1. Alue vypráví: Nejhorší zážitky z mých schůzek

13.7.2013 v Psychologie 82

Scházím se nepravidelně s lidmi z internetu prakticky už od svých 14 ti let. A nemusím asi zatloukat fakt, že nejvíce nabídek mám od mužů. S ženami se sice také scházím, ale je jich méně… Nemůžeme si však nalhávat, že by to scházení bylo vždy kdovíjak oslnivé.

Napadlo mne napsat článek o pár mých zkušenostech. O tom, co se mi stalo nedávno, nebo co už je déle. Ty průšvihy se opakují, takže kdyby si to náhodou někdo chtěl brát osobně, mohu ho uklidnit: Není jediný.

Chtěla bych vyzvednout ty nejhorší chvíle.

Dámám a rozumným pánům je tento článek určen pro pobavení a některým mužům pro inspiraci. Určitě nejsem v tomto žádný ,,kouč“, ale herdek, něco málo už jsem taky zažila a herdek, ono by to přece mělo mít vždy nějakou úroveň, když už takhle někam s někým jdu.

Berte to jako takovou vtipnou sondu do mého soukromí, ale nebudu nikoho jmenovat. Jestli jste se někdo poznal, sorry. Ale já vám to klidně řeknu do očí, jestli jsem to už neudělala.

1. Jde si na rande pokecat, ale nevypáčíte z něho jedinou kloudnou větu

Tohle se mi stává nejčastěji. Někdy je problém, že dotyčný je stydlín a nějak se mi už na začátku zasek. Většinu klasických stydlínů trochu rozchodím a rozmluvím DO prvních dvou hodin. Někdy se mi však nepodaří ho rozmluvit ani po třech hodinách, nebo ani na druhé rande…! Nejednou se mi stalo, že jsem večer přemýšlela, co jsem se vlastně o něm dověděla, ale s překvapením zjišťuji, že celý den vlastně dotyčný nic neřekl, takže jsem sypala jenom já.

Nejhorší je tento mlčící společník, když máte být spolu celé odpoledne. To sypete témat z rukávu, jedno vedle druhého, ale ten člověk se prostě nechytá. A nechytá se nechytá, až se začnete STRAŠLIVĚ nudit a koukat po hodinách, jestli už bude po všem.

Nejlepší je 10 minut mluvit a pak si řeknete: ,,No tak teď pustím ke slovu jeho.“ … A je ticho, maximálně slyšíte ,,No jo no, tak to je.“ A ticho…. Tak zase začnete mluvit, mluvíte a mluvíte, pak sklapnete a čekáte na odezvu… nic.

Když se v takové situaci podaří zasednout ke stolu, začnu to většinou něčím nenápadně zapíjet, abych si mezitím neukousala prsty nudou.

Nemusím mít vedle sebe kašpara, co se bude hihňat a solit vtípky každých pět minut, ale co je moc, to je prostě moc. A když si člověk není schopen pokecat, nebo nechce nic na schůzce povídat, ať radši dívky nikam nezve a jde za klukama z dědiny na pivko, tam si to třeba nacvičí. Vedle slečny je to totiž hrozný trapas a takové rande nikdy není úspěšné. Nelze se potom dívkám divit, když se s dotyčným už nikdy nechtějí vidět.

Čučet do zdi a být ticho, přece mohou i doma 🙂


2. Jde na rande a celý den se tváří jako kakabus

A ty řeči kolem toho: ,,Mě ty lidi tak štvou… Nemám je rád… Co? Jak se mi daří? – Stojí to za hov…. Hm… Hm… Hm….“

Když se mi tohle stane, nejraději bych se prostě v nehlídané chvíli otočila a někam zdrhla, ale zatím jsem k tomu nenašla odvahu. Jednou to fakt udělám, zatím jsem se držela, hlavně když dotyčný byl zdaleka a neznal to tam. Nejsem potvora.

Když někdo někam s někým jde a domlouvá si to týdny předem, tak bych od něj čekala, že bude rád a že si ten den užije.

Stejně jako v prvním případě. Bručet, mrčet, být naštvaný a posílat celý svět někam, přece může i doma. Na to přece není nikdo cizí zvědavý.

To pak jedu domů, unavená a ptám se sama sebe, jestli tohleto mám vůbec zapotřebí? Mohla jsem taky zůstat doma, něco poklidit a vínko by mi doma z ledničky chutnalo možná víc, když bych před sebou neměla ten jeho otrávený obličej.

3. Nechápe náznaky

Když se dívce či ženě už na první schůzce něco nelíbí, volí nenásilnou taktiku naznačování. Zde je překlad některých mých šifer, které jsem použila, ale na druhé straně se to nějak nerozklíčovalo:

,,A proč to chceš vědět?“

Znamená ,,Nemontuj se mi do soukromí a nepokládej mi tyto otázky.“ Rýpat se v tom dál a hledat, proč dotyčný nechce sdělit podrobnost ze svého soukromí, je zde zcela nevhodné.

,,Já na tohle moc nejsem.“

Překlad: Ztlum tu hudbu / Nešahej na mě / Tohle téma mě nudí.

,,Ty hele, moc nevypadáš, že by sis to dneska užíval.“

Když vám tohle řekne holka na rande, znamená to, že ji šíleně nudíte, nebo že ji prudíte a také uvažuje o tom, jestli by nebylo nejlepší právě teď zdrhnout, než vedle vás umře na nudu. V téhle fázi už se to většinou zachránit nedá. Nejblbější odpovědi, co jsem na tohle kdy dostala, bylo ticho, anebo otázka na polibek.

,,Bydlíš ve starém baráku, že?“

V překladu znamená: ,,Smrdíš, jako kdybys bydlel v domě, kde zemřeli tvoji prarodiče a nikdo tam moc nevětrá.“ Jestli v takovém domě někdo žije, proč ten pach něčím nezakryje? Pozorná žena si toho všimne a je to strašně odpuzující. Nějaký normální deodorant přece člověk koupí všude.

Na mužovu otázku, ,,jestli si to rande ještě neprodloužíme“, žena dlouho mlčí, vystrčí nohu směrem pryč a neusmívá se… To znamená: ,,Sedni už do té tramvaje a jeď, ať mám od tebe pokoj!“

Muž mele a mele, žena nereaguje… Protože ji to nudí a čeká, až se to konečně uzavře. Největší průšvih je, pokud si toho chlap velice dlouho nevšímá a mele klidně dál, třeba půl hodiny, aniž by dostal odpověď. Jednou se mi i stalo, že řeknu ,,Mě tohle moc nezajímá“, ale on mlel klidně dál…. Taková schopnost empatie se jen tak nevidí 🙂

4. Blbé otázky

Když poprvé potkáte úplně cizího člověka, víte jak poznáte, že je hloupý? Pokládá vám tyto otázky:

,,Kde bydlíš?“

,,Co dělají tvoji rodiče?“

,,Kolik máš sourozenců?“

,,Hele a ty seš přírodní blond?“

,,Kolik ti to měsíčně sype?“

,,Máš maturitu?“

,,Kde děláš?“

,,Máš nějakého chalana?“

,,Bereš nějaké prášky?“

Když někoho znáte první den, je naprosté TABU pokládat mu soukromé otázky na tělo. Vždy platí, že pokud s námi dotyčný člověk chce sdílet něco ze svého soukromí, tak nám to řekne sám. Takže se o něm přirozeně dozvíme všechno, co on chce, abysme věděli. Je to na něm.

Je vhodné rozvíjet téma, které druhá strana sama začne a je vidět, že se o tom chce bavit. Ale nerozvíjet, kdy se při našem dotazu zasekne, zakření a nechce nám to říct.

Nikdy se nemá vyzvídat. Tohle je neslušné a buranské. Naprostý vrchol je tlačit na někoho ve chvíli, kdy vám odpoví: ,,Já tohle nikomu neříkám.“

Někomu se možná ,,Kde děláš, máš chalana?“ zdá jako dobrý nápad, jak začít důvěrnou konverzaci. Dobrý nápad to rozhodně není. Pokud je dívka slušná a má nějakou úroveň, akorát ji tím pohoršíte. Primitivku v hospodě tím ale třeba oslníte, kdoví.

5. Hygiena

Jde se slečnou na rande, ale má mastnou hlavu, smrdí mu nohy, ráno se nečesal, kartáček nepoužil, za nehty špina, nebo cokoliv podobného… Bližší komentář netřeba. ÚTÍKÁÁÁÁÁT!!!!!!!!

6. Úroveň stolování, aneb jak co nejlépe znechutit ženu

… Borec celý talíř zalije, všechno si nadrobno rozkrájí, nahrne na hromádku, pořádně to zamíchá, skloní ústa k boku talíře a tlačí to do sebe, takovým nahrnovacím způsobem…. Ne, nic horšího asi u stolu nelze předvést. Po tomhle už se to rande zachránit ani nedá, dívka už zjistila, že sedí naproti čuněti.

… Borec rozkrojí obrovský flák masa, celou jednu půlku napíchne na vidličku a pravidelně si z ní ukusuje… PANEBOŽE PROČ!

… Borec řekne, že si s vámi dá k večeři také víno, ale když dojde obsluha, dá si vodu. Jakoby nevěděl, že víno se má pít společně a pokud ho nechce, má říct NE rovnou.

… Slečně přinesou na stůl její oblíbené jídlo. Borec zčistajasna ožije a má nechutné poznámky: ,,Co to je, co ti to tam plave, a jak to vypadá, z čeho to sakra je? A to ty jako jíš normálně, jo?“ V tuto chvíli by slečna nejraději vstala a ten talíř mu vyklopila na hlavu. Když je slušná, přejde to taktickým mlčením a modlí se, aby protějšek už konečně zavřel pusu, aby se mohla v klidu najíst bez jeho blbých poznámek.

… Borec dojde už předem mírně piclý a klidně vám prozradí, že se musel posilnit alkoholem, aby měl odvahu se sejít…Bližší komentář netřeba. ÚTÍKÁÁÁÁÁT!!!!!!!!

7. Placení v podniku

Pánové, tohle si někam napište, pokud to u vás není automatika: ŽENY CHTĚJÍ ROMANTIKU, ŽENY CHTĚJÍ GALANTNÍHO MUŽE A ŽENY CHTĚJÍ POZORNOSTI. ZAPOMEŇTE NA NĚJAKOU EMANCIPACI, NEBO FEMINISMUS. ŽENY CHTĚJÍ POŘÁD TO SAMÉ, CO KDYSI. Proto když s nimi někam jdete a je to první schůzka, anebo jedna z těch prvních, vy za tu slečnu platíte.

I když se slečna zastydí, zkouší se trošku ošívat a říká, že to není nutné, nebo že je zvyklá platit napůl, prostě jí řekněte, že vám tím udělá velkou radost a celé to za ni zatáhněte. Ona se stejně v 90% případů kroutí jenom proto, že nechce vypadat jako vyžírka, ale to že ji pozvete, je zkrátka samozřejmost.

Pokud se slečnou na prvním rande platíte napůl, může vás mít za skrblíka. Pokud má úroveň, pochopí, že má tu čest s normálním buranem.

Největší trapas pro mne byl, když jsme spěchali se zaplacením, protože nám jel brzy spoj. Představa, že se k nám slečna postaví, bude čekat až vyjmenujeme kdo co měl a pak budou chrastit drobné, mě opravdu nebrala. To by taky mohlo ujet a jsme v háji.

Borec se k ničemu neměl, tak dostal náznak, ať to zatáhne. Začal se ošívat a ptát se mě, jestli to má zaplatit…. Když se mě zeptal už asi podruhé, nadhodila jsem jen tak: ,,Hele spěcháme, zatáhni to, neboj, já ti to pak třeba pošlu na účet, vždyť to máš jedno.“ Borec se normálně ujistil, že mu to fakt pošlu, pak to zatáhl a druhý den mi přišlo mailem číslo účtu spolu s vyznáním horoucí lásky a ódou na úžasné super rande… 🙂 Nad takovými situacemi už jenom kroutím hlavou.

Nesmírně trapné je také nechat si vrátit v lepším podniku do poslední koruny a nedat milé slečně ani pětikorunu jako dýško.

8. Choď se mnou!

Tady jen stručně: Stalo se mi to už asi čtyřikrát. Borec se se mnou vidí podruhé, potřetí a vůbec nic mezi námi není. Nedali jsme si ani pusu, ani jsme se neobjali, prostě vůbec nic. Ani se mi nelíbí… Ale dostanu pomalu kolkovanou žádost k chození, kolikrát ještě i s dárky. Přestože ho prakticky neznám… A tu se ptám: Co je špatně?

Je to ještě láska, když se dva spolu mají ,,oficiálně“ domluvit, jestli spolu chtějí něco mít? Já myslela, že tyhle věci se dějí prostě samy. ,,Jednou já, potom ty a je to…“ Přirozeně. Vztahy přece nejsou digitální, ty se musejí rozvíjet.

V žádném případě nepochybuji o tom, že kdybych byla muž, tak mám kopu podobných zážitků, akorát se ženami. Protože co občas slyším od svých přátel za šílené story, to je také na sepsání… Občas se chytám za hlavu a úplně se bojím, co všechno slušným klukům dokáže provádět něžné pohlaví… Jednou to třeba také dám dohromady, aby ženy nepřišly zkrátka. Už to ale bohužel nebudou moje zkušenosti… Nebo bohudík? Vždyť ženy, co se průšvihů týče, bývají navíc i rafinované 🙂

A jaké jsou vaše zážitky ze schůzek?

Máte také na kontě podobné perly?


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Ženy a Muži“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE

Přispějte na stránky Aluška.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jirka 2013-07-13 06:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úroveň stolování mne opravdu pobavila. :))

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-07-13 08:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to máš! :D nechápu teda, proč si tě zvou když se neumí chovat. Mně jedna holka málem rozbila věc po mé babičce

Ikona diskutujiciho mg 2013-07-13 09:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… roztomilé.

Ikona diskutujiciho Farah 2013-07-13 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba by to bylo na další knihu, něco na způsob "Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše". Jsem se neubránila smíchu, hlavně bod 4, blbé otázky :D Znám z bezprostředního okolí. Vejdu do mešity, tam nové sestry a hnedka na mě: "Jseš vdaná?" "Jsi Češka?" "Kolik Ti je?" "Pracuješ?" …dostalo mě: "A tví rodiče jsou taky tak malí? A jsou muslimové?" (ještě se sestra jedna mohla programově zacyklit a ptát se, jestli jsou mí rodiče také vdaní a kde dělají :D ) No perly se najdou a nemusí vznikat na rande, stačí náhodná setkání. Já přece nejdu vyplňovat na úřad informace pro nový pas! :D

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-07-13 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta část číslo sedm je neuvěřitelná :D

Ikona diskutujiciho Kamila Ospálková 2013-07-13 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, moc příjemné čtení po ránu. ejsem zvyyklá psát do komentářů a diskusí, ale ve tvém případě už o tom delší dobu přemýšlím. Umíš krásně popisovat vesmírné zákony a je vidět, že jsi "vedená".Mě trvalo déle, než jsem začala být jakože "duchovní" :-)), ale to je každého cesta. Fandím ti, drž se, někdy s tebou nesouhlasím, ale není na světě člověk ten, aby se líbil lidem všem. Lidé jako ty mohou měnit dění tady na Zemi, a bude jich víc, stále věřím, že tu bude dobře :-). Měj se :-)

Ikona diskutujiciho mk 2013-07-13 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂 vzpomněl jsem si na jedno poučné "rande".. krátce po střední mi spolužák domluvil schůzku se svojí kamarádkou, že prý bychom si mohli rozumět. tyhle dohazovací akce nemám rád, ale dal jsem tomu šanci.. z chlapského hlediska na první dojem hezká a milá holka, prostředí i dobu si vybrala sama, na hygienu dbám, chovám se taktně, aspoň ze začátku žertuju taky v rámci slušnosti a posílal jsem jí ty nejupřímnější úsměvy, tak, doufám, neměla důvod se cítit nepohodlně. problém byl v tom, že od přivítání jsem z ní musel tahat doslova každou větu, naprosto žádné téma nezačala sama. za to odpoledne mohla říct tak sto slov, a to jsem jí pomalu musel dávat možnosti, aby se vůbec zapojila. snad jediné, co jsme měli společné, byla zubařka během let na zákl. škole 🙂 ..takhle nějak se možná mohl cítit řadový německý voják za protektoriátu, když se mu líbilo místní děvče a v dobré víře jej slušně pozval na kávu. po asi hodince už jsem se tím začal bavit, prokládal jem to různě tichem, a čekal, zda třeba s něčím přijde sama.. ne 🙂 vydržel jsem to něco přes dvě hodiny, poděkoval za příjemné odpoledne, zaplatil a navrhl slečně, ať dá vědět, kdyby si chtěla zase někdy popovídat.. následná zpětná vazba od spolužáka – prý jsem příliš usedlý. nevím, možná jsem si měl nagelovat kohouta, vzít si každou tkaničku v jiném křiklavě barevném provedení, nechat hrát z mobilu rytmuse, výrazně žvýkat, chlubit se počtem sexuálních partnerek a skvělou sázenkou na poslední kolo fotbalové ligy a samozřejmě se stihnout opít.. na téma, jací muži nebo spíš chlapci jí imponují, prostě nemohlo dojít 🙂

Ikona diskutujiciho Mek 2013-07-13 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je podle mě trochu pubertální názor, ale nic proti, celkem jsem se u toho pobavila. Jen by mě teda fakt nepobuřovalo, kdyby se mě dotyčný zeptal, kde bydím, nebo kolik mám sourozenců x)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-13 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Měl ses jí zkusit zeptat kde dělá, jestli má ňákého chalána a jestli bere prášky…. třeba by se na tohle chytla!! :D :D :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-13 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: To je o tom, jestli si chráníš soukromí. Pokud tam není nic moc zajímavého ani vybočujícícho z průměru, tak ti ty otázky nevadí, ale to druhá strana neví, proto to z tebe nemá nikdy tahat. A nevím, co ti přijde na tom pubertálního, navíc nejde o názor, ale o zkušenosti. Vše co píšu, se mi skutečně stalo.

Ikona diskutujiciho Míša 2013-07-13 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejvíc mě dostal ten, co ti poslal číslo na účet.

Ikona diskutujiciho Tauri 2013-07-13 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, nic ve zlém, ale myslím, že není rozumné tu psát, jaké jsou Tvé zážitky ze zchůzek. Myslím, že je v tom poslední dobou dosti Tvé ego. Taky by Ti asi nebylo milé, kdybych psal na netu o svých schůzkách.. jací to jsou blbci a nevychovanci. Prostě někteří lidi jsou takoví a musíme je příjmout a rozhodně o nich nepsat. Ano, někteří lidi jdou nahoru, nekteří doost upadají a je těžké s nimi být. Ale rozhodně si nebudu vylévat zlost a pomlouvat je na netu. Taky bych mohl napsat, že většina holek kyne z přejídání, kouří jak fabriky a jsou jen na peníze+ neumí ani uvařit prkotinu. Kluci jsou zas jen nagelovaný frajírci, kteří neumí ani opravit kohoutek, nosí kalhoty u rozkroku a vypadají jak teplý J.Bieber. Tahle doba je na prd, ano..ale není lepší si s někým dýl psát, poznat ho, než tu takhle psát? Za všechno si můžem sami. Přece s někým nepůjdu hned, jak mě někam pozve a pak tu nemusim takhle psát:) Měj se hezky milá Aluško

Ikona diskutujiciho sepťa 2013-07-13 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluš, a tys tomu zoufalci z bodu (7.) opravdu poslala peníze na účet ? A poslala jsi mu potom nějaký hezký mail nebo tak ? Jen by mě zajímalo, jak se takoví lidé posílají do pr…yč :-)

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2013-07-13 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je až skoro zarážející že se takové věci mohou dít. 🙂

Ikona diskutujiciho Ivísek 2013-07-13 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek Alue :-)  V některých situacích jsem se (bohužel) poznala :-D

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-07-13 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není tady nějaká nezadaná slečna, která by se chtěla seznámit? Jsem z Prahy a je mi 23 let. P.S. Nebojte nic z toho co je v článku nehrozí :-)

Ikona diskutujiciho Cherryna 2013-07-13 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak teď jsem se docela dost zasmála. Nejvíc mě dostal ten e-mail s číslem účtu :D…no to je dost teda! Jinak s tou otázkou jestli už mám kluka. To se mě ptá asi 70 % chlapů. Ještě mi ani neřeknou ahoj a už mi vpálí do xichtu jestli s někým chodím…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-13 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Když už jsem to slíbila, tak jsem to dodržela, to je přece jasné. Moje slovo platí.

Ikona diskutujiciho Tauri 2013-07-13 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Takže Ty se bavíš na účet druhých a děláš si z nich srandu? Každý je nějaký, někdo vyspělý, někdo jednoduchý..spíš jen ukazuješ, jak jsi dokonalá a ostatní jsou troubové. Vylévání zlosti v tom není, jen nadřazenost a Tvá neshopnost nacházet fajn lidičky. To, že platí muž první je jen ženský feminismus, který jste si vymyslely. Všecko má být napůl a nebrat vše jako samozřejmost! Protože galantnost mužů se zvrhla v povinnost vše platit a být eňo ňuňo za jakékoli situace. Tak proč chodíš na rande, když si s dotyčným sotva píšeš a pak tu píšeš takové věci? Pokud si s někým píšu déle, zhruba vím co od něho čekat a pokud se mi nezamlouvá, tak psát přestanu a na nějakou zchůzku může zapomenout a ne se vrhnout na vše co příjde a pak tu druhé pomlouvat? Za to si můžem jen sami, nehledej chybu v druhých. Je to Tvoje věc, ale není hezké tu psát o druhých, jací jsou a chlubit se tím, že jsou "troubové" A proč bych dával na net takové věci? Protože nejsem takový..prostě si o někom něco myslim a dál se to neventiluje.

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-13 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to by som ja bol asi tiež taký tichý keby som isiel na "rande" s niekým neznámym…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-13 15:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Ano, já si dělám srandu ze všeho, ze sebe i z jiných lidí… A ano, chodím na schůzky s lidmi, které prakticky neznám, protože mi chodí nabídky každý den, takže vybírám stylem ,,ententýky". Kdybych si s každým měla třeba rok dopisovat, nebudu dělat nic jiného. A ano, občas střelím úplně vedle a zažiju tuhle srandu. O tom je ale život a nebudu zalezlá doma a schovávat se před lidmi. Raději dělám ententýky.

Ikona diskutujiciho Ivo 2013-07-13 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Hehe, me to bylo hned jasne, jak na zacatku Tveho prvniho prispevku doslo na osocovani ciziho ega 🙂 Nicmene k veci. Vetsina lidi, o kterych je psano vyse jsou sociopati, moc kamaradu asi nemaji a rodice je ocividne taky slusne nevychovali, takze jim nema kdo rict, co je nevhodne. Tento clanek preci nebyl psan se zamerem toho, aby nekoho potapel. Naopak chlapci nejisti v tomto jemnem umeni maji moznost se na chybach svych i  druhych poucit. Zvlast kdyz je tam pokazde jasne vypichnuto, jak by to spravne melo vypadat. Pokud se nekdo urazi, misto toho aby se pokusil napravit sve vysinute chovani, preci neni chybou clanku ^_^

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-07-13 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No – dobře, žes to napsala:-D….protože vážně zažívat buranské chování na schůzce, je VRAŽEDNÉ i VTIPNÉ ZÁROVEŇ.

Ikona diskutujiciho Jirka_ 2013-07-13 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To se fakst stává. Potkáte někoho, a ten, či ta říká: " Jé musíme se sejít , pokecáme". Pak přijdu a hrobové ticho, když začnu mluvit , tak není ta osoba schopna se na jakékoliv téma připojit. Nebo dokonce téma hodit do placu. Někdy jsou lidé unavení, to chápu. Je potřeba umět i spolu mlčet. Ale když už někdo vyzývá nadšeně pokecáme a pak prd, tak to zní jako podfuk, že snad jde o jiný záměr schůzky.

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-13 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Jirka_ 2013-07-13 18:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No ať jsem to věděl předem, že bys pokecala, tak jsme se stavil. Jel jsem kolem, ale říkal jsme si. Než to najdu, a stejně třeba bude zaneprázdněná. Nebo nevím, jak se u Alušky domlouvají termíny návštěv…A ješt ěby to třeba vypadalo že dělám nějaké ceremónie a že mám nějaké postranní záměry nebo tak , co já vím. Myslím, že nejlepší je, aby schůzka byla tkové něco spontanní radostné… Good feeling

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-13 19:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Tak: sociopati.. Tauri je naštvaný, protože se v tom článku poznal a kopla jsem mu do jeho vosího hnízda. Já za to ale nemůžu, že neví co se patří.

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-07-13 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: to je právě nejhorší, že on love měl:-D…je to zkrátka pouze lakomý chlap:-)

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-13 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: ALe nie su až tak o tom samým, a aj tak ten Tamuri či jak sa volá len kritizuje, to je fakt ovela väčsí dôvod nezverejniť to ako tie moje… 🙁

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-13 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:  si ma pekne pomotal teraz… Neviem kde je sever a kde juh…

Ikona diskutujiciho mk 2013-07-13 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: :D tou dobou jsem zřejmě ještě nebyl natolik vyspělý, aby mě to napadlo. ale díky za tip pro příště, určitě si to nenechám jen pro sebe a pošlu to dál 😉

Ikona diskutujiciho diana 2013-07-13 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím,  mně třeba otázky na to, kolik máš sourozenců a co dělají rodiče či čím se živíš přijdou docela normální témata na rozhovor, když někoho neznám, zajímá mě  a chci ho poznat víc. Jasně, záleží, jak se dotyční spokojí s odpovědí a jestli dotírají víc než je žádoucí na odpověď. Co se týče placení, mám stejný názor. Moje známá mě vždy ohromovala historkami o svých nápadnících, nevím, co měla v sobě za program, že tohle přitáhla, ale jeden jí řekl, že jí zve na kafe, ale dortík už jde na její účet, další ji pozval na večeři, ale když potom navrhla pak frťana na lepší trávení, řekl, že má jen pětikilo a tak nic a pak ji taky jeden řekl, že ji zve ale má před výplatou, tak mu musí prvně půjčit. Přitom to nejsou žádní chudí studenti, jde o lidi přes čtyřicet!!Mě si zapsala jako že jsem na peníze, protože jsem jí řekla, že na tom, že chlap na prvním rande platí prostě trvám. Vůbec to není pravda, ale je to pro mě symbol takové péče a že se umí postarat, a taky je fakt, že mě vždycky každej tu útratu zaplatil, samo že nejsem rozežraná a vím, co si můžu žádat, ale zaplatil. A teď mám báječného muže, takže to funguje. Přitahujeme si. Tak možná proto,Alue. Ptej se sebe, jaké přesvědčení máš v duši, pak to i potkáváš. Mám tě ráda a přeju ti jen to krásné a dobré. d.

Ikona diskutujiciho Colliode 2013-07-13 22:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty asi moc s lidmi nejednáš na rovinu, když musíš sepsat tenhle článek na rozklíčování…

Ikona diskutujiciho Colliode 2013-07-13 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jinak… Nepoučuj tady nikoho, co holky chtějí a co nechtějí. Každý to má jinak a potom potkávám ty týpky, co za mě vehementně chtějí platit, když já nechci a myslí si, že se "jen tak ošívám"…

Ikona diskutujiciho Jitka 2013-07-13 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]:Upřímně si myslím, že než si dělat legraci z druhých, by bylo dobré se zamyslet nad tím, proč vedle sebe nemám partnera, kterého bych si mohla vážit a milovat a být milována. Víš, ona pravda není jedna, co je pro tebe směšné, to by se jiné ženě třeba líbilo. Možná i ty jsi udělala na těch schůzkách něco, co mohlo přijít muži směšné nebo nevhodné. Neomlouvám neslušnosti mužů, také jsme si prošla obdobím seznamování a schůzek a vím, co někteří muži dokáží, ale já to období využila spíše k sebezamyšlení, protože stejné vybrace se přitahují a tak jsem na sobě zapracovala a mám nyní úžasného muže, laskavého a milujícího, kterého si z celého srdce vážím.

Ikona diskutujiciho Naso 2013-07-14 00:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dlouho jsem nebyl na těchto stránkách a tak jsem si rozbalil članek, který mě nejvíce upoutal. Musím říct, že v některých popisovaných situací jsem se hodně pobavil. Jiné mě docela dost zarazily. Naprosto nejvíce to s tím účtem. Pak to stou hospou a vánicí. Co se týče klasického zeptání chlapa a budeš semnou chodit, pramení z nejistoty, chlap potřebuje jistotu (utvrzení). A je docela nutné aby se chlap snažil aby bylo vidět, že má zájem. Co se týče placení na schůzkách už několikrát se mi stalo to, že žena chtěla platit ne z důvodu toho že by se cítila jako vyžírka, ale proto že se cítí jako samostatná osoba. V tom případě to jednoduše respektuji. S bývalou přítelkyní jsme měli rozdělené finance, a když jsme šli na večeři tak jsme platily stylem jednou já jednou ty. Byli jsme tak natom domluveni a oboum to tak vyhovovalo. Za další určitě nezvu holku ihned někam na jídlo, pokud nejsem rozhodnutej že mi těch pár stovek za to stojí. Chjo po vyhodnocení mých plus a mínus jsem nepoměrně ve výhodě oproti cca 50% populace při balení druhého pohlaví. Nejsem žádný Kasanova, ani italský Seladon, ale aspoň vím že nemám v hlavě nasráno. Můj problém je ten že si moc nevěřím co se týče balení. A proto taky tolik zkušeností nemám. Co se týče Alušky tak jsem vyhodnocoval cca 3 měsíce jestli napsat nebo nenapsat  a jak to napsat, abych nevypadal za blba, ani nějakého slintavého uchýla. Až mě kámoš ujistil že nejsem blb ať do toho jdu jinak tím blbem budu. Tak sem sesumíroval celkový svůj postoj k této věci. A přiznal si, že mám strach z odmítnutí. V momentě kdy jsem zmáčkl u emailu enter tak byl klid. Žádný strach jen příjmutí faktu co příjde. Odpověď přišla poměrně rychle, kterou respektuji. Další věcí co neumím je chodit okolo horký kaše a vymýšlet nepřímé otázky abych dostal odpověď. Jsem naprosto upřímný a přímý. Když se na něco ptám tak se ptám otázkou na kterou chci znát odpověď, a ne že si budu muset odpověď vyvozovat. Jeden kamarád mi řekl že má techniku balení postavenou na tom, že řekne uplnou kravinu a podle reakce do 2minut ví jestli holka je trotl, nebo něco v hlavě má. A další věc co nechápu je změna chování při balení druhé osoby. Jsem takový jaký jsem a ten dotyčný mě bude, nebo nebude chtít právě takového. Myslím si že navazování vztahů by se mělo normálně standartně vyučovat na školách, kde by měl být prostor pro vlastní opakovanou zkušenost.

Ikona diskutujiciho Martin 2013-07-14 01:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka ,,Kde děláš?" Já používám, "čím se zabýváš?". Často používám (i když ne často s někým koho vidím poprvé) Zdá se mně to, jako ta nejkrásnější otázka, jaká jen lze být. Možná to vychází z mého naivního pohledu, že všichni dělaji to, co mají rádi 🙂

Ikona diskutujiciho Jirka_ 2013-07-14 03:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Však přece z toho vyplývá že na žádné návštěvě úřece netrvám. Neuvádím ani, že u Tebe přímo. Jen , že jsem jel kolem. Samozřejmě, že i to kolem neznamená , že zrovna budeš doma. Dneska se na netu člověk dohledá div ne jak vypadá rohožka u dveří , tak čemu se divíš. HE???

Ikona diskutujiciho Mek 2013-07-14 09:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Pubertální jsem myslela jen ty otázky, neber to špatně, můj názor x) Jinak říkám, zasmála jsem se u toho, je to fajn článek x)

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-07-14 10:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška pise s Laskou.Muze psat co chce.

Ikona diskutujiciho Arriane 2013-07-14 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mé první pozvání na rande bylo… zajímavé:-). Na třetí hodině tanečních se mě o přestávce jeden kluk zeptal, jestli bych někdy někam nechtěla zajít. Já na něj chvíli vyděšeně koukala (jsem plachý introvert, co doposud neměl zkušenosti s "chozením") a když pak navrhl nějaký den, jen jsem zavrtěla hlavou, že nemám čas. Respektive jsem měla každé odpoledne něco-volné mě napadlo jedině úterý a když jsem navrhla úterý, tak on řekl že nemůže, že má dlouho odpolední vyučování… No, tak jsme si aspoň vyměnili maily a čísla na telefon s tím, že se uvidíme další týden zase v tanečních.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-14 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Nevím vůbec kdo jsi ani co se ti to teď vlastně honí hlavou… mám pepřák a nebojím se ho použít.

Ikona diskutujiciho Jirka_ 2013-07-14 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomu se říká faktická Alue paranoia. Honí se jí hlavou ty nejhnusnější věci ,jak je vidět. Vyplýva z jejího zjevně, že bude vítat lidi s pepřákem. Poněvadš nic ji k pepřáku přece nemůže motivovat. Ostatně , kdo by se chtěl dál bavit po takovém to jejím vystoupení.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-14 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: A co si mám myslet o cizím člověku, který se ke mně tímto HODNĚ divným způsobem asi zve? Jestli ti to přijde normální, tak mě rozhodně ne.

Ikona diskutujiciho hajcus.ka 2013-07-14 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chlapík co si od tebe nechal poslat peníze na účet mě teda taky dostal nejvíc :))

Ikona diskutujiciho Šárka 2013-07-14 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou jsem měla schůzku domluvenou přes známého v práci. Nevěděla jsem jak ten kluk se kterým mám rande vypadá, chová a tak dále 🙂

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-07-14 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně už se podařilo potkat skoro všechny exempláře, o kterých tu píšeš (kromě 5. a 6.). Člověk se fakt někdy nestačí divit…. Jednu chvíli jsem si myslela, že jsem snad jediná, komu se tohle stává, ale teď vidím, že fakt ne :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-14 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]: Z té šestky se ti nestalo ani nic podobného? .. To se divím 🙂

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-07-14 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Borec se se mnou vidí podruhé, potřetí a vůbec nic mezi námi není. Nedali jsme si ani pusu, ani jsme se neobjali, prostě vůbec nic. Ani se mi nelíbí… Ale dostanu pomalu kolkovanou žádost k chození, kolikrát ještě i s dárky. Přestože ho prakticky neznám… A tu se ptám: Co je špatně?"

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-14 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]: Nic proti, ale já se s lidmi poznávám tak, že se s nimi scházím. ..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek