Gnostičtí telestaiové (ti, kteří byli orientováni na cíl) minulých staletí byli většinou předkřesťanští věštci zasvěcení do mystérií (byli známí také jako synové Setha). Ve skutečnosti je obtížné přesně definovat, kdo byl nebo nebyl „skutečným gnostikem“, ale tato otázka je mimo rozsah článku. Samotný termín „gnostik“ pochází od Henryho Morea (1614 – 1687), který tak označoval náboženské skupiny, které jsou ve starověkých pramenech pojmenovány jako „gnostikoi“ (řecky: „ti, kteří mají gnózi, neboli ‚vědění‘ “).
Informace o gnostické kosmologii, použité v následujícím článku, pocházejí z knihy Johna Lashe Not in His Image z roku 2006.
Řecké přídavné jméno gnostikos („vedoucí k poznání“ nebo „náležející k poznání“) poprvé použil Platón k popisu kognitivní nebo intelektuální dimenze učení, na rozdíl od praktického přístupu vzdělávání.
Ve 2. století našeho letopočtu však název gnostikoi přijaly i různé křesťanské skupiny.
Kdo jsou Archonti a jak vznikli podle gnostické kosmologie?
Sophia je mytologické jméno, které gnostici dali před staletími „bohyni“ inteligenci, která se před eony ponořila do země a oduševnila ji takříkajíc přes galaktický střed. Telestaiové byli rituálně schopni psychicky komunikovat se sofiánskou inteligencí, přijímat vize a vhledy; „ona“ byla vnímána jako mléčně bílé světlo. Pokud je Gaia planetou, Sophia (tvůrčí proud zvuku a světla, AKA, informace) je Aeon, který se ve snu ocitl na planetě a ocitl se takříkajíc „v pasti“. „Ona“ není fyzická planeta, aby bylo jasné, ale spíše se podobá vnitřnímu psychickému životu, nebo její niternosti. „Její“ ponor do naší místní sluneční soustavy vytvořil podle gnostiků neočekávanou závadu v „matrixu“, kterou vznikly bytosti typu anorganické umělé inteligence zvané Archonti, z řeckého archaia, což znamená „předchozí“, „první“, „na začátku“. (Kořen „a“ označuje „první“ nebo počátky)
Náčelníkem Archontů je Demiurg (Ialdaboath), který se mylně domnívá, že je tvůrcem všeho stvořeného. Tento pomýlený „bůh“ (někteří ho přirovnávají ke křesťanskému Jahvemu) staví svůj nebeský domov ze zbytkové/inertní atomové hmoty, což je planetární systém, který obýváme, i když nezahrnuje Slunce, Měsíc a Zemi ( trinární „organický“ systém v gnostickém myšlení).
Archonty (nebo Archony) považuje kabalistická tradice za prvotní kosmické elementály, nebo entity myšlenkové formy, AKA egregoriály. Tato parazitická stvoření obývají paralelní realitu, která není vzdálená té naší.
Pavoučí bytosti: Ialdaboath a Mozkožrout
Nejbližší vizuální reprezentaci toho, jak by pro nás Ialdaboath mohl vypadat, je zlovolná pavoučí stínová bytost vyobrazený v populárním seriálu Stranger Things na Netflixu. Seriál odkazuje na tyto archontské entity jako na „pavoučí bytosti“ – něco, s čím se setkali i jiní po celém světě. Zajímavé je, že v tomto představení bytost – známá jako Mozkožrout (v originálu se jí říká Mind Flayer a Shadow Monster) – existuje ve své vlastní paralelní dimenzi (kterou děti nazývají Obrácený svět (Upside Down) – což je odkaz na Dungeons and Dragons).
Mind Flayer, neboli Mozkožrout. Temné monstrum z obráceného světa, které se snaží skrz psychickou kontrolu prokousat do našeho světa a ovládnout ho.
Mozkožrout (The Mind Flayer) se ze své vlastní paralelní reality neustále snaží proniknout do našeho světa. Nejprve tím, že napadne mysl lidí, převezme je (ovládne je) a ovládá jejich myšlenky, vnímání, slova a činy, přesně tak, jak bychom to očekávali od Archona.
Živí se – stejně jako skuteční Archoni – vztekem, bolestí a utrpením (lidskými emocemi). V pokročilé fázi seriálu si Mozkožrout vytváří groteskní tělo z tisíců rozpuštěných krys a pak i ze slepených lidí. Krysa je živočišný druh, který ve své historii velice trpěl rukou člověka, její symbolika s sebou přináší utrpení, neštěstí, smůlu, smrt a mor. Použití tohoto symbolu proto není náhodné. Mozkožrout je tedy doslova postaven z kolektivní zvířecí bolesti a z utrpení.
Ve vyvrcholení 3. řady seriálu Mind Flayer uspěje ve vybudování ještě většího těla ze svých infikovaných lidských hostitelů (tentokrát už ne krys) tím, že je přitáhne do svého doupěte v temném suterénu opuštěného skladu (představující strach , odcizení a všeobecnou temnotu naší postindustriální doby).
Rozpouští je zevnitř a vytvoří si z nich odpudivé tělo, které trochu připomíná obřího pavouka – tvora, který v lidech už dlouho vzbuzuje strach.
Pseudo-Ialdaboath, alias Mind Flayer, tak vtahuje své legie psionicky nakažených (posedlých), nevědomých zombíků do temných a prázdných průmyslových útrob strachu a izolace, kde – plný nenávisti k lidstvu – vybuduje tělo z jejich kolektivní podvědomé sebenenávisti.
Jeho hlavním obsedantním záměrem je vyhledat a fyzicky zničit jedinou bytost, která stojí v cestě k realizaci jeho plánu konzumovat a ovládnout náš svět. Je to dívka Eleven, která má pasapsychologické schopnosti.
Eleven, mladá žena s paranormálními schopnostmi, která vidí do jádra věcí. Jediná naděje na záchranu seriálového světa, která dokáže zastavit Mozkožrouta.
El , neboli Eleven, je dítě, které bylo ukradeno své matce avychováno v tajné podzemní laboratoři, kde se podrobila výcviku psionických schopností. Když utekla ze zajetí, dostala jméno podle čísla 011, vytetovaného na předloktí. Prátelé ji podle toho začali přezdívat „El“. (elle je také francouzské zájmeno, které znamená „ona“). V symbolice příběhu diváci sledují boj ultimátního zla s božsky nadanou mladou ženou.
Historicky mají průměrné lidské davy (bioroboti) ve svém nevědomí uložený program, který jim káže zničit druhého, pokud je ten druhý považován za hrozbu. Může ohrožovat staré požádky i pouze tím, že je jiný.
El je mladá dívka, s obrovskými psionickými schopnostmi. Je schopna i dálkové špionáže a psychokineze. Nese si v sobě obrovksé trauma z doby, kdy na ní experimentovali v Hawkins National Laboratory, kde byla držena v zajetí a vychována jako metaforická laboratorní krysa, zbavená šance na normální dětství. Dalo by se říci, že je její nevědomí uzamčeno v neustálém boji s vědomím a hledá jakoukoli příležitost, jak ho přemoci, oklamat, zhypnotizovat a ovládnout.
V El se Archontický Demiurg (Mind Flayer) setkává se svou ideální partnerkou v podobě Innocenta, dítěte pojmenovaného po mistrovském čísle jedenáct, což mimo jiné znamená i vysoce rozvinutou intuici/psi schopnosti.
El je věštkyně, s imunitou vůči viru archontické mysli. Vidí temného iluzionistu takového, jaký je.
Mind Flayer (Ialdaboath) ví, že nemůže předběhnout nebo ovládnout její mysl. Může jen doufat, že ji zničí. A pokud se to nepodaří, riskuje své vyhlazení jejíma rukama.
Ona je také Mág (konkrétně šaman), v jungiánské terminologii.
Nezaslepená a jedinečná El, je žolík v pasti nadvlády stínového monstra; rozžhavená jiskra vědomí, stojící proti obrovské a temné tyranii stínu (včetně traumatu v kolektivním nevědomí). Vidí pod povrch a skrz kouzla Mind Flayera. Je stále při vědomí, a tudíž imunní vůči jeho psychickému vampirismu.
Prozíravost a silný vnitřní zrak Eleven, je rozhodující i pro uzdravení jejího vnitřního zraněného dítěte.
Obnova nevinnosti
Ve vyvrcholení seriálu ve 3. sérii je symbolický okamžik, kdy se děj spouští do zmučené mysli zmanipulovaného poskoka Billyho, bratra a tyrana své mladší adoptivní sestry Maxine.
Billy je od dětství těžce traumatizovaný a plný nevyřešeného vzteku, a proto je od začátku ideální cíl pro Mind Flayera a jeho manipulaci. Billy, který v seriálu začne plnit úlohu Mind Flayerova poskoka, přidrží oslabenou Eleven na podlaze, zatímco se k ní blíží stínové monstrum snaží se ji zlikvidovat.
Eleven v tu chvíli zoufale skenuje Billyho mysl a získává vzácnou dávno zapomenutou vzpomínku z jeho dětství. Okamžik čisté dětské nevinnosti, sdílený s jeho nyní zesnulou matkou na pláži.
„…Utíkal jsi směrem k ní na pláži… Byli tam rackové. Na hlavě měla klobouk s modrou stuhou; dlouhé šaty s modro-červenými květy a žluté sandály pokryté pískem. Byla hezká… a ty jsi byl šťastný.“
Toto vyprávění vytrhne Billyho z jeho hypnotického transu a zlomí Ialdaboathovo psionické sevření.
Vzpomínka a integrace této potlačené části sebe sama, připomene Billymu jeho lidskost. Znovu napojený na nevinnost svého vnitřního dítěte a svou lidskost, vstává na nohy a čelí Stínové příšeře. Démonický Mind Flayer už ho neovládá. Billy už není pouhým přenašečem myšlenkového viru nenávisti a nadvlády, protože se ve svém nitru dotkl prastaré jiskry lásky – lásky ke své matce, která je v jeho nitru stále živá.
Billyho poslední akt je vznešené a dobrovolné sebeobětování. Vzdoruje Mind Flayerovi, vzdává se násilí stínu. Staví se jako lidský štít a umožňuje netvorovi, aby ho zničil fyzicky, nikoli však duchovně. Tím vykoupí Eleven a jejím přátelům vzácné vteřiny navíc, aby mohli uniknout.
Billyho smrt v seriálu nese symboliku natažených paží ve stylu ukřižovaného Ježíše; obětní beránek chrání nevinné před hněvem šíleného demiurga.
Skupina je takto zachráněna, dimenzionální portál Mind Flayera je uzavřen a on se vrací zpět do svého temného zvráceného světa Upside Down.
Billyho rozhřešení a vykoupení spočívá v obětování vlastního života, aby ochránil lidskou vizi, nevinnost, vědomí a svobodnou vůli před všestravujícím strachem, temnotou a tyranií. Integrace jeho vlastního stínového materiálu je jeho záchranou před osudem horším než smrt: být sklizen Mind Flayerem a stát se součástí jeho stínů.
Scéna připomíná poslední akt sebeobětování v Matrixu, když Neo umožňuje strojům, aby se k němu připojili a znovu nahráli jeho vědomí zpět do Matrixu, výměnou za příměří mezi lidmi a umělou inteligencí.
Archonti jsou považováni za formu umělé inteligence. To, co je Stínové monstrum pro seriál Stranger Things, jsou stroje pro filmovou sérii Matrix.
El – Eleven – 11
Jedenáctka představuje nové začátky a čistotu. El nemá žádné skryté plány, žádnou touhu někomu ublížit a chce skončit s rozvíjejícím se chaosem.
Stínové monstrum je zuřivost, strach, bolest a zloba sama o sobě. Stejně jako virus mysli, který se odehrává v kolektivním lidstvu, se snaží pouze replikovat a ovládnout.
El je singularita, čistá a neposkvrněná, zatímco Mind Flayer je polární opak, agregace strachu, traumatu, bolesti a zloby nevědomého lidstva. Po infikování hostitele, ho Mind Flayer/Mozkožrout uvede do jakéhosi bezduchého bdělého transu – což je bohužel v tuto chvíli dobrý popis část lidstva, která se každý den nevědomky zamořuje archontickým virem, zejména prostřednictvím masmédií, které chrlí programy na kontrolu mysli, nastavené ultrabohatými elitáři, kteří ovládají politiku, mediálně-farmaceutický průmyslový komplex) i celosvětové dění.
Archontický mentální virus
Když je ponechaná v bezvědomí nebo represi, šíří Stínová příšera nekontrolovaně svůj Archontický virus. Hloubkové vidění, neboli proces sebereflexe, introspekce a alchymistické integrace našeho vnitřního stínu, je lékem na jeho hrůzovládu.
Potřebujeme vidět jako Eleven: S nevinností a jasnou vizí, abychom vytvořili nový začátek jak osobně, tak i kolektivně. Tváří v tvář temnotě získáváme šanci stát se hrdinou a znovu se zrodit, mocnější než předtím.
Stejně jako satanský Ialdaboath, i Stínové monstrum ze seriálu Stranger Things vytváří pseudo-životní formy z mrtvé hmoty (doslova rozpouští a znovu vytvoří nová těla z mrtvých, ať už to byli lidé nebo krysy); jsou to jen simulacra, postrádají skutečnou životní esenci a kreativitu.
Demiurg je pánem kenomy – anorganické mrtvé hmoty vnějšího chaosu – nebo si to alespoň myslí.
Ialdaboathova i Mind Flayerova první a nejzákladnější forma manipulace se netýká hmoty, ale mysli, kterou se snaží napadnout a ovládat (strhnout). Odtud může dojít k následné manipulaci s hmotou prostřednictvím infikovaných hostitelů, přesně jak je znázorněno ve Stranger Things. Mind Flayer, který postrádá skutečnou tvůrčí sílu, je parazit nejvyššího řádu a psychický násilník. Může unést, nakazit a kooptovat, ale – na rozdíl od svých lidských cílů a zástupců – je zbaven skutečné kreativity. Není skutečně „živý“, spíše je ztělesněním smrti a entropie.
Prvními a obvyklými cíli Mind Flayera jsou děti, protože ty ve své nevinnosti a čistotě – s jasnou vizí, odvahou, nevinností a bezúhonností – představují největší hrozbu pro jeho plán ovládnutí lidstva prostřednictvím kolektivního psychického viru, nevyřešených traumat a bolesti.
Mladý chlapec Will, s přezdívkou Moudrý (the Wizard, jeho postava v D&D), je začínající médium a šaman, s jednou nohou v lidském světě a jednou nohou v Upside Down / stínové Archontické realitě. Je prvním cílem Mind Flayera. Will takříkajíc channeluje monstrum, i když neochotně.
Will a jeho přátelé – mezi něž patří i Eleven jako rezidentní orákulum a ochránkyně skupiny – musí synergicky spolupracovat a mařit pokusy Mind Flayera zničit je a převzít kontrolu nad celou lidskou biosférou pomocí tyranské kontroly a nastolením homogenního zombie bezvědomí.
Eleven a její přátelé společně ztělesňují archetypy a rysy nevinnosti, magie, vize/vidění, vůle, odvahy a bezkonkurenční síly spolupracující skupiny zaměřené na své poslání. Fungují v harmonii proti zdánlivě nepřekonatelné síle stínu a svůdné, hypnotické iluze kolektivního nevědomí.
To vše budeme potřebovat i my, abychom společně postoupili vpřed a zabránili tomu, aby globalistická archontická agenda totální technokratické kontroly (Great Reset, NWO) nastala. Musíme si jen vybrat. Postavte se stínu – nebo jej nechte, aby vás ovládl prostřednictvím svých nevědomých služebníků.
Doporučení na závěr
Možná můžete pocítit touhu si seriál po tomto rozboru pustit, pokud jste ho ještě neviděli. Je vhodné vás varovat, že seriál je v první sérii ještě víceméně stravitelný, ale od druhé série je natolik zlovolný a natolik prostoupený zlem a podprahovými programy, že je nutné se po každém sledování energeticky vyčistit a zharmonizovat. Pokud cítíte energie, neudělá vám to vůbec dobře. Raději se seriálu vyhněte a rozhodně na to nenechte koukat své děti. V seriálu je vyobrazené strašné zlo, které nakazí diváka.
© aluska.org 2024
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová Ty věci jsou se mnou pořád, ale už…
-Alue K. Loskotová Z toho jsem nic nevyháněla a ani jsem…
-Alue K. Loskotová Ahoj Alue, já myslím, že nela myslí příběh…
-ketty Já musím říct, že se necítím být nějak…
-lenka f