Babské rady, aneb Přírodní lékárna

2.10.2013 v Výživa 19

1 Bolení hlavy.
Nám se osvědčilo ,šlapat vodu‘, tedy ponořit nohy do studené vody a alespoň čtvrthodinku vestoje vodu šlapat podobně, jako se šlape zelí. Rozproudí vám to oběhový systém a ochladí vás to, což utlumí bolest. Také se radí sníst pět kvítků sedmikrásky. Jsou to klasické léčivky a pomohou vám od mnoha trápení (kromě tišení bolestí všeho druhu například tlumí záněty, hojí rány, rozpouštějí hleny a působí projímavě). Pozor! Nesnažte se udělat si dobře čokoládou, ta vám bolení hlavy naopak může zhoršit, stejně jako třeba citrusy či kysané mléčné výrobky a sýry.

2 Bradavice.
Uřízněte silnější kolečko cibule, přiložte je na bradavici a přelepte nebo ovažte. Pravidelně cibuli vyměňujte za čerstvou, bradavice brzy odpadne. Pro zesílení účinku cibuli můžete namočit v octě. Podobně funguje také mléko z rostliny vlaštovičníku, kterým si bradavici potíráte tak dlouho, dokud nezčerná a nezmizí (což ale může trvat i pár týdnů). V žádném případě však vlaštovičník nepoužívejte jiným způsobem, je totiž jedovatý! Proto se před jeho aplikací ujistěte, že jde skutečně o bradavici a není to jen mateřské znaménko, na to alkaloidy z vlaštovičníku přijít nesmí.


3 Vaginální mykóza.
Pomůže vám, jestliže budete jíst dlouhodobě (minimálně dva měsíce každý den) vodní řasu chlorellu, prodává se v lékárnách ve formě vylisovaných tablet. Obsahuje neuvěřitelné množství enzymů, které posílí váš imunitní systém a mykózu ,vyženou‘. Vnitřně můžete zkusit aplikovat tea tree olejíček: Kápněte dvě kapky na tampon a vsuňte do vaginy. Nesmíte jej tam mít déle než dvě hodiny! To praktikujte denně po dobu jednoho týdne.

(Pozn. Alue: Nebo si tam dejte 2x denně koloidní stříbro. Zabírá to okamžitě.)

4 Zvýšená teplota.
Jakkoli to může znít zvláštně, my nedáme dopustit na malinový kompot. Maliny totiž dokážou snížit horečku (i krevní tlak) a zároveň do sebe v kompotu dostanete potřebné tekutiny. Dobrou službu vám udělají také chladivé gelové polštářky, které necháte zchladit na mrazáku a potom si je připevníte (třeba ovážete kapesníkem) k pravému kotníku a levému zápěstí, čímž se vám ochlazuje organismus (tohle zabírá i na bolesti hlavy). Můžete je nahradit kusem látky namočeným ve studené vodě.

5 Nachlazení.
Na kašel si uvařte recept našich babiček – cibulový čaj. Nevypadá moc lákavě, ale ještě mu poděkujete. Jednu větší cibuli vařte čtvrt hodiny v půl litru vody, poté sceďte a vypijte. Chuť můžete zjemnit medem, který už sám o sobě působí také preventivně. Pomáhá vše ,ohnivé‘, tedy potraviny, které zahřejí organismus. To je třeba zázvor, pepř, chilli nebo skořice.

6 Střevní potíže.
Průjem zastavíte malým panákem tuzemského rumu, vypitým nalačno. Máme jeho účinky ověřené, zabírá skutečně rychle! Pokud ne, dejte si ještě jednoho, ten už zabere určitě a zbaví vás většinou střevních problémů tak, že už se v následujících dnech nevrátí (což vám jiné metody zaručit nemohou). V méně akutních případech by vám mohlo stačit sníst celé nenakrájené jablko i s jadřincem, dobré jsou také sušené borůvky.

7 Nízký tlak.
Zvýšit tlak a předejít omdlení je relativně snadné, určitě by vás napadla káva, cola nebo tvrdý alkohol, s nimi ovšem opatrně, zaberou jen krátkodobě a tlak vám pak rychle zase spadne. Lepšího výsledku dosáhnete se skleničkou bílého vína. Jako první pomoc také zkuste vložit zápěstí obou rukou pod proud studené vody. Z dlouhodobého hlediska jsou účinné zelené potraviny jako mladý ječmen (dělá se z něj třeba kaše) nebo chlorella. Čínská medicína radí jíst lékořici, například jako bonbony.

8 Vysoký tlak.
Hypertonici to mají se svým stavem trochu složitější, moc jednoduchých rad pro ně totiž neexistuje. Kromě výše zmíněných malin by jim mohla pomoct pravidelná konzumace olivového oleje a také česnek, který obecně vyrovnává krevní tlak (tedy vysoký sníží a nízký zvýší).

9 Spáleniny.
Když se spálíte při vaření a nejde o příliš velké zranění, okamžitě si postižené místo zchlaďte pod tekoucí vodou a nechte ji dlouho proudit. Na následné puchýře a jizvy působí blahodárně mořská voda. Jestli si nemůžete zrovna skočit do vln, rozpusťte si aspoň sůl v domácí koupeli. Spáleniny od sluníčka si potírejte bílým jogurtem nebo kyselým mlékem.

(Pozn. Alue: Na zahojení spáleniny je nejlepší utrhnout list z Aloe Vera a potírat se jejím gelem. Funguje i nepravá Aloe. Dobrý je i postřik koloidním stříbrem.)

Zdroj: jenproženy.cz

…. Jaké babské postupy používáte vy? …..


Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Veronika ♥ 2013-10-02 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krevní tlak prý zdárně vyrovnává olej z konopných semínek. Nemám na sobě vyzkoušeno.

Ikona diskutujiciho Světluška 77 2013-10-02 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu, zajímavé rady. Na bolení hlavy by se mi hodila zrovna teď, ale je mi poněkud zima, tak do studené vody zatím nejdu. Určo ale vyzkouším.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-02 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Mně jednou na boelst hlavy a nevolnost pomohly tzatziky! 🙂

Ikona diskutujiciho B. 2013-10-02 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chlorellu můžu jen doporučit. Denně beru určitou dávku, podle mé hmotnosti a když se objeví nějaký neduh, dávám si zhruba týden jednou tolik a je po problému 🙂

Ikona diskutujiciho lela 2013-10-02 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě na nachlazení, imunitu pomáhá jitrocel, jitrocelový sirup s cukrem. Prý je to přírodní antibiotikum.

Ikona diskutujiciho janca 2013-10-02 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na spáleniny je také dobrá mouka,kterou se spálenina posype a neudělaji se puchýřky.Úplně nejlepší je, když je mouka studená z lenice.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-10-02 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, tak takovouhle mám doma celou knížku s názvem: 365 dobrých rad pro jaro, léto, podzim a zimu, bezvadná knížka;-) a z druhé strany jsou i další díly například: Co věděly naše babičky a co jsme my zapomněli:)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-10-02 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Ha, mě právě dneska pobolívala hlava a právě tzatziky jím a je mi vážně lépe :DD

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-02 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Žejo? Fakt zvláštní… Mně bylo takhle strašně blbě po setkání s jedním šíleným týpkem, ani jsem pak nemohla spát. – No, ale ráno jsem si dala tzatziky a hned jsem se zase srovnala. Okamžitě, jakoby ze mě spadly deky a šutry. – Okurky jsou nějaké kouzelné, či co.

Ikona diskutujiciho Inalyn 2013-10-02 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to mi teda pomohlo 🙂 Díky Alu 🙂

Ikona diskutujiciho Renata 2013-10-02 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jak jako tzatziky? Jen okurky nebo to koření co je v nich?

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-10-02 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na střevní potíže je nejlepší klystýr :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-02 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Vezmi okurky. Oloupáš. Nastrouháš (tvar libovolný). Zaliješ hustým bílým jogurtem, osolíš, opepříš, přihodíš drobně nakrájený kopr a je to… Ideálně ještě nechat den odležet. – A to celé je na břichobol, hlavobol, orbacející se žaludek, na blbou náladu, na únavu… začínám věřit, že je to fakt na všechno. – Otevřu výzkumný ústav a budem to na lidi mazat, třeba ještě na nějaký zajímavý efekt přijdem… Nikdy nepodceňujte sílu okurky. 🙂

Ikona diskutujiciho Lori 2013-10-02 23:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: sranda a nám v škole učiteľ povedal, že podla nejakých super vedeckých výskumov uhorka je najzbytočnejším jedlom na svete. ó vďaka vedecké výskumy. čo by sme bez Vás robili.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-10-02 23:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky přidám svou trošku do mlýna :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-03 09:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: To asi pan učitel mluvil sám o sobě. :D To je tak maximálně soja, ale okurek nikoliv.

Ikona diskutujiciho lenka f 2013-10-03 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já kromě vody piju i čaje Bancha a Kukicha, které jsou výborné i na to, že působí výrazně zásadotvorně.

Ikona diskutujiciho Chmm 2014-02-13 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A kolik toho koloidního stříbra? Jak si to tam zaváděla, normálně prstem?

Ikona diskutujiciho Lucík 2014-09-21 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dá se cibule použít i na vaginální bradavice?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek