Scházím se nepravidelně s lidmi z internetu prakticky už od svých 14 ti let. A nemusím asi zatloukat fakt, že nejvíce nabídek mám od mužů. S ženami se sice také scházím, ale je jich méně… Nemůžeme si však nalhávat, že by to scházení bylo vždy kdovíjak oslnivé.
Napadlo mne napsat článek o pár mých zkušenostech. O tom, co se mi stalo nedávno, nebo co už je déle. Ty průšvihy se opakují, takže kdyby si to náhodou někdo chtěl brát osobně, mohu ho uklidnit: Není jediný.
Chtěla bych vyzvednout ty nejhorší chvíle.
Dámám a rozumným pánům je tento článek určen pro pobavení a některým mužům pro inspiraci. Určitě nejsem v tomto žádný ,,kouč“, ale herdek, něco málo už jsem taky zažila a herdek, ono by to přece mělo mít vždy nějakou úroveň, když už takhle někam s někým jdu.
Berte to jako takovou vtipnou sondu do mého soukromí, ale nebudu nikoho jmenovat. Jestli jste se někdo poznal, sorry. Ale já vám to klidně řeknu do očí, jestli jsem to už neudělala.
1. Jde si na rande pokecat, ale nevypáčíte z něho jedinou kloudnou větu
Tohle se mi stává nejčastěji. Někdy je problém, že dotyčný je stydlín a nějak se mi už na začátku zasek. Většinu klasických stydlínů trochu rozchodím a rozmluvím DO prvních dvou hodin. Někdy se mi však nepodaří ho rozmluvit ani po třech hodinách, nebo ani na druhé rande…! Nejednou se mi stalo, že jsem večer přemýšlela, co jsem se vlastně o něm dověděla, ale s překvapením zjišťuji, že celý den vlastně dotyčný nic neřekl, takže jsem sypala jenom já.
Nejhorší je tento mlčící společník, když máte být spolu celé odpoledne. To sypete témat z rukávu, jedno vedle druhého, ale ten člověk se prostě nechytá. A nechytá se nechytá, až se začnete STRAŠLIVĚ nudit a koukat po hodinách, jestli už bude po všem.
Nejlepší je 10 minut mluvit a pak si řeknete: ,,No tak teď pustím ke slovu jeho.“ … A je ticho, maximálně slyšíte ,,No jo no, tak to je.“ A ticho…. Tak zase začnete mluvit, mluvíte a mluvíte, pak sklapnete a čekáte na odezvu… nic.
Když se v takové situaci podaří zasednout ke stolu, začnu to většinou něčím nenápadně zapíjet, abych si mezitím neukousala prsty nudou.
Nemusím mít vedle sebe kašpara, co se bude hihňat a solit vtípky každých pět minut, ale co je moc, to je prostě moc. A když si člověk není schopen pokecat, nebo nechce nic na schůzce povídat, ať radši dívky nikam nezve a jde za klukama z dědiny na pivko, tam si to třeba nacvičí. Vedle slečny je to totiž hrozný trapas a takové rande nikdy není úspěšné. Nelze se potom dívkám divit, když se s dotyčným už nikdy nechtějí vidět.
Čučet do zdi a být ticho, přece mohou i doma 🙂
2. Jde na rande a celý den se tváří jako kakabus
A ty řeči kolem toho: ,,Mě ty lidi tak štvou… Nemám je rád… Co? Jak se mi daří? – Stojí to za hov…. Hm… Hm… Hm….“
Když se mi tohle stane, nejraději bych se prostě v nehlídané chvíli otočila a někam zdrhla, ale zatím jsem k tomu nenašla odvahu. Jednou to fakt udělám, zatím jsem se držela, hlavně když dotyčný byl zdaleka a neznal to tam. Nejsem potvora.
Když někdo někam s někým jde a domlouvá si to týdny předem, tak bych od něj čekala, že bude rád a že si ten den užije.
Stejně jako v prvním případě. Bručet, mrčet, být naštvaný a posílat celý svět někam, přece může i doma. Na to přece není nikdo cizí zvědavý.
To pak jedu domů, unavená a ptám se sama sebe, jestli tohleto mám vůbec zapotřebí? Mohla jsem taky zůstat doma, něco poklidit a vínko by mi doma z ledničky chutnalo možná víc, když bych před sebou neměla ten jeho otrávený obličej.
3. Nechápe náznaky
Když se dívce či ženě už na první schůzce něco nelíbí, volí nenásilnou taktiku naznačování. Zde je překlad některých mých šifer, které jsem použila, ale na druhé straně se to nějak nerozklíčovalo:
,,A proč to chceš vědět?“
Znamená ,,Nemontuj se mi do soukromí a nepokládej mi tyto otázky.“ Rýpat se v tom dál a hledat, proč dotyčný nechce sdělit podrobnost ze svého soukromí, je zde zcela nevhodné.
,,Já na tohle moc nejsem.“
Překlad: Ztlum tu hudbu / Nešahej na mě / Tohle téma mě nudí.
,,Ty hele, moc nevypadáš, že by sis to dneska užíval.“
Když vám tohle řekne holka na rande, znamená to, že ji šíleně nudíte, nebo že ji prudíte a také uvažuje o tom, jestli by nebylo nejlepší právě teď zdrhnout, než vedle vás umře na nudu. V téhle fázi už se to většinou zachránit nedá. Nejblbější odpovědi, co jsem na tohle kdy dostala, bylo ticho, anebo otázka na polibek.
,,Bydlíš ve starém baráku, že?“
V překladu znamená: ,,Smrdíš, jako kdybys bydlel v domě, kde zemřeli tvoji prarodiče a nikdo tam moc nevětrá.“ Jestli v takovém domě někdo žije, proč ten pach něčím nezakryje? Pozorná žena si toho všimne a je to strašně odpuzující. Nějaký normální deodorant přece člověk koupí všude.
Na mužovu otázku, ,,jestli si to rande ještě neprodloužíme“, žena dlouho mlčí, vystrčí nohu směrem pryč a neusmívá se… To znamená: ,,Sedni už do té tramvaje a jeď, ať mám od tebe pokoj!“
Muž mele a mele, žena nereaguje… Protože ji to nudí a čeká, až se to konečně uzavře. Největší průšvih je, pokud si toho chlap velice dlouho nevšímá a mele klidně dál, třeba půl hodiny, aniž by dostal odpověď. Jednou se mi i stalo, že řeknu ,,Mě tohle moc nezajímá“, ale on mlel klidně dál…. Taková schopnost empatie se jen tak nevidí 🙂
4. Blbé otázky
Když poprvé potkáte úplně cizího člověka, víte jak poznáte, že je hloupý? Pokládá vám tyto otázky:
,,Kde bydlíš?“
,,Co dělají tvoji rodiče?“
,,Kolik máš sourozenců?“
,,Hele a ty seš přírodní blond?“
,,Kolik ti to měsíčně sype?“
,,Máš maturitu?“
,,Kde děláš?“
,,Máš nějakého chalana?“
,,Bereš nějaké prášky?“
Když někoho znáte první den, je naprosté TABU pokládat mu soukromé otázky na tělo. Vždy platí, že pokud s námi dotyčný člověk chce sdílet něco ze svého soukromí, tak nám to řekne sám. Takže se o něm přirozeně dozvíme všechno, co on chce, abysme věděli. Je to na něm.
Je vhodné rozvíjet téma, které druhá strana sama začne a je vidět, že se o tom chce bavit. Ale nerozvíjet, kdy se při našem dotazu zasekne, zakření a nechce nám to říct.
Nikdy se nemá vyzvídat. Tohle je neslušné a buranské. Naprostý vrchol je tlačit na někoho ve chvíli, kdy vám odpoví: ,,Já tohle nikomu neříkám.“
Někomu se možná ,,Kde děláš, máš chalana?“ zdá jako dobrý nápad, jak začít důvěrnou konverzaci. Dobrý nápad to rozhodně není. Pokud je dívka slušná a má nějakou úroveň, akorát ji tím pohoršíte. Primitivku v hospodě tím ale třeba oslníte, kdoví.
5. Hygiena
Jde se slečnou na rande, ale má mastnou hlavu, smrdí mu nohy, ráno se nečesal, kartáček nepoužil, za nehty špina, nebo cokoliv podobného… Bližší komentář netřeba. ÚTÍKÁÁÁÁÁT!!!!!!!!
6. Úroveň stolování, aneb jak co nejlépe znechutit ženu
… Borec celý talíř zalije, všechno si nadrobno rozkrájí, nahrne na hromádku, pořádně to zamíchá, skloní ústa k boku talíře a tlačí to do sebe, takovým nahrnovacím způsobem…. Ne, nic horšího asi u stolu nelze předvést. Po tomhle už se to rande zachránit ani nedá, dívka už zjistila, že sedí naproti čuněti.
… Borec rozkrojí obrovský flák masa, celou jednu půlku napíchne na vidličku a pravidelně si z ní ukusuje… PANEBOŽE PROČ!
… Borec řekne, že si s vámi dá k večeři také víno, ale když dojde obsluha, dá si vodu. Jakoby nevěděl, že víno se má pít společně a pokud ho nechce, má říct NE rovnou.
… Slečně přinesou na stůl její oblíbené jídlo. Borec zčistajasna ožije a má nechutné poznámky: ,,Co to je, co ti to tam plave, a jak to vypadá, z čeho to sakra je? A to ty jako jíš normálně, jo?“ V tuto chvíli by slečna nejraději vstala a ten talíř mu vyklopila na hlavu. Když je slušná, přejde to taktickým mlčením a modlí se, aby protějšek už konečně zavřel pusu, aby se mohla v klidu najíst bez jeho blbých poznámek.
… Borec dojde už předem mírně piclý a klidně vám prozradí, že se musel posilnit alkoholem, aby měl odvahu se sejít…Bližší komentář netřeba. ÚTÍKÁÁÁÁÁT!!!!!!!!
7. Placení v podniku
Pánové, tohle si někam napište, pokud to u vás není automatika: ŽENY CHTĚJÍ ROMANTIKU, ŽENY CHTĚJÍ GALANTNÍHO MUŽE A ŽENY CHTĚJÍ POZORNOSTI. ZAPOMEŇTE NA NĚJAKOU EMANCIPACI, NEBO FEMINISMUS. ŽENY CHTĚJÍ POŘÁD TO SAMÉ, CO KDYSI. Proto když s nimi někam jdete a je to první schůzka, anebo jedna z těch prvních, vy za tu slečnu platíte.
I když se slečna zastydí, zkouší se trošku ošívat a říká, že to není nutné, nebo že je zvyklá platit napůl, prostě jí řekněte, že vám tím udělá velkou radost a celé to za ni zatáhněte. Ona se stejně v 90% případů kroutí jenom proto, že nechce vypadat jako vyžírka, ale to že ji pozvete, je zkrátka samozřejmost.
Pokud se slečnou na prvním rande platíte napůl, může vás mít za skrblíka. Pokud má úroveň, pochopí, že má tu čest s normálním buranem.
Největší trapas pro mne byl, když jsme spěchali se zaplacením, protože nám jel brzy spoj. Představa, že se k nám slečna postaví, bude čekat až vyjmenujeme kdo co měl a pak budou chrastit drobné, mě opravdu nebrala. To by taky mohlo ujet a jsme v háji.
Borec se k ničemu neměl, tak dostal náznak, ať to zatáhne. Začal se ošívat a ptát se mě, jestli to má zaplatit…. Když se mě zeptal už asi podruhé, nadhodila jsem jen tak: ,,Hele spěcháme, zatáhni to, neboj, já ti to pak třeba pošlu na účet, vždyť to máš jedno.“ Borec se normálně ujistil, že mu to fakt pošlu, pak to zatáhl a druhý den mi přišlo mailem číslo účtu spolu s vyznáním horoucí lásky a ódou na úžasné super rande… 🙂 Nad takovými situacemi už jenom kroutím hlavou.
Nesmírně trapné je také nechat si vrátit v lepším podniku do poslední koruny a nedat milé slečně ani pětikorunu jako dýško.
8. Choď se mnou!
Tady jen stručně: Stalo se mi to už asi čtyřikrát. Borec se se mnou vidí podruhé, potřetí a vůbec nic mezi námi není. Nedali jsme si ani pusu, ani jsme se neobjali, prostě vůbec nic. Ani se mi nelíbí… Ale dostanu pomalu kolkovanou žádost k chození, kolikrát ještě i s dárky. Přestože ho prakticky neznám… A tu se ptám: Co je špatně?
Je to ještě láska, když se dva spolu mají ,,oficiálně“ domluvit, jestli spolu chtějí něco mít? Já myslela, že tyhle věci se dějí prostě samy. ,,Jednou já, potom ty a je to…“ Přirozeně. Vztahy přece nejsou digitální, ty se musejí rozvíjet.
V žádném případě nepochybuji o tom, že kdybych byla muž, tak mám kopu podobných zážitků, akorát se ženami. Protože co občas slyším od svých přátel za šílené story, to je také na sepsání… Občas se chytám za hlavu a úplně se bojím, co všechno slušným klukům dokáže provádět něžné pohlaví… Jednou to třeba také dám dohromady, aby ženy nepřišly zkrátka. Už to ale bohužel nebudou moje zkušenosti… Nebo bohudík? Vždyť ženy, co se průšvihů týče, bývají navíc i rafinované 🙂
A jaké jsou vaše zážitky ze schůzek?
Máte také na kontě podobné perly?
Kam dál:
• Otevřít rubriku ,,Ženy a Muži“
• Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE
Poslední komentáře
-pavel-)) reny na to zvykneš já dělám 10 let…
-pavel-)) Nejde zdrhnout na chatu? (nemusí být ani tvoje,…
-Alue K. Loskotová Děkuji Alue za zajímavé téma, moc ráda se…
-Reny aluska.org opět boduje. chválím a sdílím dál.
-housenka