Astrální cestování – další popis

23.4.2008 v Paranormální jevy 0

Astrální cestování

Nevěříte na duchy, nezdají se vám opakovaně stejné sny. Ale přesto schopnost “opustit” své tělo a astrálně cestovat v prostoru a čase má každý.

Astrální cestování – co to je?

Zjednodušeně řečeno se astrální cestování dá popsat jako vědomé oddělení duše od těla. A dokonce jsme toho prý schopni všichni. Jakým způsobem to funguje? Zatímco tělo odpočívá – spí nebo je v transu – vaše duše je schopna z něj “vystoupit” a cestovat, poznávat jiné světy a místa.

Astrální cestování a sny

Ve spánku může naše mysl řešit problémy a komunikovat s vědomím. Většina snů je tak nevědomým astrálním cestováním. V průběhu noci se totiž běžně dostáváme do stavu, kdy náš duch alespoň do určité míry opouští tělo. Rozdíl mezi našimi sny a vědomým astrálním cestováním je ten, že sny většinou hned zapomínáme a naše vědomí je omámené a nejasné, ale astrální cestování se děje vědomě. Vyžaduje trpělivost a cvik.

Astrální cestování – zkuste to

  • Zkuste najít vhodný okamžik, kdy se ocitnete v klidu, v přítmí, v pohodlném oděvu a nic vás nebude rušit.
  • Nezkoušejte to, když nejste v psychické pohodě, jste unavení.
  • Lehněte si a snažte se uvolnit. Myslete na každičký sval svého těla, jak se uvolňuje. Začínejte od konečků prstů u nohou a postupujte výše. Zhluboka dýchejte.
  • Dostaňte se až na hranici spánku. Po prvních pokusech se vám asi podaří usnout, ale nevzdávejte to. Pokud se vám začnou myslí honit obrazy – jste v hypnogogickém stavu.
  • Vnímejte to, co se odehrává uvnitř vás samých, nevnímejte vnější vlivy.
  • V této fázi dochází k navození vibrací. Proč k nim dochází, není zcela zřejmé. Projevují se jako brnění.
  • Soustřeďte se na dýchání a prázdno před sebou. Vibrace nechte prostupovat celým svým tělem.
  • Koncentrujte myšlenky na svůj záměr: opustit tělo.
  • K opuštění těla se doporučují dvě metody. První je tzv. vylétnutí, kdy poté, co ucítíte vibrace, myslíte na to, že vaše tělo je stále lehčí a lehčí. Pokud si udržíte tuto myšlenku a nenecháte se vyrušit žádnou jinou, vylétnutí přirozeně následuje.
  • Druhá metoda je metoda kroužení. Zkuste své tělo v mysli převracet, jako když se převalujete v posteli.

Samotné cestování se uskutečňuje pouze na základě síly vašich myšlenek a je jasné, že to chce praxi. Pokud všakradějistojíte nohama na zemi a necháváte se překvapovat jen sny – je to dobře. Ostatně o astrálním cestování je lépe se poradit se zkušeným člověkem, který vám poví své.

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek