Ari Kala má zvláštní schopnost: Dokáže vycítit smrt

18.10.2018 v Zprávy 13

Ari Kala z Nového Jižního Walesu je prý už odmala senzibilní. Dokáže cítit, když člověk v jejím okolí umírá.

Zvláštní schopnost u sebe čtyřiadvacetiletá žena objevila v pubertě. Tehdy umíral její strýc.

,,Bylo mi dvanáct, když jsem navštívila svého umírajícího strýce. Večer před jeho smrtí jsem v domě cítila divný, odporně nasládlý až shnilý pach. Myslela jsem, že takové aroma má umírající tělo. Nikdo jiný v domě to ale necítil,“ vypráví.

 

 

Od té doby cítí podobný zápach také u dalších umírajících lidí. Jak ale přiznává, není to příliš vděčná schopnost a způsobuje jí spíše problémy, protože neví, jak se zjištěním, že někdo umírá, naložit.

 

 


 

 

„Dřív jsem měla nutkání to druhým říkat. Pak jsem si ale uvědomila, že to není moje povinnost. Co když třeba neví, že brzy zemřou? Kdybych jim to řekla, důsledek by mohl být katastrofický. Nemám právo zasahovat do jejich osudu.“

 

Dovednost vycítit příchod smrti není jediná „superschopnost“, kterou už jako malá vlastnila. „Jako dítě jsem taky skvěle dokázala číst v lidských emocích a snila jsem o věcech, které se později staly. Lidem kolem mě se to nelíbilo. Když jsem dospívala, měla jsem strach, že mě kvůli tomu budou soudit, tak jsem si tyto schopnosti vypnula.“

 

 

V dospělosti nastoupila do právnické firmy v Sydney. Kancelářský život ji však ubíjel a způsoboval deprese. Letos se rozhodla s neuspokojivým zaměstnáním konečně seknout a nastoupila na dráhu senzibilní koučky. Ve svých kurzech radí ženám, jak v sobě objevit skryté paranormální síly a využívat je ve svůj prospěch. Podle jejího názoru v sobě totiž všichni máme předpoklad k podobným schopnostem.

„Každý má přístup k psychickým dovednostem, ale obvykle je v sobě v brzkém věku potlačíme. Dětem se už v raných letech říká, aby vyrostly. Očekává se po nich, že zapadnou do řady, zavřou pusu a budou se chovat co nejvíc normálně. Říká se jim, že jejich představy nejsou skutečné, proto je i přestanou posilovat.“

Senzibilka říká, že umí vycítit smrt

https://www.youtube.com/watch?v=4YSAizUNh60

Ona sama nelituje svého rozhodnutí, i když přiznává, že za něj zaplatila velkou cenu. „Ztratila jsem některé své přátele a rodinu, ale bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem udělala. Učím ostatní, jak v sobě nalézt ztracenou sílu. Díky ní k sobě můžou přitáhnout, cokoliv si přejí – klienty, peníze nebo vysněný život. Na internetu mě kvůli tomu kritizují trollové, ale naučila jsem se, že je v pořádku být jiná, a dnes se tomu už jenom směju,“uzavírá. (zdroj)

 

 

Dodatek Alue:

Tato zkušenost Ari mi připadá zajímavá v tom, že vlastně není až tak moc výjimečná. Kolik z nás tu je, co mají sny, které se později stanou? Vím, že je vás mnoho, vždyť mi o tom sami píšete. A řešíte stejné dilema: Říkat, nebo neříkat?

O tom, že se dá dopředu pachem poznat umírající člověk, jsem také slyšela a četla už dříve, mám dojem že mi to dokonce napsal někdo z vás. Takže tato schopnost není záležitost pouze jedné osoby, takových lidí je více, dokonce přímo v Česku.

Člověk, který je opravdu nad hrobem, začne vyluzovat velmi kyselý zápach, taky se mi nejednou stalo, že jsem cítila smrad, který nikdo jiný necítil a to co já ,,musím okamžitě vyvětrat nebo se zalknu“, toho si jiní lidé nevšimnou.

 

Ari vlastně není příliš výjimečná ve svých schopnostech, ale chtěla jsem na ni upozornit z toho důvodu, že dříve, ještě nějakých dvacet let zpátky, jsme se s těmito dary všichni schovávali, zatímco dneska je můžeme přiznat, rozvíjet a dají se do určité míry i zpeněžit, tak jak to Ari ve videu říká. Takových holek typu Ari je zde na Aluška.org nespočet a mívají i zajímavější dary. Přesto o nich svět neslyší, protože mají obavu je otevřeně ukázat. Většinou to totiž přináší spousty těžkých situací. Toto zamlčování pak podporuje u ostatních pocit, že jsou s tím sami na světě, ale není to tak.

 

Dejte si ale pozor na vydělávání peněz prostřednictvím senzibilních schopností. Takové vydělávání je sice možné, ale musí být jednak zcela morální a poctivé, jinak byste o své schopnosti mohli přijít, druhak si musíte dávat veliký pozor, abyste nenatahovali destruktivní energii z problémů lidí, kteří vás navštíví. To by vám udělalo problémy v životě a také by vám to mohlo schopnosti zablokovat, případně vás přeorientovat a přepojit na destruktivní kanály. Člověk musí být velmi obezřetný a musí si vždy dobře rozmyslet, co a k jakému účelu použije.

Všeobecně platí, že pokud o své dary nechcete přijít, musíte žít morálně, čestně, nesmíte nikoho nikdy okrást, podvést obelhat a musíte mít vždy dobrý záměr. V opačném případě nashledanou.

 

Možná by nebylo úplně od věci, pokud máte co říct, zkusit své zážitky a dary popsat. Klidně anonymně. Ráda bych takové čtenářské články vydávala, kdyby mi chodily ty, co jsou určené pro veřejnost. Kdyby se lidé nebáli o nich mluvit. Je o tom totiž málo slyšet a kdybyste toho načetli z příběhů druhých lidí tolik jako já, zjistili byste, jak se to vzájemně podobá a že zkušenosti různých lidí, popsané různými slovy, fungují pořád na stejných principech. Pak vám věci dávají smysl a to nad čím svět kroutí hlavou a říká si ,,co to má být za exotiku“, nad tím vy mávnete rukou a říkáte si ,,na tom přece nic není, o tomhle čtu v mailu každý týden, lidi co chodí na můj web umí i zajímavější věci.“

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Maca 2018-10-18 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluška. Reagujem na článok, nakoľko, neviem, či sú to tiež schopnosti, ale myslím si, že áno, som asi intuitívna, ako moja neter a už aj môj syn. Často sa mi sníva, čo mám v budúcnosti zažiť, niekedy v blízkej, niekedy veľmi vzdialenej, bola som v Maroku a nočnou hodinou som videla stáť pri dverách ducha zrejme araba, ale nepáčil sa mi, bála som sa ho. Na druhý deň som sa si myslela, že sa mi to iba snívalo, lenže v noci opäť sa to stalo, ten duch prišiel ku mne, až k posteli a pozeral sa na mňa, ja som sa strašne zľakla a s krikom som sa zobudila. Takže som už vedela, že to sa mi nesnívalo. Taktiež doma ma bol navštíviť duch mojej zosnulej sestry, nakoľko som mala ťažké obdobie a nevedela so si rady, tak som ráno okolo pol šiestej počula, že niekto mieša v kuchyni kávu a pritom partner bol na Wc a keď odišiel cítila som, že niečo ku mne ide cez posteľ a zrazu som sa nemohla hýbať, tak som niekde čítala, že je potrebné sa modliť, tak som začala len v duchu, nakoľko som nemohla hýbať ani ústami, postupne sa to uvoľňovalo až som mohla rozprávať a odišlo to.. Takže tak.

Ikona diskutujiciho silvi 2018-10-18 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ja som v tom štádiu, že okolie a spoločnosť tieto veco odsudzuje a nechápe, preto o tom nikomu nehovorím, nechcem vytrčať z davu kvoli tomu že vidím "vízie" vačšinou sa mi to stáva keď sa s niekym stretnem a mám záblesky týrania, zneužívania a iných ťažkých vecí, snažím sa tomu nevenovať pozornosť lenže vždy ma dostane keď sa mi potom ten človek s tým zdôverí a ja mam pocit že som asi šialená keď som to už videla pred tým v obraze, potláčam to a nechcem to, o dalších "schopnostiach" radšej pomlčím

Ikona diskutujiciho Jarka 2018-10-18 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak, že takové schpnosti ma hodně lidí. Když zemřela babička, tak se prisla za mnou rozloučit. Sestřenice takovym věcem věří taky a když jsem se jí ptala jestli se s ní rozloučila babička taky, tak prý ne. A kdyz odešla moje teta, která zemřela doma, tak jsme čekali na doktora a pohrebaky Mamka a druhá teta ji umyly a oblikly, protože já jsem byla v práci. Mela na sobě zelený kostymek s kytickama cerveno-bilyma. Ja ten kostymek viděla modrý. Nebo spíš kolem těla nebo jak to napsat u těla jsem videla modrou barvu i ten kostymek modrý. Na pohřbu když byla rakev vystavená, tak kostymek byl zeleny. Před prirozenou smrtí je hodně příznaků.. člověk hodně zhubne, je spavy, chvilema "mimo", na nohach od spodu fleky tmavé a taky zvláštní pach.

Ikona diskutujiciho Verča 2018-10-18 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čím dál více vidívám bočním zrakem míhající se postavy přede mnou.Připadá mi,že se tady začínáme prolínat s jinou realitou.Také mě stává na jednom místě u okna,že na mě vypálí záblesk.Stává se to v noci a začalo to v létě.Myslela jsem si zpočátku,že se blíží bouřka a běhala jsem po budově a zavírala okna.A ono nic.Naučila jsem se to ignorovat,no ale vysvětlit si to neumím.

Ikona diskutujiciho :) 2018-10-18 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toto už dnes umí docela dost lidí, moje mamka taky, ale asi jen tak týden před smrtí…

Ikona diskutujiciho kalia 2018-10-19 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: to s těmi záblesky se mi taky stávalo jeden čas (ale nevím, co to znamenalo) – měla jsem pak přístup i do jiných realit/alternativních dimenzí, tak možná to byl "vedlejší příznak" tohoto, jinak mě nic nenapadá, protože když jsem přestala dimenze střídat či jimi nějak cestovat, tak už se mi to nestávalo.

Ikona diskutujiciho Renata 2018-10-19 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:s tím zábleskem jsem to měla taky v létě, vyděsilo mě to a i když jsem ještě nechtěla, vnitřně mě něco honilo jít spát, poslechla jsem. Co to bylo, dodnes netuším, bylo to jako záblesk blesku či ohně. Vyskočila jsem ze sedačky a cítila jsem, že je někde něco…. ???

Ikona diskutujiciho Verča 2018-10-19 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:Jsem opravdu ráda,že nejsem sama,kdo má takové zážitky Kalio a Renato :-).Je zajímavé,že to máš Renatko taky od léta.Možná by věděla Aluška.Anebo,že by to souviselo se solárním zábleskem,který by měl nastat?Mluví o tom také J.Chvátal,pokud ho někdo sledujete.

Ikona diskutujiciho leeth 2018-10-20 08:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Odkud byli ti nově příchozí turisté, oni nebyli sami překvapení?

Ikona diskutujiciho kalia 2018-10-20 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: když jdeš v realitě nebo ve snu na procházku, tak nevíš, co je za rohem nebo za horizontem nebo co je za tebou (či tam, kam se zrovna nedíváš). Co když se (osobní) realita každého člověka tvoří na základě toho, jak reaguje na podněty, jaký je uvnitř (hodnoty), čeho chce dosáhnout, po čem touží (a dalších kritérií). V takovém případě by člověk byl něco jakou "koule", která pluje Vesmírem, který má nekonečně "paralelních realit" či koulí dalších lidí. Podle toho, co člověk očekává, že uvidí, na co je zvyklý apod. by se mu tvořila realita kolem sebe v okamžiku, kdy např. otáčí hlavou. A tvořilo by se to tak (či nalaďovalo na určitou vrstvu reality), že by to on sám nepoznal.

Ikona diskutujiciho kalia 2018-10-20 15:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: jo a jinak krátká a přímá odpověď na tuto otázku: oni stáli v hloučku kolem průvodce, který jim něco říkal (průvodce koukal na ně), většina z turistů na kraji si povídali mezi sebou a ti uprostřed poslouchali průvodce, naše "zjevení se v jejich realitě" nikdo z nich nezaznamenal, protože když průvodce přestal povídat a oni se začali otáčet, tak my už jsme tam byly.

Ikona diskutujiciho Andy 2018-10-20 19:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s tím pachem jsem taky zažila v bytovce. Když jsem přišla domů nedalo se dýchat přes hnilobný pach a řekla jsem nahlas před mámou, "to je smrad jako kdyby někdo umřel". Ona nic necítila. Druhý den bylo parte na vchodových dveřích, že soused umřel… Vize ve snech jsem dříve nebrala moc vážně, ale zjistila jsem, že se ty živé situace prostě stanou. Závažnost vždy závisí na tom, jak silná je živost snu a následná zapamatovatelnost určitých klíčových údajů, nad kterými je potřeba se zamyslet. Spoustu vizí si pamatuji dodnes a vím, že už další fakt nemám brát na lehkou váhu – že to byl "jen" sen… protože nebyl.

Ikona diskutujiciho Simona 2018-10-26 03:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som mala v poslednej dobe v mojom okolí dosť veľa úmrtí. Niektorí boli z mojej rodiny, iní nie… Keď umrel niekto blízky, vždy sa za mnou do sna prišiel rozlúčiť. Mala som strach povedať to môjmu manželovi, ale nakoniec to prijal a nemá ma za divnú. Cítim sa lepšie, keď to môžem s niekym zdieľať a nemusím to v sebe dusiť. Premýšľala som aj nad nejakou stránkou, kam by som o tom všetkom napísala, ale ešte som sa k tomu nedostala. Nie som si úplne istá, či to má uzrieť svetlo sveta. Mám pocit, že Aluškyn blog je niečo iné. Tu by to mohol niekto pochopiť.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek