem nebyl zvyklý, tak jsem již pocítil mírné motání hlavy. S pitím alkoholu jsem přestal v roce 2015, asi za to mohlo vědomí si toho, že ničí mozkové buňky. A toho já programátor nemám zapotřebí, cením si všech buněk a nyní jsem viděl v tom videu, že i po sklence alkoholu umírají 3 tisíce neuronů. I když ano, máme jich desítky miliard. Ale když jsem si vědom toho, že po požití alkoholu ve mne něco umírá, tak musím říct ne.

Ikona diskutujiciho armag 2019-01-29 14:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Pivo má jen 5% alkoholu, tvrdý chlast kolem 40%.

Ikona diskutujiciho Abstinent 2019-01-29 14:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím vás dobří lidé. Přidám svůj postřeh. Jsem řidič autobusu v Praze a do důchodu to mám za pár. Denně vozím stovky ožralů a to nejen ve večerních a nočních hodinách. Skoro pořád mám v autobusu smrad z marihuany, která se z lidí vypařuje. Důsledky jsou na první pohled patrné na generaci dvacetiletých. Jejich alkoholičtí rodičové zplodili generaci chcípáků s končetinama jako hůlky od smetáku a propadlýma hrudníčkama. Tihle -chlapáci- kdyby měli jít na vojnu, tak první měsíc nepřežijí.

Ikona diskutujiciho Mekky 2019-01-29 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si prostě nemůžu pomoct, Aluško, ale začíná to na mě působit trochu účelově. Alkohol v mnoha nápojích vzniká přírodní cestou (pivo, víno, ap.), takže si prostě nemyslím, že by byl nějak více škodlivý/prospěšný, než třeba káva, čaj, výtažky z bylin. Prostě každá přírodní látka na člověka nějak působí a je jen potřeba ji rozumně dávkovat. To, že alkohol má mírně toxický účinek a tím mění vnímání světa, je jedna věc, když to přeženu třeba s mákem, bude účinek podobný! V podstatě všechno, co za den sníme a vypijeme, je nějakým způsobem nezdravé a pro tělo toxické, takže nevím, proč jsi si zrovna vybrala alkohol, jako to úplně nejhorší, přímo ďábelské! Například já, když vypiju pět hrnků kafe, tak mi bude mnohem hůř, než když vypiju pět půllitrů piva! :-P

Ikona diskutujiciho Ollie 2019-01-29 14:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Velmi výstižně napsaný první odstavec, souhlasím.

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2019-01-29 16:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tohle by tě taky mohlo obohatit, a taky vysvětlit, proč a jak tyhle propagandy vlastně fungujou na lidský mozek

Ikona diskutujiciho Andrea V. 2019-01-29 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady nejde jen o téma alkoholu. Hejtři jsou všude 🙂

Ikona diskutujiciho JJ 2019-01-29 19:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no nevím, zdá se mi že stále si lidé i národy hrají na oběť… dokud lidé nebudou mít dostatečně rádi sami sebe a vědomě nepřijmou zodpovědnost sami za sebe, za svůj život a za svoje zdraví, budou stále u vytržení z teorií o vinících, kteří jim usilují o život a o jejich zdraví… vždyť  jim nikdo nenařizoval aby to kupovali… kdyby si to nikdo nekoupil tak všechny nálevny mohli zavřít páč by zkrachovali…. a tak je to se vším… stále hledáme někoho koho bychom obvinili za naši nezodpovědnost, neschopnost a blbost…

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-01-29 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Klobouk dolů za tento článek i tomu autorovi který natočil video, dost mi to sice otevřelo moje nepřijemné vzpomínky z dětství kdy alkohol rozvrátil rodinný vztah, otec byl na nás agresivní mlátil nás a rozbíjel věci a já z toho měl traumatické noční můry. Ale o to více mám důvody proč se těm svinstvům vyhnout a že jsem prošel spoustu nátlakům typu že se v ledvinách udělá kámen když si nedám pivo a další strašení.

Ikona diskutujiciho Sebastian 2019-01-29 22:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho hanka 2019-01-30 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem v léčitelství se ví že lidé co berou léky na vysoký tlak, antidepresiva, na cholesterol apod by neměli užívat bylinné lihové tinktury – kvůli alkoholu. A pít alkohol už vůbec ne. Řekne jim to lékař který jim předepisuje ty léky? Pochybuju o tom.

Ikona diskutujiciho Jan Jelínek 2019-01-30 10:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-01-30 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: To video bylo vytvořeno čistě z dobročinného hlediska, pomoct lidstvu. Alkohol je vskutku velkou zbraní proti nám. Slované se proti němu staví absolutně. Když jsem byl na slovanském setkání, tak se někomu zazdálo, že jeden trochu zavrávoral a bylo z toho pozdvižení. Ukázalo se však, že nepil. Co Slované o alkoholu říkají? "Alkohol je škodlivým jedom už v akomkoľvek malom množstve. Telo ho síce v určitej miere potrebuje, ale vytvára si ho samo toľko, koľko potrebuje."

Ikona diskutujiciho kalia 2019-01-30 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je skvělý dokument. Když jsem byla dítě, tak jsem párkrát ochutnala (usrkla) alkohol (víno, pivo). A vůbec mi to nechutnalo. V pubertě jsem tyto nápoje "na sílu" naučila pít. Nakonec jsem si vzpomněla, že když mi to jako dítěti nechutnalo, a musela jsem se to násilím naučit přijmout do těla, tak to asi není dobré a pít alkohol jsem přestala úplně. Od té doby se cítím dobře/lépe, než když jsem alkohol pila.

Ikona diskutujiciho Satakieli 2019-01-31 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za tuto sérii článků. Já sice alkoholu moc neholduju, ale nebylo to tak vždycky. A závažnost alkoholu jsem si až tak neuvědomovala. Takže od Vánoc nepiju vůbec a hodlám u toho setrvat. Jen škoda, že se ke mě tyto informace nedostaly třeba o pár let dřív. Ještě zmíním  rozlučky se svobodou. Kamarádka měla rozlučku přes celý víkend. Já se účastnila jen jedno odpoledne, protože mám malé dítě. Každopádně, hlavní úkol celého víkendu bylo co nejvíce opít nevěstu… O spoustě pití pak na svatbě ani nemluvě. Je to opravdu na pováženou, že jsou u nás všechny oslavy tak moc spojeny s pitím. A tím spíš zrovna u nevěst, které často brzy po svatbě otěhotní…

Ikona diskutujiciho Khira 2019-01-31 18:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Samozřejmě, že je to účelově. Je moc dobře, že na to někdo takhle rázně a pravidelně upozorňuje.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-02-02 00:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Vzpomněla jsem si na jednu hru (ještě jsem jí nehrála, ale mám v plánu si jí někdy zahrát) Among The Sleep – SPOILER je to "horor" hra o tom, že hráč je hodně malé dítě, které má rodiče alkoholiky. Tedy příběh se prožívá z hlediska tohoto malého dítětě (a že jsou rodiče alkoholici bude vidět asi až na konci hry, dítě pouze vnímá to, že se jeho máma mění na jakousi příšeru, neví proč a snaží se zjistit/vyřešit, co se děje).

Ikona diskutujiciho kalia 2019-02-02 00:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a to dítě v té hře vnímá i např. nějakou černou energii nebo když se jeho máma s někým hádá, tak vnímá špatné vibrace (svět se mu tak divně rozvibruje). Podle mě je ta hra zajímavá, chci si jí zahrát kvůli tomu, že jsem zvědavá, co v ní všechno bude "ukázané". Ale zajímavé je, že hra o dítěti SPOILER s rodiči alkoholiky je horor a je tam ukázané to hororové vnímání dítěte v takové situaci.

Ikona diskutujiciho Jára 2020-01-01 13:48:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Škoda, že video už není dostupné. To video porušovalo nějaký copyright, že ho „tvojetrubka“ vymazala?
Bylo by možné ten odkaz opravit?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek