Aluška.org má po pěti letech nový vzhled

21.11.2016 v Aluška.org 56

Nepíšu tento článek, abych vám oznámila, že stránky mají nový kabátek. Toho jste si jistě všimli sami na první pohled. Otázka je: Proč vlastně? A proč až po tolika letech? A co dalšího mám v plánu, na co se můžete ještě těšit?

Rozlučme se prvně se stařičkým vzhledem stránek Aluška.org, který tu byl od podzimu roku 2011 stále stejný, s naprosto minimálními úpravami, spíše co se týče lišty s barevnou nabídkou a fotky, která byla alespoň jednou vyměněná:

Když jsem ho tehdy namalovala, byla jsem absolutně nadšená, jak moc se mi tento vzhled líbil a i přes pesimistické odhady mého okolí, že tento vzhled mi jako obvykle dlouho nevydrží, držel se pěkných 5 let, což je ze všech nejdéle, předtím jsem malovala snad každý rok nový.


Přesto jsem už poslední rok chtěla vzhled vyměnit, čekala jsem že se zvládnu loni přestěhovat na nový hosting a pak to přemaluju pro účely odkazové stránky, to se však nepodařilo. Kvůli úplně špatně postavenému systému, který potřebuje celý spravit, reinstalovat a dodělat. Nestihlo se to, teď pracuji na své knize a nemám čas na kompletní rekonstrukci nového hostingu, tomu se chci věnovat na jaře, ale nedávno se pro mě objevil jiný velice zajímavý projekt a teď je otázka, který z nich budu na jaře realizovat jako první.

Je tedy jasné, že s dalším odkladem byla tvorba nového vzhledu nutná. Budete se asi divit, měla jsem snahu ten starý zachovat, ale potřebovala jsem přemalovat ,,vyšlo knižně“ aby tam byl vidět Anděl strážný a starou fotku, kde mám ještě barvené vlasy… Což se nepodařilo, protože staré rozvrstvené soubory, ve kterých to mám, jsou jednak strašně složitě vyrobené, už se v tom nikdo nevyzná, druhak už tam s tím moc pracovat nejde, fotka nešla vůbec a než malovat takto starý vzhled znova stejný, raději jsem udělala úplně nový.

Můj nešvar je záliba v přezdobených veselých designech, proto taky byly doposud stránečky barevné, ale v dnešní době je to už hodně old school a i já si uvědomuji, že je potřeba se v té tvorbě trochu posunout a naučit se s těma barvičkama krotit a nepřeplácávat.

Také jsem před pár lety zjistila, že jakékoliv dlouhé texty v hlavičce webu nikdo nečte. Proto jsem dlouhé úvodní slovo vyhodila a dala tam nový slogan, který prakticky vystihuje to, co mi neustále píšete. Že vám tyto stránky mění život a přináší radost a úspěch do života. Což je pro mě to největší potěšení a radost…

Kromě zbytečného úvodního slova prořídla horní nabídka, některé prokliky nebyly používané a byly dlouho nadbytečné a neaktuální, něco mi uteklo, to přesunu dodatečně dolů do patičky. Chtěla jsem vykopnout pryč i nabídku ,,odkazy“, ale to už bych zápolila s nadbytkem volného prostoru, tak jsem se smilovala.

Díky tomu, že vzhled hlavičky už není přebarvičkovaný a přeplněný textem, nezaniká horní box s aktualitkami a proto už nemusí být pestrobarevný, aby si ho člověk všiml. To je příjemná změna. Zjednodušený vzhled člověka tolik nemate a zlepšuje orientaci na webu.

Na hlavní stránku se vracíte klasicky kliknutím na hlavní sluníčkové logo Aluška.org, ale jako tlačítko home funguje celá horní část stránky, takže i slogan a moje fotka.

Zmizel stařičký slogan tervetuloa ystävä, který tu byl od roku 2006 a stařičná pidi fotečka ze sekce ,,vyšlo knižně“. Zato pod nadpisem vlevo je pěkný nový detail, můj vlastnoruční podpis převedený na bílou barvu, který píšu do všech svých knih. Kdo je máte, tak ten podpis znáte 🙂 Napadlo mě to při tvorbě a ukázalo se to jako moc pěkný nápad. Já jsem tedy spokojená, je to takové osobnější.

A v sekci ,,vyšlo knižně“ teď hezky kouká nově vycházející kniha Anděl strážný, kvůli které jsem hlavně potřebovala aktualizovat vzhled.

A kdo je pozorný, možná najde maličký kód 540, je tady dokonce 3x. Dva jsou úplně dole.

Z levého boxu dole v menu zmizely některé staré věci, jako datum založení, rozlišení, data, mail atd. Připadá mi zbytečné mít to tam, protože se tak obsah opakuje. Něco mám nahoře a zbytek je v patičce. Naopak bych do boxu později dodala jiný obsah, ale ještě nad ním popřemýšlím, zatím jsem to jenom takto vyčistila. Maskora jsem si ale nechala 🙂

Pevně věřím, že si na nový design rychle zvyknete, a že oceníte, že jsem se konečně trochu krotila a nezaplácala všude všechno…

Jaké úkoly a změny mám ještě před sebou, na co se můžete těšit?

Budu doplňovat sekci vyšlo knižně – to co se ukáže po prokliknutí. Ještě si nejsem jistá jak to udělám, musím to domyslet. Jestli dát tři knihy s nabídkou vedle sebe do komínků, nebo pod sebe, nebo dát Anděla strážného nahoru nad tu dvojici a do starého rámečku nezasahovat vůbec… hm… Uvidím. Popřemýšlím.

Další velký úkol bude kompletní změna obsahu na doméně alue.cz, všechno co tam je teď je miliardu let staré, absolutně neaktuální a nikoho to už dávno nezajímá – ani mě ne! 😀 Takže tam se bude soustředit další moje malovací akce. Přímo tady na webu se to nijak neprojeví, ale budu to hlásit v Zápisníčku, tak se pak můžete přijít podívat, co jsem tam vymyslela za dílo. Zatím to nemám zrealizované, dělala jsem celý den tento nový vzhled na hlavní blog. Největší piplačka byla s tou fotkou a pořád mám pocit, jestli není trošku moc velká… Ale možná je to o zvyku.

Mimochodem ta fotka byla dělaná v říjnu, už tam nejsou vidět barvené vlasy a není nikde vyretušovaná… Yep, akné je kompletně pryč 🙂

V rámci příprav na třetí knihu by tu ještě mělo vyjít pár článků s údaji o knize, parametry, úryvek, autorské čtení na video (tedy až konečně seženu fungující mikrofon). Nevím, v jakém to bude pořadí a co kdy vyjde. Třeba autorské čtení, úryvky a bližší popis knihy už můžu dělat teď. Nějaké video a fotky hotových knih až po dodání fyzických knih tiskárnou.

Také budu aktualizovat obsah týkající se energetických krystalů. Z výsledků nových testů totiž vyšlo najevo, že toho umí víc, než je oficiálně popsané a jsou to podle mě věci celkem zásadní. Asi tomu věnuji nový článek, s poznámkou o aktualizaci a pak to předělám i na e-shopu. Tahle aktualizace podle mě hoří a měla by vyjít už brzy, snad tento měsíc. Vše, co se tam dočtete, se týká i dříve prodaných krystalů a budete z toho jistě nadšení.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša G. 2016-11-21 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ten předchozí byl lepší 🙂

Ikona diskutujiciho Amálka 2016-11-21 21:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nejdřív jsem se lekla, že se mi blbě načítá stránka, ale záhy jsem jsem si všimla nové fotky a AHA! 🙂 Je to daleko hezčí, takové čisté a krásný slogan vlevo.

Ikona diskutujiciho Gabby16 2016-11-21 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wow, je to nadherne, jsem tak na mobilu a dosel mi mail – aluska (odber novinek) rikam si co je, obvykle jsou clanky az po půlnoci a ejhle co se tu nedeje 🙂 Je to vazne krasne, jsem rada, ze jsi nejak nezrusila menu :D

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-11-21 22:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj :). Moc se mi to líbí. Je to jak to říct…projasněné! Působí to mnohem lépe a přehledněji než předchozí vzhled.

Ikona diskutujiciho aneta 2016-11-21 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

taky se mi víc líbil ten předtím, ale to je asi o zvyku

Ikona diskutujiciho Jindra 2016-11-21 22:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To obrázkové záhlaví mi bude opravdu chybět, to se mi zde moc líbilo. Jo, je to zastaralý, ale krásný. Odkaz na Aluejegrunt.cz je vtipný 🙂

Ikona diskutujiciho micka 2016-11-21 22:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné! Takové čistší, lehčí, provzdušněnější. Původní se mi taky líbil a neměla bych potřebu ho měnit, ale tenhle vypadá víc…dospěle. Ale stejně mě nejvíc zajímá info, že distribuce bude už od 10.12.XD To je lepší, než od 17.12.:-) Chtěla jsem se na Tebe jet podívat naživo do Karibské perly, ale 4 hodiny tam a 4 zpátky…:-// Tak nic.

Ikona diskutujiciho Lejdynka 2016-11-21 22:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, krása, jste hodně šikovná, chválím vás, je to taková čistá krása

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2016-11-21 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkné, člověk přijde z práce, zkoukne net a vykoukne na něj nový vzhled. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-11-21 23:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  někteří lidé automaticky nemají rádi všechno, co je nové… v podstatě bych se divila, kdyby to sem někdo alespoň jednou nenapsal, protože to je vždycky, když udělám něco nového, včetně vzhledu.

Ikona diskutujiciho Jindra 2016-11-22 00:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tim zalozeno 2016 myslis co presne, nejde o preklep?

Ikona diskutujiciho El 2016-11-22 01:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Design mas opět moc hezky a propracovany, modra je proste nejlepší, moc dobra prace!

Ikona diskutujiciho Anna 2016-11-22 06:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratulůk j§, lro krásko :), pardon za překlepy, přece jen je brz.ČKO ránO :Ú)

Ikona diskutujiciho Liz 2016-11-22 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Predchádzajúci bol lepší a nie preto, lebo človek má problém so zmenami.

Ikona diskutujiciho marcela 2016-11-22 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný den, za sebe musím napsat … moc se mi líbí noý vzhled stránek, " modrá je dobrá " :-) a žluté sluníčko, to je potěšení pro mé ♥ :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2016-11-22 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  á sakra :D dneska opravím… děkuju

Ikona diskutujiciho Alue 2016-11-22 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:  Kdyby slunce mělo být přesně na střed, bylo by to o půl cm vlevo, ne vpravo. Tím by vedle fotky vznikl příliš velký volný prostor, který se mi nelíbil.

Ikona diskutujiciho Blaf 2016-11-22 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Atrej Ystma 776 2016-11-22 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo, moc pěkné a "alternativní portál" je originální. Chválím! 🙂

Ikona diskutujiciho Anchor 2016-11-22 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Á já jupi jupi jéj! :D No moc se ti ten design povedl. Starý byl taky hezký, ale tenhle se mi líbí taky! :D Nezapomeň prosím na ten AluTalk, kde jsi chtěla popisovat zvláštní zážitky! :D

Ikona diskutujiciho Mára 2016-11-22 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzhled je hezký, povedl se Ti 🙂 akorát já osobně moc nemusím změny, byl bych radši kdyby to tu bylo pořád stejné.

Ikona diskutujiciho Pavel 2016-11-22 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nový vzhled je rozhodně povedený a povedl se ti. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-11-22 12:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:  Díky 🙂 dneska ho ladím a ještě do večera budu provádět malé změny.

Ikona diskutujiciho Liz 2016-11-22 14:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Nemyslela som na stred, ale ako som napísala, doprava… na zlatý rez.

Ikona diskutujiciho Adél 2016-11-22 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mě design na jedničku!:-) Je to hezké, uklidňující a vkusné. Ono někdy ta změna je prostě třeba a musím říct, že jsi fakt šikovná, že si to takhle uděláš všechno sama.

Ikona diskutujiciho Ellie Parrish 2016-11-22 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Design je krásný, působí příjemně

Ikona diskutujiciho Terka 2016-11-22 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, web se mi líbí, určitě je přehlednější, možná bych ještě trochu zredukovala levé menu, aby nebylo tak obsáhlé, třeba bych spojila podobné kategorie do jedné…

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-11-22 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kráásne Aluška.

Ikona diskutujiciho Hetmé 2016-11-22 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratuluji k novému a hezkému vzhledu, opravdu se povedl 🙂

Ikona diskutujiciho Sharlotte 2016-11-22 15:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle na mě působí mnohem čistěji.Jako bys svoje stránky provětlala.

Ikona diskutujiciho Irča 2016-11-22 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to mnohem líp než předchozí design. Líbí se mi, že to není přeplácané, je to jednoduché a v tom je ta krása! Jak si udělala vyšlo knižně tak to je taky paráda! 🙂

Ikona diskutujiciho romca 2016-11-22 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ja ti pochvalim ocenim tvuj vzhled..uprimne, na tu starou fotku s blond vyzarovanim uz se nedalo koukat :)..ja osobne jsem byla zvedava na tvoje prirozene vlasy …je mi 48 letnich prazdnin a s meliry jsem letos prastila take…stala jsem pred zrcadlem a pochopila, ze prirozenost me desila znekolika duvodu..s prijetim , odvahou a rozhodnutim se mi vraci i vybarveni vlasu. Coz je presne tvuj nynejsi odstin

Ikona diskutujiciho TJ 2016-11-22 16:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V jednoduchosti je dokonalost… Nový vzhled se Ti fakt povedl, je přehlednější a i výběr světlejší modré barvy se mi líbí víc. Pro nového návštěvníka bude určitě web i srozumitelnější ;-)

Ikona diskutujiciho Essceptina 2016-11-22 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, máš to moc pěkné 🙂 Fotka je velká akorát a ten podpis tam vypadá skvěle. Je dobře, že jsi udělala změnu, to chce jednou za čas. Hezké předtím, hezké teď 🙂 Jinak gratuluji i k vlasům a čistší pleti, vypadáš teď krásně přírodně. Přeji Ti vše dobré.

Ikona diskutujiciho kateřina 2016-11-22 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluju tenhle nový vzhled, a ta Tvoje fotka-ten výraz a úsměv, to se snad ani slovy nedá popsat. Jak Mona Lisa :-) ne, že bys vypadala jako ona, ale ten úsměv něco vyjadřuje a říká i celkový výraz, prostě fakt dobrá fotka. Celkově moc hezké. Ať se daří a děkuji za to, co pro nás děláš, je to skvělé, že existuje tak úžasný blog a někdo takový jako jsi Ty.

Ikona diskutujiciho romča 2016-11-22 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že mne lahoďá barvičky, ale tu mi jaksi neva že ich tu je míň :)Ono je to fakt o zvyku… Sa mi zdá že si proste dospelá a chceš k sebe aj "kompatibilný" vzhled, či jak to mam reknút :D

Ikona diskutujiciho Ananas 2016-11-22 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ani nemůžu uvěřit, že už je to taková doba. Pamatuju si i předminulý vzhled, to to utíká… 🙂

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-11-22 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nový vzhled je moc krásný 🙂 Ne že by se mi ten starý nelíbil, ale tohle je modernější a tak nějak profesionálnější nebo jak to nazvat :D Jediné, co se mi nelíbí je odstín, kterým jsou podbarvené tvoje komentáře :D Ta sytější žlutá byla lepší. Chápu, že tohle sem asi víc sedí, ale ta barva se mi nelíbí :D

Ikona diskutujiciho Alue 2016-11-22 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]:  pořád ještě ladím detaily, nejsem úplně hotová

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-11-22 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

38. Má reakce na komentář byla podobná :D. Wtf. Ale aspon vidíš, jak máš dobrou plet, že si někteří jedinci myslí, že je tam retuš :D!

Ikona diskutujiciho kalia 2016-11-22 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za připomenutí krystalů, chtěla jsem si objednat až budu mít nějaké peníze navíc a už 14 dní mi intuice říká, ať si koupím energetický krystal. Nemohla jsem se ale rozhodnout, jaký vybrat (líbí se mi všechny), tak jsem si koupila dva. Podle mě to je dobrá investice, jelikož nikdo jiný na světě něco takového nevyrábí (a když mají neomezenou životnost, tak to je ono).

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-11-22 21:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Starý dizajn bol taký rozprávkovejšie krajší a tento nový je dospelejší.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-11-22 22:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: zmíněné řazení se týkalo sekce vyšlo knižně, nebyla řeč o levém menu…

Ikona diskutujiciho ifka:-) 2016-11-22 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I pro mě byl starší vzhled takový krásně pohádkový :-) Teď je jiný , takový elegantnější :-) Každý vzhled je jiný a každému se líbí něco jiného. Mě se líbí oba , každý má něco do sebe :-) Na fotce Ti to moc sluší :-)

Ikona diskutujiciho Paty 2016-11-23 08:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nový design se mi moc líbí, je takový čistý a jemný, chválím! 🙂

Ikona diskutujiciho Mued 2016-11-23 15:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné. Design předtím se mi líbil, ale tenhle se mi líbí mnohem víc. Teď je to tady jako v nebi. Což na mě předtím tak nepůsobilo.

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-11-23 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, nový desing super. Je to přehledné a takové "provzdušněné" lehoučké 🙂

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-11-23 23:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

45. Chápu to. Jen jsem na to chtěla upozornit :). Je mi jasné, že je toho hodně, co je potřeba dodělat a jestli to má navíc cenu, kdy už to je rozdělaný na novém webu. Je toho materiálu vážně hodně :).

Ikona diskutujiciho Namasteen 2016-11-24 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Příjde mi, že nový vzhled a energie obsahu do sebe zapadly jako puzzle, na ten odstín modré se nemůžu vynadívat..nenapadlo mě, že až tak. Ale je fakt, že já jsem na jasný a jednoduchý barvy a design..

Ikona diskutujiciho Alue 2016-11-25 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]:  Děkuju, taky se kochám 🙂 dala jsem si víc práce a porovnávala modré přes dvě obrazovky, tam kde to maluju totiž PC vidí barvy úplně jinak, než apple. Má to trochu jiný rozlišování barev, tam je to bledé světlé, tady je to tvrdé a tmavé… a vyplatilo se to.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek