Anděl mi přišel do cesty, zrovna když jsem ho potřeboval

8.12.2012 v Poradna 12

Dotaz:

Ahoj Alue, o věci mezi nebem a zemí jsem se (krom letadel) moc nezajímal, jsem spíše technický typ. Nikdy jsem se ale nepovažoval za ateistu odmalička jsem věděl že tu je nějaká vyšší síla. Chodit do kostela a poslouchat tam nějaké bludy jako poslušná ovečka? Tak to v žádném případě. Chvilku jsem teda chodil k Mormonům, než jsem zjistil že si na nic nemůžu udělat vlastní názor a musím přejímat jejich dogmata, takže sbohem a nechal jsem tyhle věci úplně plavat.
Od začátku tohoto roku se mi ale začaly dít opravdu velice zvláštní věci. V pátek 13. dubna jsem jel na kole do práce. Na jedné nepřehledné křižovatce mi pani s dodávkou nedala přednost. Zády jsem jí úplně probořil čelní sklo auta, po kupě ho držela už jenom ochranná fólie a kolenem jsem pomačkal kapotu. Auto vypadalo jako když srazilo srnku a moje kolo bylo úplně zničené, ale mě se krom obrovského šoku nic nestalo! Paní mě odvezla na rentgen páteře a byl jsem naprosto v pořádku. Ještě ten den jsem se dostavil do práce, prostě zázrak jako z učebnice. Několik dní zpátky než se mi tohle stalo jsem našim říkal, že jsou pověrčivý a že pátek 13. je den jako každý jiný.


O pár měsíců později následoval další ošklivý úraz. Začal jsem přemýšlet proč se mi to děje. Na tvých stránkách jsem objevil informace, které s tím sice přímo nesouvisí, ale úplně mě nadchly. Začal jsem to přímo hltat, některé články mi otevřely oči, za což ti z celého srdce děkuji.

Problém je v tom, že jakmile se o tvoji tvorbu začnu vážně zajímat, tak jsem další den naprosto bez energie, pořádně nespím, píská mi v uších, někdy mám pocit jako by se mi měla rozskočit hlava. Z toho samozřejmě následuje deprese a neschopnost se na cokoliv soustředit, což může mít v mém zaměstnání fatální důsledky. Jakmile se hodím do starých kolejí, tak se energie do života vrátí, mám to několikrát ověřené a skutečně to spolu souvisí. Takhle se moc dlouho existovat nedá, takže co dál?

Včera jsem šel pro něco do dílny a když jsem se vracel, tak za bránou do naší zahrady ležel nějaký provlhlý papír, tak jsem ho zvednul a byl na něm propiskou nakreslený anděl a po svém boku měl 2 spirály, ta napravo byla mnohem výraznější. Chodit kolem tohohle dál by bylo jako kdyby kolem mě padaly bomby a já si jich vůbec nevšímal, ale občas mám chuť na všechno zapomenout. Nevím jsem z toho zoufalý, prosím o radu.

S přáním krásného dne, Honza

Odpověď:

Ahoj,
Pátek 13., s tím není moc dobré si zahrávat. Jde sice o pověru, ale když člověk neuváženě vypustí z pusy něco v nepravou chvíli, mohou se dít podobné věci. Pořádně ti to systém vrátil zpátky, ale evidentně šlo jen o to tě upozornit: ,,Pozor, co říkáš a co si myslíš“, než ti ublížit. – Být pochroumaný po autonehodě nebyl záměr té události, což je jedině dobře.
Příště buď s podobnými výroky opatrnější, doba se urychluje.

Je to zvláštní, ale vždy mi lidé píší, jak jim mé články dodávají energii, jak jsou šťastnější, optimističtější a mnohem klidnější. – Jde o to, jak s daty konkrétní člověk zachází.
Jestli se tím zaobíráš moc, pořád ti to v hlavě šrotuje a pak z toho nemůžeš usnout, asi je to na tebe moc rychlé a měl bys zvolnit. – Nehltat to tak, pěkně pomalu si vybírat a nepřehánět to. Když se do těchto věcí člověk pořádně ,,zažere“, má to moc úplně mu změnit vědomí, změnit způsob přemýšlení a změnit oči, kterýma vidí svět. Sice je to velmi dobrá změna, člověku se skutečně otevřou oči, vidí souvislosti a je v mnoha věcech samostatnější, protože vidí jejich pozadí, ale tato změna vyžaduje hodně energie, hodně mentální síly, potřebuje správný systematický postup. Čím větší změnou člověk prochází, tím víc energie na to potřebuje.
Měnit staré vzorce v hlavě není jen tak, mění se s nimi úplně i energie tvé bytosti, tvé vyzařování. Přicházejí k tobě nové energie.

Nesmí se to nikam tlačit, nesmí se nic přehánět.

Musím tě velice pochválit, obrázek s andělem je pro tebe zcela jistě znamení (velmi dobré) od tvých průvodců. Jsou s tebou, vidí čím si procházíš a jsou za to rádi, jinak by ti neposílali ten obrázek. Je dobře, že sis ho všimnul a přiložil mu důležitost. Umíš se rozhodovat intuitivně, to je moc dobré.
Vypadá to jako kresba od dítěte a postava – všimni si – natahuje ruce nahoru, vypadá to jako gesto naděje, příslibu něčeho nového. Spirála napravo od postavy je pravotočivá – konstruktivní. Asi ji někdo nakreslil bobulí ptačího zobu, ty přesně takto kreslí. – Pro člověka nejedlá rostlina, ale děti si s tím hodně hrají, dá se s tím užít spousta srandy.

Takže do budoucna si dávej pauzy, zbytečně se nepřepínej, zbytečně moc to nehltej a zbytečně moc nad tím večer nepřemýšlej. Nech to plynout volně, poskytni si času tolik, kolik potřebuješ. Tyto věci tě mají posilovat a ne vysilovat. Když tě vysilují, jsi moc hrrrr a není na to ta správná chvíle.

Obrázek si schovej, nikdy nevíš, k čemu se ti ještě může hodit.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Máte dotaz? Ptejte se

Zobrazit celou rubriku ,,Poradna: Andělé“

Další obrázky andělů: ZDE

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

http://www.simira.cz/happy-sunshine
.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jan Stanislav 2012-12-08 03:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co kdyz cloveku pomuze prezit demon? Copak? 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-12-08 08:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach jo, škoda že tady chybí ten obrázek anděla a spirál…

Ikona diskutujiciho Mere 2012-12-08 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten obrázek by nebyl? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-12-08 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: [3]: Omlouvám se, ale obrázek mi byl poslán přes úschovnu, která ho už odstranila… – Byla to úplně jednoduchá dětská malůvka.

Ikona diskutujiciho Ariane 2012-12-08 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenom tak uvažuji, je si tazatel opravdu jistý, že ta ztráta energie souvisí s Aluščinými stránkami? Možná by bylo dobré to podrobněji popsat, pokud to chce nějak řešit.

Ikona diskutujiciho Ivana 2012-12-08 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzpomněla jsem si na svůj dubnový pátek třináctýho letos – přišla jsem do práce, kde se všichni bavili o tom, jak na tom dni nic neni, že se z toho akorát dělá zbytečný haló..pověsila jsem si kabát a řekla jim: Dneska ráno se mi v pokoji z ničeho nic zapla televize..všichni ztichli a vrátili se do práce..Nemám moc tendenci někoho přesvědčovat o duchovnu, existenci energií apod., ale z tohohle jsem měla radost..vůbec sice nevim, co ten zážitek měl znamenat, ale o to snad ani nejde..spíš mě bavilo trochu vykolejit kolegy v práci :-)

Ikona diskutujiciho ZuzkaK 2012-12-08 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja mám podobný problém so stratou energie po návšteve tejto stránky. Poznám ju ešte len pár dní. Potom čo som ju navštívila prví krát sa mi spravilo strašne zle – mala som pocit že nemám hlavu a len som sa tak motala… (ten pocit nastal až keď som odyšla, počas prehliadania stránok som nič také necítila)

Ikona diskutujiciho Pelina 2012-12-08 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím všechny! V souvislosti s tím obrázkem Andělíčka, coby znamením, mi taky přišel nedávno do cesty jeden symbol. V tramvaji jsem našla pod botou mého přítele kovový přívěsek Ježíše na kříži, asi 4 cm vysoký. Očividně někomu upadl z řetízku. Dá se to považovat za nějaké znamení? Pro mne samotnou, pro mne v souvislosti s přítelem nebo pro něj? Anebo to byl prostě jen kus kovu, který kdosi ztratil a já ho shodou okolností našla? Třeba o nic nejde, jen mám potřebu tomu nějaký falešný význam přikládat. Přeci jen – symboly mají takový význam, jaký jim my dáme.

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-12-08 23:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm, tak ja vždy tak nejak ten piatok trinásteho ostražito pozorujem:D, či sa niečo zvláštne náhodou nedeje. Už z tej trinástky mi je divne.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-12-09 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Bože… snad to pak nebylo vážné 🙁

Ikona diskutujiciho Tania 2012-12-09 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Me se dcerka (beranek) narodila v patek 13. Takze pro me je to rozhodne stastny den 🙂 .

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-12-09 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:Nie, neboj, niečo podobné ako tomu pánovi. Len ja som nerozbila ani to sklo :D. Sranda je, že ja si to tiež neviem predstaviť, to padanie cez kapotu auta. Len z akčných filmov si môžem ten pocit domyslieť. Ja, ja som v tej chvíli nebola vo svojom tele, dívala som sa na seba z výšky.  Keď som sa vrátila do tela, našla som sa na zemi, na zemi ako ležím kúsok od prechodu. Prvý moment, čo mi preblesklo hlavou bolo: „Hííí, ja som spadla (zakopla, pošmykla sa) na prechode? To je teda trapas.“ Druhý moment: „Hííííí, veď mňa zrazilo auto, už si spomínam. Dúfam, že to nevidela kamarátka, s ktorou som sa rozlúčila práve na tej križovatke. To by bol trapas, keby to videla.“ Nuž, to je zmýšľanie trinásťročného decka, ktoré sa bojí, aby nebolo okoliu na posmech. 🙂 :/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek