Antidepresiva: Pravda, kterou vám výrobci neřeknou

9.3.2013 v Zajímavosti 40

Pozoruhodný dokument ,,BEZ ŽIVOTA“

Občas slyším názory, že antidepresiva dneska bere kde kdo, že v americe jsou to snad nějaké dvě třetiny populace a že tedy když to bere kde kdo, tak je to vlastně docela normální a proto nevadí, když je dotyčný bude brát také… Podobné vysoce inteligentní názory mne akorát tak umí nadzvednout ze židle a hlasitě se ptát, kde žiju a jestli zbyly ještě někde nějaké myslící bytosti.

Další hrůza je fakt, že když doktor něco najde v těle a neví co to je, tak rád říká, že máte rakovinu. Jenomže když vám něco je a on nenajde vůbec nic, ani nějakou bouličku na kterou by to svedl, tak vám napíše antidepresiva (Když tam nic nevidí, tak jste samozřejmě simulant, nebo psychicky nemocné individuum). Napíše vám je i když třeba trpíte na bolestivé průjmy a potřebujete jenom odčervit od škrkavek, či něco jiného, podobně banálního. (Tohle jsou, vážení přátelé, zkušenosti pacientů. Nejde o mnou vymyšlené příklady, ale reálné případy.)


Uvědomuje si ale někdo, jaká nebezpečí hrozí při braní antidepresiv? Co to dělá s psychikou člověka? Jak strašlivé jsou příznaky po vysazení ,,léků“? – Právě vysazení antidepresiv je příčinou různých náhlých násilných událostí.

Když se někde dočtem, že ,,Člověk který se vždy jevil klidný a bezproblémový najednou někde sehnal zbraň, postřílel svoji rodinu a pak střelil i sebe“, s velikou pravděpodobností dotyčný bral antidepresiva, která poté vysadil.

Dokument BEZ ŽIVOTA sleduje osud muže žijícího v Minnesotě. Odmalička byl plachý, trpěl sociálně úzkostnou poruchou… Jednoho dne objevil reklamu na Paxil (antidepresivum). Začal ho brát a vydržel to zhruba deset let, až si nakonec uvědomil, že z něj tato droga udělala nikoho. Citově prázdného člověka, který už ani neví, kým je. Rozhodl se, že Paxil už nebude brát. – Co se dělo potom a jestli to dokázal, uvidíte sami:

Bez života

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=RC0UjcCkYj4

Je to jako s drogami, nebo kouřením: Lepší je nikdy ani nezačínat.

Deprese, úzkosti a schyzofrenní stavy způsobují paraziti v těle, určité viry a bakterie. Každá údajně ,,duševní“ nemoc má jasnou fyzickou příčinu, která se dá léčit. Potlačování příznaků není řešení.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ann Taylor 2013-03-09 06:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já taky slýchám, že antidepresiva bere kdekdo. Heh, ale kupodivu je nebere nikdo z velmi širokého okruhu mých známých. A to tam přesně podle výskytu v populaci spadají i alkoholici, gambleři, zloději nebo géniové. Ale nikdo je nebere…

Ikona diskutujiciho Lucie 2020-09-27 15:29:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Deprese není nemoc, ale reakce na situaci, která je dlouhodobě k nežití.
Kdo uvěří, že je to nemoc, odevzdává vlastně svoji vůli někomu jinému.
Máš depresi? Pravděpodobně nejsi sám/sama sebou.

Tenhle článek to docela vystihuje:
https://empatia.cz/priciny-duchovnich-nemoci/deprese/
Něco se hlásí o změnu…

Ikona diskutujiciho K. 2013-03-09 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nezlob se, ale ty jsi doktor, že víš tak přesně, co způsobuje deprese a úzkosti…?

Ikona diskutujiciho Skitty2 2013-03-09 08:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neměla bys mluvit do věcí, které znáš jenom z povrchního pohledu. Ano, je to svinstvo; je to zásah do těla; neměli by to brát lidi, kteří nemusí; ale jsou lidi, kteří to opravdu potřebují a kterým to výrazně zlepšilo život, protože jim zkrátka medicína nedokáže v této fázi pomoct jinak. Jasně, chápu, ty na to určitě máš nějaké kameny, ale nějací holt žijeme v realitě…

Ikona diskutujiciho Bofinka 2013-03-09 09:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Silný dokument, stojí za to k shlédnutí.Přeju mu ať mu to daří. Děkuju :-)

Ikona diskutujiciho Václav 2013-03-09 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…. Každá údajně ,,duševní" nemoc má jasnou fyzickou příčinu,…

Ikona diskutujiciho jannynda 2013-03-09 10:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

úplne súhlasim….

Ikona diskutujiciho Jimi 2013-03-09 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemoc je chybné chování člověka, to způsobuje blokády a hromadění odpadu, na který netrpělivě čekají různé parasity… Proto jejich ničením se ničeho trvale nedosáhne. Jedině správné bytí poskytuje dobré zdraví. schyzofrenní je schizofrenní

Ikona diskutujiciho Foxie 2013-03-09 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak k tomuhle mám co říct…

Ikona diskutujiciho Houbička 2013-03-09 12:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jenže co má člověk dělat, když má opravdu dlouhodobé a velké problémy a sám si poradit neumí a neví, jak to řešit? Peníze na homeopata nebo léčitele nemá a tohle je tak jediná možnost a ty léky mu alespoň trošku pomáhají?

Ikona diskutujiciho Alfa vlčica 2013-03-09 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak trochu môj prípad. Antidepresíva som začala brať kvôli skutočným depresiám. Keď mi ich menili, to bolo čosi hrozné. Kebyže si mám vybrať medzi depresiami a necitlivosťou, tak je to tá necitlivosť. Ktorú samozrejme mám. Je ešte možné, že to je aspergerom, okrem toho mám tourretov syndróm a je ťažké určiť čo je kvôli čomu. Rozdohdne bez liekov by som svoj život nezvládla. Ale je pravda, že neviem aká naozaj som. Našťastie ja mám dobrého psychiatra, ktorému naozaj ide len o moje zdravie, čiže verím, že som v dobrých rukách.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-09 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: [3]: ŽÁDÁM OBA DISKUTUJÍCÍ, ABY SI PRVNÍ PUSTILI FILM O KTERÉM CELÝ ČLÁNEK JE, NEŽ TU ZAČNOU DISKUTOVAT K TÉMATU, SE KTERÝM SE ANI NESEZNÁMILI.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-09 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Na léčbu si mohu našetřit, můžu si na ni půjčit, nebo mohu sesbírat drobné od přátel. Na věci, které jsou pro mne OPRAVDU důležité, se vždycky peníze nějak seženou.

Ikona diskutujiciho daniela 2013-03-09 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:vypadá,že ty přesně víš o čem mluvíš,mohla bys tedy prosím vysvětlit,co přesně antidepresiva léčí?neptám se na překrývání nebo potlačování symptomů,ale co vyléčí?Existují případy,že někdo nějaký čas užíval antidepresiva a po čase je vysadil a byl vyléčený?Jaké procento takových případů je popsáno?

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-03-09 21:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si myslím, že jednou z nejhlavnějších příčin vzniku depresí je způsob, jakým žijeme… Každý si myslí, že když odmítám maso, že si musím ubližovat. jednak do sebe masem z mrtvých zvířat, která před smrtí zažívají hrozná muka,nedostávám ani jejich bolest ani jejich strach. Navíc do sebe nedostávám parazitické prvoky, které jsi tady nahoře popsala…

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-03-09 22:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje máti bere antidepresiva už hodně hodně let, pokaždé, když je vysadí, začnou na ni padat opět deprese. Ale to je podle mě jen tím, že má v hlavě zafixované, že bez těch prášků nemůže už existovat a nedokáže přijmout fakt, že existují i jiné metody, jak deprese léčit.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-03-10 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Pokud se chce někdo opravdu léčit homeopaticky a jen nemá na homeopata peníze, tak může oslovit některou z homeopatických škol a přihlásit se k homeopatickému vyšetření v rámci výuky (praktických semínářů) studentů homeopatie, které vede lektor a je zcela zdarma.

Ikona diskutujiciho Cherryna 2013-03-10 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s tebou, droga jako droga. Žádná droga není dobrá, ani cigareta nic..Musím se přiznat že tak před dvěma lety jsem chodila s kamarádkou na takzvané ,,technopárty" jenom proto že jsem chtěla zapadnout. Všichni moji kamarádi tam chodili a já nechtěla být ta odtažená od kolektivu. Tak jsem si samozřejmě čas od času dala takové ty párty povzbuzováky, je toho hodně, od extáze až někam nevím kam…No a ze začátku úplná paráda, nádhera, chci ještě víc, paříme až do rána :D. A postupem času jsem zjistila že ti ta droga dokáže navodit šílené stavy. Já třeba seděla v koutě a měla hroznou depresi a nechtěla už na tomhle světě dál žít. Potom jsem se tak cítila ještě tři dny než to vyznělo. Tak jsem si řekla konec, tohle opravdu dělat nemůžu. Jsem mladá krásná holka která má život před sebou a nepotřebuje drogy k tomu aby se dokázala pobavit. Na technopárty už nechodím, ta muzika mi už nic neříká a extázi či podobné svinstvo už nechci nikdy vidět…Ale lidi kteří jsou citově slabí a jsou na dně to můžou brát jako východisko, strašně rychle do toho spadnout a potom se hledá těžko cesta zpět…

Ikona diskutujiciho lenny 2013-03-10 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žádný doktor nepředepíše antidepresiva na průjem. Pokud ano, je to na žalobu a odebrání licence.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-10 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Představ si Lenny, že je mnoho případů, kdy pacient trpět na střevní parazity, lékaři nic nenašli (jako vždy). Tak označili tento symptom za ,,PSYCHOSOMATICKÝ" a místo nasazení antihelmintik doporučili antidepresiva a uspořádání osobního života.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-03-10 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych do antidepresiv nešla. Ne že bych neměla deprese. Těmi občas trpí každý. Ale pořád je tak nějak je schopen udržet aspoň dravý rozum a pud sebezáchovy. To se pravděpodobně  s úžíváním antidepresiv ztrácí a pak tu mámme spoustu vražd a sebevražd a kdoví čeho ještě.

Ikona diskutujiciho K. 2013-03-10 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Můžu ti říct, jaká je moje osobní zkušenost s antidepresivy. Představ si situaci, kdy téměř vůbec nemáš radost, a když už, tak jen na krátkou chvíli. Přijdeš si hnusná, zbytečná, zdá se ti, že nic nemá smysl, a z toho se vyvíjejí i fyzické problémy, sice "bez příčiny", ale znemožňující ti normálně fungovat. To jsem zažívala. Je těžké si to představit.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-03-10 17:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nad depresí jsem nakonec zvítězil s pomocí této nahrávky:

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-03-10 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: U těch parazitů je totiž problém, že mají jistý cyklus… a během toho cyklu, se někteří parazité objevují mimo střeva (plíce, krevní oběh)… Proto ne vždy na to lékař musí hned přijít, protože cysty jsou ještě třeba v plicích a teprve až je člověk vykašle a znovu spolkne, může se dostat do posledního stádia a teprve potom je zjistitelný…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-11 11:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Pokud máš v nerovnováze hormony, máš pravděpodobnobně nemocnou štítnou žlázu, případně nadledvinky, případně epifýzu. Mohou tam být paraziti, pokud homeopatika nezabrala, asi byl špatný praktik a bylo potřeba ho vyměnit za jiného. – Tvé zlepšení ti ale samozřejmě přeji.

Ikona diskutujiciho Lenka 2013-03-11 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já je začla taky brát, doktor mi diagnostikoval generalizovanou úzkostnou poruchu. Řekla jsem, že prášky brát nechci, ale přesvědčil mě, že to neni špatné. Vlastně mi ani neřekl, že mi předepisuje antidepresiva. Řekl něco ve smyslu, přášky po kterých budu pracovitejší, soustředěnější a budu mít víc chuť do života a na sex. Že jsou to antidepresiva jsem zjistila v lékárně, plus ještě Rivotril, prášky, které utlumují. Mám tedy vnitřní konflikt, nechci je brát, ale beru, protože mě ta úzkost hodně trápí. Takže jsem k tomu přistoupila, protože si s ní nevím rady. A staženej žaludek a neschopnost se soustředit je pro mě hodně nepříjemné. Ale pořád cítím potřebu najít jinou alternativu. Čtu různé články, knížky od Tolleho, Luisy atd… Byla jsem i u léčitelky… jenže necítím žádnou trvalejší změnu.

Ikona diskutujiciho Markéta 2013-03-11 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujalo mě to o těch střevních parazitech. Prakticky od miminka trpím na průjmy, ale ani při dvou kolonoskopiích i vyšetření žaludku mi nezjistili vůbec nic. U první kolono jsem měla lehký zánět tenkého střeva, ale při druhé už vypadalo vše v pořádku, jenže průjmy mám stále.

Ikona diskutujiciho sanny 2013-03-11 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:Rivotril je na úzkosti velice dobrý lék. Beru jej taky. Úzkostnou poruchu nezvládneš silou vůle, léky jsou ke zlepšení osobního života nutné. Hlavně nevysazuj sama o své vůli, antidepresiva se nesmí vysadit ze dne na den, měla by jsi zdravotní problémy. Pokud by jsi je někdy opravdu chtěla vysadit, tak jedině pozvolna a pod vedením lékaře, který ti je předepisuje. S článkem výše z velké části nemůžu souhlasit, informace jsou velice zavádějící. Jistě že je lépe, když AD člověk ani brát nemusí, ale onemocnění jako je úzkostná porucha a deprese (nezaměnit s krátkodobým smutkem)se prostě velice často vlastní vůlí nezvládnou.Sami na sobě zapracovat jsou pacienti schopni právě až s pomocí AD.

Ikona diskutujiciho sanny 2013-03-11 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: přesně tak, jsou stavy kdy to prostě bez AD zvládnou nelze. Já napřed zkoušela dostupnou třezalku a podobně, bylo mě však stále hůře. Po půlroce nasazení AD a psychoterapií se začal můj stav zlepšovat. To jak někdo tvrdí, že měl sebevražedné stavy až po nasazení AD, je nesmysl. To neudělají AD, to udělá bohužel psychika. Protože každý je jiný a každému AD zabírají po různém čase. Psychika během léčby může kolísat, proto také psychiatři své pacienty upozorňují, že když pocítí  akutní zhoršení stavu, mají si okamžitě zavolat pohotovost.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-12 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Já bych se na tvém místě určitě odčervila, ale první by ses měla jít za někým změřit, abys věděla, jestli jsou to opravdu paraziti (ale ne u lékaře, protože nic nenajde.)

Ikona diskutujiciho hel 2013-03-12 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: sebevražedné myšlenky skutečně mohou být způsobeny antidepresivy, a to zejména v počátcích jejich užívání…já je brala a bylo to napsáno i v příbalovém letáku…zkuste si ty příbalové letáky pořádně přečíst a přestanete mít chuť užívat AD…obecně jejich užívání by mělo být krátkodobé a hlavně součástí celostní terapie osobnostní s rozkrýváním příčin..ty příčiny mohou být i "jen" psychické, nemusí to být vždy paraziti…

Ikona diskutujiciho Jita 2013-03-12 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi líto těch, co nedokáží zvládat stres a tlak života, až upadnou do depresí. Ti bohužel jinou možnost než být věční zajatci antidepresiv nemají… Ale existuje i skupina lidí, kteří se do tohoto zajetí vydají dobrovolně.

Ikona diskutujiciho Magda 2013-03-21 23:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Větší hovadinu jsem dlouho neslyšela. Depresemi rozhodně občas netrpí každý, to, co máte očividně na mysli, je jen špatná nálada a na tu se rozhodně AD nepředepisují. A že deprese je způsobena nedostatkem serotoninu a ne virem, nebo jinou zhovadilostí, by měl vědět každý člověk, který vyšel základní školu.

Ikona diskutujiciho Lucie 2020-09-27 15:21:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám pocit, že s tím serotoninem je to mýtus.
Možná další nesprávně laděná léčba… u které se třeba divíme, že nefunguje.

Ikona diskutujiciho Vilma 2013-04-01 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud si přečtete jakýkoli příbalový leták, najdete všude spoustu věcí proč určitý lék nevzít. To si pak nevezmete ani aspirin. Každý je jedinečný  a na každého působí něco jiného, proto prosím nezevšeobecňujte. Někdo zvládne depresi bez AD někdo ne. A slovem deprese můžeme označit spoustu stavů mysli. Ta pravá nefalšovaná je peklo a když člověk vyzkouší spoustu věcí a je to na nic, jsou AD nepostradatelné.  opět

Ikona diskutujiciho Marek 2013-10-30 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Je velmi zvláštní, že některé příznaky jsou téměř totožné s těmi, co jsem zažíval já. Bral jsem je asi půl roku a po vysazení jsem pouze nadával a křičel a byl jsem fyzicky vysílen. Tudíž mi trochu hráblo…. Je to vysoce individuální a někomu to může i pomoci, ale ne vždy to je to nejkorektnější řešení.

Ikona diskutujiciho iva-mmt 2014-03-18 07:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V knize Nežádoucí účinek: Smrt je přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti Johna Virapena, který je jejím autorem. A právě on stojí za velkým boomem antidepresiv. Šokující kniha, šokující skutečnost, šokující nežádoucí účinky, na které všichni prdí, jelikož to přece vydělává..

Ikona diskutujiciho Annie 2016-04-06 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel film už je nedostupný… Antidepresiva jsem brala rok – předepsala mi je psychiatrička – a mohu potvrdit, že je to tak, jak je v popisku. Antidepresiva vás úplně otupí a pak necítíte nic. Prostě vůbec nic. Máte jen prázdný pohled, nebrečíte ani se nesmějete. Je z vás zombie.

Ikona diskutujiciho kendy 2016-12-14 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Již několik let mám přítelkyni,které psychiatr dává antidepresiva a další léky k tomu na úzkosti a na spaní.Když je nebere, bývá někdy smutná, pobrečí si, tak jí obejmu a jinak normálně funguje!Pokaždé, když začne brát tyhle léky,je to hrůza, je vzteklá,křičí, neurotická, bez zájmu o mě,její myšlení je úplně někde jinde, nic si nenechá vysvětlit.Kdysi bývala tak agresivní, že rozbījela věci a byl jsem pro ní jen fackovací panák.Nejednou se pokusila o sebevraždu, podřezala si žíly, nebo snědla léky a napila se na ně.Tolikrát jsem se o ní bál a prosil jí, ať už si pro to nechodí a nebere to!Marně!Když to vysadí a po čase se zklidní,prosí mě, ať už jí tam nikdy nepustim, si to nechat napsat, uvědomuje si, co to s ní dělalo!Za čas se to opakuje znovu a trvá to už 10 let!Psychiatrům je jedno co Vám napíšou a co to s Váma dělá, pro ně jste jen zdroj jejich příjmů a bodů!Její psychiatr dobře ví, kolikrát už se těmito léky pokusila o sebevraždu, tím, že  snědla i 40 tabletek a zapila to alkoholem a přesto jí opakovaně napíše i 100 tablet najednou, které má doma!!!Myslíte,že toto je pomoc od takového lékaře, pro takto psychicky slabého člověka?Za ty roky jsem pochopil jedno,že takový lékař mou přítelkyni vědomě zabíjí!Je mi jí strašně líto a mám jí moc rád,a hrozně trpím jejim chováním ke mě, když je pod vlivem těchto léků, ale nemůžu s tím vůbec nic dělat!A po tom všem co jsem zažil a viděl co udělají antidepresiva s člověkem všem radím – nikdy s nima nezačínejte!!!!

Ikona diskutujiciho Mára 2017-01-27 02:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: jo no, ty příbalový letáky jsou celkem nátěr. Beru sertivan, U mě jediný co se objevuje tak je rychlé přibrání na váze, asi 25 kilo za půl roku, a únava + taková jakási demotivace. Ale jinak fungují docela super. Nicméně už si myslím že je na čase je začít pomalu vysazovat. Tam je to hodně problematický, musí se vysazovat pomalu a nenápadně.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek